Archiv TrekDNES - květen 2002

Archiv TrekDNES - květen 2002

2.5.2002 Horizonty událostí
  Star Revival dnes pokračuje desátou a jedenáctou kapitolou. Co má admirál Regayov za lubem? A jak se zžil Chevot s posádkou USS Saffronu?
Obrázky byla vylepšena také databáze postav příběhu.

Hypospray
ST Sickbay

2.5.2002 Deltaplán
  Na našich stránkách naleznete popis a hlavně VELKÉ obrázky Deltaplánu.

Danny

2.5.2002 Otázky pro Jana Kolaříka
  Na stránkách CZ Kontinua máte možnost zapsat Vaše otázky pro Jana Kolaříka (dabér postavy Harryho Kima). Proto neváhejte a posílejte své dotazy. Odkaz na formulář a stránku s informacemi naleznete hned na hlavní stránce.

CZ Kontinuum

3.5.2002 Končí Activision se Star Trekem?
  Pro všechny, kteří se rádi zasmějí: Přečtěte si článek, podle kterého se Activision zbaví licence Star Treku, jak jen to bude možné:-) Nalistujte Star Trek Games.CZ.

Kovi

4.5.2002 Insignie
  Po několika měsících slibování jsem se jal opět trošku zapracovat na stránkách Star Trek: Federace a zplodil jsem pro vás sekci INSIGNIE. Všechny rýpaly bych však ještě rád poprosil, aby si přečetli příspěvek k tomuto tématu na úvodní stránce Federace.

Fleet Admiral Jiří Vaculík

7.5.2002 Q Alternativa 9
  Na stránkách CZ Kontinua je k přečtení devátá kapitola povídky Star Trek: Q Alternativa.
Zabydlení kapitana Picarda proběhlo bez problémů, stejně jako znovushledání s přáteli.
Hmyzoidi se opevnili ve strojovně a rozhodují se, co s čerstvě nabytým majetkem...
Povídka vychází jako seriál a další kapitola se objeví v následujících 7-14 dnech.

CZ Kontinuum

7.5.2002 Další lodě
  Na stránkách CZ Kontinua v sekci Lodní knihovna přibylo 5 dalších tříd (Defiant, Excelsior, Excelsior - refit I, Excelsior - refit II a Sovereign). U každé třídy naleznete spoustu informací, včetně ilustračních obrázků. Další třídy a lodě budou postupně doplňovány. Přejeme příjemnou zábavu při čtení a doufáme, že Vás tento update potěší.

CZ Kontinuum

7.5.2002 Tábor po Startrekovsku
  Redakce znovu zve všechny Star Trek fanoušky ve věku od 13 - 18 let na chystaný letní tábor se zaměřením na Star Trek. Tábor je organizovaný Domem dětí a mládeže Třebíč. Koná se od 17.8.2001- 30.8.2001 na Skřipině (nedaleko Náměště nad Oslavou - okres Třebíč). Cena tábora je 2400Kč. Podmínkou je, aby případní zájemci ve věku 13-18 let (včetně) měli alespoň střední fyzickou výkonnost a základní zálesácké dovednosti (spí se ve stanech).
Žádost o zaslání přihlášky je možno poslílat na adresu: svoboda@ddmhradek.cz. Podrobnější informace vám budou poskytnuty na adrese galaxy@seznam.cz - Markéta Sadílková alias B-Elanna . Další kontakty jsou uvedené v letáčku.

Přihlašte sebe nebo svoje děti do konce května!

Markéta Sadílková

8.5.2002 Naše padesátka
  K dnešnímu dni došla malých úprav stránka Autorů Sickbay - když spočítám všechny lidi, co kdy o Sickbay byť jen nehtem zavadili :), tak nás je kolem padesáti! Docela pozoruhodná inventura (doufám, že jsem na nikoho nezapomněla :)

TOSkaraton nám opět o trochu pokročil novými epizodami, aneb jak může být smrtelný dotyk krásné ženy :)

Hypospray
ST Sickbay

8.5.2002 Holoostrov
  Na stránky Holoostrova přibyly dva nové obsahy dílů Voyageru - "Duchové" a "Zákon přírody".

Slávek Müller

8.5.2002 Nové insignie
  Není to tak dávno, co jsem zprovoznil na stránkách Star Trek: Federace sekci Insignie. Abych ji zkvalitnil, přidal jsem dalších devět insignií původem z programu Star Trek Encyclopedia a také ze stránek DITL.org. Mezi nově přidanými obrázky najdete mimo jiné třeba logo Quarkova baru na DS9. Tímto bych prozatím tuto sekci uzavřel.

Fleet Admiral Jiří Vaculík

8.5.2002 Birth of the Federation Fan Site
  Jirka006 dnes zahájil zkušební provoz českých fan stránek věnovaných tahové strategii Star Trek: The Next Generation Birth of the Federation. Všichni zájemci zaskočte na adresu: botf.startrekgames.cz.

Kovi

10.5.2002 6. sezóna DS9
  Na stránkách CZ Kontinua přibyla v sekci Lodní knihovna / TV a Film zpracovaná 6. sezóna seriálu Star Trek: Deep Space Nine. U každé epizody je opět stručný obsah, spousta informací, ilustrační obrázky a možnost ohodnocení.
Přejeme příjemnou zábavu při čtení.

CZ Kontinuum

10.5.2002 Garret Wang v Praze
  Na stránkách CZ Kontinua máte stále ještě možnost přihlásit se on-line na setkání s Garrettem Wangem (Harry Kim). Počet míst je omezen, proto neváhejte a hlašte se! Odkaz na formulář a stránku s informacemi naleznete hned na hlavní stránce.
Druhým místem, kde se můžete přihlásit, jsou stránky PSSTconu.

Akce se bude konat v úterý, 14.5.2002 od 18:00 přibližně do 22:00 a to v restaurantu Jizera na Václavském náměstí 48 na Praze 1. Cena vstupného včetně večeře je 500,-. V prostorách restaurace bude povoleno používat fotoaparáty, ale kamery povoleny nebudou.

CZ Kontinuum

11.5.2002 Novinky na Maxxyho stránkách
  Na Maxxyho stránkách je nyní nový a lepší design. Také přibyla sekce TNG s popisem postav, u kterých je ještě fotogalerie a se seznamem epizod.
Těším se na Vaší návštěvu.

Maxxy

12.5.2002 Sexenprise 2
  Dlouho (asi tak 4 měsíce) očekávaný okamžik je konečně tady. Sexenprise Production Unlimited oznamuje, ze práce na druhém pokračování Sexenprise vstupuje do posledního stádia a dáváme proto k dispozici TEASER na druhý díl. Sledujte pozorně naše stránky, protože postupně budou přicházet další informace, trailery a fotky.

Skullman

14.5.2002 Harry dorazil
  Předevčírem, ve večerních hodinách se uskutečnil plánovaný "první kontakt". Harry je opravdu tady!
Dnes má na programu seznamovací prohlídku Prahy a setkání s fanoušky v restauraci Jizera, kde se ho můžete zeptat, na co jen chcete ... :)

PSSTcoňáci

14.5.2002 Star Trek versus Hvězdné války
  Do zkušebního provozu jsme dnes rozjeli sekci "Stáhněte si...". Díky Maverickovi, který nám poskytl server s možností většího trafficu, si můžete stáhnout už nyní spoustu zajímavých videí... pro začátek jsme obnovili download předmluvy Gena Roddenberryho a zpěv T'Pel z Párty pro Voyager. Nově si můžete stáhnout Saunu a pořad Obrazovka, kde se prezentovali právě fanoušci Star Treku. A jako bonus (kromě jiného :) uveřejňujeme dokument Hollywoodští rivalové, který odvysílala Česká televize před několika měsíci - v pořadu je porovnáván vývoj dvou nějvětších projektů scifi - Star Trek a Star Wars - zaznívají rozbory obou děl, rozhovory s herci, členy realizačních týmů, prolíná se ukázkami z filmů a epizod nebo jednotlivými obrázky.

"V roce 1999 očekávali diváci netrpělivě uvedení filmu Skrytá hrozba, první kapitoly ságy Hvězdné války. Když se blížilo datum premiéry, objevili se příznivci filmů Star Trek a obtěžovali příznivce Hvězdných válek. Odrazil se tak probíhající spor a konkurenční boj mezi dvěma nejvýnosnějšími filmovými projekty ve světě scifi.
Příznivci obou filmových děl celá léta diskutovali o tom, v čem spočívá přínos a proč je jejich vesmírná opera lepší. Výsledkem byla nekonečná bitva o publicitu a návody na kasovní úspěchy. Část amerického dokumentárního cyklu je věnována právě tomuto problému."

"Hvězdné války se staly megahitem, bombou. Fanoušci chodili na Hvězdné války stále znovu a film trhal kasovní rekordy. Stal se kultem, jaký filmový svět ještě nezažil. V populárnosti a návštěvnosti překonal dokonce i Star Trek."

"Existoval však ještě jeden film, který byl v televizi uveden díky úspěchu Hvězdných válek - první Star Trek film. S ním začíná skutečná rivalita. Běžně je přijímáno jako fakt, že díky úspěchu Hvězdných válek vznikla celovečerní verze Star Treku."

"Zatímco tři pokračování Hvězdných válek představovala slušnou filmovou trilogii, měly celovečerní filmy Star Treku úspěch jen někdy. Diváci vtipkovali, že sudé díly byly lepší než ty liché."

"Tyto filmy jsou i nadále úspěšné a nezdá se, že by tomu v blízké budoucnosti mělo být jinak. Filmy Hvězdné války a Star Trek zůstanou nesmrtelné."

"Po celá desetiletí čerpala jedna fantasie od druhé... diváci budou zastávat své názory... vždyť vkus má každý jiný... ať už se přikloníte k tomu či onomu, nelze popřít, že Hvězdné války a Star Trek změnily tvář science fiction."
"Po celou dobu se obě díla snažila inspirovat své diváky a byla v tom dobrém slova smyslu pravými Hollywoodskými rivaly."

Hypospray
ST Sickbay

Komentář:
Sickbay se tímto připojuje k propagaci Epizody II. :)

Hypospray

15.5.2002 Q Alternativa 10
  Na stránkách CZ Kontinua je k přečtení desátá kapitola povídky Star Trek: Q Alternativa.
Na palubě Enterprise se formuje odpor vedený Geordi LaForgem
Picardova přítomnost na Zemi stále rozdmychává zjitřené emoce...
Povídka vychází jako seriál a další kapitola se objeví v následujících 7-14 dnech.

CZ Kontinuum

15.5.2002 Garett Wang byl v ČR první, ale nikoliv jediný
  14. 5. 2002 se zapíše do historie Star Treku v České republice zlatým písmem. Proběhlo první setkání herce Star Treku s fanoušky této země.

Ačkoliv se setkání opozdilo asi o půl hodiny, přesto toto krátké čekání stálo za to. Na malém podiu v restauraci Jizera se objevil tolik očekávaný představitel Harryho Kima ze série Star Trek: Voyager, pan Garret Wang. Po krátkém úvodu organizátorů a také několika minutách, kdy si jej snad všichni fanoušci netrpělivě začali fotit, se dostal také k připravenému mikrofonu. Ani fanoušci se nenechali zahanbit a začali mu pokládat vesměs velmi zajímavé otázky. Přišlo i na "veselé příběhy z natáčení." Asi po hodině a půl, kdy se pan Garret Wang doslova nezastavil, byla vyhlášena menší přestávka, aby se fanoušci mohli také najíst, protože nikomu z nich se do zaplacené stravy příliš nechtělo, když tato hvězda Star Treku tak zajímavě hovořila.

Krátce po osmé hodině měl program pokládání otázek pokračovat. Ale stalo se něco zcela neočekávaného. Po dobách, kdy Česká republika byla, co se týče návštěv osobností Star Treku míjena, také proto, že u nás tento seriál není až zase tak dlouhou dobu, se objevila druhá neméně zajímavá a také velmi milá postava. Jednalo se o neuvěřitelnou náhodu. Mnozí z vás, kteří máte velmi rádi borgské příběhy a Borgy samotné nyní zřejmě zapláčete. Na toto setkání se totiž dostavila představitelka Borgské královny - Alice Kriege. Také ona, byla nucena zodpověď dotazy, vesměs velmi překvapených (osobně musím přiznat, že jsem byl doslova šokován, protože by mne nikdy nenapadlo, že se něco takového může stát) fanoušků.

A samozřejmě na závěr tohoto neuvěřitelně se vyvíjejícího večera nastalo, snad vždy, nezbytné fotografování s oběma významnými představiteli Star Treku, kteří se nesmazatelně vryli do paměti mnoha tisíc fanoušků na celém světě.

Surel

17.5.2002 Star Trek II: The Director's Edition
  Paramount oficiálně na svých stránkách StarTrek.com oznámil vydání titulu Star Trek II: The Wrath of Khan - The Director's Edition na 6. srpna. Titul ve dvoudiskovém provedení bude obsahovat nový 116 minut dlouhý sestřih režiséra Nicholase Meyera a více jak 4 hodiny bonus materiálu. První disk bude obsahovat samotný film s komentářem režiséra a také Michaela Okudy, který je spoluautorem Star Trek Encyklopedie. Druhý disk obsahuje následující bonus materiál: "The Captain's Log" - nové rozhovory s režisérem Meyerem, Williamem Shatnerem, Leonardem Nimoyem, Ricardo Montalbanem a se scénáristou/producentem Harvem Bennettem. Dále to bude "Designing Khan", "The Visual Effects of Star Trek II: The Wrath of Khan", původní rozhovory z roku 1982 a další materiály. Film je samozřejmě s anamorfním přepisem, obsahuje anglické DD5.1 a stereo. Disk se s menším spožděním objeví i v regionu 2.

Zde je prozatím oficiální vzhled obalu.

DVD Base

18.5.2002 Garrett Wang v Praze - reportáže ze setkání
  Návštěva pana Garretta Wanga v Praze je za námi. Pobyt v Praze se mu velmi líbil, prohlédl si pražské památky, ale i Prahu jako takovou, zavítal do kina na premiéru Hvězdných Válek: Epizoda II a podíval se i na diskotéku. Dne 14.5. 2002 se v restaurantu Jizera na Václavském náměstí 48 konalo setkání mezi ním a fanoušky Star Treku u nás. Pro Vás, kteří jste neměli možnost na tomto setkání být, ale i pro Vás ostatní jsme připravili na stránkách CZ Kontinua hned dvě (časem jich bude možná i více) reportáže z této akce.

CZ Kontinuum

20.5.2002 Enterprise: Druhá desítka
  Do databáze nového seriálu Enterprise přibyla druhá desítka zpracovaných epizod. Obrázky a úvody do dějů naznačují, že se bude posádka pod velením kapitána Archera opět potýkat s Vulkánci, Andoriany, Sulibány, ale také např. s Ferengy.

Pro zbylé fanoušky nových serií Ben Sisko přináší vylepšené obrázky k první půlce sedmé sezóny Voyageru, která má svou noční reprízu na České televizi zatím před sebou.

Hypospray
ST Sickbay

20.5.2002 The Best of TNG v Plzni!
  Tímto bych chtěl pozvat všechny příznivce Star Treku, zvláště pak Nové generace, do Plzně na nevídanou akci.

Uskuteční se v sobotu 25. května v areálu Salesiánského střediska mládeže, v ulici Revoluční 98 v Plzni - Lobzích (k místu konání vás dopraví trolejbus č.13 - konečná, směr Lobzy nebo autobus č.30 - stanice "U Astry", zorientujete se podle modrožlutého kostela, jenž stojí přímo vedle areálu SaSM). Cena vstupného je symbolická - 10 Kč,-.
K dispozici bude sálek pro cca 40 lidí s plátnem a vybavení pro projekci. Bude zde možnost lehkého občerstvení, ale spíše vám doporučuji mít s sebou vlastní zásoby. Pro přespolní návštěvníky budou připraveny prostory pro nocleh (spacáky s sebou!) - cena noclehu 20-30 Kč.

Program akce je již sestaven a zde předkládám přibližný harmonogram:
11:00 - Oficiální zahájení akce
11:15 - Další fáze / The Next Phase
12:00 - Kdo je Q? / Q Who?
12:45 - Vnitřní světlo / The Inner Light
13:30 - Slupka všeho zla / Skin of Evil
14:15 - Usmíření I / Redemption I
15:00 - Usmíření II / Redemption II
15:45 - Deja Q / Deja Q
16:30 - Tombola - losování výherců zajímavých cen
16:45 - čtverec času / Time Squared
17:30 - Kapitánova dovolená / Captain´s Holiday
18:15 - Tvář nepřítele / Face of the Enemy
19:00 - Co se připravuje...? O PilsConu 2002 s Erikem Pressmanem, pořadatelem připravované akce
19:15 - Enterprise včerejška / Yesterday´s Enterprise
20:00 - Moje loď / Starship Mine
20:45 - Všechno dobré...I / All Good Things I
21:30 - Všechno dobré...II / All Good Things II
22:15 - Slavnostní zakončení akce

Celou akci pro vás osobně připravil admirál Erik Pressman.

Přijďte i vy shlédnout jakousi retrospektivu toho nejlepšího z TNG (a podle mě ze Star Treku vůbec).
Potkáte zde celou řadu známých i neznámých fanouškovských tváří. Nudit se určitě nebudete.

TNG SE VRÁTILA A VY BYSTE U TOHO NEMĚLI CHYBĚT!!!

PRESSMAN

20.5.2002 Burza fotografií
  Na stránkách CZ Kontinua máte možnost podat si inzerát na nabídku nebo poptávku na fotografie ze setkání s Garrettem Wangem, které proběhlo 14.5.2002.

CZ Kontinuum

20.5.2002 7-denní setkání Trekkies pod širým nebem
  Sfc Rebelion, pořádná v termínu 5-11.srpen setkání Trekkies pod širým nebem. Jedná se o spaní ve stanech v kempu, pravděpodobně v oblasti křivokládska (stř.Čechy). Předběžný program: Výsadky na způsob orientačních her, volba Miss, diskuze, přednášky, zpěv ST písní atd. Pokud by měl někdo zájem, napište nám na sfc_rebelion@seznam.cz. Vše je zatím ve stádiu příprav, záleží na tom, kolik pojede lidí, na ceně kempu a dalších podrobnostech. Tento "minitábor" je výjmečný tím, že nemá horní věkovou hranici. Takže Trekkies všech ras a každého věku, jste srdečně zváni. President Sfc Rebelion, Noxyr, the Romulan.

Sfc Rebelion

20.5.2002 Screenshoty Voyager Quake 2
  Na Star Trek Games.CZ si můžete prohlédnout padesátku screenshotů z české modifikace 3D akční hry Quake 2 do prostředí Star Trek: Voyageru od Roberta Soukupa. Recenze bude následovat zítra.

Kovi

21.5.2002 Fotky ze setkání s Kimem
  Na stránkách PSSTconu si můžete prohlédnout pár fotografií, a to nejen z večerního setkání, ale i z celé návštěvy pana Wanga v Praze. Stačí kliknout.

PSST con

22.5.2002 Q Alternativa 11
  Na stránkách CZ Kontinua je k přečtení jedenáctá kapitola povídky Star Trek: Q Alternativa.
Na palubě Enterprise Reg propadl iluzím ze simulátoru;
Na Zemi se "nová" Enterprise chystá ke zkušebnímu letu...
Povídka vychází jako seriál a další kapitola se objeví v následujících 7-14 dnech.

CZ Kontinuum

22.5.2002 Loga Sexenprise na mobilní telefon
  Pokud chcete na svoji Nokii logo Sexenprise za 1.90 Kč (190Q) a máte založen Q účet, můžete si je dát poslat zde: LOGO1 LOGO2 LOGO3.
Náhledy jsou na stránce napravo.
Nezapomeňte! Premiéra Sexenprise II už o měsíc a půl!

Janos

24.5.2002 Kompletní DS9
  Na stránkách CZ Kontinua naleznete v sekci Lodní knihovna / TV a Film zpracovaný celý seriál Star Trek: Deep Space Nine. U každé epizody je opět stručný obsah, spousta informací, ilustrační obrázky a možnost ohodnocení.
Přejeme příjemnou zábavu při čtení.

CZ Kontinuum

24.5.2002 DeltaFlyer ShipYard
  Vznikly nové stránky na adrese deltaflyer.hyperlinx.cz - najdete zde vše o Deltaplánu, o třech hlavních postavách - Tomu Parisovi, B´Elanně Torres a Harry Kimovi. Najdete zde také reportáž ze setkání s Garrettem Wangem a mnoho dalšího.... stránka se stále vyvíjí.

TomPerys

26.5.2002 Pentacon 2002
  Všichni jeste srdečně zváni na první ročník nového conu - Pentacon 2002
Jde o první, všeobecně zaměřený con, organizovaný výhradně Trekkies :o)
Více na pentacon.sf.cz.

f.c.STARBASE-11

27.5.2002 Sicony Sickbay
  Protože se se Star Trek akcemi v poslední době doslova roztrhl pytel, Sickbay nemůže ani v tomto ohledu zaostávat :) Rozhodli jsme se pro vás proto připravovat pravidelné "Sicony", tedy akce Star Treku pod záštitou našich stránek. Tento nápad se nezrodil jen tak a proto si můžete už nyní kromě programu akce přečíst o tom, co mu předcházelo.

Hypospray
ST Sickbay

28.5.2002 Wallpapery k Nemesis
 

Na Trektoday se objevily první wallpapery k desátému filmu - Nemesis, který bude mít v Americe premiéru 13. prosince. Tady jsou: Logo 1, Logo 2, Dat s phaserem, Shinzon zezadu, Remani a na závěr komplet Posádka.

Redakce

31.5.2002 30-ti sukundové ukázky na 7. řadu Voyageru
  Na serveru StarTrek.COM se objevilo 26 nových preview na všechny epizody 7. řady Voyageru. Opět jsou ve formátu QuickTime 4 a rozlišení 320x240.

Redakce

31.5.2002 Q Alternativa 12
  Na stránkách CZ Kontinua je k přečtení dvanáctá kapitola povídky Star Trek: Q Alternativa.
Enterprise, stále bez warp pohonu, míří ke Cardassijským hranicím
V komunitě na zemi se stala podivná nehoda...
Povídka vychází jako seriál a další kapitola se objeví v následujících 7-14 dnech.

CZ Kontinuum