Archiv TrekDNES - prosinec 2001

Archiv TrekDNES - prosinec 2001

2.12.2001 Městem chodí Trekkuláš
  Přátelé, kamarádi, bratři a sestry... Trekkies
Jak každý zajisté víte, 5.12. chodí Mikuláš, tak tomu alespoň bylo doposud. Nyní se však dějiny změní, přichází totiž Trekkuláš. Jedná se o Trekkistického Mikuláše, kde bude Trekkuláš, Trekandělé a Trekčerti.
I vy se můžete zúčastnit! Může přijít kdokoliv v andělském či čertovském převleku opatřeným jakýmkoliv Trekkiistickým vylepšením (nebo i jen tak, ale kostýmy jsou vítany). Fantazii se meze nekladou. Nechoďte nikdo prosím za Mikuláše(Trekkuláše) toho už máme.
Akce zažíná v 17:30 na stanici metra Můstek. Na stejném místě, jako 35.Výročí (tj. na metru B nástupiště-u přestupních schodů-nejezdících)
Uvítáme každého, kdo se bude této akce chtít zúčastnit, ať ho známe, či ne! Doufáme že se vás zúčastní co nejvíce.
Dejte vědět přátelům, známým a všem, co StarTrek mají rádi.

Sokar(SokarCifer),
James Tiberius Jerk(Jerkkuláš)

2.12.2001 Nové pohlednice - PF2002
  Dnes je první adventní neděle. U této příležitosti Vám přinášíme další novinku. Od dnešního dne máte možnost prostřednictvím Prvního poštovního úřadu Spojené federace planet posílat svým přátelům pohlednice se slavnostní tématikou a "PFky" (Sekce Pohlednice v menu na levé straně na našich stránkách, tlačítko PF2002).
Přejeme příjmené prožití časů předvánočních.

2.12.2001 Obsazení 'Star Trek: Nemesis'?
  Mladý britský herec Tom Hardy může nastartovat svou kariéru, protože podle neověřených zpráv serveru TrekWeb zvítězil ve výběru na roli Shinzona v desátém celovečerním Star Trek filmu, "Nemesis."

Hardy se více objevil nedávno jako Lance Twombly, ve filmu Ridleyho Scotta "Black Hawk Down: A Story of Modern Warfare."

Je pravděpodobně nejvíce známý ze své role Janovce v minisérii HBO "Band of Brothers." Také se mihl ve filmu 2001 "Morality Play," kde hrál postavu Willema Dafoa stejně jako roli Pascala Duponta ve filmu "Simon."

Shinzon by měl být klonem kapitána Picarda (Patrick Stewart) v nově natáčeném filmu Star Trek, jehož děj byl napsán Johnem Loganem a režie se ujme Stuart Baird, který minulý týden započal základní fotografování. Tato ohlášená postava by měla vést rasu nazvanou Remané, kteří jsou otroky na Romulanské sesterské planetě, Remus.

TrekWeb dále upozorňuje, že obsazení postav ještě není ukončeno.

Paramount Pictures zatím nepotvrdil žádnou hostující hvězdu do obsazení nového filmu, takže tuto zprávu pokládejte jako nepotvrzenou.

Jak to tedy vypadá, ačkoliv se ve filmu zřejmě objeví klon Jean-Luca Picarda, neznamená to, že jím bude sám herec Patrick Stewart. Klon bude patrně v jiném věku a zřejmě i s bohatější kšticí vlasů.

TNZ

2.12.2001 Bakula vzhůru k ocenění People's Award
  Pouze devět epizod seriálu Enterprise stačilo, aby Scott Bakula (kapitán Archer) se stal jedním z nejpopulárnějších herců v televizi. Je jedním ze tří nejpopulárnějších lidí, kteří kandidují na ocenění People´s Award v kategorii "Mužský herec v nové sérii."

Nominace pro 28. ocenění každoroční volby People's Awards byly oznámeny v úterý v Beverly Hills. Vítězové budou představeni během speciálního pořadu CBS, který se koná 13. ledna v Pasadenském městském auditoriu.

O ocenění usilují kromě Bakuly, veterán ze série Star Trek: Voyager - Jason Alexander, který hrál Kurrose v epizodě "Think Tank." Alexandr byl nominován pro svou titulní roli v seriálu ABC, Bob Patterson, navzdory skutečnosti, že tento sitcom byl nedávno ukončen.

A vyjmenování nominovaných by nebylo kompletní bez zmínky o Kelsey Grammerovi, který je v této kategorii "Mužský TV herec" nominován pravidelně. Frasier může být jako veterán Star Treku též překážkou, protože se také objevil ve Star Treku a to sérii The Next Generation v epizodě "Cause and Effect" jako kapitán Morgan Bateson.

Ocenění People's Awards je voleno celostáním hlasováním pod vedením organizace Gallup, která užívá reperesentativního vzorku z více než 214 milionů Američanů, kteří vyberou své favority ve všech skupinách.

Bakula není neznámý na scéně ocenění. V roce 1990 až 1993 byl nominován každým rokem na cenu Emmy jako "Nejlepší vedlejší herec v dramatické sérii" pro svou roli v seriálu Quantum Leap. Během této doby byl také třikrát nominován na Zlatý Glob a tuto trofej si také v roce 1992 odvezl domů.

TNZ

3.12.2001 ST Armada 2 DEMO
  Všichni, kdož si chtějí zahrát real-timovou Star Trek: Armada 2 si mohou nyní stáhnout hratelnou demoverzi. Třeba přes Star Trek Games.CZ.

Kovi

4.12.2001 Dabéři Voyageru na srazu CZK
  Dabéři Voyageru zavítali na setkání Star Trek klubu CZ Kontinuum, které se uskutečnilo 24. listopadu. Nechyběla u toho Česká televize...
Sepsala jsem pro vás z této sobotní akce minireportážičku doplněnou fotkami.

Hypospray
ST Sickbay

4.12.2001 TOS odložena! Bude DS9!
  Redakce asi před hodinou obdržela tuto krátkou SMS zprávu:
...právě vycházím z budovy ČT rozčílený k nepříčetnosti. ČT odložila TOS a bude vysílat DS ve slovenštině a dokonce na ČT2...

David Bursa

Komentář:
Chápeme, že zpráva není uplně autentická. Redakce si dovolila přidat diakritiku. Děkujeme za pochopení.

Redakce

4.12.2001 To jste se nechytali co? :)
  To jste se nechytali co? :) Redakce TrekDNESu taky :) Zpráva o změně vysílaní StarTreku na ČT1 je samozrějmě nesmysl.
To, že redakce TrekDNESu uveřejnila nesmyl by se sice stát nemělo a omluvám se, že jste vypustili informaci, kterou jsem si neověřili. Ještě jednou se omlouváme.

Zcela zásadní problém Redakce vidí v nečem jiném. Po detailním prostudování SMS bylo zjištěno, že to byl podvod. Nicméně ten kdo to udělal a odeslal tuto poplašnou nepravdivou zprávu poškodil dobré jméno TrekDNESu i Davida "Erell" Bursy a redakce z toho vyvodí důsledky.

Redakce

5.12.2001 Malé zamyšlení
  Jelikož mi bylo naznačeno, že bych se měl vyjádřit, činím tak tedy.

Napřed malé shrnutí pro ty, kteří přišli trochu později. MOmega dostal jakousi podivnou textovou zprávu na svůj telefon, která obsahovala níže uvedený text a končila mým jménem. Ve své dobře známé dobrotivosti text přepsal na TrekDNES (článek "TOS odložena! Bude DS9!"), načež započala diskuse a několik lidí se mi ozvalo do mailu, co že to má jako znamenat. Nevěděl jsem, co je "to", ale záhy jsem zjistil, načež jsme si s MOmegou vyměnili informace. To vedlo k publikování článku "To jste se nechytali co? :)" (včetně toho překlepu a následné diskuse).

Inu budiž, kameňák. Jenže neodporují si trochu ideály Star Treku se zneužitím něčí důvěřivosti a bezelstnosti nebo poškozením cizího jména? Mám dojem, že trochu ano. Jako vtip to opravdu bylo povedené, jenže jednak je to trochu kruté vůči ostatním a jednak to stejně není originální, protože už to tu bylo před asi dvěma lety.

Dalším aspektem je ale reakce některých jedinců, kteří navršili tolik sprostých slov, jako kdyby se den co den pásli se zvoncem u krku na louce. Troufám si tvrdit, že autoři těchto slov vůbec netuší, co to je ta tolerance, o které sami tolik a tak často hovoří. Je fantastické, jakou původní série Star Treku ukázala světu toleranci, ale kolik to řekne lidem, kteří bez ustání na něco nebo někoho plivou?

Člověk se opravdu musí stydět být členem takové komunity. Klidně přiznám, že jsem zván do různých pořadů v televizi, abych reprezentoval / dělal osvětu veřejnosti, ale také přiznám, že to odmítám a budu odmítat, dokud se za to budu muset stydět. Samozřejmě to odnáší jenom ten Star Trek, na který se ale mnoho lidí nedívá jen z toho pitomého důvodu, že se stydí dívat na něco, co sleduje taková lůza.

Podívejte se na svojí komunitu a to, jak se projevuje (navenek, mezi sebou si klidně trhejte občanky). Zcela zásadně se při uveřejnění jakékoliv zprávy související s vysíláním ozvou nadávky, ale nějaký dotaz prakticky nikdy. Když propagujete jednotlivé seriály uvnitř ságy Star Trek, tak zásadně špiněním těch ostatních. Letošní největší trekistické setkání PSST Con bylo (bez urážky organizátorů) čiré zoufalství, kdy se vůbec nevyužilo skvělé pověsti z minulého roku, odbyla se prezentace veřejnosti a zorganizování celé akce zavánělo spíš vynucením okolnostmi (dožadujícími se lidmi), než vlastním přáním udělat zase něco skvělého. Věci by se měly dělat proto, aby byly dobře, ne proto, aby prostě byly.

Před veřejností nikdo neukáže prstem, kdo patří do komunity trekkies a kdo ne, na každou komunitu je vždy nahlíženo principem kolektivní viny. Pamatujte proto příště při psaní svých sofistikovaných komentářů na to, že nejen že říkáte, co vy jste zač, ale že to říkáte i o všech ostatních.

P.S. Potvrzené zprávy o vysílání vždy hledejte na mých stránkách. Když tam něco není, tak to není pravda. :-)
P.P.S. Pokud jsem se někoho dotkl, nadávky sem, konstruktivní záležitosti prosím poštou (netikající, pokud možno).

david.bursa@warp.cz

5.12.2001 Kapitola 4: Zpátky na Romulu
  Právě dnes přibyla na našich stránkách (CZ Kontinuum On-line) Čtvrtá kapitola povídky na přání.
V této povídce máte možnost číst o příbězích lodi U.S.S. Prometheus v čele s kapitánem Jamesem Bareem.
Pouze připomínám, že stále máte možnost svými hlasy ovlivnit další osudy posádky této lodi a jen na Vás záleží, jak se příběh bude odvíjet dál. Přejeme příjemnou zábavu u čtení, a doufáme, že se Vám další příběhy posádky U.S.S. Prometheus zalíbí...

CZ Kontinuum

8.12.2001 Aktualizace stránek The Neutral Zone CZ
  Co naleznete na klubových stránkách The Neutral Zone CZ? Mimo jiné novou sekci Picardovo zamyšlení, kde můžete připojit své úvahy limitované pouze tím, aby se týkaly pouze Star Treku. Dále pak v sekci novinky další zprávy z nového seriálu Enterprise a také chystaného již jubilejního desátého celovečerního filmu "Star Trek: Nemesis." Přeji vám všem příjemné počtení.

TNZ

8.12.2001 Wheaton se připravuje na svou roli
  Poté co obdržel scénář nejnovějšího Star Trek filmu, "Star Trek: Nemesis," Wil Wheaton (Wesley Crusher) zaslal na své oficiální stránky WilWheaton.net, tuto zprávu: Je to zdaleka nejlepší scénář pro StarTrek film možná od "The Wrath of Khan". Jednoznačně nejlepší ze seérie filmů TNG. Jsem velmi šťasten, že budu hrát v tomto filmu, že to ani nemůžu popsat." "Mluvil jsem včera s Brentem Spinerem, a on mi řekl, že jsou všichni velmi rádi, že s nimi budu pracovat. Dnes budu mluvit s Rickem Bermanem a musím mu poděkovat a ujistit jej, jak šťastný jsem... Jsem z toho hodně nervózní, takže na mě prosím myslete a držte mi palce." "Dnes večer budu mít konečnou zkoušku kostýmů a pracovat budu ve středu a ve čtvrtek. Udělám tolik fotek kolik budu schopen a umístím je na své stránky hned, jak dostanu povolení od Paramountu."

tnz.cz@atlas.cz

8.12.2001 Dobročinná aukce začala
  Výzvou na stránkách Ebay k Star Trek dobročinné aukci byla oficiálně zahájena akce "Aukce pro Ameriku."
Deset z třiceti položek jsou v současné době již vydraženy, další položky se budou dražit ke konci tohoto týdne. Některé z položek, které jsou v dražbě, stále získávají na své hodnotě. Mezi ně patří například tyto předměty:
Autentická phaserová puška na pažbě podepsaná Timem Russem a Garrettem Wangem. "Mind Meld" DVD o fenoménu Star Trek, podepsané Williamem Shatnerem a Leonardem Nimoyem, darované samotným Willem. Podepsané fotografie Patricka Stewarta, Williama Shatnera, Nichelle Nichols a dalších. Jak už jsme dříve informovali, částka získaná s této aukce, kterou organizuje Star Trek Galactit Newsletter, a zčásti také sponzoruje SyFy Portal je určena pozůstalým po obětech teroristického útoku z 11. září.
Lze snad jen dodat, že této akce by se dozajista chtěl zůčastnit i leckterý český fanoušek, vždyť kdo by z nás nechtěl mít na zdi zavěšenou phaserovou pušku, která skutečně hrála i v seriálu Star Trek: Voyager.

TNZ

8.12.2001 Obsazení pro ST: Nemesis potvrzeno
  Je to oficiální. Tom Hardy bude hrát postavu Shinzona v nejnovějším Star Trek filmu, "Nemesis." Britský herec muse podle všeho projít tvrdou konkurencí na roli v tomto desátém filmu. Podle zpráv z Velké Británie, filmování nového filmu začne na začátku příštího roku, přestože již bylo oznámeno, že filmování "Nemesis" už mělo začít.

TNZ

9.12.2001 ST Armada 2 demo
  Demo hry ST: ARMADA II je k naleznutí na Star Trek Games.

Redakce STG

9.12.2001 TOSkaraton
  Projekt TOSkaraton - naše stránky si dávají za povinnost vám postupně představit seriál, který vystřídá Star Trek Voyager na České televizi. Star Trek: První generace, nebo chcete-li Původní série, dostala přednost na České televizi před novějším dobrodružstvím posádky Stanice Deep Space 9.
U nás můžete každý druhý den poodhalit nové dobrodružství posádky kapitána Jamese Kirka a démonického prvního důstojníka Spocka, kterým obratně sekunduje doktor Kostra McCoy. Obden přibyde v databázi nová epizoda, tedy úvod do děje, doplňující informace jako datum premiéry a rozpis titulků s vedlejšími rolemi a hlavně spousta kvalitních obrázků, díky kterým si o dané epizodě budete moci udělat představu...

Hypospray
ST Sickbay

10.12.2001 Poděkování dabérům Voyageru
  V nejbližších dnech se bude konat dabing posledních epizod Voyageru, kterého by se chtěla zúčastnit redakce serveru http://www.ceskezneni.cz, jejímiž členy jsou i poslední překladatelé Voyageru. Chtěli bychom dát i ostatním Trekkies možnost vyjádřit se a poslat pozdravy dabérům Voyageru v Brně, kteří se pro nás tolik let dřeli. :-) Pokud jim chcete něco vzkázat a poděkovat jim za jejich práci (a třeba nejen jim, ale i režisérům, úpravcům, poradcům atd.), tak napište svůj příspěvek do fóra na StarNetu. (http://starnet.startrek.cz/index.php?hlavni=forum&id=42)

Leian

10.12.2001 Star Trekový Con v Plzni?
  Milí fanoušci Star Treku. Kdo z vás by se přijel podívat do Plzně na Con. Prosím, napište, abychom věděli, zda by stálo za to takovou akci pořádat.

Pressman

11.12.2001 Star Trek: Bridge Commander
  Jak jste jistě poznali, Bridge Commandera se do Vánoc nedočkáme a datum jeho vydání se nám opět oddálilo. Tentokrát dokonce na dva možné termíny:
a) přelom leden/únor 2002 nebo
b) 12. 3. 2002(!) - to vše prozatím stále neoficiálně.

Na Bridge Commander Fan Site si můžete prohlédnout návrh krabice a stáhnout si oficiální trailer k Bridge Commanderovi.

Kovi

12.12.2001 Star Trek bude Star Trek
  Mezi trekkies se diskutuje o tom, pod jakým názvem bude u nás TOSka odvysílána. Proto jsem se rozhodl hledat odpověď u člověka nejpovolanějšího, u pana Málka. Byl jsem od něj ujištěn, že se z žádnými prvními generacemi apod. nepočítá, že TOS půjde do vysílání pod názvem "Star Trek".

Manek Dax

13.12.2001 TOS na Neviditelnem psu
  Kdyby si toho někdo náhodou nevšim, tak v internetovém deníku Neviditelný pes vyšel dnes článek ohledně TOSky. Je vcelku duchaplný, i když pro pozdější série vyznívá poněkud kriticky. Bohužel nemohu srovnávat, nebo jsem z TOSky mnoho neviděl.

"Neočekávané se stalo skutkem. Česká televize se dala po letech neustávajícího naléhání ze strany fanoušků přesvědčit k neobvyklému kroku - zakoupila a chystá do vysílání první seriál Star Trek z roku 1966. A na rovinu, přátelé: tohle není váš pravidelný každotýdenní Voyager."

Význam slov se s věkem mění. Naši středověcí předkové by nad naším slovníkem v kontextu své doby nestačili zírat. Stejně tak by fanoušci sci-fi z roku 1966 žasli nad tím, co je v dnešní době označováno za "Star Trek". Je tedy pravděpodobné, že i nezasvěcení milovníci dnešního Star Treku budou tím původním, dnes už klasickým seriálem ze šedesátých let poněkud vyvedeni z míry. Pojďme se na něj tak trochu podívat, ať víme, na co se můžeme těšit.

Seriál Star Trek (česky "Pouť po hvězdách"), který se začal vyrábět v roce 1964 a svou premiéru si odbyl v září roku 1966 na televizi NBC, patří k tomu nejpopulárnějšímu a nejkontroverznějšímu, co kdy bylo pro televizi natočeno. Tvůrci, v jejichž řadách najdeme i taková jména jako Theodore Sturgeon, Norman Spinrad, Robert Bloch, Harlan Ellison nebo David Gerrold, využili ve své době nezvyklý koncept mezihvězdných cest k tomu, aby před očima diváka rozehráli příběhy plné dobrodružství, nadsázky, vtipu, jinotajů a dvousmyslů. Prostřednictvím pozemských i mimozemských hrdinů, jejich dobrodružství a jejich vzájemných konfliktů nám jen tak mezi řečí předvádějí nezměrnou absurditu problémů, zvyklostí a názorů, nad nimiž se my sami už ani nepozastavujeme."

Celý článek je na http://pes.eunet.cz

Warp

14.12.2001 Star Trek TNG na DVD!
  Neuvěřitelné se stalo skutečností, seriál Star Trek TNG si našel cestu na DVD a v příštím roce začne vycházet jak pro region 1, tak i pro region 2. Bohužel definitivně bez CZ podpory. První dvě serie již jdou předobjednat na www.amazon.co.uk a vyjdou 4. března resp. 6. května 2002, třetí serie pravděpodobně v září 2002.
Linky na serie jsou Star Trek TNG - sezona 1 a Star Trek TNG - sezona 2.
Vice informací a pravděpodobný vzhled balení naleznete na DVD Base

JakubV

14.12.2001 Star Trek X
  V poslední době se daly věci kolem připravovaného filmu Star Trek X velmi rychle do pohybu. Co se chystá a jak probíhá natáčení, se dozvíte na serveru AL-BATANI.

AL-BATANI

14.12.2001 První obyvatelé Amerického kontinentu přiletěli na Enterprise
  V TV jsem sledovala seriozní dokument o nálezu lidské kostry evropského typu staré kolem tisíce let. Vědec provedl na odlitku lebky rekonstrukci obličejových svalů a výsledná podoba je tvář kapitána Picarda z Enterprise.

visen@centrum.cz

15.12.2001 Pohlednice PF2002
  Připomínám, že na stránkách Prvního poštovního úřadu Spojené federace planet máte možnost posílat svým přátelům pohlednice se slavnostní tématikou a "PFky" (Sekce Pohlednice v menu na levé straně na našich stránkách, tlačítko PF2002).
Přejeme příjmené prožití časů předvánočních, vánočních i povánočních.

15.12.2001 Info k 'Fusion'
  Epizoda se točí kolem T'Pol a Vulkánců. Měla by se objevit skupina odpadlických vulkánských civilistů, kteří odmítli logiku a vydali se zkoumat nové způsoby života. T'Pol se bude těmto Vulkáncům i jejich novému myšlení samozřejmě vzpírat. Tucker se s jedím Vulkáncem spřátelí. Původně se epizoda jmenovala Equilibrium, ale kvůli konfliktu se stejným názvem jedné epizody DS9, byl název změnněn na Fusion. Podle Johna Bilingsleyho má na palubu přijít skupina Vulkánců, která dokáže T'Pol vštípit nové myšlení s neblahými následky.

Trektoday

15.12.2001 Vánoční trhy
  Na vánočním trhu na Výstavišti jsem viděla nafukovací Ënterprise, mají tam asi pět kusů. A pak taky knihu Vraždy ve vulkanské akademii. Jestli máte někdo zájem, tak se tam rozhodně vypravte.

palubni.pocitac@seznam.cz

16.12.2001 Příběh Star Trek
  "Na cestě na oslavu svatby prvního důstojníka Willa Rikera a poradkyně Deanny Troi, je kapitán Jean-Luc Picard a posádka Enterprise znenadání převelena na neočekávanou diplomatickou misi na planetu Romulus. Dlouholetí nepřátelé Federace, Romulané, vyjádřili přání začít mírové rozhovory, které by mohly vést k dlouhoočekávanému sjednocení galaxie. Ale po jejich příletu na Romulus zjistí posádka Enterprise, že musí čelit hrozbě, která by mohla vést ke zničení planety Země. Picard se střetne s mužem, který může být jeho největším dosavadním protivníkem .... jeho osobní nemesis."

Zajímavé je, že tato synopse potvrzuje mnohé zprávy, které se po internetu šíří již po mnoho měsíců.

The Neutral Zone CZ

16.12.2001 A zase Star Trek X
  A opět jsem zde s novinkami na klubových stránkách The Neutral Zone CZ. Tentokrát zde naleznete aktuální informace zejména o nově chystaném desátém celovečerním Star Trek filmu "Nemesis." Dalšími dozajista zajímavými informacemi je pokračování dobročinné aukce, která v současné době probíhá na internetu a v níž jsou draženy předměty, jak jinak, spjaty se Star Trekem (Řekněte, taková phaserová puška či ba´tlet by nebyly k zahození, že?) A samozřejmě zde naleznete i informace o současných aktivitách různých herců, ať již hlavních či nikoliv, kteří se díky tomuto kultovnímu seriálu stali známými (alespoň pro nás fanoušky).

The Neutral Zone CZ

18.12.2001 Spock už se zase ztratil
  Kromě nové epizody TOSkaratonu se dnes můžete začíst do obsáhlé povídky od Sokara - Pátrání po Spockovi II.
Svou novou povídkou DP-delta kvadrant o trampotách lodi Voyager přispěl i Android. Obojí naleznete v sekci Povídky.

Hypospray
ST Sickbay

18.12.2001 Armada II v prodeji
  Star Trek Armadu II jsem včera objevil v JRC shopu v Carrefouru Nový Anděl na Smíchově v Praze. Nevím, jestli je to čerstvá zpráva, ale pro mne ano.
Takže, kdo se na tuto hru těší jako já, ať si připraví cca 1.600,- Kč. Veselé Vánoce!

Jirka006

19.12.2001 Akční hra v Hrádku Třebíči
  Pro všechny nadšence pro sci-fi a STAR TREK zvláště připravuje DDM Hrádek Třebíč víkend se sci-fi hrou. Nic pro křeslové typy! Vstávej a pusť se do toho sám: nebezpečné výsadky, boje, simulace řízení lodi, diplomacie a spousta dalšího pro ty co chtějí hrát NAPLNO! (DDM Hrádek Třebíč 18.-20.1.2002).
Zde je informační, ve kterém najdete všechny potřebné i nepotřebné informace.

galaxy@seznam.cz

19.12.2001 Opožděná reportáž z PSST conu
  Na nových stránkách Voyager Forever si můžete zatím přečíst opožděnou reportáž z posledního "Prvního Samostatného Star Trek conu r. 2001".

Phas

19.12.2001 Chystá se...
  "Chystá se" vás opět láká na akce Star Treku - plánuje se Silvestr ala Trekkies pohromadě a "Hluboký vesmír dvanáct" v Třebíči už v druhé polovině ledna!

Redakce

21.12.2001 Návrat do budoucnosti: Kapitola 1.
  Právě dnes přibyla na našich stránkách (CZ Kontinuum On-line) První kapitola další povídky na přání.
V této povídce máte možnost číst o příbězích lodi U.S.S. Prometheus v čele s kapitánem Jamesem Bareem.
Pouze připomínám, že stále máte možnost svými hlasy ovlivnit další osudy posádky této lodi a jen na Vás záleží, jak se příběh bude odvíjet dál. Přejeme příjemnou zábavu u čtení, a doufáme, že se Vám další příběhy posádky U.S.S. Prometheus zalíbí...

CZ Kontinuum

22.12.2001 Star Trek IX na DVD
  Právě jsem viděl ST IX na DVD a musím říct, že to je děs. Pokud ho někdo hodláte sledovat kvůli nově zařazené "CZ podpoře" (ty uvozovky jsou OPRAVDU na místě) vezměte si před sledováním alespoň dva Rohypnoly, opijte se do němoty nebo titulky radši ani nezapínejte. Z osmi Star Treků které jsem na DVD viděl má tohle ty nejhorší titulky, jaké si lze asi představit. Vše se rozjíždí větami jako: "Pošlete admirálovi Datova schematika, Zdvihněte ochranné kryty nebo Detonovali izolytický výbuch". Poté eskaluje výrazy typu: "Jestliže vypálíme tachyonové dávky, bude si muset své kryty znovu seřídit, Všechna energie do setrvačných dusítek, Vypusťte náraznou lopatku či Izolineární štítky. Přenašeče se do nich mohou zaklesnout". A nakonec vrcholí otázkou: "Začaly ti tvrdnout kozy?" Tohle vše dohromady naznačuje asi jediné, někdo se chce přiživit na předvánočních nákupech a na kvalitě mu vůbec nesejde. Takže pokud jste silné povahy, jděte si ho půjčit někam do půjčovny, ale pokud máte Star Trek opravdu rádi, na tohle DVD rychle zapomeňte.

Jan Nemanský

23.12.2001 Kathryn jedině s Chakotayem
  Věra "Admiral.Cokoladova" Oravová se zajímá o vztah Kathryn Janeway a Chakotaye. Její kampaň na vlastní stránce vychází ze zahraničních stránek, které se J/C kampaněmi zabývají.
jc.ourfamily.com
trekboycott.fws1.com
beesknees.clara.net
"Je to dost neobvyklé, aby fanoušci chtěli po filmové společnosti natočení filmu o svých oblíbencích. Ale co mají chudáci J/Cers dělat, když Voyager skončil tak nemožně. Chakotay nepatří k Seven, stejně jako Kathryn nepatří k hospodskému Sullivanovi. Na toto téma budu mít přednášku v březnu na DNH conu a možná i na Euroconu."

A nakonec vánoční wallpaper, aneb nastavte si stylově pozadí vašeho monitoru...

Redakce

23.12.2001 Vánočně-novoroční blahopřání
  Za autory a spolupracovníky TrekDNES a Star Trek Sickbay na www.VOYAGER.cz vám všem přeji klidné a pohodové prožití vánočních svátků a pod stromečkem hodně dárků a splněných přání.
Do nového roku 2002 jen to nejlepší, hlavně zdraví a pak samozřejmě hlavně úspěchy v soukromém i profesním životě a v neposlední řadě nekončící Star Trek!

Hypospray

24.12.2001 Novinky na stránkách The Neutral Zone CZ
  Opět se vám hlásím s novými zprávami z vesmíru Star Treku. V naší sekci Novinky tentokráte naleznete článek zamýšlející se nad spojením Star Treku a judaismu, odhalíme vám chystané dvě epizody seriálu Enterprise (i když jen neoficiálně), další doplňující informace k chystanému celovečernímu filmu Star Trek: Nemesis a mnohé další. Přeji vám příjemné počtení a také pěkné prožití svátků vánočních.

TNZ

24.12.2001 Přesunutá premiéra
  Sky One se chystá dát seriál "Enterprise" do vysílání pro britské fanoušky dříve než kdo očekával. Poté co před několika měsíci satelitní kanál ohlásil, že bude vysílat nejnovější Star Trek sérii na konci února, Sci - Fi Pulse informoval, že by tento seriál mohl běžet už na začátku ledna. Podle webových stránkek, Sky má spolu s vysíláním druhé sezóny seriálu "Andromeda" uvést i speciální výběr "Star Trek" epizod, které by měly navést diváky k seriálu "Enterprise." Sky One a britský Channel Four vyhráli práva na vysílání "Enterperise," přesto, Channel Four nezahájí jejich vysílání dříve než druhé polovině příštího roku.

TNZ

24.12.2001 Herec Roy Brocksmith zemřel
  Roy Brocksmith, filmový a televizní herer, který také dvakrát hostoval ve Star Trek, zemřel v neděli ve věku 56 let. Brocksmith ztvárnil Sirna Kolramiho, Zakdornského experta na hru Strategema v epizodě séri Star Trek: The Next Generation "Peak Performance." Ve Star Trek: Deep Space Nine si zahrál Bajoranského pašeráka Razka Karna v epizodě "Indiscretion." Brocksmith se objevil ve více jak tuctu televizních seriálů včetně takových jako "Ally McBeal", "L.A. Law" a "Picket Fences," za které byl nominován a také vyhrál cenu Emmy v roce 1992, za roli školního ředitele. Také se objevil v četných filmech jako "Total Recall," "War of the Roses," "Arachnophobia" a v roce 1998 v remaku filmu "Psycho," kde se mihl filmem jako Alfred Hitchcock.

TNZ

24.12.2001 Přání od Hvězdné flotily
  Krásné vánoce a šťastný nový rok přeje za Hvězdnou flotilu Leian.
Pokud chcete vědět, jak to vypadá na vánoce u Borgů, tak se podívejte sem :-)

Leian

28.12.2001 ENT: 'Rogue Planet'
  Posádka Enterprise se střetne s druhem lovců jménem Eska. Při lovu používají pokročilou maskovací výstroj, kterou neproniknou ani "noční" senzory výsadku. Na povrchu planety se Archer setkává se záhadnou ženou, která je měňavec (zřejmě jiný než známe z DS9), a která tvrdí, že její rasa je pronásledována Esky, protože ti si je nanejvýš cení jako kořisti. John Bollingsley prozradil ještě trochu víc: Přistaneme na planetě, kde skupina lovců bude právě lovit místní zvíře. Ukáže se ale, že to nejsou zvířata ale mimořádně vyvinutí měňavci, kteří se poté snaží kapitána přesvědčit, aby se to vraždění pokusil zastavit.

Trektoday

29.12.2001 TOSkaraton v druhé čtvrtině
  TOSkaraton První generace se dnešní epizodou "The Alternative Factor" dostává do své druhé čtvrtiny. Poodhalit nové epizody Originální série Star Treku s námi můžete každý druhý den...

Hypospray
ST Sickbay

30.12.2001 Výsledky vtipu měsíce října
  Redakce čistě subjektivně vyhodnotila nejlepší pointu minulého měsíce, jejíž autorem je Přebral


Vítězi blahopřejeme ...
Opět bylo rozhodování těžké a proto uvádíme další pointy, které se nám líbily:
1. Sojůz směrušímij, repůblik svabódnyj....!!!! (Autor: Weyoun)
2. Holkáááá móóóódrovóóóókááááááá.... (Autor: Pantarei)
3. Máš má ovečko dááávno spáááát (Autor: Kukan)
4. Jen počkej až zaspívá můj Bat'leth. (Autor: Adam)
5. Necháte toho když vám dám nějaké drobné? (Autor: Lorena)
6. Už chápu, proč vás Riker nechce pouštět na mise mimo loď. (Autor: Lorena)
7. Tak dobře. Co si to do toho čaje sypete? (Autor: Lorena)
8. A kožáčka tancovat nemám? (Autor: Noxyr)
9. Nechcete půjčit šerpu na zahřátí hlavy? Tuhne vám mozek. (Autor: darkknight)
10. To musíte tu novou zbraň proti Dominionu zkoušet právě teď?? (Autor: Holodoktor)

Thanks to Sev Trek

30.12.2001 Vtip měsíce ledna
 

Thanks to Sev Trek

31.12.2001 Přání do nového roku od TNZ.CZ
  Starý rok 2001 končí a nadchází úsvit nového, pro nás zatím neznámého roku 2002. Co nám přinese tato budoucnost? To se již za pár hodin dovíme. Přejme si, aby tento nadcházející rok byl o mnoho lepší než rok starý, aby lidé k sobě přestali být nepřátelští a snad, aby bylo také méně toho zabíjení ať už ve jménu toho či onoho.
Dovolte mi, abych také poděkoval všem, kteří se podílejí svými příspěvky jak na chodu těchto stránek, tak klubového časopisu a příloh. A také bych chtěl poděkovat každému, kdo tyto stránky navštěvuje.
Do nového roku bych chtěl popřát, ať je ještě více zdrojů, ze kterých se dovíme něco nového a zajímavého o našem Star Treku, ať již formou televize, která nám zprostředkovává Star Trek série a nebo všech těch překladatelů, kteří nám svou nelehkou prací předkládají knihy taktéž s touto tematikou. Ať je Star Treku v novém roce ještě více než v tom předešlém.

TNZ