Archiv TrekDNES - září 2002

Archiv TrekDNES - září 2002

1.9.2002 Výsledky vtipu měsíce června
  Redakce čistě subjektivně vyhodnotila nejlepší pointu minulého měsíce, jejíž autorem je one.man


Vítězi blahopřejeme ...
Opět bylo rozhodování těžké a proto uvádíme další pointy, které se nám líbily:
1. A kolik nám hoděj reklamy ?? (Autor: Data)
2. Jakou meli modulaci stitu ty Borgsky krychle? (Autor: Remata Klan)
3. Nezapomeň nahrát Kolotoč... (Autor: Messa (Marco S.S.))
4. Co to máte za programy? Na každé obrazovce je jen jeden člověk!!! (Autor: Postrach)
5. Nalaďte poslední díl Voyageru ať víme jestli se dostaneme domů. (Autor: Weyoun)
6. Kontaktujte toho panáka uprostřed a zeptejte seho jaký používá gel. Má lepší účes než já! (Autor: chapa)
7. "Chakotayi! Červený poplach! Málem jsme propásli Večerníčka!!!" (Autor: Ferri Brodge)
8. Jestli chcete zblbnout,tak už se nemusíte namáhat. (Autor: Amee)
9. Doufám, že jste se nedozvěděli, že nejsme ve vesmíru sami!!! (Autor: Pavlík)
10. Za pár chvil budou dávat Volejte Tuvokovi, bezplatné erotická linka jednou za sedm let. (Autor: Karlík)
11. Nejen, že se oblíkáte jak vagabundi, ale ještě mi přepínáte Receptář!!! (Autor: Pavlík)
12. Hele Gandalf moderuje Snídani s novou! (Autor: Pavlík)

Thanks to Sev Trek

1.9.2002 Vtip měsíce září
 

Thanks to Sev Trek

2.9.2002 Nová adresa DFSY
  Díky zrušení free webhostingu na serverech hyperlink a hyperlinx se přesouvá i DeltaFlyer ShipYard... z několika drobnými novinkami ho nyní můžete shlédnout zde.

TomPerys

2.9.2002 Vyslanec knižně
  Nakladatelství Laser vydalo svou první knížku z edice Deep Space Nine."Vyslanec" autora J. M. Dillarda je pilotní díl seriálu, u kterého nyní probíhá kampaň za jeho uvedení na ČT. Přeložil Radim Rouče.

"Komandér Benjamin Sisko se nemůže vyrovnat se smrtí své manželky. Je však převelen na bývalou cardassijskou vesmírnou stanici, kterou Federace pojmenovala Deep Space Nine. Setkává se s ostatními členy posádky - Bajorany a příslušníky Hvězdné flotily, mezi kterými je i bývalá bojorská bojovnice za svobodu a jeden měňavec. Zprvu se zdá, že stanice nemá příliš velký význam, protože obíhá planetu Bajor, zdevastovanou desetiletími cardassijské okupace, ale díky Siskovi se zjistí, že se nachází poblíž jediné známé stabilní červí díry v Galaxii. Tím se situace radikálně mění a ze zapadlé stanice se rázem stává jedno z nejdůležitějších míst Federace..."

Redakce
Knihkupectví Krakatit

3.9.2002 Kdo to kazí?
  Konec prázdnin pomyslně uzavřel další etapu stránek Star Trek Sickbay, která jimi v podstatě uzavřela druhý rok své existence, jenž byl opět plodný na přírůstky do Startrekové databáze. V závěru jsme byli též požádáni o dočasnou správu hlavní domény www.startrek.cz. Doufáme, že jsme se zhostili na dva měsíce domény k vaší spokojenosti. Ostatně, ohlasy, ať jakékoli, si rádi přečteme na emailu, který nadále používáme - startrek@startrek.cz. A nejen email zůstává při starém - stránky běží na doméně www.voyager.cz bez přerušení již od data vzniku a tam je najdete i nyní.

Co je nového dál? K dnešnímu dni opět ožil Star Revival a to třináctou kapitolou s názvem Williamsův triumf. Do tvorby této megapovídky se můžete zapojit i vy. Možná budeme finišovat. Za pokračování děkuji Ferrimu.

Pochopitelně nemůžeme vynechat připomenutí kampaně za seriál Stanice Deep Space 9. Dopisová podpora by měla vrcholit právě v září. Za pár týdnů může být pozdě. Pro důraz, jak moc je to důležité, se připravila ještě druhá kampaň, kterou naleznete zde.
Nikdo nám to nezkazí - Nenechte se odradit zdražováním České pošty a přeci jen zašlete do České televize klasický dopis - dnes již za 6,40 Kč. A mějte na paměti, DS9 je pokračováním již úspěšně odvysílané Nové generace víc, než se na první pohled může zdát. Minimálně jde o uzavření příběhů poručíka Worfa a Milese O'Briena, kteří čelili Bytosti Q již v pilotní epizodě TNG - Střetnutí na Farpointu...
...Budete zítra hledat poštovní schránku?...

Hypospray
ST Sickbay

3.9.2002 Postavil jsem Enterprise!
  Roddenberry si byl prakticky jistý jen jedinou věcí: že za žádnou cenu nechce, aby Enterprise připomínala nějakou raketovou loď ze šedesátých let.
"Popsal mi smíšenou posádku sto až stopadesáti lidí, cestujících vnějším vesmírem fantastickou, neslýchanou rychlostí a bez toho, aby si museli lámat hlavu s gravitací. Přímo zdůraznil, že nechce žádná kormidla, křidélka, žádné kouřové stopy, plameny trysek, prostě žádnou raketu."
To a ještě více o vzniku Enterprise z pohledu jejího tvůce Matta Jefferiese si můžete přečíst v tomto článku na serveru www.Startrek.cz.

Redakce

3.9.2002 Voyager na Holoostrově
  Na stránkách Holoostrova si můžete přečíst nové čtyři obsahy dílů Voyageru. Jsou to "Renesanční člověk", "Dobrá pastýřka", "Záchranné lano" a "Strašidlo z paluby dvanáct".

Slávek Müller

4.9.2002 Q Alternativa knižně
  CZ Kontinuum hrdě oznamuje komunitě fanoušků Star Treku, že se mu podařilo zprostředkovat (za laskavého přispění našich členů Honzy Pavlíka a Martina Böhma), že tato obsáhlá povídka Petra Macka vyjde přepracovaná a částečně rozšířená v nejbližší době několika málo týdnů knižně. Vydává ji nakladatelství Laser a jedná se o historicky první novelu se Star Trek tématikou od českého autora. V souvislosti s touto událostí jsme se rozhodli uveřejnit na naší stránce během příštího týdne ještě jednu kapitolu a poslední tři pozdržet až do doby, kdy se kniha objeví na pultech knihkupectví. Autorovi blahopřejeme a věříme, že si tuto ojedinělou publikaci nenecháte ujít.

Zároveň upozorňujeme autory mezi vámi, že nakladatelství Netopejr se stále nevzdalo myšlenky vydat antologii fanovských povídek s tematikou Star Treku. Proto neváhejte a posílejte svá dílka přímo na adresu CZ Kontinuum, Star Trek fan klub, Pošta Praha 05, Rybná 14, 110 05, Praha 1 nebo na tento email.

CZ Kontinuum

6.9.2002 Nový začátek
  Dnes přibyla na našich stránkách (CZ Kontinuum On-line) po prázdninové přestávce první nová kapitola povídky na přání. V této povídce máte možnost číst o příbězích kapitána Jamese Barea. Jeho osud je ve Vašich rukou...

CZ Kontinuum

6.9.2002 Enterprise se vrací
  Po necelých čtyřech měsících se vrátí na americké obrazovky seriál Enterprise se svojí druhou sezónou. Od 18.9.2002 budou pokračovat nové příběhy posádky včele s kapitánem Jonathanem Archerem. Kapitán se předně musí vrátit z 31. století zpět do své součastnosti a zajistit, aby vůbec vznikla Federace...
Podrobněji:

Shockwave, Part II
Kapitán Archer musí najít cestu zpět do svého století, kde právě posádka Enterprise bojuje se Sulibany. Daniels a Archer hledají v knihovně 31. století zmínky o Federaci, ale zjistí, že nikdy neexistovala, protože Archer zmizel ze svého času. Mezitím Sulibani převezmou kontrolu nad Enterprise, zatímco Reed, T'Pol a Trip pracují na plánu, jak získat svou loď zpět.

Carbon Creek
T'Pol vypráví Tripovi a Archerovi příběh o menší skupině Vulkánců, která ztroskotala na Zemi roku 1957 v Carbon Creek. Mezi trosečníky patřila i prababička T'Pol (kterou také hraje Jolene Blalock). Dozvíme se, že Vulkánci sledovali vypuštění Sputnika a po menší nehodě ztroskotali v západní Pensylvánii. Zefram Cochran tak není první člověkem, který spatřil Vulkánce. Zatímco budou trosečníci opravovat svou loď, vyjdou si i mezi lidi a zahrají kulečník. Archer ani Trip nebudou příběhu T'Pol věřit, ale Vulkánci přece nelžou.

Minefield
Posádce Enterprise se podaří vletět do nepřátelského minového pole. Musí se tak spolehnout na schopnosti Travise Mayweathera. Enterprise se poprvé ve své historii střetne s Romulany, ale nebude vědět, o koho se jedná. Epizoda by se měla hlavně točit kolem Archera a také zbraňového důstojníka Malcolma Reeda, o kterém bychom se měli dozvědět mnoho nového.

Dead Stop
Nedávno poškozená Enterprise zakotví na cizí plně automatické opravářské stanici. Posádka zprvu netuší, že za opravy své lodi musí tvrdě zaplatit. Jen postupně si uvědomuje, že jí hrozí vážné nebezpečí. Epizoda by měla mít více vizuálních efektů. "Osobnost" automatického počítačového systému byla dodělávána až po dokončení natáčení epizody.

A Night In Sickbay
Bíglík Porthos stráví noc na ošetřovně, protože chytil nějaký mimozemský patogen. Starostlivý páníček kapitán Archer samozřejmě zůstává u něho. Noc na ošetřovně by měla být dosti komediální epizodou (podle Ricka Bermana), současně se zaměřující na vztahy mezi kapitánem Archerem a doktorem Phloxem, který samozřejmě ošetřovně dominuje.

Marauders
Kapitán Archer a posádka Enterprise pomáhají kolonii horníků deuteria (možná dilithia, deuterium se netěží) při obraně proti klingonským nájezdníkům. Kolonie se jmenuje Quinset a Enterprise k ní zamířila, aby nabrala zásoby deuteria. Po příletu zjistí, že je terorizují Klingoni a kapitán Archer se rozhodne kolonistům pomoci. V epizodě se objeví nová místnost na Enterprise a to tělocvična. Externí scény se točily v kamenném lomu hrabství Ventura v Californii.

The Seventh
Archer, Mayweather a T'Pol se vydávají na ledovou planetu, aby zadrželi uprchlíka. T'Pol je ale kontaktována Vulkánským vysokým velením. Mise začně být nebezpečná, když se T'Pol začnou vynořovat vzpomínky, podle kterých se události při dřívější misi zřejmě neshodují s tím, co se stalo...

Průběžně doplňovanou databázi epizod Enterprise Trekdnesu naleznete zde.

Redakce

7.9.2002 Pro milovníky kampaní
  Slovo "kampaň" v posledních týdnech zaznívá celkem často, takže pokud stále ještě nemáte dost, s další se můžete seznámit na sci-fi stránce Věrky Oravové, která svůj web trochu rozšířila, a to nejen o originální scénář k epizodě Voyageru - Resolutions.

Redakce

8.9.2002 Startrekové narozeniny
  8. září slaví Star Trek své výročí. Je tomu dnešním dnem již 36 let, co se Původní série objevila na amerických obrazovkách. Tehdy se psal čtvrtek, 8. září roku 1966, půl deváté večer.

Redakce

8.9.2002 Enterprise ve dvojce
  Jak jsme již psali, nový seriál Enterprise bude pokračovat svou druhou sezónou od 18. září 2002 na americké televizi UPN. Přes prázdniny se samozřejmě nezahálelo, ale natáčelo se. Proto vám můžeme nyní nabídnout několik obrázků, které "prosákly" na veřejnost. Najdete je zde.

Redakce

9.9.2002 Voyager v kleci
  Před několika týdny jsme otevřeli sekci synopsí Voyageru, do které nyní přibyly tři špičkové epizody: Timeless, Bride Of Chaotica a Pathfinder. Sekci synopsí otevíráme nově též u Původní série Star Treku, ve které jsme na úvod zpracovali pilotní epizodu Klec a díky Sari také 23. díl - Návrat Archonců.

Hypospray
ST Sickbay

10.9.2002 Garrett Wang a TNG 4
  Předání fotografií proběhne dne 17.9.2002 mezi 17:00 a 19:00 hod. v literárním baru knihkupectví Krakatit (Jungmannova 14, 1. patro).
Nevyzvednuté fotografie budou nascanovány a dány s čísly na stránky klubu, aby se jejich majitelé o ně mohli přihlásit. Tyto fotografie budou následně odeslány poštou. Bližší informace najdete na stránkách CZ Kontinuum On-line.


Dále na stránkách naleznete zpracované komentáře ke 4. sezóně seriálu Star Trek: The Next Generation.

CZ Kontinuum

11.9.2002 Archivujte si Novou generaci
  U Hollywood Classic Entertainment si nyní můžete objednat již čtvrtou sezónu Nové generace na DVD opět za 3390,-. Všechny disky jsou zabaleny do jednoho DVD boxu graficky a designově přesně odpovídajícímu stylu seriálu s bonusy ke 4. řadě.

Pochopitelně si přes tuto společnost můžete objednat i první tři řady Nové generace na DVD a na připomenutí též:
ST film I. - The Motion Picture - DVD (899,-) a VHS (349,-)
ST film II. - Wrath of Khan - DVD (799,-) a VHS (349,-)
ST film III. - Search for Spock - DVD (799,-) a VHS (349,-)
ST film IV. - The Voyage Home - DVD (799,-)
ST film V. - The Final Frontier - DVD (799,-)
ST film VI. - The Undiscovered Country - DVD (799,-).

Redakce

12.9.2002 Enterprise na pozadí
  Na oficiální Star Trek stránce - Startrek.com si můžete od minulého týdne stáhnout tapety čtyř Enterprise - naší historii z nich nepamatuje jen jedna - NX-01 kapitána Archera. Obrázky jsou k dispozici v rozlišení 640x480, 800x600 a 1024x768.
Od tímto linkem jsou ke stažení také starší wallpapery.

Redakce

12.9.2002 Sumarizace Preview 1. sezóny
  Za necelý týden odstartuje v Americe druhá sezóna seriálu Enterprise a pokud si chcete připomenout tu první, máte nyní možnost pomocí krátkých upoutávek na všechny epizody v sekci Přílohy.

Vidiot

13.9.2002 Conománie
  - Novinky ze Sardenu -

Poté, co vloni ohlásil Petr Čáslava ukončení Raukonů, zdálo se, že na podzim bude Fandom držet odtučňovací dietu. Jenže opak je pravdou - první říjnový týden proběhne trekistický Pilscon, druhý víkend patří pražskému Pentaconu, třetí pak podzimní Poradě Fandomu. Podrobnosti o Pilsconu najdete v tomto článku, aneb Trekkies se sejdou v Plzni 5. - 6. října v Salesiánském středisku mládeže Lobzy.

Po dlouhé době se Plzeň stane dějištěm nejočekávanějšího sjezdu nejen západočeských fanoušků Star Treku.
K dispozici budou dva přednáškové sály, promítací místnosti, odpočinková místnost, ubytovací prostory, atrium se stánkem s knížkami a suvenýry, bar.
Hlavní organizátor Admirál Erik Pressman svou myšlenku podkládá slovy: "Myslím, že už je na čase, aby se plzeňští Trekkisté konečně probudili a západočeská metropole se také stala centrem soustředění fanoušků Star Treku. Mým přáním je uspořádat jedinečný ST Con - con pro fanoušky Star Treku!"
Z programu:
Borgové aneb vím, co si myslíš!,
Vše, co jste kdy chtěli vědět o Vulkánu a báli jste se na to zeptat,
Milostný život hrdinů Star Treku,
Paralelní vesmíry a alternativní časové linie,
Skrz naskrz Romulanským impériem,
Jak se natáčela Insurrection,
Novinky o Star Treku X: Nemesis a seriálu Enterprise,
Kadete! Máte padáka! - Nejslavnější soutěžní hra celé Galaxie.
Budete se moci aktivně zapojit do kampaně za DS9, zahrajete si ST hry, podiskutujete s překladateli, zasoutěžíte v ST - Kvízu. Program dále zahrnuje burzu, videoprojekce v ČR dosud neuvedených dílů s českými titulky, hudební show a půlnoční překvapení, ...
Akci pro Vás připravují adm. Erik Pressman, PVH Danny, Jean-Luc Picard a Poradkyně Yanso. Informace a přihlášky: www.pilscon.wz.cz.

Pokud se vám nechce čekat na příští měsíc, můžete vyrazit hned teď na celý tento víkend do Bratislavy na Istrocon 2002 - informace zde.

A akcí nebude konec - už i o Brněnském Draconu se ví, kdy bude - ve dnech 6. - 8. 12. 2002 se uskuteční již 18. ročník jednoho z nejstarších a nejpopulárnějších tuzemských conů. Aby si jeho příznivci zkrátili čekání na spuštění on-line přihlášek, byl pořadateli na stránkách Dracon.cz doplněn archív minulých sedmnácti ročníků.

A to jsme zmínili jen akce v nejbližší době, vyhlídka na další měsíce je také velmi pestrá...

Redakce

13.9.2002 Q Alternativa 23
  Na stránkách CZ Kontinua je k přečtení dvacátátřetí kapitola povídky Star Trek: Q Alternativa. Zbylé tři kapitoly povídky budou na přání autora uveřejněny až po vydání její knižní podoby. Kniha by měla vyjít koncem měsíce září.

CZ Kontinuum

15.9.2002 Zbraně na DryDocku
  Po dlouhé době se na mých stránkách objevil vylepšený design, za který děkuji Maxxymu. Dále se objevil článek o zbraních, který budu neustále doplňovat o nové informace a fotografie.

Tom2000

17.9.2002 Komentáře k DS9 - 2
  Na stránkách CZ Kontinua v sekci Lodní knihova / TV a Film naleznete komentáře k jednotlivým epizodám 2. sezóny seriálu Star Trek: Deep Space Nine. Další sezóny a seriály budou následovat.

CZ Kontinuum

18.9.2002 Zrození Galilea
  "Účelem raketoplánu je, z hlediska televizního dramatu, izolovat uzavřenou skupinu hlavních hrdinů v pomalu se pohybujícím plavidle a umožnit tak rozvoj příběhu založeného na interakci malé skupiny postav v krizové situaci."

Článek, ze kterého je tento výňatek, je jeden z nových přírůstků na Startrek.cz. Mimo jiné přibyl přehled epizod kreslené série Star Treku, TASky a na připomenutí filmy s TOSovou posádkou.

Je vidět, že stránkám prázdninový odpočinek velmi prospěl a doufáme, že i nadále nalezneme na ST.cz každý druhý den něco nového...

Redakce

18.9.2002 2 Emmy pro Enterprise
  Seriál Enterprise získal své první dvě ceny Emmy, která je považována za Oscara pro televitní seriály.
Na 54-tém udělování cen Emmy byla Enterprise nominována celkem ve čtyřech kategoriích. V kategorii masek byl nominován pilotní díl Broken Bow, ale byl poražen seriálem Six Feet Under. Tento díl byl nominován i v kategorii nejlepší střih zvuku, ale zvítězil seriál Smallville (Nejnovější dobrodružství Supermana).
V kategorii nejlepší vizuální efekty byly nominovány dokonce dvě epizody Enterprise a to Broken Bow a Breaking The Ice. A tady cenu získal právě Broken Bow, který porazil pilotní epizodu seriálu Smallville a dvě epizody Stargate SG-1. Druhou cenu Emmy získala epizoda "Two Days And Two Nights" v kategorii uměleckých účasů, kdy zvítězila nad seriály Alias, Buffy, Sex ve městě a Six Feet Under.

Cenu za efekty přijal za celý tým animátorů Dan Curry, pro kterého je to druhá Emmy za sebou, poté co ji loni získal za efekty v epizodě VOY: Endgame. Celkově už jich získal 6. Druhou cenu převzal Michael Moore, který už byl dříve nominován za seriál Deep Space Nine a Buffy. Oba dva poděkovali zejména tvůrcům seriálu Ricku Bermanovi a Brannonu Bragovi a vyzdvihli i úsilí celého týmu.

StarTrek.COM

19.9.2002 Technologie a Lodě
  Na mých stránkách je nyní nově sekce Technologie, ve které je zatím menší článeček o phaserech. Další budou přibývat průběžně.
Stále se rozrůstající sekce Lodě má dnes další dva přírustky v části raketoplány.
Těším se na vaši návštěvu.

Maxxy

19.9.2002 Ocampové na rozjezd
  K přednostem Sickbay patří velmi dokonale abecedně řazená databáze všech ras (zatím vyjma nového seriálu Enterprise). Vracíme se k ní detailnějším rozborem u konkrétních ras - k Lidem, Dominionu, Andoriánům a Druhu 8472 na rozjezd přidáváme informace o Ocampech.
Za spolupráci děkujeme Jenniferlien.net.

Hypospray
Star Trek Sickbay

20.9.2002 B'Elannu baví Enterprise
  Roxann Dawson se opět vrací k seriálu Enterprise, aby režírovala již svou třetí epizodu v pořadí s názvem "Dead Stop", která bude mít americkou premiéru 9. října 2002.

"Práce to byla úžasná!" napsala Dawson na svou oficiální stránku. "Posádka udělá obchod s automatickou opravnou stanicí. Ta ale, jak se ukáže, má své vlastní vědomí. Ten nápad je skvělý."

Fanoušci také mají možnost položit Roxann několik otázek ve fóru na jejích stránkách. "Poté co bdue epizoda odvysílána, budu ráda, když do fóra napíšete své názory a otázky," řekla. "Budu se snažit jich co nejvíce zodpovědět následující týden."

Její režisérská práce se také objeví v dokumentu o natáčení epizody Vox Sola.

Redakce
Trektoday

20.9.2002 Dvojka se rozjela
 

Tuto středu se pro Američany otevřela druhá sezóna seriálu Enterprise. Archer a jeho posádka se vypořádala, alespoň prozatím, se Sulibany, tak jak se jí to podařilo i v úvodní epizodě sezóny první, Broken Bow (-videokazetu s českým dabingem jste mohli dnes dokonce vyhrát, a to v Dobrém ránu s Českou televizí :)
Nový příběh se točí hlavně kolem T'Pol, která vypráví Tripovi a Archerovi příběh o menší skupině Vulkánců, která ztroskotala na Zemi roku 1957 v Carbon Creek, což je také název epizody. Mezi trosečníky patřila i její prababička (kterou také hraje představitelka T'Pol, Jolene Blalock). Dozvíme se, že Vulkánci sledovali vypuštění Sputnika a po menší nehodě ztroskotali v západní Pensylvánii. Zefram Cochran tak není první člověkem, který spatřil Vulkánce. Archer ani Trip nebudou příběhu T'Pol věřit, ale Vulkánci přece nelžou...
Previews na obě epizody - Shockwave, Part II. a Carbon Creek si můžete stáhnout v Přílohách.

Mediatrek

22.9.2002 Nové Preview Nemesis
 

O desátém Star Trek filmu, který bude mít Americkou premiéru 13. prosince tohoto roku, příliš informací známo není (Redakce nepatří mezi fanoušky, kteří se vědomě chtějí připravit o zážitek z kina tím, že si děj přečtou na Internetu). Kromě ne příliš kvalitních obrázků, které Paramount poskytl, se nyní promítá ve vybraných kinech v Americe nové Preview Nemesis. Můžete si ho stáhnout v Příloze.

Mediatrek and hosting by Maverick

22.9.2002 O pár kroků blíž...
  Android a Ferri Brodge si pro vás připravili nové přírůstky v sekci Povídek. Star Revival pro znalce DS9 bude finišovat. Máte šanci se zapojit i vy a dovést příběh do konce. Projekt povídky na pokračování po ukončení mise U.S.S. Saffronu nechceme nechat nevyužitý a proto Ferri a Ebartt hledají nové lidi pro nový příběh. Vítáme vaše nápady.
Na odlehčenou je tu odhalení, co tak najednou, že se Borgové vydali na cestu do minulosti zabránit prvnímu kontaktu. Že by Ferengové? :)
A na závěr malé natěšeníčko :) Rozhodně nezůstaneme u zavedených sekcí - důkazem je spolupráce s Yakuzzou na databázi lodí, stanic a jiných plavidel Federace. Na úvod je tu malý přehled.

Hypospray
ST Sickbay

24.9.2002 Poslední cesta
 

Dina Meyer si v novém filmu Star Trek Nemesis zahraje romulanského komandéra. "Je to Romulanka," řekla, "a Romulané jsou bratranci Vulkánců. Myslím, že Vulkánci jsou uhlazenější a vyrovnanější. Romulané jsou naopak agresinější. Má postava bude velet válečnému ptáku." dodala Dina. Řekla dále, že její práce na filmu představovala jeden týden - čtyři hodiny denně, kdy hrála hlavně s Tomem Hardym (Shinzon) a Ron Perlmanem (Vícekrál). "Nejprve se natačely scény s posádkou Nové generace a teprve ke konci scény s Romulany."
I Patrick Stewart (kapitán Picard) komentoval výrobu filmu: "Co vím, tak nás všechny velmi překvapilo, že film je v novém preview popisován jako "poslední cesta," řekl Stewart. "My točili úplně jiný film. Ale pokud to poslední film s posádkou Nové generace bude, bude to ideální závěr. Na druhou stranu, jestli bude zájem natočit další, je tu možnost pokračovat."
Patrick také komentoval výběr nového méně známého režiséra - Stuarta Bairda. Myslím si, že to filmu jenom prospělo," řekl Stewart. Nemyslím si, že Baird předtím vůbec Star Trek znal, ale jeho výhodou je znalost akčního střihu a kvalitní režie."
Stewart dodal: "Už jsem slyšel spoustu fám, že bude někdo z hlavní posádky zabit. Vím, že se dokonce na internetu objevil scénář a tak dále, ale tím že znáte konec, si ten film jen zkazíte. Nikdy jem nechápal lidi, kteří jsou posedlí se dozvědět, co ve filmu bude. Já bych to nechtěl."
Navzdory tomu si myslí, že fanoušci nebudou filmem zklamáni. Také odmítl tvrzení, že se nový film příliš podobá "Khanovu hněvu".

Redakce
Trektoday

24.9.2002 Nejlepší literární ST.... v české latríně
  Pod tímto zvláštním názvem se skrývá recenze na poslední Star Trek knížku "Konečný odraz" od nakladatelství Netopejr, která se objevila na Sardenu. Jak už titulek napovídá, recence má do pozitivního vychvalování velmi daleko. Kritizován a podrobně rozebírán je zejména překlad, a nechybi ani termíny jako "panoptikum hrůzy". Přímá linka na recenzi je zde.

Sarden

25.9.2002 Pentacon ano či ne?
  Na 11.-13. října 2002 je naplánován Pentacon, tedy setkání fanoušků (nejen) sci-fi, fantasy, mangy, hororu a magie pořádané fanklubem StarBase 11. O akci nejsou známé žádné nové podrobnosti, i když pořadatelům nezbývají ani tři týdny...

Pokud váháte, zda se akce zúčastnit, měli byste být alespoň seznámeni s tímto stanoviskem Lora ze dne 24.9.2002 (21:52), který zazněl v klubu Star Trek akce na Lopuchu.
"Veřejně a v čas tady ozmanuji, že i když já mám na Pentaconu na starosti ST blok, a T´Reah (Hathor) ma na starosti SG blok, tak ani z jedním z nás Trekkie nekomunikuje, a naopak se k nám chová velmi arogantně, takže od případných neúspěchů (a průserů, který určitě budou) se distancujeme. My jsme se snažily. Ale za tři týdny nám nebyla schopná ani ukázat prostory kde Pentacon bude. Takhle se to vážně dělat nedá."

Pokud jde o pořadateli zmiňovaný fanklub StarBase 11, rádi uvítáme veškeré informace o jeho vzniku, činnosti a členech. Děkujeme.

Redakce

26.9.2002 Klingonský nářez
  Jak jsme předeslali, rozšiřujeme dabázi ras a civilizací - přibyly podrobnější informace o jedné z nejdůležitějších ras kvadrantu alfa - Klingony. Shrnující článek je doplněn čtrnácti-stránkovou databázi Klingonů s více jak 200 obrázky. Nechybí bližší informace k dané postavě. Za spolupráci děkujeme JBr.

Hypospray
ST Sickbay

26.9.2002 Lore o Pentaconu
  Další stanovisko Lora na chování hlavní organizátorky Pentaconu:
"Celé je to o tom, že Trekkie nesplnila a nedodržela podmínky, na kterých jsme se dohodli, když jsme jí slibovali, že zoorganizujeme ST a SG blok. Koho to zajímá, rád vysvětlím osobně přes Lopuch či Email."

Lore

27.9.2002 Elite Force 2 Summary Preview
  Na Star Trek Games.CZ si můžete přečíst nejpodrobnější preview na připravovanou 3D akční hru Star Trek: Elite Force 2.

Kovi

29.9.2002 A Final Unity návod
  Pro všechny hráče výborné adventury Star Trek: The Next Generation a Final Unity je jako stvořený pětistránkový podrobný návod na Star Trek Games.CZ.

Kovi

29.9.2002 Dokonáno jest
  Startrek.cz uzavřel první sezónu TOSky slovy:

"Plán se podařil: navzdory problémům s postprodukcí byly konečně byly doplněny i poslední čtyři zbývající epizody první řady - The conscience of the king, Arena, The alternative factor a Tomorrow is yesterday. Možná budou ještě nějaké dodatky, ale ne v nejbližší době. Do druhé řady tedy vstupujeme s tak čistým štítem, jak je to jen možné :)
Teď, když dovolíte, po tom maratónu musím na pár dní poněkud zvolnit tempo. Pokud mi chcete udělat radost, můžete mezitím pro tenhle web taky napsat něco sami!

Redakce

30.9.2002 Torpédko zaměřeno!
  Na tento víkend se připravuje první ročník plzeňského samostatného Star Trek conu - Pilscon 2002. Akce se jeví, podle dosud uveřejněných informací, celkem slibně a proto jsme přijali nabídku podílet se na programu.

Máte-li zájem poodhalit, co pro vás chystáme na Party pro Deep Space 9 v únoru 2003, přijměte pozvání na promítání dosud neodvysílané epizody DS9 - One Little Ship s českým dabingem v podání S-týmu - sobota 5. října ve 22:00.

U.S.S. Defiant zkoumá vzácný subprostorový jev, který zhušťuje prostor. Do jeho středu je vyslán runabout U.S.S. Rubicon s Jadzií Dax, Milesem O'Brienem a Julianem Bashirem na palubě. Jakmile runabout vletí do anomálie, začne se zmenšovat, nicméně účinek je minimalizován vlečným paprskem z Defiantu. V tom na Defiant zaútočí Jem'Hadaři a neovladatelný Rubicon je vtažen přímo do středu anomálie. Podle údajů ze senzorů se měl Rubicon s celou svou posádkou po opuštění jevu opět zvětšit, ale nestalo se tak... Protože nemohou vletět zpátky bez pomoci Defiantu, snaží se v několikacentimetrovém runaboutu přilákat pozornost kapitána. Ten má ale jiné starosti, jeho loď plně ovládla jednotka jem'hadarských vojáků. Jediní, kteří mohou na Defiantu pomoci Siskovi, Kiře, Worfovi a ostatním jsou velcí jen několik milimetrů...

Těšíme se na vás za necelý týden!

Za S-tým,
Jadzia "Hypospray" Dax
ST Sickbay

30.9.2002 Komentáře TNG 5
  Po kratší přestávce (dovolené) jsem tu opět s updatem! :) Na stránkách CZ Kontinua naleznete zpracované komentáře ke 5. sezóně seriálu Star Trek: The Next Generation.

CZ Kontinuum