Archiv TrekDNES - srpen 2002

Archiv TrekDNES - srpen 2002

1.8.2002 Doplňte si sbírku
  Dneska kolem 14 hod jsem byla v Antikvariátu Hatle, Palackého 9 na Praze 1 a narazila jsem tam na několik ST titulů, myslím že jsem tam zahlédla Hrozbu z vesmíru, Khanův hněv, Enterprise v ohrožení, Vraždy ve Vulkanské akademii, Nejlepší osud, Střetnutí na Farpointu, Střepy času a Smrtelné ohrožení. Takže, pokud si potřebujete doplnit sbírku ST titulů... spěchejte, nebudou nebudou :-))

Pantarei

1.8.2002 4. řada TNG na DVD
  Na serveru HCE je ode dneška k dispozici možnost předobjednat si 4. sezónu seriálu Star Trek: The Next Generation. Opět bohužel bez českých titulků a opět je jeden komplet za velmi příznivou cenu 3390 Kč. Přímý link je zde.

Nezapomeňte: Případné titulky či přímo dabing na chystaných DVD 'Enterprise' a 'Stanice Deep Space Nine' zavisí na prodejnosti prave 'Nove Generace'.

Redakce

2.8.2002 Q Alternativa 21
  Na stránkách CZ Kontinua je k přečtení dvacátáprvní kapitola povídky Star Trek: Q Alternativa.
Enterprise se dostavá do kontaktu s dlouho hledaným profesionálním překupníkem.
Kapitán Picard je odvlečen zpět do centra Borgského území a uveden do "vyšší" společnost...
Povídka vychází jako seriál a další kapitola se objeví v následujících 7-14 dnech.

CZ Kontinuum

4.8.2002 Nejen ST Wallpery
  Na DeltaFlyer ShipYard jsou k vidění kromě wallperů krajinek též první ze StarTrek wallperů. Postupně budou přibývat další...

TomPerys

4.8.2002 Za dvě stovky do 14-ti dní
 

Organizační tým Pentaconu 2002, tedy v první řadě trojice Trekkie-Derak-Nyota, se rozhodl prodloužit termín, do kterého stačí dopředu poslat snížené vstupné na akci skrz bankovní konto. Nyní vám stačí zaslat penízky (200,-) do pátku, 30. srpna, po vyplnění přihlášky. Jinak byste zaplatili za celý con o stovku více, tedy třeba v případě, kdy si přijet rozmyslíte až naposlední chvíli.
Program začíná už v pátek (100,-), pokračuje sobotou (150,-) a končí nedělí (80,-). Z maximální investice 330,- můžete ušetřit včasnou platbou až 130,-.

Na stránce akce už nějaký ten den naleznete též několik anotací k programu - tedy, co tam všechno bude?

Patroni a zvláštní hosté budou Františka Vrbenská a Leonard Medek.

Ve STAR TREK bloku se rýsuje:
Star Trek hrající zpívající (Hanka Vittková)
Ti nej... ze Star Treku (Robin Astro)
Star Trek: Animovoaná série (Trekkie a Valeris)
Orionci (Trekkie)
Součástí PENTACONU bude i velká oslava 36. narozenin seriálu Star Trek, která proběhne v pátek 6. září. Zábavným večerem vás bude provázet Holodoktor, Trekkie, Nyota a Alko. Dále vás čeká velký dort, tombola, dražba SF a Fantasy obrázků od známých i méně známých autorů a další překvapení. Celý večer je určen pro všechny milovníky SF a Fantasy, a každý si zde určitě najde něco pro sebe...

STAR WARS blok zatím není blíže určen, ale o STARGATE by měla přednášet Nicky.

MANGA A ANIME budou zřejmě velkými tahouny Pentaconu:
Výrazové prostředky v anime (Inu-Yasha)
Historie mangy v souvislostech (Kyosuke)
Shoujo manga (Sailor Charon)
Yuri (Inu-Yasha)
Yaoi (Kyosuke)
Přednášky nejen o anime, ale i o Japonsku
Spousta promítání: F3 a další

O FANTASY budou přednášet Jana Pelunková, Lucie Lukačovičová a další.

Ani BABYLON 5 nebude zapomenut.
Čeká vás Recitál básní slavné Nimbarské umělkyně Shal-Mayan (nebo-li známé Vulkánky T'Pel, která se během svého třetího Pon farru zakoukala do Valena :)

Po vzoru Euroconu 2002 se dostane i na Pána Prstenů. O filmové trilogii nám něco poví Pavel Němec.

Exfajlisti a Exfajlistky pozor... Káča-Zcestná, alias Seven odhalí novinky ze seriálu a pozastaví se nad tvorbou fanoušků.

Co dál?
MAGIE
Historie a filozofie magie (Jessie)
Bylinky (Lida)
HOROR
Pozor Hitchock - bojte se! (Iva Pejsarová, Eva Vydrová)
HLAVOLAMY
Možnost vyzkoušet si řadu hlavolamů a stolních her, soutěže o zajímavé ceny.
DRAČÍ DOUPĚ
Možnost prožít si nějaké to dobrodružství pro ostřílené hrdiny, ale i pro úplné začátečníky.
OSTATNÍ HRY jsou v zastoupení MAGE KNIGHT a POKÉMON.

Slibována je i TOMBOLA O CENY, BURZA KNIH, PROMÍTÁNÍ FILMŮ ...a mnoho dalšího.

Jakékoliv dotazy, náměty, nebo i nabídky přednášek posílejte na adresu pentacon@sf.cz, případně volejte na telefonní číslo Anety "Trekkie" Lhotové - 0604/11 25 78.

Citujeme: "O zábavu a ani o nějaké to překvapení nebude nouze, to vám můžeme zaručit."
Takže už patříte mezi přihlášené?

Redakce

Komentář:
Archivace reakcí. Řekněte až se dohádate, ať se to tam může přidat:)

5.8.2002 Komentáře k epizodám TNG2
  Na stránkách CZ Kontinua v sekci Lodní knihova / TV a Film naleznete komentáře k jednotlivým epizodám 2. sezóny seriálu Star Trek: The Next Generation. Další sezóny a seriály budou následovat.

CZ Kontinuum

5.8.2002 Elite Force 2 Trailer
  Na Star Trek Games.CZ si můžete stáhnout trailer k chystané 3D akční hře Star Trek: Elite Force 2.

Kovi

5.8.2002 1.sezóna Enterprise
  I když vás opět pobízíme k další várce emailů a dopisů do České televize za seriál Stanice Deep Space 9, nebylo by fér vám nepředstavit seriál, který ČT také zvažuje zařadit do vysílání. Je jím seriál Enterprise, jehož první serii jsme nyní dokompletovali. Úvody do děje s dalšími informacemi jsou doplněny desítkami obrázků.

Hypospray
StarTrek.cz Sickbay

7.8.2002 Wallperový přídavek
  Na DeltaFyler ShipYard se objevily kromě dalších Wallperů ze StarTreku i pár Wallperů ze StarGate.

TomPerys

9.8.2002 Khanův hněv na VHS v prodeji
  Druhý film s originální posádkou je konečně v prodeji. Tento film volně navazuje na epizodu 'Space Seed', kterou odvysílá Česká televize příští týden. Opět se jedná o původní verzi z roku 1982, kterou odvysílala N@va i ČT. Jako u prvního filmu je však nový překlad i dabing. Přímý link je zde.

Redakce

10.8.2002 A zase ty wallpery
  Na stránkách DeltaFlyer ShipYard se objevily opět nové wallpery a kromě sekce StarTreku, kde přibyly modely lodí a loga, tady máme i wallpery ze StarGate, filmové wallpery, krajinky a vesmír..... Let´s go try it! :o))

TomPerys

11.8.2002 DNH-přihlášky
  Rád bych připomenul, že je již možno hlásit se na třetí ročník havířovského DNH conu. Adresa stránek je andor.startrek.cz/dnhcon.

Zirland

12.8.2002 Naše společné začátky...
  Možná jste před nějakým tím týdnem narazili na stránkách na termín "Unicon". Měla to být akce velkého formátu věnovaná celému fenoménu Star Trek s tím, že celý program od A do Z připraví tým organizátorů, čímž se zajistí jistý styl celé akce. Nápad se pro celkovou obtížnost a nedostatečné nadšení neuskutečnil.
Nicméně prvotní týdny se nahromadilo mnoho nápadů, které daly vznik Unitreku, v nynější (nedokončené) verzi parodii na Voyager. Většina členů původního týmu, která na projektu Star Trek parodie pracovala, se shodla na tom, že si dnes už nenechá tento "suvenýr" ležet na disku a poskytne ho ke stažení široké veřejnosti - proto si ho máte možnost stáhnout i vy [16,4 MB - 7 min 17 sec - DIVX]. Tuto "Epizodu 47" nemusíte brát jako nevydařený pokus, i když jím ve skutečnosti je...
Pro nás, kteří na Uniconu spolupracovali a pro ty, kteří se k nově vzniklému S-týmu přidali až později, se stal Unitrek odrazovým můstkem pro nové pojetí akce, kterou pro vás připravujeme na završení kampaně pro podporu seriálu Stanice Deep Space 9 na ČT. Přes deset lidí plánuje dvoudenní con na únor 2003 už od začátku letních prázdnin. Se svou snahou vám na konci příští zimy zpříjemnit jeden z víkendů v Praze se chlubíme už nyní jen proto, že se dosavadní práce na programu vyvíjí nad naše očekávání :)
I když v tuto dobu ještě není jasné, zda bude kampaň za DS9 úspěšná, opravdu doufáme, že únorová Párty pro Deep Space 9 nebude smutečním večírkem. Kdyby se tak náhodou stalo, stejně se postaráme o atmosféru úplně opačnou :)

Na upřesněnou k "Unitreku" - připravili - v českém znění:
Kapitán Kathryn Janeway - Hypospray
První důstojník Cavit - Manek Dax
Poručík Tom Paris, poručík Stadi a Neelix - James T. Jerk
Praporčík Harry Kim - Sokar
Poručík Tuvok - Leopard Mekkoj
Dále: Zdroj videa - Anry; střih, zvuk a znělka - Leopard Mekkoj; dialogy - týmová práce. Dále spolupracovali Q a Rybinin.
S uveřejněním souhlasili Hypo, Anry, Manek Dax, James T. Jerk, Q a Rybinin.

Hypospray
StarTrek.cz Sickbay

13.8.2002 Povodně v Plzni
  Západočeská metropole Plzeň, ve které se bude konat v říjnu samostatný Star Trek con - Pilscon, je nyní kvůli povodním odříznuta. Stoletá voda hrozí postihnout celý střed města, včetně historického centra.

Redakce

14.8.2002 WDK Games
  Jménem týmu WDK Games bych vás rád všechny oslovil ohledně spolupráce na našem posledním projektu – adventure hře Star Trek: Final Journey. Pokud vás zajímá o tomto připravovaným titulu více, podívejte se na naše stránky, ale všechny uvedené věci berte zatím s rezervou, jelikož celý projekt se doposud nachází ve stádiu příprav.

O co mi tedy jde? Rád bych požádal všechny zájemce s níže uvedenými schopnostmi, zda-li by se nechtěli přidat dočasně nebo natrvalo k našemu týmu a pomoci se podílet na tvorbě Final Journey. Samozřejmě se jedná o neziskovou činnost, takže jakýkoliv případný výdělek nepadá vůbec do úvahy, ale to snad nemusí být ten hlavní impuls k tvorbě něčeho podobného, ne?
Sháníme: klasického ručního malíře/kreslíře k tvorbě scenérií a postav, scénáristu, programátora a pochopitelně každého dalšího, kdo má co nabídnout...

Jiří "Mr.Spock" Bigas

15.8.2002 Kinofil-cz.com
  Jiří "Simča" Borový už plně za pomoci svých spolupracovníků rozjel server s filmovým online magazínem kinofil-cz.com.
Autor se věnuje všem filmům včetně Star Treku. Vy si můžete zavzpomínat na osmý film - První kontakt v tomto článku. Na závěr nechybí Hnidopichovo rejpání, při jehož čtení hrozí akutní nebezpečí znechucení :)

Redakce

16.8.2002 Khan opravdu nebude
  Tento týden se skutečně budeme muset obejít bez nového dílu Star Treku - Vesmírné sémě, a to vzhledem k nepřetržitému dennímu povodňovému zpravodajství na prvním programu České televize. Bylo potvrzeno (Warp.cz - kde najdete podrobnější informace), že nebude vysíláno ani noční opakovaní, i když to je/bylo uvedeno v teletextu a v programu na internetu. Ale nebojte se, tento díl se pouze posunuje na příští týden.

Redakce

16.8.2002 Trekistická penze? I kdepak, jen dovolená :)
  Po nepřetržité linii aktualizací, mezi kterými nikdy neuběhlo více než deset dní, si Sickbay bere dovolenou. Mnozí z vás si ji už dopřáli v první půlce prázdnin, my zaslouženým volnem zakončíme právě srpen.
Vzhledem k záplavám netušíme, jak to bude s funkčností stránek - nedávno nastal delší výpadek Otázky dne a Diskuzního fóra.

Pomyslný "spánek" na zmíněné dva týdny se ale nebude týkat nových otázek dne, díky kterým zde stejně naleznete něco nového každý den. Nově zpracovaný archiv je k dispozici pod odkazem "Obrázkový kvíz". K dispozici je na rozjezd 300 otázek.
Těšíme se na vaše pravidelné návštěvy opět příští měsíc.

Hypospray
StarTrek.cz Sickbay

18.8.2002 ST III: Special Edition
  Paramount oficiálně oznámil, že vydá již 22. října titul Star Trek III: The Search for Spock - Special Collector's Edition. Titul bude dvoudiskový, s novým anamorfním přepisem 2.35:1 a novým DD 5.1 zvukem. Film je doplněn komentářem režiséra Leonarda Nimoye, producenta, hlavního kameramana a hercečky Robin Curtis. Textový komentář připravili autoři ST:Encyklopedie Michal a Denis Okuda. Na druhém disku naleznete retrospektivní dokument s hlavními představiteli a řadu dalších komentářů o teraformaci, filmové upoutávky a mnoho dalšího. V regionu 2, tedy u nás, se DVD objeví o 2 - 3 měsíce později. Vzhledem k tomu že jde o nový střih, nebude DVD obsahovat český dabing, ale pouze titulky.

DVD Base

19.8.2002 Q Alternativa 22
  Na stránkách CZ Kontinua je k přečtení dvacátádruhá kapitola povídky Star Trek: Q Alternativa.Povídka vychází jako seriál a další kapitola se objeví v následujících 7-14 dnech.

CZ Kontinuum

20.8.2002 ST knihy levně v Pardubicích
  Dnes odpoledne jsem v Pardubicích na Palackého ulici našel obchod "Krachy, slevy, výprodeje" s následujícím ST tituly za 15 Kč:
-z románové řady:
Enterprise v ohrožení,
Syn včerejška

-z filmové řady:
Hrozba z vesmíru

Obchod je asi 100 m od Tesca na opačné straně ulice. Mají jich tam docela velkou hromadu, takže dojde na všechny, kteří by měli zájem.

P.S.: Nejsem z Pardubic (mám to 300 km daleko), takže pokud byste je chtěli, na mne se neobracejte.

Jiri Volf

22.8.2002 Stránky klubu J/C-CZ
  Tak jsme nahodili stránky J/C-Cz na adrese sweb.cz/JCCZ, které za moc nestojí, protože je spravuju já... ale posudte sami.

Seven

23.8.2002 Komentáře k epizodám TNG3
  Na stránkách CZ Kontinua v sekci Lodní knihova / TV a Film naleznete komentáře k jednotlivým epizodám 3. sezóny seriálu Star Trek: The Next Generation. Další sezóny a seriály budou následovat.

CZ Kontinuum

25.8.2002 Soutěž o PC hru Klingon Honor Guard
  Letní prázdniny jsou v plném proudu a je to snad jediné období, kdy mají lidé více času než během ostatní části roku. Vzhledem k tomu jsem se rozhodl vyhlásit soutěž, ve které se mohou vyřádit všichni, kteří mají rádi Klingony či klingonskou kulturu. Pokud se mezi tyto lidi počítáte, můžete se připojit do této literární soutěže. Autor nejzdařilejší povídky obdrží originální počítačovou hru Klingon Honor Guard. Více informací na adrese tnz.hyperlink.cz.

Surel

26.8.2002 Nemesis má tvrdší rating
  Motion Picture Asociation of America (MPAA) udělila Nemesis rating PG-13, který měl doposud jediný ST film, a to First Contact. Rating byl udělen prý za "nasilné scény a scény se sexuálním obsahem".

TrekWeb

26.8.2002 A zase?
  Nový update DeltaFlyer ShipYardu - najdete zde množství nových wallperů v nejrůznějších sekcích a dalších pár věcí.

TomPerys

28.8.2002 Změna termínu Pentaconu
  Na stránkách Pentaconu byla oznámena důležitá informace pro všechny zájemce o účast na této akci. Konkrétně jsou to změna termínu na 11.-13. října 2002 a změna místa konání do prostor pražského gymnázia Na Buďánce.

Smutná je jen skutečnost, že již při oznámení původního termínu pořadatelé nevybíravým způsobem vytlačili jinou ST akci, nyní si volí termín přímo sousedící s jejím náhradním termínem. Doufejme, že se obě setkání i s jejich programy vydaří a bude hojnost návštěvníků i přednášejících.

Redakce

30.8.2002 Komentáře k epizodám DS9
  Na stránkách CZ Kontinua v sekci Lodní knihova / TV a Film naleznete komentáře k jednotlivým epizodám 1. sezóny seriálu Star Trek: Deep Space Nine. Další sezóny a seriály budou následovat.

CZ Kontinuum

30.8.2002 Nový design Warbirdu
  Na TrekToday se objevil oficiální obrázek jak by měl vypadat romulanský Warbird v Nemesis. Tvůrcům asi dochází dech jelikož vypadá jako mírně pozměněná kopie klingonského Bird of Prey. Ostatně, posuďte sami...

TrekToday

31.8.2002 Podpořte mladšího brášku
  Před několika dny jsme si mohli všimnout na StarTrek.cz změny, sice navracení původního Valerisova webu o TOSce s malou aktualizací. Ve stejný den Valeris zprovoznil stránku Startrek.cz/dsn v rámci kampaně za uvední seriálu Stanice Deep Space Nine.

Redakce

31.8.2002 ST-herci nyní v kině
  Startrekoví herci v novém filmu podle knihy Toma Clancyho - ve filmu Sum of All fears (Nejhorší obavy), který měl premiéru v českých kinech ve čtvrtek, 29. srpna, se objevují hned dva herci, které známe ze Star Treku. Především to je v jedné z hlavních rolí James Cromwell, který tak dobře zahrál Zephrana Cochrana ve filmu First Contact, a to v roli prezidenta USA. Nutno říci, že i tuto roli zvládl James Cromwell velice dobře. Dále se zde mihne v jedné z menších rolí poradce pro národní bezpečnost Bruce McGill, kterého známe z role kapitána Braxtona z epizody Voy: Relativity. Film je velmi zdařilý, hodnotím ho na 80 %. Mohlo to být 100, kdyby v druhé půli výsledný dojem nekazil místy lehce nerealisticky a naivně vypadající scénář. Ale i tak 150 Kč za vstupné jsou dobře investované peníze.

Warp

31.8.2002 Pentacon v říjnu
  Sarden, coby scifi sekce Neviditelného psa, se také zaobírá Pentaconem. Zde je příslušný článek.

Vašek Pravda se nebojí kritiky:
"Všechno je jinak, hlavně datum Datum konání Pentaconu bylo posunuto na 11.-13.10. Snažil jsem se nabídnout zkušenosti a pomoc pořadatelskému týmu, ale stojí jen o pomoc, ne o zkušenosti, takže takových chyb, jako že ani včas neoznámí změnu termínu a místa, se dá čekat ještě více. Bohužel se vyrojilo několik nových conů, které jsou pořádány jen na základě nadšení, ale naprosto bez reálných představ o organizování. Snažil jsem se třem z nich nabídnout pomoc a rady, ale neposlouchají, když jim říkám nepříjemná fakta. Je mi těch pořadatelů líto, protože jejich nadšení se utopí ve zklamání a několikatisícových dluzích. Ale držím jim palce, abych se (po pořádání několika velkých conů včetně Euroconu) pletl já a cony dopadly dobře."

Redakce

31.8.2002 Plzeňské cony mají budoucnost
  Redakce Trekdnesu se vrátila z dovolené a musí se omluvit, že nedávno mylně informovala o ukončení příprav druhého plzeňského conu, tedy WestConu, na který se mužete přijet podívat do západočeské metropole za pět měsíců po konání Pilsconu. Akce si nekonkurují, ba naopak, akcí pro nás Trekkies, dobře připravených, není nikdy dost a dominovat přeci nemusí jen Praha...

Redakce