Archiv TrekDNES - duben 2002

Archiv TrekDNES - duben 2002

1.4.2002 Update Hvězdné flotily
  Po delší době spánku se konečně na Hvězdné flotile něco děje. Jak sami uvidíte, je to radikální změna, alespoň co se týče nového vzhledu stránky. Byl poněkud překopán design, a já doufám, že se vám bude líbit.
Nemusíte se však bát, že Hvězdná flotila po tomto radikálním updatu zase usne. Bude zde něco nového alepoň každých 14 dní. Podařilo se mi totiž získat skvělé časopisy Star Trek Magazine, které jsou hodnotným zdrojem informací.
Co je tedy nového? Přibyly tři nové sekce: Astrometrika, Důstojníci a Knihovna. V Knihovně mimojené najdete velmi zajímavý článek Ohlédnutí za Voyagerem I.
Staré známé sekce prošly úpravou, hlavně galarie hvězdných lodí, které byly (a nadále budou) značně rozšířeny. Například v galerii třídy Intrepid najdeze až 70 krásných obrázků. V Akademii si můžete také stáhnout oblíbenou soutěž Chcete být praporčíkem? atd.
Prostě je toho mnoho. Hodně zábavy a těšíme se na vaši návštěvu.

Leian

1.4.2002 Tal Shiar - Romulan Star Empire CZ
  Po nedávném spuštění Star Trek: Federace V. do plného provozu jsem mohl dostát svému slibu a zprovoznit nové stránky Tal Shiar - Romulan Star Empire CZ. Stránky vycházejí z konceptu Borg Collective a design je odrazem grafického rozhraní z romulanských panelů. Doufám, že si také získají alespoň stejné množství vaší přízně a návaže na již zmíněnou tradici BC a Federace.

Pokud máte zájem spolupodílet se na obsahu, uvítám vaše příspěvky či podněty na svém emailu. Tento projekt bych rád nechal otevřen po stránce obsahu i pro externí tvůrce a tím zajistil rozšíření informační hladiny. Doufám, že se vám bude líbit.

Fleet Admiral Jiří Vaculík

1.4.2002 Je vám 13 až 18 let?
  Pro všechny Star Trek fanoušky ve věku od 13 - 18 let se chystá letní tábor se zaměřením na Star Trek. Tábor je organizovaný Domem dětí a mládeže Třebíč. Koná se od 17.8.2001- 30.8.2001 na Skřipině (nedaleko Náměště nad Oslavou - okres Třebíč). Cena tábora je 2400Kč. Podmínkou je, aby případní zájemci ve věku 13-18 let (včetně) měli alespoň střední fyzickou výkonnost a základní zálesácké dovednosti (spí se ve stanech).
Žádost o zaslání přihlášky je možno poslílat na adresu: svoboda@ddmhradek.cz. Podrobnější informace poskytnu na své adrese. Další kontakty jsou uvedené v letáčku.

Markéta Sadílková alias B-Elanna

2.4.2002 Hypo'fotky z Pragoconu 2002
  Po včerejším aprílku jsme opět obnovili vstupní stránku do normálu :) a všechny informace o zrušení našich stránek tímto dementujeme (prozatím :)

Sice pozdě, ale přece :) - tak v tomto duchu se nese aktualizace Reportáží - přibyla fotoreportáž z Pragoconu 2002 - zavzpomínali jsme nejen na svatbu Kathryn s Chakotayem a Sexenprise :) Také si máte možnost stáhnout ukázku z Party pro Voyager, resp. zpěv Vulkánky T'Pel, který si vyžádal pochvalný potlesk :)

Protože se letošní Pragocon nesl ve znamení Enterprise, vylepšili jsme pro vás stránku psího mazlíčka Porthose, ze které si můžete kromě jeho obrázků a informací o jeho plemenu stáhnout jeho štěkot :)

I dnes nechybí pochopitelně nové tři epizody TOSkaratonu.

Hypospray
ST Sickbay

2.4.2002 Letem světem 4
  U převážné většiny velkých českých Star Trek serverů lze během jejich existence pozorovat jistá "temná" období, kdy se neobjevují žádné nové informace a server chátrá. Existuje ale i jeden server, který podobnými neduhami netrpí. Podrobně ve čtvrtém pokračování seriálu Letem světem českým trekem, aneb ztráty a nálezy na serveru AL-BATANI.

AL-BATANI

3.4.2002 Preview Voyageru
  Aneb pohled na další herní titul z vesmíru Star Treku, který si nikdy nezahrajeme. Čtěte na Star Trek Games.CZ.

Kovi

3.4.2002 Q Alternativa 4
  Na stránkách CZ Kontinua je k přečtení čtvrtá kapitola povídky Star Trek: Q Alternativa. V předcházejících částech se kapitán Picard po roztržce s Q dostal na Zem, která je nezvykle opuštěná. Až na Borgy. Enterprise-D se zatím, poškozená a dezorientovaná ztrátou kapitána, ocitá před dalším nebezpečím...
Povídka vychází jako seriál a další kapitola se objeví v následujících 7-14 dnech.

CZ Kontinuum

4.4.2002 Update Warp.cz
  V posledních týdnech proběhl zcela nový český dabing prvních pěti Star Trek filmů, které v nejbližší době vyjdou na videokazetách. Bližší informace o obsazení daberů, datu vydání a podobně si můžete přečíst na WARP.cz. Navíc se na stejném serveru i dočtete, že první sezóna TNG na DVD pravě dorazila a ti, kteří si ji objednali, mohou už brzy očekávat balíček :)

Redakce

4.4.2002 Sauna !!!
  V dnešní Sauně se debatovalo o Star Treku s Trekkisty. Máte šanci v noci na dnešek na Primě - 1:05.

Redakce

4.4.2002 Neviditelný pes
  Na tomto známém serveru se za poslední dva dny opět objevily články na téma Star Trek, či s ním související. Nyní hovoříme o filmu ST X. - Nemesis a článku o Euroconu 2002.

Redakce

5.4.2002 4. sezóna DS9
  Na stránkách CZ Kontinua přibyla v sekci Lodní knihovna / TV a Film zpracovaná 4. sezóna seriálu Star Trek: Deep Space Nine. U každé epizody je opět stručný obsah, spousta informací, ilustrační obrázky a možnost ohodnocení. Ostatní sezóny budou průběžně doplňovány.
Přejeme příjemnou zábavu při čtení.

CZ Kontinuum

5.4.2002 Obrázky z Elite Force 2
  První tři screenshoty Star Trek: Elite Force 2 si můžete prohlédnout na Tiscali Games.

Maquis

7.4.2002 1. oficiální propagační foto z Nemesis
  S nastávajícím uvolňováním informací o "Star Trek: Nemesis," s tím jak se blíží datum jejího uvedení, vzrůstá také velké množství spekulací, obrázků, trailerů a klipů z celovečerního desátého Star Trek filmu.

Paramount Publicity uvolnila první propagační snímek z filmu, aby tak povzbudila apetit fanoušků. Zobrazuje známé postavy TNG, Data (Brent Spiner), Geordiho La Forge (LeVar Burton) a Jean-Luca Picarda (Patrick Stewart) v popředí a Worfa (Michael Dorn) s Willem Rikerem (Jonathan Frakes) v pozadí, stále ještě na místě můtku U.S.S. Enterprise - E. Postavy TNG hrající v "Star Trek: Nemesis" však nejsou kompletní, chybí Gates McFadden (Beverly Crusher) a Marina Sirtis (Deanna Troi). Ve filmu se v malých rolích objeví také Whoopi Goldberg (Guinan), Kate Mulgrew (Kathryn Janeway) a Wil Wheaton (Wesley Crusher) plus noví padouši, které budou hrát Tom Hardy a Ron Perlman.

Tento film by se měl objevit nejpozději tento rok v prázdninové sezóně.

Podle této poslední zprávy je tedy pravděpodobně, že se desátého Star Trek filmu dočkáme možná dříve, nežli tomu nasvědčovali dřívější zprávy.

StarTrek.COM

7.4.2002 Ohlédnutí za Voyagerem II
  Jak jsem slíbila, tak činím. Hvězdná flotila nespí a přináší vám další článek o sedmé sezóně Voyageru, tentokrát zaměřený na díl Q2.

Leian

7.4.2002 Výsledky vtipu měsíce března
  Redakce čistě subjektivně vyhodnotila nejlepší pointu minulého měsíce, jejíž autorem je Alka


Vítězi blahopřejeme ...
Opět bylo rozhodování těžké a proto uvádíme další pointy, které se nám líbily:
1. Hackuju pornoarchiv federace (Autor: Apagin)
2. Na chemický rozbor vašeho spermatu, kapitáne. (Autor: Dr.Šneckoj)
3. Zmlkni a dej mi drobný! (Autor: Petrmaus)
4. Mami, ja uz musim koncit... (Autor: Spock_lady)
5. Kdyz k nam leti takova zariva vec, to je torpedo? (Autor: Spock_lady)
6. Můj bože je to plné hvězd ! (Autor: Black star)
7. Do fronty! (Autor: Pítr)
8. Nerušte! Uhura se prááávě sprchuje! (Autor: Radmir)
9. Zas jeden, co nepozná mikroskop. (Autor: She)
10. Neruš sakra! Zrovna jde do sprchy. (Autor: 8of9)
11. Hvězdné války, epizoda 53. (Autor: Doktor)
12. ále nějaký červený puntík se přibližuje k nějakému zelenému puntíku... (Autor: olimae)
13. Zkouším vaši trpělivost, kapitáne. (Autor: Trn v oku)
14. Hledím si svého. (Autor: Torry)

Thanks to Sev Trek

7.4.2002 Vtip měsíce dubna
 

Thanks to Sev Trek

7.4.2002 Androidovy stránky
  Pokud máte rádi příběhy ze světa Star Treku, tak jich u mně, mimo jiné, několik najdete.

Android

8.4.2002 Startrekisti v televizi
  Pro dnešek jsme odložili aktualizaci TOSkaratonu, abychom vám mohli zprostředkovat "reportáže" z televizních pořadů, ve kterých se objevili fanoušci Star Treku (tedy těch pořadů, o kterých víme :) Na stránce Reportáží se proto můžete podívat na rozpis rozhovorů a fotek z dvou pořadů - Obrazovka z České televize a Sauna z Primy, která byla čerstvě odvysílána minulý čtvrtek. Obrázek o tom, jací lidé nás pokaždé prezentují a mluví za nás za všechny, si může udělat na základě detailního rozpisu v podstatě každý...

Hypospray
ST Sickbay

10.4.2002 Oficiální info k ENT:'Detained'
  Při průzkumu cizí planety vkročí Archer a Mayweather do "vojenské zóny" a jsou uvěznění rasou Tandaranů, kteří válčí se Sulibany. Předchozí střetnutí se Sulibany nebyla příliš přátelská, ale když jsou Archer a Mayweather umístěni do jedné cely se sulibanským vězněm, jsou po chvíli přesvědčeni, že je uvězněn neprávem.

Trektoday

10.4.2002 ENT:'Vox Solis'
  V této epizodě má být Enterprise napadena bílým chapadlovitým stvoření a Archer s Tuckerem budou zavěšení v bílé slizovité hmotě. Organismus by měl ovládnout nákladový prostor a postupně prorůstat lodí a svými chapadly chytat členy posádky. Organismus na Enterprise zanese rasa Kreetassenů, a to poté co je posádka nechtěně urazí. T'Pol by chycena být neměla. Navíc by měl v této epizodě Malcolm Reed vynalézt první energetické silové pole.

Trektoday

10.4.2002 Ent:'Fallen Hero'
  Vulkánský velvyslanec, kterého bude Enterprise transportovat, bude mít specifický úkol, ale nebude schopen Archerovi vysvětlit, o co vlastně jde. Když Enterprise zamíří na místo setkání s Vulkánci, bude si muset svou cestu probojovat přes jednotky Mazaritské "mafie". Při tom jako vůbec poprvé Archer přikáže, aby přešli na maximální rychlost - warp 5.

Trektoday

10.4.2002 Ent:'Two Days And Two Nights'
  Tuto epizodu bude režírovat Michael Dorn (Worf). Enterprise má objevit planetu potěšení Risu, a polovina posádky na ní prožije krátkou dovolenou, včetně většiny vyšších důstojníků. Archer bude bydlet v luxusní vile a setká se s mimozemskou ženou jménem Keyla. Reed a Trip se dostanou do potíží, když se zapletou s cizinci, které jim připadají jako dvě krásné ženy. Hoshi se setká s Ravisem, mladým mužem, který se také zajímá o jazyky. A Mayweather přijde k úrazu a dostane se do místní nemocnice.

Trektoday

10.4.2002 Ent:'Shockwave'
  Podle Brannona Bragy, bude poslední epizoda první sezóny Enterprise, první částí dvojdílu, který bude pokračovat v sezóně následující. Bude opět o časové studené válce, tak jako pilot seriálu a díl "Cold Front". Není jasné jestli se objeví Sulibani, ale zřejmě se opět objeví tajemná "humanoidní postava".

Trektoday

11.4.2002 Q Alternativa 5
  Na stránkách CZ Kontinua je k přečtení pátá kapitola povídky Star Trek: Q Alternativa.
Na palubě Enterprise-D se dějí divné věci. Může za ně posádka havarované nákladní lodi Ba'rton, která našla na palubě Enterprise útočiště. Kapitán Picard má také starosti. V ulicích San Francisca by se neměly povalovat zničené raketoplány...
Povídka vychází jako seriál a další kapitola se objeví v následujících 7-14 dnech.

CZ Kontinuum

12.4.2002 Scary Nemesis
  Nevyvolává vzrušení podobné dodatku slov "Star Trek" z filmu roku 1998 "Star Trek: Inssurection," ale děsivý bude ... skutečné děsivý.
Alespoň tak to řekl výkonný producent Rick Berman o chystaném filmu "Star Trek: Nemesis."

"Jsem ohromen jeho délkou," řekl Berman nedávno Ianu Spellingovi pro Star Trek Monthly. "Zpracovali jsme opravdu pozoruhodný příběh. Vzhledově ohromný film se chystá stát nejděsivějším filmem, který byl doposud natočen. Objevují se v něm momenty skutečné hrůzy, které doposud nebylo možné ve Star Treku vidět."

"Tom Hardy (Shinzon) je neobyčejný herec," řekl. "Myslím si, že můžeme být rádi, že jsme jej mohli obsadit v tomto filmu ještě předtím než se stane velkou filmovou hvězdou. A Ron Perlman (Viceroy) podal stejný neuvěřitelný výkon, který však u něj lze vždy očekávat. Tito muži hráli své scény v neuvěřitelných kostýmech, v případě Perlmana také s pozoruhodným množstvím makeupu. Opravdu vytvořili velmi děsivé charaktery.

"Můj pocit z tohoto filmu je takový, že se stane velmi úspěšným. Jsem také spokojen s odvedenou kvalitou práce, počínající scénářem Johna Logana až po režii Stuarda Bairda. Odhaduji, že to bude mimořádný film, jehož výsledkem bude, že Paramount nejspíše bude chtít natočit ještě další film. Uvidíme."

Zde najdete druhou, zelenější verzi oficiálního loga.

Trektoday & StarTrek.COM

15.4.2002 AL-BATANI update
  Na serveru AL-BATANI vám prinášíme další osobní spis člena posádky lodi U.S.S. Enterprise NCC 1701-D. Jedná se o Wesleyho Crushera, postavu, kterou ne všichni trekkies mají rádi. Avšak do Star Treku neodmyslitelně patří a svědčí tomu i fakt, že se sním opět setkáme i v novém filmu "Star Trek: Nemesis".

AL-BATANI

15.4.2002 Nejen Sauna ke stažení
  Protože se některým jedincům nezamlouvalo "reportážové přepsání" rozhovorů ze Sauny, pořadu, který vysílala televize Prima dne 4. dubna, rozhodli jsme se vám umožnit si část Sauny s Trekkisty (25 minut) stáhnout ve formátu MP3 (tedy zvuk bez obrazu... ale kdo ví, možná to jednou uveřejníme i s obrazem, pokud bude zájem :)

Ben Sisko pokračoval ve vylepšování databáze epizod Voyageru a kvalitními obrázky doplnil zbytek páté sezóny, tedy díly od Dark Frontier po Equinox.

Ani Android nezahálel a přináší vám hned dvě povídky najednou.

A dnešní várku nových věcí zakončuje TOSkaratonový běžec, který se rozhodl před finišem zpomalit na tempo dvou nových epizod týdně :)

Hypospray
ST Sickbay

16.4.2002 Nové stránky pro Pilscon
  PVH Karl Bergman a další členové plzeňského fan klubu UPKB změnili stávající vzhled svých stránek a napevno se zavázali k uspořádání PilsConu 2002 - tedy na září tohoto roku se pro vás připravuje první ročník conu zaměřeného na sci-fi, hlavně na Star Trek. Místo a datum konání budou brzy upřesněny. Program zatím naznačuje přednášky typu "Borgové alias Vím co si myslíš", "Znělky stokrát jinak" a "Nová Tabulka prvků"...
Tímto si vás klub dovoluje všechny pozvat, hlavně ty, co mají rádi Star Trek, aby potěšili svým příjezdem.
Také připojují výzvu pro spoluúčast na programu - přednáška na jakékoli téma ze Star Treku je vítána - kontaktní email: Pressman@Email.cz.

Redakce

16.4.2002 Další známá tvář v Nemesis
  Podle posledních informací by se měla v novém startrekovém filmu Nemesis objevit další známá tvář a to Ashley Judd (Robin Lefler). Herečka to prozradila v interview při propagaci jejího nového filmu "High Crimes". Ve filmu opět ztvární stejnou postavu jako v epizodách Nové generace "Darmok" a "The Game" ale tentokrát už bude manželkou Wesleyho Crushera.

Michael Dorn navíc prozradil, že ve filmu nebude zmíněn Worfův vztah s Deannou. Jak říká, on sám by tam rád nějakou malou narážku viděl a dokonce o tom mluvil s producenty filmu. Ti se ale nakonec rozhodli, tuto záležitost už nerozpitvávat.

Trektoday

16.4.2002 Chat s Tuvokem (Tim Russ)
  se uskuteční 18.4.2002 na stránkách http://www.startrek.com/community/chat.asp a to od 3.00 PM PT což je 21.00 SEČ.

kuta.l@tiscali.cz

16.4.2002 Návrat do budoucnosti: Kapitola 4.
  Jak jsem včera slíbil, tak dnes přibyla na našich stránkách (CZ Kontinuum On-line) čtvrtá kapitola povídky na přání. V této povídce máte možnost číst o příbězích lodi U.S.S. Prometheus v čele s kapitánem Jamesem Bareem.
Pouze připomínám, že stále máte možnost svými hlasy ovlivnit další osudy posádky této lodi a jen na Vás záleží, jak se příběh bude odvíjet dál. Přejeme příjemnou zábavu u čtení, a doufáme, že se Vám další příběhy posádky U.S.S. Prometheus zalíbí...

CZ Kontinuum

16.4.2002 Harry Kim v Praze
  CZ Kontinuum a PSSTcon team slaví další úspěch. Dnes byla potvrzena návštěva Garretta Wanga (Harry Kim, ST Voyager) v květnu v Praze. Pan Wang u nás pobude téměř týden. Ukážeme mu co nejvíc krás našeho města a samozřejmě uspořádáme setkání s příznivci Star Treku u nás. Zatím to vypadá na jeden společný a moderovaný večer s tlumočníkem, s večeří a podobně. Určitě bude možné se s Harrym Kimem vyfotografovat, či stát se majitelem jeho podpisu.

Bližší informace naleznete na stránkách CZ Kontinua.

CZ Kontinuum & Holodoctor

17.4.2002 AL-BATANI update
  Další přidanou postavou z posádky kapitána Picarda je poručík Natasha Yar. Postavu Tashi naleznete včetně dalších členů posádky v sekci seriálů - TNG na serveru AL-BATANI.

AL-BATANI

17.4.2002 Q Alternativa 6
  Na stránkách CZ Kontinua je k přečtení šestá kapitola povídky Star Trek: Q Alternativa.
Kapitán Picard je mrtev!!! To přeci ví každý, kromě kapitana samotného. Ten tvrdošíjně lpí na své existenci. A Worf se dostal do potíží, které ovlivní celou Enterprise...
Povídka vychází jako seriál a další kapitola se objeví v následujících 7-14 dnech.

CZ Kontinuum

17.4.2002 Otázky pro Harryho Kima
  Na stránkách CZ Kontinua máte možnost zapsat Vaše otázky pro Garretta Wanga (Harryho Kima). Proto neváhejte a posílejte své dotazy. Odkaz na formulář a stránku s informacemi naleznete hned na hlavní stránce.

CZ Kontinuum

19.4.2002 Oficiální Info ke zbývajícím epizodám Enterprise
  Na Startrek.com se objevily oficiální informace ke všem zvývajícím epizodám první sezóny Enterprise. Všechny najdete na stránkých příslušných epizod a to Vox Sola, Fallen Hero, Desert Crossing, Two Days And Two Nights a Shockwave.

Název epizody Vox Solis (z latiny: Hlas slunce) byl změněn na Vox Sola (Osamělý hlas).

Epizodu Fallen Hero režíruje Patrick Norris, jeden ze stálých režisérů seriálu Roswell. Velvyslance V'Lara ztvárnil Fionnula Flanagan, držitel ceny Emmy.

V epizodě Desert Crossing se jako charismatický vůdce Zobral objeví Clancy Brown, kterého jsme mohli vidět ve filmu Highlander nebo Hvězdná pěchota jako seržanta Zima.

Epizodu Two Days And Two Nights režíroval Michael Dorn (Worf), který už má na svém kontě režii epizod DS9: In The Cards a DS9: Inquisition.

StarTrek.COM

19.4.2002 Postavy DS9
  Na stránkách CZ Kontinua naleznete v Lodní knihovně v sekci Postavy zpracované hlavní postavy DS9. Postavy z dalších seriálů a postavy vedlejší budou doplňovány průběžně.

CZ Kontinuum

22.4.2002 Chakotay na maškarní?
  Už dlouho jsme zanedbávali hlavní postavy a proto je nyní zpřístupněna vyčerpávající databáze prvního důstojníka Voyageru - komandéra Chakotaye, kterého ztvárnil Robert Beltran. Podrobné informace opět doprovází hromada obrázků.
Aleši, konečně ses dočkal :)

V našem akcovém "Chystá se" se připojujeme k reklamní kampani pro návštěvu Garretta Wanga (Harryho Kima) v Praze, ale také lákáme na akci plánovanou o pár dnů dříve - maškarní sci-fi, fantasy a horor párty. Protože je vstup povolen pouze maskám a samotná uniforma nestačí, je to pro Trekkisty velká výzva, jak se hlásit ke Star Treku trochu pracnějším způsobem :)

A na závěr připomínáme TOSkaraton, který dnes hostí epizodu s nejdelším názvem ze všech epizod Star Treku vůbec :) (For The World Is Hollow, And I Have Touched The Sky)

Hypospray
ST Sickbay

24.4.2002 Q Alternativa 7
  Na stránkách CZ Kontinua je k přečtení sedmá kapitola povídky Star Trek: Q Alternativa.
Kapitán Picard měl možnost blíže se seznámit s novým prostředím a lidmi. Některé z nich dokonce dobře zná. Jejich reakce však tak vřelé zatím nejsou.
Plán na převzetí Enterprise vychází, Andorian Vigo má důvod k radosti...
Povídka vychází jako seriál a další kapitola se objeví v následujících 7-14 dnech.

CZ Kontinuum

24.4.2002 Hry a sporty Star Treku2
  Na stránkách CZ Kontinua v sekci Lodní knihovna přibyla v kategorii Hry a sporty Star Treku druhá polovina položek. Přejeme příjemnou zábavu při čtení.

CZ Kontinuum

24.4.2002 Pomozme si navzájem!!!
  Prosíme všechny pražské trekkisty, kteří by byli ochotni ubytovat u sebe mimopražského návštěvníka setkání s Garrettem Wangem v noci ze 14. na 15. května, aby se nám přihlásili. Pro mimopražské zájemce se účast na této mimořádné akci prodraží o dopravu do Prahy a zpět - pomozme jim tedy alespoň s přespáním.
Vy, jimž v cestě na setkání s Garrettem Wangem stojí pouze problém s ubytováním, napište nám. Pokusíme se vám nocleh zprostředkovat.
Tuto službu naleznete na stránkách CZ Kontinua

CZ Kontinuum

24.4.2002 Star Trek na Euroconu
  Vážení přátelé!
Blíží se termín Euroconu, největšího setkání fanoušků scifi, fantasy, hororu, záhad, ufologie, atd .... který se koná 3.-7.7.2002 v Chotěboři. Přesné info najdete na Avalcon.cz resp. zde.
Součástí Euroconu bude i velký samostatný STAR TREK con. Proběhne od čtvrtka 4.7. do soboty 6.7. včetně, v prostorach Kina Družba (přímo proti kulturnímu domu, kde se koná známý Avalcon).
Zajištěním programu STAR TREK conu na Euroconu byli pověřeni organizátoři známého Prvního Samostatného Star Trek conu (PSSTconu), Michaela Dudková, Aleš Kadeřábek (Holodoctor) a Aleš Kostka (Alko). A právě naším jménem se na Vás obracím s touto nabídkou na spoluúčast na programu Star Treku na Euroconu:
Máte-li zájem předvést se s přednáškou (ať už vážnou, poučnou nebo lehčí, humornější, ..) nebo jiným programem (soutež, divadelní představení, umělecká činnost, ...) neváhejte a pošlete nám potřebné informace a co nejrychleji zaregistrujte svůj pořad na této adrese.
Případné dotazy k ST bloku zasílejte na email eurocon@trek.cz. Děkujeme a těšíme se nashledanou na Euroconu.

PSSTcon team

25.4.2002 Best of TNG v Plzni
  Máte rádi TNG? Pak se přijeďte podívat v květnu do Plzně na akci The Best of TNG. Hlasujte pro 15 nejlepších epizod TNG na www.upkb.wz.cz, kde také naleznete více informací, hlasování a top15 spolu s vylepšenou a doplněnou sekcí PilsConu 2002.
Dále na těchto stránkách od 26.4. naleznete databázi lodí Hvězdné Flotily s vyhledáváním podle jména, třídy registrace... V sekci Voyager přibyly nové věci o raketoplánech, o Voyageru o posádce - Sedmá.

Danny
Karl Bergman

26.4.2002 Další lodě
  Na stránkách CZ Kontinua v sekci Lodní knihovna přibylo 5 dalších tříd (Akira, Challenger, Galaxy - refit, Intrepid a Nebula - refit). U každé třídy naleznete spoustu informací, včetně ilustračních obrázků. Další třídy a lodě budou postupně doplňovány. Přejeme příjemnou zábavu při čtení a doufáme, že Vás tento update potěší.

CZ Kontinuum

26.4.2002 Aktualizace stránek ČT
  Byla aktualizována stránka o Star Treku na serveru České televize. Přibyly názvy epizod do konce 1. sezóny a byly opraveny jména herců. Přímý link je zde.

Pavost

28.4.2002 Update Hvězdné flotily
  Tentokrát už na Hvězdné flotile najdete zprovozněné galerie téměř ke všem třídám lodí uvedených v seznamu. Například u třídy Sovereign se můžete pokochat více než padesáti ilustracemi. Co se týče interirérů lodí, přidala jsem nákresy můstků mnoha tříd. Další zajímavostí jsou podrobné informace o stanici Jupiter, na které žil doktor Lewis Zimmerman.

Leian

28.4.2002 Garret Wang - Přihlašte se on-line
  Na stránkách CZ Kontinua máte možnost přihlásit se on-line na setkání s Garrettem Wangem (Harry Kim). Počet míst je omezen, proto neváhejte a přihlašte se už dnes! Odkaz na formulář a stránku s informacemi naleznete hned na hlavní stránce.
Druhým místem, kde se můžete přihlásit je přímo stránkách PSSTconu

Akce se bude konat v úterý, 14.5.2002 od 18:00 přibližně do 22:00 a to v restaurantu Jizera na Václavském náměstí 48 na Praze 1. Cena vstupného včetně večeře je 500,-. V prostorách restaurace bude povoleno používat fotoaparáty, ale kamery povoleny nebudou.

CZ Kontinuum

28.4.2002 Plzeňští Trekkisté se probudili k životu!
  Po dlouhé době se v západočeské metropoli začalo konečně něco dít. Klub UPKB zahájil svou činnost a připravuje pro vás několika akcí.

1. 25.května proběhne jakási video-retrospektiva toho nejlepšího z TNG. Srdečně vás zveme na velkoplátnovou projekci nejlepších epizod Nové generace. Na webových stránkách klubu se dozvíte veškeré informace o akci - a můžete svým hlasováním ovlivnit výběr 15 nejlepších epizod.

2. Na září 2002 pro vás chystáme první ročník jedinečného setkání fanoušků Star Treku v Plzni - PilsCon 2002. Jedná o Con zaměřený POUZE A JEN na Star Trek - první akci jedině o ST. Více informací se dozvíte na webových stránkách klubu UPKB nebo přímo od zdroje na akci The Best of TNG.

3. PVH kapitán Karl Bergman se svým týmem provedli aktualizaci klubových stránek - UPKB.wz.cz. Prozatím zde naleznete obrovskou databázi lodí HF a informace o připravovaných projektech. Další informace budou v nejbližší době přibývat geometrickou řadou.

Pressman

29.4.2002 Star Trek není jen Internet
  Star Trek není jen Internet a lze se mu věnovat jinak, než elektronickou cestou... do maličkaté obrázkové databázičky lidí, kteří dělali či stále dělají něco pro Star Trek mimo Internet, jsem zařadila jména jako Michael Málek, David Bursa, Martin Andryzek, Martin Minář, Petr Vacek, Jan Pavlík, Ladislav Jelínek, Silvie Šustrová, Karel Petřík, Dana Krejčová atd., které znáte z titulků České televize či Star Trek knížek.

A když už jsem započala přídavky do sekce Mix, tak jsem též sepsala článeček Hypo, Hypo, Hypospray, který se pozastavuje nad nejdůležitějším nástrojem ošetřovny :)

I dnes jsme neopoměli TOSkaraton, ve kterém má proslulá epizoda Plato's Stepchildren, kdy Kirk políbí Uhuru, přes sto obrázků.

Hypospray
ST Sickbay

29.4.2002 5. sezóna DS9
  Na stránkách CZ Kontinua přibyla v sekci Lodní knihovna / TV a Film zpracovaná 5. sezóna seriálu Star Trek: Deep Space Nine. U každé epizody je opět stručný obsah, spousta informací, ilustrační obrázky a možnost ohodnocení. Ostatní sezóny budou průběžně doplňovány.
Přejeme příjemnou zábavu při čtení.

CZ Kontinuum

30.4.2002 Co chystá Sickbay?
  Co chystá Star Trek Sickbay na a za Star Trek akce? Tímto si vás dovolujeme pozvat na naše dvě přednášky vrámci Star Trek bloku na Euroconu 2002 v Chotěboři... a možná předběžně i ještě někam jinam :)

Hypospray
ST Sickbay

30.4.2002 Q Alternativa 8
  Na stránkách CZ Kontinua je k přečtení osmá kapitola povídky Star Trek: Q Alternativa.
Situace na Enterprise se vymkla posádce z rukou - Vigo převzal velení na poškozené lodi.
Komunita na planetě Zemi přijala konečně Picarda mezi sebe a seznamují ho se svými plány...
Povídka vychází jako seriál a další kapitola se objeví v následujících 7-14 dnech.

CZ Kontinuum