Archiv TrekDNES - únor 2002

Archiv TrekDNES - únor 2002

28.1.2002 Bakula na N@VĚ
  V pátek 1.2.2002 se objeví kapitán nového seriálu ST: ENTERPRISE (Scott Bakula) ve filmu Můj nejlepší přítel. Film začíná v pátek ráno v 8.30 na TV Nova.

Greg

28.1.2002 Vzpomínka
  Vzpomínka na hostující herce: Taylor, Lum

Dvě hostující hvězdy, které se nesmazatelně zapsaly do Star Treku nás nedávno opustily.

Ron Taylor byl herec-zpěvák-spisovatel, který se objevil ve dvou epizodách série Star Trek: Deep Space Nine jako zpívající Klingonský "kuchař" ("Playing God" a "Melora"). Zpěvák z Galvestonu, Texasu, Taylor cestoval po zemi se svou bluesovou skupinou The Nervis Bros. a nahrával s takovými hvězdami jako Billy Joel, Bruce Springsteen Sheila E., Etta James a mnohými dalšími. Byl originálním hlasem z Audrey II v Brodwayské verzi "Little Shop of Horrors," a také propůjčil svůj hlas postavě v dílu "Bleeding Gums Murphy" v nám velmi známém seriálu "The Simpsons." Jako hostující herec se objevil ve 20 filmech a nepočítaně televizních sériích. Taylor zemřel ve středu, 15. ledna, podle všeho na srdeční zástavu, ve věku 49 let.

Benjamin Lum byl hercem, který ztvárnil postavu ve sérii "Star Trek: The Next Generation" v epizodě "The Naked Now." Lum zde hrál asistenta šéfinženýra Jima Shimodu, který si hrál s isolineárními chipy poté co byl infikován virem Psi 2000. Lum byl vynikajícím hercem na své rodné Hawaii již předtím než se přestěhoval do Los Angeles, kde se stal aktivním členem "East West Players." Objevil se v televizních seriálech od MacGyvera a ER (u nás Pohotovost) až po seriály Seinfeld a Married.. with Children (Ženatý, se závazky). Jeho filmové působení jsme mohli zaznamenat ve filmech "Another 48 HRS," "Black Rain" a "Firetrap". Lum zemřel 1. ledna na rakovinu, ve věku 48 let.

Surel

28.1.2002 Datum uvedení "Nemesis"
  Informace o uvedení nejnovějšího Star Trek filmu byla "neoficiálně" oznámena, téměř jako by tento fakt byl všeobecně již dávno znám a jak se zdá, fanouškové se konečně dozví, kdy mohou očekávat velký debut "Star Trek: Nemesis."

V interview s LeVar Burtonem (Geordi La Forge), informoval Chicago Sun-Times, že desátý Star Trek film má mít svou premiéru 22. listopadu. "Víte, jsem velmi rád, že jsem zde," řekl LeVar Burton. "Děláme další film po třel letech a je velmi hezké dívat se kolem sebe a vidět všechny ty fanoušky Star Treku."

Noviny také potvrdily obsazení tohoto filmu, včetně Stevena Culpa jako Cmdr. Maddena, Toma Hardyho v roli Shinzona, Dinu Meyer jako Romulanskou velitelku Donatru a také Rona Perlmana v roli Romulanského Vicekrále.* Bylo také potvrzeno, že se ve filmu krátce objeví vdova po tvůrci "Star Treku" Genu Roddenberrym, Majel Barret (Lwaxana Troi), Whoopi Goldberg (Guinan) a Kate Mulgrew (kapitán Kathryn Janeway, "Star Trek: Voyager").

* V jednom z předchozích článků, který byl nazván "Role Viceroye konečně obsazena," jsem uváděl pojem Viceroy jako jméno, protože jeho význam nebyl z článku zřetelně poznat. Význam slova Viceroy je také Vicekrál, což se také v této zatím poslední informaci o připravovaném filmu potvrdilo. Prosím omluvte tedy můj předchozí špatně přeložený význam tohoto slova. Děkuji.

Surel

30.1.2002 Návrat do budoucnosti: Kapitola 2.
  Právě dnes přibyla na našich stránkách (CZ Kontinuum On-line) druhá kapitola povídky na přání.
V této povídce máte možnost číst o příbězích lodi U.S.S. Prometheus v čele s kapitánem Jamesem Bareem.
Pouze připomínám, že stále máte možnost svými hlasy ovlivnit další osudy posádky této lodi a jen na Vás záleží, jak se příběh bude odvíjet dál. Přejeme příjemnou zábavu u čtení, a doufáme, že se Vám další příběhy posádky U.S.S. Prometheus zalíbí...

CZ Kontinuum

31.1.2002 Trekkies v České televizi
  Holodoctor ze serveru Lopuch přináší žhavé info :)
"Tuto neděli (3.2.2002), v dopoledním pořadu ČT1 Obrazovka, by se měl vysílat dokumentík o fanoušcích a dabérech Star Treku. Natočeno v Brně, koncem minulého roku. Někteří z Vás tam byli, jiní ne, ale určitě se podívejte. Třeba to bude i dobrý."
Minireportážičku doplněnou fotkami přinesla v listopadu Sickbay.

Redakce

1.2.2002 Guinan a Dr. Phlox v televizi
  V sobotu, 2. února ve 20:45 na ČT1 můžete vidět Whoopi Goldberg (Guinan [The Next Generation]) v romantickém filmu "Duch" (Gost). V úterý 5. února (ČT1 22:40) začíná třináctidílný seriál "Ti druzí" (The Others). V hlavních rolích mj. John Billingsley, který hraje v novém seriálu "Enterprise" doktora Phloxe.

Yakuzza

2.2.2002 DryDock
  Rád bych Vám představil svoji stránku, která nese jméno DryDock. Můžete tam najít informace o postavách, seriálech, nařízeních a událostech ze světa Star Treku. Nyní pracuji na datábázi lodí Hvězdné Flotily. Je tam taky možné najít nějaké obrázky. Do budoucna připravuji popis filmů.
Těším se na Vaši návštěvu.

Tom2000

2.2.2002 Voyager TOP 30
  Hlasovátko nejlepších epizod Voyageru vám nyní nabízí také seznam prvních 30 epizod, které se nejvíce hlasují. Jak víte, na Párty pro Voyager budeme asi 10 nejlepších epizod promítat, a nejen to... Chystáme sladké překvapení ala pocta Voyageru, losování třech Star Trek cen a přivítání Původní série kapitána Kirka. Chcete-li se akce účastnit, stačí se přihlásit.

Schéma programu se rozšířilo tak, aby se stihlo promítat asi 10 epizod.
13:00 - 14:00 - optimální čas příchodu
14:00 - oficiální zahájení akce
14:15 - promítání osmé nejúspěšnější epizody Voyageru
15:00 - promítání sedmé nejúspěšnější epizody Voyageru
15:45 - promítání šesté nejúspěšnější epizody Voyageru
16:30 - promítání páté nejúspěšnější epizody Voyageru
17:15 - promítání čtvrté nejúspěšnější epizody Voyageru
18:00 - promítání třetí nejúspěšnější epizody Voyageru
18:45 - promítání druhé nejúspěšnější epizody Voyageru
19:30 - Pocta pro Voyager, aneb sladké překvapení + přivítání První generace a losování Star Trek cen
20:00 - promítání té nejúspěšnější epizody Voyageru
od 21:00 - promítání 9. a 10. epizody Voyageru
22:30 - předpokládané ukončení akce
Doba večeře není určena, bude záležet jen na vás, až budete mít hlad :)

Hypospray
ST Sickbay

2.2.2002 Vzpomínka na Challanger
  Před šestnácti lety, bylo slunné, ale studené ráno 28. ledna, 1986. V Kennedyho vesmírném centru na Floridě se připravoval na 25 vesmírnou misi NASA, nazvanou, Mission 51-l, raketoplán Challenger. Měl to být jeho již desátý let. Byla to mimořádná mise, protože to bylo poprvé, co se do vesmíru měl vydat také civilista, byla jím učitelka Christa McAuliffe, která měla ve vesmíru provádět mnoho pokusů, které měly být přenášeny z paluby raketoplánu pomocí televize do školních tříd. Byl to tak studený den, že NASA chtěla původně zrušit vyslání raketoplánu. Díky špatnému počasí však byl již let pětkrát odložen. A proto v 11:38 východního času se Challenger vznesl k nebi. Sedmdesáttři sekund po začátku letu Challanger explodoval a v tu chvíli zahynulo i všech sedm členů posádky.

Znovu si tedy připomeňme osud těchto sedmi hrdinů, kteří položili svůj život za vesmírný výzkum a pokrok lidské civilizace. Jejich oběť nebude nikdy zapomenuta.

Francis R. (Dick) Scobee - First Commander
Michael John Smith - Pilot
Ellison S. Onizuka - Mission Specialist
Judith Arlene Resnik - Mission Specialist
Ronald Erwin McNair - Mission Specialist
Sharon Christa McAuliffe - Payload Specialist
Gregory Bruce Jarvis - Payload Specialist

Více o této tragédii, která na několik let otřásla americkým vemírným programem, si můžete přečíst na stránkách tnz.hyperlink.cz

Surel

3.2.2002 Oficiální obsazení 10. Filmu
  Hlavní obsazení je kompletní, většina scén jako můstek Enterprise-E, jsou v současné době užívány k natáčení, stejně jako různé další prostory lodi, koridory, Jefferiesovo potrubí či turbolift. V únoru by se natáčení mělo přesunout do natáčecích prostor představitelů Romulanů a Remanů, včetně lodi kontrolované Shinzonem, představujícího padoucha v tomto filmovém titulu.

Zatím byly oficiálně uvolněny informace o hlavním obsazení a posádce, které obsahují mnoho důvěrně známých jmen a samozřejmě i několik nových. Zde je jejich přehled:

Patrick Stewart ("Jean-Luc Picard")
Jonathan Frakes ("William Riker")
Brent Spiner ("Data")
LeVar Burton ("Geordi La Forge")
Michael Dorn ("Worf")
Marina Sirtis ("Deanna Troi")
Gates McFadden ("Dr. Beverly Crusher")
Tom Hardy ("Shinzon")
Ron Perlman ("Reman Viceroy")
Dina Meyer ("Romulan Commander Donatra")
Steven Culp ("Cmdr. Martin Madden")

A na tomto filmu se budou podílet, či se již podíleli tito lidé:

Executive Producer: Marty Hornstein
Producer: Rick Berman
Co-Producer: Peter Lauritson
Director: Peter Lauritson
Story: John Logan & Rick Berman & Brent Spiner
Screenplay: John Logan
Director of Photography: Jeffrey L. Kimball
Editor: Dallas Puett
Unit Production Manager: Marty Hornstein
Assistant Director: David Sardi
Production Design: Herman Zimmerman
Art Direction: Donald B. Woodruff & Cherie Baker
Costumes: Bob Ringwood
Production Coordinator: Ted Deiker
Sound: Thomas Causey
Casting: Cathy Sandrich Gelfond & Amanda Mackey Johnson
Publicity: Michael Klastorin
Distributor: Paramount Pictures (A Viacom Company)

Aby nedošlo k chybnému překladu, raději jsem ponechal původní anglické názvy některých postav. Přeložit si jej můžete podle vlastního vědomí a svědomí.

Surel

3.2.2002 Výsledky vtipu měsíce ledna
  Redakce čistě subjektivně vyhodnotila nejlepší pointu minulého měsíce, jejíž autorem je Seven


Vítězi blahopřejeme ...
Opět bylo rozhodování těžké a proto uvádíme další pointy, které se nám líbily:
1. Pokuď chcete přivolat loď navhuji komunikátor (Autor: Amee)
2. Nechapu co na te Zemi vidi, samej fetak... (Autor: Ocampa)
3. Že jsem radši nezůstal mrtvý (Autor: Yakuzza)
4. Už vím jak se Vulkánci cítili při prvním kontaktu. (Autor: Dawe)
5. Co na něm ty ženy vidí? Hlasivky to nejsou! (Autor: Johny.k)

Thanks to Sev Trek

3.2.2002 Vtip měsíce února
 

Thanks to Sev Trek

5.2.2002 Odo v Enterprise
  Prvním, kdo se objevil v seriálu "Enterprise" byl Ethan Phillips (Neelix, "Star Trek: Voyager"). Zdá se však, že nebude jedinou hvězdou Star Treku, která se objeví v tomto nejnovějším seriálu.

Rene Auberjonois, známý Star Trek fanouškům jako měňavec Konstábl Odo ze "Star Trek: Deep Space Nine" nebo Plukovník West z celovečerního filmu z roku 1991 "Star Trek VI: The Undiscovered Coutry," se objeví v přicházející epizodě "Oasis", která by měla být odvysílána na začátku dubna.

Filmování této epizody začalo ihned po epizodě "Acquisiton," ve které se poprvé Enterprise setkala s Ferengy. V epizodě s Ferengy si také zahraje právě Ethan Phillips a dalším hostujícím hercem byl mimo jiné také Jeffrey Combs. Cobs si mimo této nejnovější postavy zahrál i Weyouna ve "Star Trek: Deep Space Nine," a má za sebou také jiné dvě epizody "Enterprise" jako Andorian Shran. Není zatím jisté, zda si Combs zahraje jednoho z Ferengů nebo svoji Andorianskou postavu.

Upozornění: Tyto informace nebyly potvrzeny Paramount Television ,a proto mohou být některé informace neplatné.

Surel

6.2.2002 Synopse Voyageru
  Pomaloučku polehoučku chceme rozvíjet novou sekci, kterou jsou Synopse Voyageru. Zatím na ní pracuje kromě nás Yakuzza a Al Bomber, kteří vám přinášejí rozsáhlé synopse 6. sez. - Fair Haven a Spirit Folk. Nové jsou také podrobné děje ze sezóny první - Heroes And Demons a Cathexis. Samozřejmě se u nás můžete už nějakou tu dobu začíst do poslední epizody, Endgame, ale spíše vřele doporučujeme dva páteční podvečery na ČT1! :)

Rovněž přicházíme s nabídkou - chcete-li pro Sickbay psát také, stačí se nám ozvat...

Hypospray
ST Sickbay

8.2.2002 Závěr Voyageru!
  Dnes, 8.2.2002, v 16:30 na ČT1 se bude vysílat první část závěrečné epizody Voyageru - Endgame - Dohra. Kdo to nestihne, má šanci pozdě v noci, a to 50 minut po půlnoci.
Přejeme příjemnou zábavu, i když odpověď, zda se Voyager dostane domů a jak, se dozvíme až za týden...

Redakce

8.2.2002 Chudáčci nováčci...
  Jak je to hrozné, když se dostane nový člověk do našeho světa Star treku. Pokud má internet, kam půjde nejdřív? Na: www.startrek.cz A ouha, co se mu nabídne... Je to hrůza, mnoho nepravdy, zaujatosti, atd. Je nutné ST.CZ změnit tohle už dál nejde. Chudák ten člověk si udělá ve věcech opravdový pořádek a náhled na společnost trekkies se mu také pozmění, když se na ST.CZ podívá. Opravdu je to hrůza.

Muad Deep

Komentář:
Nesmazáno kvůli svobodě slova. I takový může mít někdo z našich řad názor.

Redakce

9.2.2002 Zrcadlo, zrcadlo, pověz mi...
  Kirk se dostává se svou posádkou do alternativního nepřátelského vesmíru - projekt TOSkaraton dnes hostí epizodu 2. sez. - Mirror, Mirror - Zrcadlo, zrcadlo (jedna z nejlepších :)

Nové Androidovo dílko - "Data's day - Datův den" s posádkou TNG přibylo do sekce Povídky.

Hypospray
ST Sickbay

10.2.2002 Informace k
  Podle zprávy ze serveru Trektoday, by měla být tato epizoda vysílána v květnu, právě před Series finale první sezóny této populární Star Trek série a objeví se v ní několik hostujících herců včetně Toma Bergerona z "Hollywood Squares" a Rene Auberjonois, kterého známe jako konstábla Oda ze série "Star Trek: Deep Space Nine."

Bergeronova postava, D'Marr, se představí na začátku epizody při večeři s kapitánem Archerem (Scott Bakula), Sub-Cmdr. T´Pol (Jolene Blalock) a Cmdr. Tripem Tuckerem (Conner Trineer). D´Maar obchoduje s hedvábím a kořením, ale posádka se spíše zajímá o duratanium, kterým by mohli zalátat díry v trupu Enterprise. D´Marr je informuje, že v nedalekém systému havarovala loď, ze které by mohli získat materiál, který potřebují, ale varoval je, že na lodi straší. Když výsadkový tým dorazí na loď, nenalezne žádné známky života, avšak atmosféra na lodi je dýchatelná. Tým se rozdělí, aby prozkoumal loď, ale každý ze členů začne vidět divné věci. V jedné chvíli, Tucker uvidí malou díru ve zdi, kterou pozoruje oázu se stromy, vodou a jídlem, ale bez lidí. Když Tucker oázu prozkoumává pohledem skrz otvor, uvidí neznámou ženu. Když se za ní s T´Pol vydají, obklíčí je skupina mimozemšťanů, známých jako Kantare. Dozví se od nich, že jsou na planetě již tři roky a že oázu vytvořili, aby je chránila před mimozemskými útoky a poskytla jim věci potřebné k přežití. Tucker se příležitostně sblíží s ženou, kterou prve viděl, Lianou, která trochu žárlí na T´Pol. Když se vrátí na Enterprise, řekne Archer Tuckerovi, že analýza lodního trupu ukázala, že tam jsou déle jak tři roky. Ve skutečnosti však 22 let. A navíc, na orbitě planety nalezli únikový modul, který přenesli na palubu lodi. Mezitím na planetě T´Pol zjistí, že jí Kantarové nedovolí odejít, a že je uvězněna.

Epizodu napsal Stephen Beck společně s Brannonem Bragou a Rickem Bermanem. Je to jeho druhý scénář po "Cold Front." "Oasis" je režírována Jimem Charlestonem, který je znám svou prací na "The District."

Surel

10.2.2002 Vzpomínka na Meg Willie
  Herečka Meg Wyllie, první hostující hvězda obsazená Genem Roddenberry do role mimozemského padoucha ve vesmíru Star Treku, navždy odešla. Zemřela 1. ledna v Glendale, Kalifornii, ve věku 84 let.

Wyllie si zahrála "Dozorce," telepatického Talosiana, který užíval svou sílu k vytvoření iluzí, když věznili kapitána Christophera Pikea, předchůdce kapitána J. T. Kirka, v jistém druhu zoo. Podílela se tak na části původního pilotního filmu Star Trek, "The Cage," který byl natočen v prosinci 1964. Pilotní snímek, ve kterém hrál kapitána Pikea Jeffrey Hunter, nebyl vlastně nikdy odvysílán během původní série Star Trek, ale její část byla užita v roce 1966 pro dvoudílnou epizodu "The Menagerie."

Willea ztvárnila během své padesátileté kariéry mnoho televizních postav, souhrně působila v téměř stovce televizních pořadů v hlavním obsazení nebo jako hostující herečka, mimo jiné také v sériích jako Wagon Train, The Twilight Zone, The Man from U.N.C.L.E., Mister Ed, The Addams Family, The Fugitive, Batman, The Mary Tyler Moore Show, The Bob Newhart Show, Family Ties a mnoha dalších. Vzpomíná na ní také kalifornská divadelní společnost Pasadena Playhouse.

Surel

10.2.2002 Geordi se stal režisérem
  Nebyla mu sice dána šance řídit "Star Trek: Nemesis," ale přesto bude LeVar Burton (Geordi LaForge, "Star Trek: The Next Generation") konečně moci předvést svůj režisérský talent při práci na celovečerním snímku.

The Hollywood Reporter oznámil, že Burton bude režírovat fantasy film "Blizzard," ve kterém bude mimo jiné hrát i Whoopi Goldberg (Guinan, TNG) a Christopher Plummer (Gen. Chang, "Star Trek VI: The Undiscovered Country"), stejně jako Kevin Pollak a Zoe Warner. Film bude podle všeho mísit skutečnou hereckou činnost a CGI animace a měl by se začít natáčet v Torontu a Quebecu 18. února. Film by se měl v distribuci objevit kolem Vánoc.

Ještě není jasné jak bude Burton schopen začít filmovat, pokud se "Nemesis" bude ještě stále natáčet.

"Blizzard," jehož děj je založen na scénáři napsaném Murray McRae, je vánočním příběhem o mladém děvčeti, kterou bude hrát Warner, a jejím vztahu k Santa Clausově sobovi, "Blizzardovi," kterého namluví Whoopi Goldberg.

Kromě toho, že má Burton režírovat svůj první celovečerní film, má jinak za sebou již několik televizních epizod TNG, "Star Trek: Deep Space Nine" a "Star Trek: Voyager." Naposledy režíroval dvě epizody zatím poslední ST série "Enterprise" - "Terra Nova" a "Fortunate Son."

Surel

10.2.2002 Berman o ST:X a Enterprise
  Rick Berman hovořil v nedávném interview pro Star Trek Monthly o chystaném filmu "Star Trek: Nemesis" a seriálu "Enterprise."

"Byl jsem velmi potěšen, když jsem nedávno navštívil natáčení akční scény, která se odehrávala na mimozemské planetě. Musím říct, že s naším režisérem Stuartem Bairdem nemohu být již více spokojen. Dělá opravdu skvělou práci."

Berman dále hovořil o některých scénách z filmu, potvrdil zprávy o objevení Whoopi Goldberg. "Náš scénárista John Logan si také velmi přál, aby se ve filmu objevila Kate Malgrew jako admirál a Kate s tím souhlasila. Mám ve filmu také svatbu, kde se objeví i Wil Wheaton s Whoopi Goldberg."

Berman se také zmínil o "Enterprise." Vyjádřil se o seriálu, že je to čerstvá nová televizní show s vynikajícím obsazením. "Myslím, že jsme odvedli dobrou práci s vyvážením postav, ale pokaždé zde bude někdo, kdo se bude vyskytovat méně než ti ostatní, proto vytváříme epizody pro jednotlivé postavy. Máme připraveny epizody pro Hoshi a další dva příběhy pro Reeda. Také pro doktora Phloxe byla vytvořena epizoda "Dear Doctor," kde se Phlox sblíží s doktorkou."

Názory fanoušků však rozdělila titulní skladba "Faith of the Heart." "Za tuto skladbu přebírám plnou odpovědnost, myslím si, že úvodní skladba již potřebovala změnu."

Surel

10.2.2002 Novinky ze ST: BC
  Na Star Trek: Bridge Commander Czech Fan Site si můžete přečíst nový rozhovor s vedoucím projektu Davidem Litwinem, můžete se začíst do druhého záznamu z deníčku návrháře (tentokráte o tvorbě příběhu). Všichni kteří se chystají, že si Bridge Commandera zahrají, by si neměli nechat ujít informace o chystané hratelné demoverzi a o minimálních systémových požadavcích.

Kovi

10.2.2002 Nové filmy s Novou Generací ???
  "Není konec, dokud není konec" a vypadá to, že se Patrick Stewart ještě nechce vzdát role kapitáne Jean-Luca Picarda. V rozhovoru s Abbie Bernstein ze Star Trek Monthly Stewart řekl, že připravovaný film "Star Trek: Nemesis" nemusí být polední cestou posádky vesmírné lodi USS Enterprise-E.

Stewart řekl, že se na výrobě filmu podílí stejně, jako se podílel na výrobě "Star Trek: Insurrection", a podotkl, že tato zkušenost byla nenahradilelná pro tvorbu nového filmu, kde scénář napsal John Logan a o režii se stará Stuart Baird.

"Dříve jsem jen dostal scénář, naučil jsem se ho a zahrál ho," řekl Stewart. "Ale napsat scénář podle nyšlenky nebo příběhu je o něčem úplně jiném. A způsob, jakým jsem procoval s Rickem Bermanem a se scénáristy Vzpoury byl velmi poučný.Už se těším na naši další spolupráci. Zatím nám to vycházelo perfektně. V minulém roce jsem hrál ve dvou hrách a produkoval jsem svůj vlastní televizní film ('Boss Lear'). A konec roku, když jsem přišel ke Star Treku byl jako odměna".

Surel

11.2.2002 Další info k 'Oasis'
  Rene Auberjonois bude hrát Elcazara v epizodě "Oasis," která by se měla objevit na televizních obrazovkách v květnu. O svém návratu do Star Treku mluvil se Stevem Krutzlerem z TrekWebu.
"Je to velmi zajímavá postava," řekl René. "Nemám na sobě žádný složitý make-up. Hraji mimozemšťana a mám na svém čele nějaké fleky, takže příprava masky trvala mnohem kratší dobu než u Oda."

Auberjonoisova postava bude mít scénu s Tripem Tuckerem (Conner Trinneer) a Sub-Cmdr. T'Pol (Jolene Blalock), ale herec říká, že největší zážitek měl ze šance pracovat se Scottem Bakulou. "Mé dvě velké scény byly se Scottem, který byl skvělý, protože je to jeden z nejvřelejších a nejpřátelštějších herců," řekl. "Opravdu se zasadil o to, aby celé natáčení probíhalo v dobré náladě."

Auberjonois se v sérii objevil na speciální přání výkoného producenta a spolutvůrce Ricka Bermana.

Kompletní rozhovor najdete na TrekWebu

Surel

12.2.2002 A je to tady...
  V pátek 22. února začíná na ČT1 původní série Star Treku svým 1. pilotním filmem "The Cage" (Klec). Ale pozor, jelikož má 64 minut, začíná již 16:05. Všechny další díly mají jen 50 minut, takže budou začínat ve standartním čase, tedy v 16:30.

Ben Sisko, zdroj: Česká Televize

12.2.2002 Lingvisti...
  Chcete umět mluvit a psát jak rodilý betazoid? No problem, navštivte betazedskou ambasádu.

velvyslankyně T'Reah

13.2.2002 Program Párty sestaven
  Hlasování nejlepších epizod Voyageru pro Párty pro Voyager je ukončeno. Konečný program s epizodami, které se budou promítat, je sestaven. Stačí se jen přihlásit...

Hypospray
ST Sickbay

13.2.2002 Google umí klingonsky
  Na serveru www.zive.cz se minulý týden objevila zpráva, že vyhledávač google umí klingonsky. A skutečně: Z úvodní stránky stačí kliknout na Nastavení (preferences) a v položce Jazyk zpráv (interface languages) nastavit Klingon. A je to. Ale rozmyslete si to: Změnil jsem si nastavení a když jsem pak něco potřeboval v googlu přenastavit, musel jsem po paměti. Klingonský slovník bohužel nemám. Ale co by člověk neudělal, aby se cítil jako doma, že jo?

Warp

13.2.2002 Recenze na Armadu 2
  Recenze & patche na ST: Armadu II na jediných CZ stránkách o ST: hrach - Star Trek Games.

Mae2000

14.2.2002 Pojďte tvořit české Star Trek hry!
  Žádám všechny, kteří se alespoň trochu vyznají v programování her na PC, aby mne kontaktovali na níže uvedeném e-mailu. Již několik měsíců vážně uvažuji o vytvoření profesionálně vypadající freeware hry z prostředí Star Treku, ale tohoto úkolu je téměř nemožné zhostit se sám, aby to nakonec nějak slušně dopadlo. Jak jistě všichni víte, komerčních projetků je po světě jako máku, ale ty alespoň trochu slušnější fanouškovské by člověk na prstech jedné ruky spošetl. Pokud tedy máte chuť zapojit se do tohoto jistě bohulibého leč nevýdělečného projektu, rozhodně se ozvěte.

Jiří "Mr.Spock" Bigas

15.2.2002 A je to tady, Part II
  Díly po "The Cage" budou mít přibližně 49 min. Některé budou dělší, některé kratší, ale nebudou mít ani 46, ani 47, nýbrž něco kolem 49. Při premiéře v USA byl celý seriál odvysílán stylem, že epizodu dokončili mnohdy několik hodin před vysíláním, proto měli až 51 minut. Na DVD už vyšla TOSka ve své konečné, sestříhané podobě a stejně tak poběží i v naší televizi.

Pozn: Jestli se chcete hádat, je to váš problém, ale urážky typu "kreténe, dívej se na pokémona" sem opravdu nepatří. Jestli někdo cítí potřebu stále urážet a nemístně kritizovat, může si na StarNETu zřídit své fórum...

Ben Sisko

16.2.2002 Tribblíčkové
  Star Trek Voyager byl se vší slávou dovysílán. Od 22.2.2002 ho nahradí Původní série Star Treku ze 60. let - její epizody s námi můžete poodhalit každý druhý den prostřednictvím TOSkaratonu, jehož aktuální epizodou je Trable s Tribbly, aneb malá chundelatá zvířátka zaplavují Enterprise :)

Hypospray
ST Sickbay

16.2.2002 Pragocon 2002
  Dnes a zítra se koná Pragocon 2002 - Star Trek program začíná v 11:00.

Redakce

16.2.2002 Bridge Commander DEMO
  Hratelná demoverze (o velikosti 112 MB) vesmírného simulátoru Star Trek: Bridge Commander je na světě. Zájemci si ji mohou stáhnout přes Bridge Commander Czech Fan Site.

Kovi

16.2.2002 Sháním...
  Sháním Doctorův výstup - wav soubor - z dílu ST: Voyager - Virtuoso. Předem díky.

Sonic2002

17.2.2002 Konečně v Obrazovce
  Dnes ve 12:40 jste mohli v pořadu Obrazovka na ČT1 vidět již před 14-dny avizovanou reportáž z Brněnského setkání CZ Kontinua s dabéry Voyageru. Příspěvek je pojat jako upozornění na nový seriál, který se bude vysílat v pátek odpoledne, tedy původní seriál Star Treku ze 60. let, ze kterého v úvodu nechybí ukázka ... poprvé můžete slyšet dabéry Kirka, Spocka a dalších v akci... (ukázka byla z ep. The Corbomite Maneuveres).
Následují prostřihy Voyageru a materiál natočený týmem ČT z našeho setkání...
Chcete-li se podívat, máte ještě šanci v pondělí hned dvakrát - v 5:05 a 15:00 na ČT1.

Redakce

17.2.2002 Anketa Sexenprise
  Všichni diváci nového seriálu Sexenprise (návštěvníci Pragoconu 2002) mají nyní možnost hlasovat, která role se jim líbila nejvíce. Anketu naleznete zde a vítězný dabér bude po zásluze potrestán :-)

Zirland

18.2.2002 České názvy epizod
  Česká televize odtajnila české názvy prvních osmnácti epizod původní série:

01. Klec (The Cage)
02. Kam se dosud člověk nevydal (Where No Man Has Gone Before)
03. Manévr s korbomitem (The Corbomite Maneuver)
04. Muddovy ženy (Mudd's Women)
05. Nepřítel v nás (The Enemy Within)
06. Past na muže (The Man Trap)
07. Čas obnažení (The Naked Time)
08. Tajemný Charlie (Charlie X)
09. Rovnováha hrůzy (Balance of Terror)
10. Z čehopak se vyrábějí děvčátka? (What Are Little Girls Made Of?)
11. Dýka v mysli (Dagger of the Mind)
12. Miri (Miri)
13. Jeho Veličenstvo vrah (The Consience of the King)
14. Sedm z Galilea (The Galileo Seven)
15. Vojenský soud (Court Martial)
16. Zvěřinec I (The Menagerie, Part I)
17. Zvěřinec II (The Menagerie, Part II)
18. Dovolená (Shore Leave)

Jakási stránka obsahující hrubý popis Původní série na webu České televize sice existuje, ale zatím jí můžete najít jen jako odkaz v popisu Voyageru. Z toho vyplývá jakou snahu asi ČT do propagace tohoto seriálu vloží -:)

Ben Sisko; zdroj: ČT

18.2.2002 Pilscon
  Před časem jsem na tomto serveru prezentoval svoji výzvu ohledně připravovaného setkání Trekistů v západočeské metropoli. Byl jsem překvapen i potěšen některými ohlasy fanoušků této vesmírné odysey. Bohužel jich nebylo natolik, aby se z nich dalo usuzovat, kolik by se vás na tenhle Con přijelo podívat. (Je samozřejmé, že pro cca 30 nemá cenu takovou akci vůbec pořádat :-( ) Předběžný termín jsme stanovili na září 2002. Tímto bych chtěl pozvat nejen zaryté a skalní fanoušky, ale třeba i lidi, kteří nejsou do Treku zapálení tak jako já (upřímně řečeno - já takové lidi nechápu :-) ) a kteří třeba jen některý z filmů či seriálů občas sledují v televizi a rádi by se dozvěděli víc. Můžete se těšit na promítání všech filmů, desítek epizod všech seriálů, spoustu poučných i humorných přednášek, fůru zábavy a legrace.
Stále jsme ve fázi příprav, konečná stanovení data ´Conání´ budou známa v závislosti na vašich ohlasech a předběžných přihláškách, podobně jako cena vstupného. Více informací vám ochotně zašlu elektronickou poštou.

Pressman

18.2.2002 Reportáž z Pragoconu
  Opět jako první vám přináším reportáž z letošního Pragoconu. Ovšem je poněkud sklerotická, ale znáte mě. Najdete ji tady.

Pantarei

18.2.2002 Fotky z Pragoconu
  Fotky z Pragoconu očima Zirlanda naleznete na stránkách Andoránské ambasády.

Zirland

19.2.2002 Co vlastně střídá Voyager?
  Blíží se to... v pátek se nám poprvé na obrazovkách České televize představí Původní seriál Star Treku ze 60. let. Pro ty z vás, kteří absolutně netuší, co je čeká, neměli možnost některé z dílů zahlédnout např. na satelitních televizích apod., jsem sepsala podrobný článek shrnující celý svět "TOSky" ... doufám, že jsem nevynechala nic klíčového a přehled bude pro neznalé srozumitelný...

Také si můžete do konce týdne stáhnout ze stránky "Epizod na ČT" předmluvu Gena Roddenberryho před premiérou ještě částečně černobílé verze The Cage. Je rozdělena do tří souborů.

Hypospray
ST Sickbay

20.2.2002 Dotaz
  Chtěl bych se zeptat, jestli náhodou někdo neví, jestli SAT1 chystá po skončení Voyageru další Star trek. Možná Enterprise? Kdyby to někdo věděl, může mi to sdělit?

lunkvil@seznam.cz

20.2.2002 Další report z Pragoconu
  Také ja jsem sepsala své zážitky, postřehy a dojmy z Pragoconu 2002. Najdete je na stránkách Voyager Forever.

Phas

20.2.2002 Propagace První generace
  Chcete-li pomoci s propagací původní série Star Treku, který nově přichází na obrazovky ČT1 každý pátek odpoledne, můžete navštívit Startrek.cz, kde vám poradí, jak na to.

Redakce

20.2.2002 Funkce adminů Trekdnesu
  Podle reakcí na včerejší článek od Adama Malého, který se ne příliš vybíravě vyjadřoval o TOSce, jsem pochopila, že mnozí z vás nevědí, jak Trekdnes vlastně funguje.

Několik vybraných lidí má přístup do databáze serveru, tedy mohou přidávat a mazat texty a měnit jejich obsah kromě dalších věcí. Ale, neodpovídají za to, co kdo vloží do databáze Trekdnesu přes volně dostupnou funkci "Přidat" v levém menu - článek, který může vložit kdokoli, se přidá do zvolené sekce automaticky a je rovnou viditelný - pak je na redakci, zda článek smaže, či opraví nebo doplní.
Je proto mylné se domnívat, že všichni z redakce vysedávají na Internetu a každých pět minut kontrolují, co tu přibylo. Tudíž je samozřejmé, že tu klidně může i celý jeden den viset nevybíravý článek... za to však redakce nemůže a neodpovídá za to!!! Orientovat se můžete podle toho, že schválený článek se objeví v pravém menu, tedy Novinkách, naopak, zatím neschválený článek se v Novinkách neobjeví...

Hypospray

Komentář:
Leian + Dimik: než mě obviníte, zjistěte si příště fakta.

Hypospray

21.2.2002 Star Trek na SAT.1
  Pro ty, kteří sledují Star Trek i na SAT.1, mám potvrzené informace:

TNG se vrátí na obrazovky přibližně někdy v březnu či dubnu. Bude se jednat jen o poslední dvě sezóny, které SAT.1 z nepochopitelných důvodů loni neodvysílala. TNG by měla běžet v sobotu odpoledne...

Přestože němečtí fanoušci už budou mít v pátek také finále VOY za sebou, narozdíl od nás nemají seriál vysílaný komplet - neběžel díl Renaissance Man (z technickych duvodů - "keine Synchronisierung", tedy nenadabováno...). Takže SAT.1 má v plánu v nejbližší době zopakovat celou 7. sezónu VOY...

SAT.1 se stalo TV stanici, která začíná se Star Trekem zacházet jako s levnou cetkou (viz nesmyslné přerušení TNG, vysílání filmů pozpátku...), takže se není třeba divit, že Enterprise na SAT.1 neodstartuje podle plánu. Původně plánovaný podzim t. r. je již ten tam a nejnovější Trek seriál spatří u našich sousedů světlo obrazovky nejdříve na jaře roku příštího. Ovšem nutno dodat, že již v březnu či dubnu bude 1. sezóna vycházet v Německu na videu. Má to někdo štěstí...

SAT.1 také plánuje vysílat znovu všech devět filmů. Datum ale není ještě přesně stanoveno...

Klasický Star Trek se už ze SAT.1 nadobro přesídlil na Kabel 1...

HeikoD

21.2.2002 Po čem touží český trekkie ?
  ...snad největším životním přáním téměř každého trekkieho je vidět na vlastní oči živého herce... Chcete vědět víc? Klikněte si na celý článek.

Alko

21.2.2002 ČT bude vysílat jen TOS
  Na můj dotaz, zdali se ČT náhodou nechystá zařadit do vysílání, kromě TOSky, souběžně i DS9 se mi dostalo od producenta M. Málka této odpovědi:

Vážený pane,
na premiérové vysílání dvou Star Treků souběžně bohužel není v našem programovém schématu místo, takže zatím poběží jen původní série, která má 80 dílů. Po jejím skončení máme v podstatě dvě možnosti, buď začít Enterprise nebo vysílat od čtvrté řady Deep Space Nine. Co to bude, to zatím nevím.
S pozdravem Michael Málek, dramaturg.

Bereil

21.2.2002 Startrek.cz jen o Star Treku
  Autoři www.STARTREK.cz se rozhodli k razantnímu kroku - propagovat pouze Původní sérii Star Treku ze 60. let, která je nyní vysílána na ČT 1 každý pátek odpoledne. Stránka tedy změnila svůj design ...

"Vzhledem k nedostatku času, prostoru a zdrojů pro pravidelné aktualizování "velké verze" serveru StarTrek.CZ bylo rozhodnuto tento projekt dočasně odstavit na vedlejší kolej a nahradit ho jinou, úžeji zaměřenou stránkou."

"Dosavadní obsah všeobecného serveru StarTrek.CZ zůstává na svém místě, pouze je skryt pod jakousi "nástavbou" (hlavní stránkou všeobecného serveru je stále index.phtml). Nebude však minimálně příštích čtvrt roku upravován ani aktualizován, dokud nepominou současné nepříznivé okolnosti. Jakmile budou mít autoři opět možnost věnovat se všeobecnému serveru, přesune se tato stránka pravděpodobně na samostatnou adresu puvodni.startrek.cz a uvolní místo původnímu projektu."

Redakce

22.2.2002 Dnes a zítra!
  Dnes a zítra se vám představí na obrazovkách nová Star Trek série - při sledování přeju za všechny příjemnou zábavu!

Koho zajímá, jaký článek se otiskl do Týdeníku Televize právě na téma Původního Star Treku, může zavítat do "Multimédií" - Noviny, kde najde v sekci TOS zmíněný text nascanován...

Hypospray
ST Sickbay

22.2.2002 Interview s Jolane Blalock
  Jolene Blalock, která hraje Vulkanského vědeckého důstojníka, Sub-commander T´Pol odpovídala na otázky "Television Critics Association" (TCA) na tiskové konferenci v Pasadeně, Kalifornii.

Q: Jaké byly vaše myšlenky, když jste se viděla v prvním díle "Enterprise?"
JB: Když jsem přišla do promítací místnosti, kde se předváděla premiéra, sedla jsem si a vedle mne se posadil můj agent, podíval se na mě a já jenom nervozitou skřípala zubama. Řekl mi, "Nech to být, prostě to nech být. Co je uděláno, to je uděláno a nemá význam, aby jsi tu seděla a kritizovala se a říkala, 'O můj bože!' Prostě to nech být." To bylo předtím, než začalo promítání. Poté jsem již jenom sledovala seriál a opravdu jsem si to užila. Byla jsem velmi potěšena, všechny ty efekty na mne udělaly veliký dojem. Mohla jsem vidět kam šly všechny ty peníze. Udělali skutečně vynikající práci a bylo napínavé sledovat práci ostatních, protože vy tam jste jen pro svoji scénu, ale když se to dá dohromady, je to skutečně úžasné. Bylo skvělé to vidět.

Q: Jolene, fanoušci přijali seriál. Měla jste možnost zjistit, co si fanoušci o seriálu myslí?
JB: Neměla, protože na začátku si říkáte "Bože, ať se jim to líbí, ať jej milují." Je to děsné, nejen protože máte mladé obsazení, ale i to, že se v tomto seriálu objevují odvážnější scény, než se objevovaly doposud. Budou to fanoušci schopni přijmout? Bude se jim to líbit? Co když se jim to líbit nebude? Být prvním Vulkanem, to mne stejně vyděsilo k smrti. Myslím tím, že Spock, muž, který se narodil na Vulkanu, byl vlastně první, kdo kráčel tímto směrem. Jak mohu nést tuto pochodeň nebo vstoupit do jeho stop. Byla jsem z toho silně vystrašená, ale díky spoustě těžké práce a díky Bohu to přijali. Slyšela jsem, že fanoušci nemají rádi úvodní píseň. Ale jeden den k nám přišlo malé dítě. Byl to chlapec z "Make a Wish Foundation" a jeho jméno bylo Z. A odzpíval tuto píseň slovo od slova. Bylo to perfektní.

Q: Měla jste nějaký kontakt s Leonardem Nimoyem ohledně své role?
JB: Neměla, ale mohl by ste mi ho zařídit? Bylo by to skvělé, bylo by skvělé ho potkat. Myslím tím, že kdybych měla jen jednu otázku, tak bych se ho zeptala, jaké to je, žít věčně?

Q: Můžete nám něco říct o technice, kterou používáte při hraní své postavy, která je tak rezervovaná a zdrženlivá?
JB: Je to něco, co má v sobě každý z nás. Když jsme ohroženi nebo jsme v extrémních situacích, chceme vybuchnout vztekem nebo chceme plakat. Prostě projevit ty obrovské emoce, které cítíme. Občas ale uděláme přesně opačnou věc, prostě neuděláme nic. Prostě se vypneme. Přesně o to tu jde. Protože v minulosti byli Vulkanci velice násilnou rasou a to je málem stálo existenci, takže během doby, aby přežili, přiklonili se k meditaci a pomocí meditace dokázali ovládnout a potlačit tyto emoce, které by je jinak zničily. To neznamená, že by tyto emoce neměli, oni je mají. Ale díky meditaci je zadržují uvnitř sebe. Pokud by to neudělali, sami by se zničili.

Q: Jaký je váš názor na porovnání vaší Enterprise s ostatními verzemi Enterprise? Mám na mysli samotnou loď.
JB: Ve skutečnosti mé první pocity, když jsem vstoupila na scénu a uviděla můstek, bylo to, jako bych se ocitla o 150 let dále v budoucnosti. Je to velmi realistické v porovnání s ostatními, které vypadaly jako hotelová zařízení. Bylo to velmi pěkné, všude čisté koberce, dřevěné obložení atd. Je to jako BMW nebo Rolls Royce a naše je spíše tak něco jako Hummer.

Q: Po natočení 19ti epizod, co se vám na vaší postavě líbí a co se vám nelíbí?
JB: Nevím o tom, že by se mi něco nelíbilo, kromě toho, že se má postava nemůže smát. Nesnáším to. Ale je spousta zábavy s tím, jak se má postava vyvíjí. Neustále se mění. A věc, která se mi na ní líbí a má to spojitost se scénáristy, speciálně s Brannonem Bragou, je, že v každé epizodě začnu na jednom místě a skončím na úplně jiném. (Obrazně řečeno.) V každé epizodě se má postava nějak vyvíjí.

Q: Zjišťujete, že pracujete s různými ostatními herci/postavami rozdílně, podle toho, jak se začínají definovat vztahy mezi nimi?
JB: Ano. Vidím, jak se vztahy mezi jednotlivými postavami formují, ale já jsem stále jakoby mimo. Zatím se vztahy stále ještě utvářejí. Je to počátek takové loayality jaká byla v originálním Star Treku mezi Kirkem, Spockem a Bonesem. A to co se mi líbí je to, že s touto loayalitou nikdo nepřišel, ale že se vytváří během seriálu.

Q: Jaké je to se vztahem mezi vámi a Tripem? Protože v pilotním díle a v několika dalších epizodách to vypadalo, jako že by...
JB: Nějaké nepřítelství nebo nějaká sexuální přitažlivost?

Q: Obojí. (Smích)
JB: Víte co, já si myslím, že okolo toho budou chodit tak dlouho, dokud někoho nepraštím. (Smích)

Q: Obrazně nebo skutečně?
JB: Obojí.

Q: Cítíte se někdy se svou postavou jako matka, která hubuje své děti?
JB: No myslím si, že vztah se mnou je láska i nenávist dohromady. Myslím si, že každý se se mnou na začátku cítí v pohodě. Ale má postava je velmi předvídatelná. Dokáže ještě zhoršit již tak nepříjemnou situaci tím, že řekne "Je mi líto, ale jsou tu nějaké protokoly, které by se měly dodržovat." Scénaristé to trochu upravili, takže vše co má postava chce říct, říká nepřímo, čímž se stala méně předvídatelnou, protože ví, že kdyby to řekla přímo, tak že by to stejně nepomohlo a Archer by ji stejně neposlouchal.

Q: Kdy začnete navštěvovat Cony? A jste připravena na vše, co to obnáší?
JB: Ptala jsem se ostatních herců jaké to je, co se tam děje. Vše co mi Dominic mohl říct bylo, "Je to, jako být svědkem na svatbě. Ale já nikdy nebudu svědkem." Tím mi moc nepomohl. Já prostě nevím. Jedinou věc co mě napadla byla, "Ach můj bože. Co budu dělat tu půlhodinu, když se všichni zaměří na mne?"

Q: Chtěla by ste, aby byla ve dvou nebo třech epizodách zobrazena část vaší minulosti?
JB: Myslím, že by to bylo velmi zajímavé, pokud by natočili něco v tomto smyslu. Ale minulost existuje, ať je přímo řečena nebo ne. Je to minulost, kterou jsem si vytvořila já sama, s tím co již bylo řečeno. Podle mého názoru by příběh měl jít vždy dopředu. Vždy se to může dotknout toho co již bylo, ale musí to pokračovat dál. Minulost existuje a ovlivní vše, co se stane.

Q: Motivovalo vás to ke shlédnutí dalších seriálů Star Trek nebo jste se zaměřila pouze na tento seriál?
JB: Ano, motivovalo. Už kvůli sobě jsem na ně byla velmi zvědavá. Chtěla jsem vědět rozdíl mezi tím co chtějí teď a co již bylo natočeno. Takže jsem začala sledovat Voyager, ale ještě jsem neviděla Deep Space Nine. Nemyslím, že to potřebuji vidět, ale Voyager jsem si užila. Byl velmi temný a velmi vážný. Velmi jsem ocenila humor, který do něj zasadili.

Q: Která ze všech postav z ostatních sérií vás nejvíce upoutala?
JB: Myslím si, že to byl holografický doktor. Chtěl být skutečný, ale vždy byl pod kontrolou ostatních. To mne vždy velmi zajímalo.

Q: Je to kvalita, která vás fascinovala, kontrola nebo to, že prostě mohl zmizet?
JB: V jedné epizodě, kterou jsem viděla se chtěl něčeho zúčastnit, ale někdo mu řekl, "My vás tu nechceme." Byl z toho velmi smutný a chtěl být skutečným, ale nemohl.

Q: Vysněná epizoda. Pokud byste mohla napsat epizodu pro T´Pol, co byste chtěla, aby dělala?
JB: Chtěla bych do té epizody vložit jejího otce a chtěla bych mít něco... s temnou stranou Vulkanců.

Surel

23.2.2002 Akční figurky z Enterprise
  Figures.com pokračuje ve své Toy Fair 2002, řadou akčních figurek ze seriálu "Enterprise." Z epizody "Broken Bow" je zde například Archer, T´Pol, Mayweather, Klaang a Silik; stejně tak i řada "Away Team" obsahuje Archera, Hoshi Sato, Tripa Tuckera, T´Pol, Nausicaana a dokonce i Andoriana Shrana. Kromě figurek je k dostání i "příslušenství" v podobě phaserové pistole a komunikátoru, modelu můstku Enterprise a v neposlední řadě i model samotné Enterprise NX-01.

Surel

24.2.2002 Pojďte...
  Pojďte s námi tvořit Star Trek freeware hry na profi úrovni... byl proveden první update oficiálních stránek projektu "Pojďte s námi tvořit Star Trek freeware hry na profi úrovni". Všechny nejčestvější potřebné informace naleznete od nynějška především tam nebo na serveru Star Trek Games.CZ.

Jiří "Mr.Spock" Bigas

24.2.2002 Borgové na pohlednicích
  Právě dnes přibyly na stránkách (Prvního poštovního úřadu Spojené federace planet) nové elektronické pohlednice. Tetokráte jsou to (na žádost několika návštěvníků stránek) pohlednice rasy BORG. Je jich dohromady 46 a neleznete je v sekci Pohlednice / Star Trek / Postavy a Pohlednice / Star Trek / Lodě na našich stránkách.
Pokud máte i Vy nějaké přání, jaké další elekteronické pohlednice byste uvítali, napište nám prosím na níže uvedený email.

CZ Kontinuum

24.2.2002 Red Uniform ;-)
  To, že srazy a párty Star Treku nejsou jen o koukaní na televizi či projektor, můžete shlídnout zde. :-)))

Ocampa

25.2.2002 StarTrek.NET
  Paramount Digital Entertaiment a EarthLink (poskytovatel připojení na internet v sev. Americe) spojili své síly a vytvořili doménu StarTrek.net, kterou spravuje EarthLink. Jedná se o doménu s vysokou propustností dat, ale vzhledem ke spravovateli jde o placenou službu. Všichni, kteří se zaregistrují, mají možnost si upravovat vlastní prohlížeč, získají e-mailovou adresu jméno@startrek.net, a mají možnost si upravovat pracovní plochu. Dobrá zpráva je, že StarTrek.com zůstane i nadále zdarma. StarTrek.net bude přístupný pro obyvalele USA a Kanady jak přes modemové tak i přes vysokorychlostní připojení a připojit se lze několika způsoby včetně registrace přes StarTrek.com.

Surel

25.2.2002 ENT: 'Vox Solis'
  Roxanne Dawson (B'Elanna Torres) bude režírovat svou druhou epizodu v seriálu Enterprise, která by se měl objevit ke konci první sezóny. Název epizody je "Vox Solis" a přeloženo z latiny "Hlas slunce". Před tím už režírovala epizodu ENT: The Andorian Incident a VOY: Riddles, Workforce, Part II.

Trektoday

25.2.2002 ENT: 'Fallen Hero'
  Enterprise má být poslána na planetu Mazar, kde má vyzvednout vulkánského velvyslance, který byl vyhnán kvůli špatnému chování.

Navíc doplněna databáze všech epizod Enterprise

Trektoday

26.2.2002 Oskar 2001 a Star Trek
  Velkou zprávou v Hollywoodu je Oskarová nominace působivého filmu "Lord of Rings: The Fellowship of the Ring", který obdržel celkově 13 nominací. Ale i když Star Trek nebyl jmenován v listině nominovaných, jeho přítomnost lze zaznamenat v několika technických a hudebních kategoriích.

Diane Warren se připojil k jmenovaným v kategorii "Původní píseň" za složení písně "There You will Be" k filmu "Pearl Harbor". Je to již jeho šestá Oskarová nominace. Waren napsal skladbu "Faith of the Heart," kterou díky Russellu Watsonovi lze slyšet v úvodu každého dílu seriálu "Enterprise."

V další hudební kategorii, "Původní hudba," byl již po osmé nominován James Horner za svůj soundtrack k "A Beautiful Mind." Horner složil hudbu pro "Star Trek II: The Wrath of Khan" a "Star Trek III: The Search for Spock". Obdržel dva Oskary v roce 1998 za hudbu k velkofilmu "Titanic".

Další tři filmové nominace jsou v kategorii "Visuální efekty", kde byli nominování další Star Trek veteráni. Jim Rygiel je jedním ze čtyř nominovaných za film "Pán prstenů" - dohlížel na vytváření visuálních efektů pro "Star Trek: Insurrection". Dalšími jsou Ed Hirsch a Ben Snow, nominovaní za "Pearl Harbor". Hirsch byl produkčním manažerem Industrial Light & Magic pro film "Star Trek IV: The Voyage Home", a pracoval také na miniatuře ztroskotání Enterprise-D ve "Star Trek: Gnerations"; Snow také pracoval na "Generations" jako počítačový grafik. Scott Farrar a Michael Lantieri, byli nominováni za "A. I.: Artificial Intelligence"; Farrar dělal visuální efekty pro "ST II", "ST III" a "Star Trek VI: The Undiscovered Country"; Lantieri přispíval ke zvláštním efektům na "ST IV." Farrar obdržel Oskara v roce 1986 za film "Cocoon"; Lantieri v roce 1994 za film "Jurassic Park".

V kategorii "Zvukový střih," byl nominován George Watters II, také za film "Pearl Harbor". Watters upravoval zvuk pro filmy "Star Trek: The Motion Picture", "ST II," "ST III" a "ST VI". Celkově již obdržel šest nominací, ale Oskara si odnesl až v roce 1991 za film "Hunt for Red October".

V kategorii "Masky" byl nominován Greg Cannom za "A Beautiful Mind." Cannom si na svůj účet připsal vytvoření mnoha speciálních mimozemských masek a pracoval také na "ST VI". Je to jeho osmá nominace. Vyhrál již dvakrát, v roce 1993 obdržel Oskara za "Bram Stoker's Dracula" a v roce 1994 za "Mrs. Doubtfire."

Z informací o nominacích na Oskara nelze také vypustit jméno Kirsten Dunst, která se představuje na tomto poli teprve poprvé. Dunst si zahrála "Hedril" v epizodě "Dark Page" seriálu "Star Trek: The Next Generation."

74. každoroční udílení cen se bude konat v neděli 24. března. Ocenění bude "moderovat" Whoopi Godberg v novém divadle Kodak v Hollywoodu. Pořad bude v Americe vysílán na kanálu ABC, u nás pak na placeném kanále HBO v přímém přenosu 25. března ráno a ze zánamu téhož dne večer.

Surel

26.2.2002 Report z Pragoconu od Romulana
  Na stránkách Litvínovského sci-fi klubu Rebelion je v sekci Workshop mini-reportáž z Pragoconu 2002. Sice pozdě, ale přece.

Noxyr Romulan

26.2.2002 Ohodnoťte TOSku
  U příležitosti uvedení původního seriálu Star Trek na obrazovkách ČT bychom Vám rádi připomenuli, že na našich stránkách (CZ Kontinuum On-Line) naleznete databázi všech epizod tohoto seriálu (ale i dalších). U každé epizody naleznete spoustu informací a možnost hodnocení. Proto neváhejte a hlasujte.
Zbývá jen dodat, že databázi naleznete v sekci Lodní knihovna / TV a Film / TOS na našich stránkách.
Pomozte nám zjistit, která epizoda je ta nejlepší.

CZ Kontinuum

27.2.2002 Nová preview ST: BC
  Na Star Trek: Bridge Commander Czech Fan Site si můžete přečíst nyní už dvě preview vesmírného simulátoru Star Trek: Bridge Commander. Indyho a Koviho a obě jsou založena na dojmech z hraní dema. Další názory, články a případně i vážně skvěle vypadající screenshoty vlastní výroby jsou vítány! Rovněž se vypisuje konkurz na někoho, kdo přeloží Bridge Commandera do češtiny!

Kovi

28.2.2002 Stáhněte si Sexenprise
  Na Československé stránce o seriálu Enterprise NX-01.sk si můžete stáhnout celou epizodu Lubrikant se sexychtivou posádkou lodi Sexenprise. Promítání bylo hřebem programu letošního Pragoconu, a tak by vás nemusela odradit velikost videa, která činí 110 MB. Přímý link je zde. Pro koho je to neúnosná velikost, je na stránce k dispozici verze s nižsí kvalitou, která má 11 MB.

Redakce

28.2.2002 Fotoreportáž z Párty pro Voyager
  Fotoreportáž z Párty Pro Voyager coby rozlučkové sobotní akce, které se zúčastnilo téměř 60 lidí, je k dispozici v sekci Akce. Za fotky děkuji Kruxíkovi a vítám ho do týmu Sickbay.

Hypospray
ST Sickbay