Archiv TrekDNES - říjen 2002

Archiv TrekDNES - říjen 2002

1.10.2002 The Seventh
  Archer, Mayweather a T'Pol se vydávají na ledovou planetu, aby zadrželi uprchlíka. T'Pol je ale kontaktována Vulkánským vysokým velením. Mise začně být nebezpečná, když se T'Pol začnou vynořovat vzpomínky, podle kterých se události při dřívější misi zřejmě neshodují s tím, co se stalo...

Trektoday

1.10.2002 Marauders
  Kolonie se jmenuje Quinset a Enterprise k ní zamířila, aby nabrala zásoby deuteria. Po příletu zjistí, že je terorizují Klingoni a kapitán Archer se rozhodne kolonistům pomoci. V epizodě se objeví nová místnost na Enterprise a to tělocvična. Externí scény se točily v kamenném lomu hrabství Ventura v Californii.

Trektoday

2.10.2002 Titulky pro Enterprise
  Chtěl bych zde vyzvat k pomoci Zirlandovi na překladu dílů seriálu Enterprise. Jak jistě víte, tak na adrese Zirland.tk jsou k dispozici titulky ke 4 dílům, ale dílů je hodně a už dlouho žádné nové titulky nepřibyly. Proto by bylo super, kdyby se našlo tak 20 lidí a každý by přeložil jeden díl, poslal to Zirlandovi a ten už by si s tím určitě poradil.

Lt.Shark

2.10.2002 Vtip měsíce října
 

Thanks to Sev Trek

2.10.2002 Janeway v Nemesis
  Už dříve bylo oznámeno, že se v desátém Star Trek filmu Nemesis, krátce objeví i admirál Janeway. Nyní se objevila i její fotografie z filmu spolu s dalšími oficiálními obrázky. Najdete je buď v sekci Filmy na ST Sickbay (nové obrázky mají v pravém dolním rohu bílou ikonku filmu), popřípadě u zdroje na stránkách Creation Entertainment's a Star Trek UK. Je zde i první fotografie ze svatby Will Rikera a Deanny Troi.

Trektoday

2.10.2002 Pentacon bude!
  Lore komentuje dění okolo Pentaconu:
"Tak dnes jsem z očí do očí hovořil se zbylými dvěma hlavními organizátory Pentaconu, a rozhovory z počátku vypadaly asi jako dohadování se Iráku s USA o vstupu zbrojních inspektorů, ale narozdíl od Iráku a USA jsme se dohodly. Došly jsme k řešení, a nakonec i k porozumění.
No a když už bylo jasný, že to teda bude tak jak jsem si to představoval já, tak doporučuju Pentacon navštívit.
Bude to stát za to."

Lore

2.10.2002 Sarden si nebere oddechový čas
  Na Sardenu se objevily opět nové články s tématem Star Trek.

První informuje o druhé sezóně seriálu Enterprise.
Léto roku 2002 bylo kromě povodní v Čechách významné i tím, že nový seriál Star Trek: Enterprise si vybral první oddechový čas a ve zdraví ho přežil - osmnáctého září se rozeběhl jeho druhý ročník.


Ve druhém se dočtete, že se Petr Macek dočkal skrz nakladatelství Laser vydání své povídky na pokračování s názvem Q Alternativa, kterou znáte ze stránek CZ Kontinua.
Román, který máte před sebou, je skutečně nevšední. Tématicky sice vychází z nejslavnějšího sci-fi seriálu všech dob, Star Treku, ale napsal jej český autor, kterému se podařilo přivést na svět příběh stejně čtivý a zajímavý, jaké píší renomovaní američtí autoři. Setkáme se tedy s oblíbenými hrdiny - kapitánem Picardem, androidem Datem, komandérem Rikerem - a s jejich protivníky, nepřátelskými hmyzoidy či zlotřilým Andorianem Vigem. Samozřejmě nechybí potměšilý Q se svou zvrácenou touhou studovat lidskou rasu velmi svéráznými metodami...

Redakce

3.10.2002 Robert Picardo v Praze
  CZ Kontinuum slaví další úspěch. Dnes byla potvrzena návštěva Roberta Picarda (Holodoctor, ST Voyager) v říjnu v Praze. Na 28.10.2002 se chystá setkání s příznivci Star Treku u nás.

Bližší informace naleznete na stránkách CZ Kontinua, kde je i online přihláška.

Počet míst je omezen!!!

CZ Kontinuum

4.10.2002 Kdo organizuje Pilscon?
  Jestli vás zajímá, kdo organizuje víkendový Pilscon, můžete s námi nahlédnout do osobních složek jednotlivých organizátorů převzatých z oficiální stránky akce na www.pilscon.wz.cz.

Erik Pressman - Admirál
Akademii Hvězdné flotily studoval v letech 2334-2338.
V roce 2356 byl díky dlouholetým zkušenostem povýšen do hodnosti kapitána a ujal se velení nad lodí USS Pegasus (NCC-53847), na níž byly právě pod jeho velením prováděny nezákonné pokusy s fázovým maskováním, a jež byla za záhadných okolností pravděpodobně zničena (2364).
V roce 2365 byl přeřazen jako styčný důstojník k federální výzvědné službě a o rok později povýšen do hodnosti dvouhvězdičkového admirála.
Zásluhou kapitána Picarda byl k hvězdnému datu 47457.1 odhalen jako člen spiknutí a zrádce Federace a vzat do vazby za porušení Smlouvy z Algeronu.
Lodí Enterprise-D byl dopraven na Hvězdnou základnu 297 k soudnímu procesu.
Dodatek - oficiální záznam: Díky poruše transportéru byl jeho vzorec při transportu na základnu ztracen.

Danny - Pohotovostní Velící Hologram
Původně naprogramován jako PZH typu 4 doktorem Lewis Zimmermanem v Cenrtu holoprogramování na stanici Jupiter.
Po návratu Voyageru zpátky do kvadrantu Alfa byl Hvězdné flotile předložen návrh projektu záložních hologramů s naprogramovanými velitelskými schopnostmi pro případ nouze. Tento projekt byl Radou Federace schválen a předán k uskutečnění dr. L. Zimmermanovi a Reginaldu Barclaymu - předním odborníkům v holoprogramování.
K hvězdnému datu 55984.7 byl otestován a spuštěn první prototyp PVH. Ten dostal na doporučení admirála Janewayové prostor k rozvoji vlastní osobnosti. Pod diplomatickým (možná i psychologiským) nátlakem Rege Barclayho byl pojmenován Danny.
V roce 2379 byl Velitelstvím Hvězdné flotily zařazen do aktivní služby na lodi USS Prometheus.

Jean-Luc Picard - Kapitán
Akademii Hvězdné flotily studoval v letech 2323-2327. V roce 2333 přebírá velení na lodi USS Stargazer (NCC-2893). Ten je v roce 2355 těžce poškozen lodí Ferengů u Maxia Zeta.
V roce 2363 dostává kapitán Jean-Luc Picard velení nad zbrusu novou lodí třídy Galaxy - USS Enterprise NCC-1701-D, ve své době nejsilnější lodí Flotily.
Za svou kariéru kapitán Picard zachránil mnohokrát existenci celé Federace i této galaxie. K jeho zásluhám patří nejen pokrok v oblasti průzkumu vesmíru, ale např. i navázání Prvního kontaktu s Borgy, Q Kontinuem a dalšími kulturami.

Yanso - Komandér, Poradkyně.
Akademii Hvězné flotily se zaměřením na psychologii studavala v letech 2360-64. Během studií se spřátelila s Deannou Troi.
V roce 2380 byla za mimořádné zásluhy povýšena do polní hodnosti komandéra a téměř dva roky sloužila jako první důstojník na USS Phoenix (NCC-65420).
Od roku 2383 slouží jako poradkyně a zároveň jako instruktorka psychologie na Akademii Hvězdné flotily v San Francisku.

Bližší informace ve formě rozhovorů naleznete zde.

Redakce

4.10.2002 O co přijdete?
  Pokud jste si na stránkách Pilsconu dopředu nevyhledali, co se na akci chystá a tím pádem se rozhodli conu nezúčastnit, možná vám pomůžeme změnit názor...

Plzeňáci chystají:
- ve dvou větších přednáškových sálech a dvou místnostech pro videoprojekce -

Borgové aneb vím, co si myslíš! - Společenstvo pohledem předních odborníků Hvězdné flotily.
Jem´Hadar a Veronika Knápková Vás vezmou na projížďku, Letem Déesdevětem.
Vše, co jste kdy chtěli vědět o Vulkánu a báli jste se na to zeptat - na cokoli Vám odpoví vulkanská velvyslankyně T'Pel.
Milostný život hrdinů Star Treku - o tom, že láska kvete nejen na každé vesmírné lodi a stanici, Vás přesvědčí poradkyně Yanso.
Honza Pavlík Vás poučí o Paralelních vesmírech a alternativních časových liniích.
Subkomandér Noxyr Vás provede skrz naskrz Romulanským impériem.
Dozvíte se o tom, jak se natáčela Insurrection.
Jim Kirk Vás zasvětí do tvorby Jerryho Goldsmithe - jednoho z nejlepších skladatelů filmové hudby vůbec.
Budete se moci aktivně zapojit do kampaně za DS9.
Světem počítačových her na motivy Star Treku Vás provedou PVH Danny a Jean-Luc.
Známý malíř a ilustrátor Petr Bauer exkluzivně pro západočeské Trekkies připraví výstavu svých ST obrázků (možná i jejich dražbu ;-)
Od Heleny Šebestové se dozvíte vše o tom, jak se připravuje k vydání knížka o Star Treku a o tom, co v budoucnu připravuje nakladatelství Laser.
Dočkáte se diskuzních besed nejen s překladeli knižních ST titulů.
Exluzivně pro PilsCon připravil S-tým svůj vlastní dabing dosud neodvysílané epizody DS9 - One Little Ship. Jem'Hadaři zajmou posádku Defiantu - poslední nadějí se stává runabout zmenšený na několik centimetrů...
Na PilsConu 2002 bude slavnostně pokřtěn zbrusu nový ST web - Star Trek: HoloDeck.
Kadete! Máte padáka! - Nejslavnější soutěžní hra celé Galaxie se konečně objevila i v tomto kvadrantu! Přidejte se i vy a pokuste se vyhrát některou ze zajímavých cen s tématikou ST .
ST - Kvíz - soutěž pro každého ve znalostech ze světa Star treku.
Burza a aukce ST knih a suvenýrů - aneb, přivezte, co máte, a chcete se toho zbavit.
Videoprojekce:
- ST: DS9 - The Way of the Warrior (Cesta válečníka)
- dokument - Star Trek vs. Hvězdné Války
- novinky o Star Treku X: Nemesis a seriálu Enterprise
- ST: DS9 - Trials an Tribble-ations (Proces: Trable s Tribbly!) - projekce velmi zajímavé epizody Stanice Deep Space Nine s českými titulky
- sestřihy názorů obyvatel města Plzně na Star Trek
- několik epizod "nové" Enterprise
- Final Chapter videoprojekce deseti závěrečných epizod DS9 (v angličtině)

Organizátoři proklamují, že se určitě nebude nikdo z návštěvníků nudit, ať už jste vyznavači TOS, TNG, DS9, Voyageru či Enterprise - každý si zaručeně přijde na své.

Redakce

5.10.2002 Londýnský x Český con
  ...aneb buďme vděční naším cenám... Na DeltaFlyer ShipYard najdete informace o zahraničním conu s herci a představiteli StarTreku...

Kromě informací o Londýském conu tady máme pár nových wallperů.

A jako třetí novinka přibyla stránka s obličejíčky lidí z xka... (zatím ne všech)

TomPerys

6.10.2002 Data má syna!
  Na conu pořádaném k 15. výročí Star Treku: Nové generace v Pasadeně, minulý víkend, Brent Spiner (Data) potvrdil narození svého potomka. Chlapec přišel na svět již před třemi měsíci a dostal jméno Jackson. Gratulujeme!
Další informace naleznete na české stránce Brenta Spinera.

Alis

7.10.2002 Holodoctor na Sardenu
  Míša Dudková nemohla opomenout oslovit širokou scifistickou obec skrz sekci scifi na Neviditelném psu a proto můžete nahlédnout do pozvánky na Roberta Picarda, ve kterém nechybí filmografie herce a shrnutí postavy Holodoctora.

Redakce

7.10.2002 První fotky z Pilsconu
  Na této adrese (odkaz "Prohlížení") naleznete první sadu foteček z víkendového Pilsconu. Omlouvám se za "kvalitu", neznalost všech nicků i nevalný počet, ale alespoň něco do začátku.

Jiří "Mr.Spock" Bigas

8.10.2002 ST a SG na Pentaconu
  Lore v klubu Star Trek AKCE na Lopuchu uveřejnil nástin programu Star Treku a Stargate. Tyto dva seriály spolu budou tvořit jednu programovou linii Pentaconu o příštím víkendu.

"Upozorňuji, že to nemusí být zcela konečná podoba programu, ale moc už se to měnit nebude."

První verzi a nyní také aktuální druhou verzi programu, který začne již v pátek, 11.10., naleznete v přehledné tabulce.

Redakce

8.10.2002 Kdo zaváhal?
  Jste trekkie nebo se vám jen líbí StarTrek? Pak jste zaváhali, pokud jste nenavštívili setkání fanoušků StarTreku v Plzni v Salesiánském středisku mládeže o víkendu 5.-6.10.2002 pod oficiálním názvem Pilscon 2002...
Tak takto začíná jedno ze dvou poohlédnutí za Star Trek akcí minulého víkendu. Přímý link na článek ze Sardenu je zde.

Redakce

9.10.2002 Chekov pro žvýkačky
  "Faktem je, že sháněli někoho mladého, s kým by se stotožnila mládež sbírající kartičky ze žvýkaček. Ta skupina mezi osmi a čtrnácti lety. A přesně od takových potom opravdu přicházela většina ohlasů."

Toto je úryvek z článečku Vítáme Páju Čechova ze ST.cz. Tuto postavu většina z nás dobře zná, nicméně v původním seriálu Star Treku se objevila poprvé až minulý týden. Hlas ji propůjčil, jako i ve filmech, Otakar Brousek mladší.

Milovaný, obdivovaný, zatracovaný i nenáviděný mladík s ruským přízvukem a účesem na Ivánka - praporčík Pavel Andrejevič Čechov, zelenáč z Akademie, čerstvě převelený ze strojovny na můstek a předurčený stát se jednou z naprosto nejpopulárnějších postav Star Treku. Seznamte se s pozadím vzniku této kuriózní figurky, která se nijak netají svým přesvědčením, že o veškerý kulturní i technický pokrok lidstva se zasloužili Rusové.

9.10.2002 Druhá sezóna TOSky
  Pokud vás zajímá, jak se budou jmenovat epizody druhé sezóny TOSky, můžete zavítat na server České televize, kde mají pod odkazem Seriály svou sekci jak Původní série Star Treku, tak dosud vysílaný Star Trek Voyager.
Přeložené názvy TOSky jsou doplněny do tabulky také zde.

Redakce

9.10.2002 Novinky na Neutral Zone
  Na stránkách Star Trek Fan klubu The Neutral Zone CZ si můžete stáhnout již osmou verzi elektronického časopisu Starman. V sekci novinky si pak můžete například přečíst článek o otevření muzea Nemesis.

Surel

10.10.2002 Nově na stránce Pentaconu
  Oficiální stránka Pentaconu byla aktualizována - byly doplněny přednášky do jednotlivých sekcí - naleznete je pod odkazem "Co tam bude?"

A jak na tom bude Star Trek, který organizují Lore a T'Reah?
Hudební nahrávky ST herců (Hanka Vittková)
Počátky ST v Čechách aneb Vzpomínky Praotce (Honza Pavlík)
Star Trek: Animovaná série (Trekkie a Valeris)
ST: Nemesis (Lore)
Star Trek - hry (Mae 2000)
Projekce fanfilmů (T'Reah)
Vybarvi si svého ferenga (Hanka Vittková)
Vědomostní soutěž
Zbraně a militaristika (Bendi)

VIP host z České televize nedorazí - slovy Lora: "Mimochodem, bohužel mi padl VIP host, takže opět změna programu."

Redakce

10.10.2002 Nemesis bez Wesleyho
  Před pár dny proběhl con v Pasadeně k patnáctému výročí Nové generace, Který navštívilo i několik herců jako Patrick Stewart, Gates McFadden a Wil Wheaton. Všichni jak jinak mluvili mimo jiné i o chystaném filmu. Stewart kromě obvyklé chvály režiséra a scénáristy podotkl, že film bude emocionálnější než předchozí dva a někteří by si do kina měli vzít kapesníky. I Wil Wheaton se rozplýval nad natáčením, a to i když oznámil, že jeho scéna byla nakonec z filmu vystřižena. Wesleho tedy neuvidíme a zřejmě ani Robin Leflerovou, coby jeho manželku. Potkal je stejný osud jako Quarka v předchozím filmu Insurrection. Wesley se měl objevit na svatbě Rikera a Troi a mít slavnostní bílou uniformu. Jeho jedinou a zřejmě poslední fotku z filmu najdete zde. Wheaton tím ale není tolik zklamán, jak by asi každý očekával. Sám uznává, že jeho scéna nepřinášela do příběhu nic nového a byla jaksi navíc. Velmi se mu líbila práce na filmu a tyto zážitky už mu nikdo nevezme. Gates McFadden k tomu řekla, že vztah Wesleyho a Beverly už neměl být matka a syn, ale spíš rodič a rodič. Tím měli mít mnohem více společného.

Brent Spiner sice nepřijel, ale poskytl interview Star Trek: The Magazine. Prozradil, že tento film vůbec nemusel být s posádkou Nové generace. Studiu se příliš nechtělo do dalšího filmu se stejnými lidmi. Nicméně tento nápad jim nakonec vymluvil Rick Berman, který měl pocit, že by film s jinými postavami neměl takový úspěch. "Pokud jsme tam neměli být my, nechtěl na tom dělat ani on," řekl Spiner. Nakonec studio souhlasilo s dalším filmem, zřejmě posledním. Brent dále vypráví, jak se spolu se Stewartem a Bermanem snažili vymyslet námět. Pak přišel John Logan jehož sláva právě vzrůstala a jehož snem bylo psát Star Trek. Brent mu řekl, že si není jist, jestli se jim podaří přijít s něčím dobrým a John se nabídl, že se k nim přidá. "Spolu jsme pak zasedli k Rickovi do kanceláře a sepsali námět."

Objevilo se také několik nových obrázků, plakát a wallpaper. Najdete je buď na Treknews.de nebo na ST Sickbay.

Trektoday

10.10.2002 The Communicator
  Téma této epizody je rozvinutím rozhovoru mezi Kirkem a McCoyem z epizody Původní série "A Piece Of Action", kde se McCoy přizná, že nechal u Iotianů komunikátor. Kirk pouze vtipkuje, že když obyvatelé zjistí jak funguje, "změnší to jejich podíl z akce". V této epizodě ale uvidíme, jaké následky by taková ztráta mohla mít.

Trektoday

10.10.2002 Vanishing Point
  V této epizodě by se Hoshi Sato měla změnit v něco jako "ducha". To je být neviditelná a procházet stěnami. Ačkoliv si celá posádka myslí, že je mrtvá, musí najít způsob jak s nimi komunikovat a varovat je před plánem nepřátel, kteří chtějí zničit Enterprise.

10.10.2002 Precious Cargo
  Archer odpovídá na nouzový signál dvou mimozemských obchodníků, kteří převažejí mladou ženu ve stázi.

10.10.2002 Singularity
  Zatímco Enterprise zkoumá černou díru, která je součástí trinárního hvězdného systému, blízkost lodi k jevu má na posádku podivný vliv.

10.10.2002 Nové epizody ENT
  Do databáze byly přidány 4 nové epizody z druhé sezóny seriálu Enterprise s krátkým popisem. Jsou to The Communicator, Singularity, Vanishing Point, Precious Cargo.

11.10.2002 Odpor je marný!
  Podpor je marný! Budete asimilováni! Pokud jste minulý víkend na Pilsconu propásli přednášku "Borgové aneb vím, co si myslíš!" od Pohotovostního Velícího Hologramu, tak vám právě Danny spolu s Fleet Admiralem Jiřím Vaculíkem a Ploodem za naší korekce představují novou stránku s informacemi o rase Borg. Na úvod je shrnuta základní charakteristika, dále historie Borgů, lodě Společenstva, ale také spousta obrázků nejen na pozadí vašeho počítače. Nechybí galerie Sedmé z devíti.

Hypospray
ST Sickbay

11.10.2002 Q Alternativa 24
  Na stránkách CZ Kontinua je k přečtení dvacátá čtvrtá kapitola povídky Star Trek: Q Alternativa. Povídka vychází jako seriál a další kapitola se objeví v následujících 7-14 dnech.

CZ Kontinuum

11.10.2002 A začal Pentacon
  Dnes v odpoledních hodinách se rozjel Pentacon, nejen scifi akce pro Pražáky. Bližší informace najdete zde. Zavítat do gymnásia na Buďánce můžete v sobotu a také v neděli.

Redakce

11.10.2002 První ST con v západních Čechách
  Ještě se vraťme k Pilsconu.

"Na první ST noc Plzeňských jsem se docela těšil už proto, že přes Plzeň díky původnímu bydlišti své lepší polovičky jezdím poměrně často. A když mě navíc organizátor conu admirál Pressman požádal o zopakování přednášky o paralelních a alternativních světech ve Star Treku, bylo rozhodnuto. To jsem ale nevěděl, že na poslední chvíli dostanu na krk ještě moderovat debatu s překladateli a vydavateli."

Takto začíná svou reportáž Honza "Praotec Trekkie" Pavlík, kterou sepsal pro Sarden. Přímý link je zde.

Redakce

Komentář:
I když Honza Pavlík píše ve svém článku, že na Pilsconu Epizodu DS9: Trials and Tribble Ations uvedla Hyppo a jejich Stým není to pravda. Tato epizda byla uvedena v původnm znění s titulky, které jsem po svém vlastním překladu vytvořil já - PVH Danny. Příště by si měl Honza Pavlík zjistit autory, než někam něco věřejně napíše.

PVHDanny

13.10.2002 Výsledky vtipu měsíce září
  Redakce čistě subjektivně vyhodnotila nejlepší pointu minulého měsíce, jejíž autorem je Noxyr


Vítězi blahopřejeme ...
Opět bylo rozhodování těžké a proto uvádíme další pointy, které se nám líbily:
1. No právě že nic, zase se sekly Windows! (Autor: The Network)
2. Teď jste ho vylekal a chudák se celej klepe! (Autor: Indy)
3. Nejsem si jistá, ale asi je to šejkr! (Autor: Radmir)
4. Univerzální tlumočník tvrdí, že jsme provedli ilegální operaci. Neuložené planety budou ztraceny. (Autor: Kvark)
5. Ále, odšťavňuje si pomeranč. (Autor: Amonet)
6. hledá maminku, ztratil se (Autor: zweistein)
7. Přišel přispět na povodně (Autor: one.man)
8. Myslím, že nedělá, je na podpoře! (Autor: Scener)
9. Provádí neplatnou operaci a ukončuje se... (Autor: Borg2)
10. Protřepává. Nemíchá. (Autor: hroch)
11. Je mrtvy, Jime! (Autor: Taul)
12. To neni orb, to si jen Odo zase hraje na presipaci hodiny! (Autor: Ja)
13. Neruš, už jsem v pátým levelu! (Autor: Pantarei)

Thanks to Sev Trek

14.10.2002 Tajemné světy ve HF
  Po delší odmlce Vám Hvězdná flotila přináší opět něco nového. A tentokrát je to něco, co jen tak na ST stránkách nenajdete. Byla rozšířena Astrometrika o sekci Planety, ve které se nejen dozvíte, jak planety vznikají, ale najdete zde i abecední seznam známých planet Star Treku, a to včetně obrázku a krátkého popisu.

Také bylo dokončeno rozšiřování galerií hvězdných lodí. Nové obrázky najdete např. u tříd New Orleans, Sovereign, Prometehus či Steamrunner.

Cdre. Leian

14.10.2002 První fotky z Pentaconu
  Neměl jsem čas dělat stránky, ale zde je odkaz na album na volnym.cz Až na pár foteček, co nejdou zveřejnit, je tam vše. BTW: Fotky si můžete stáhnout a dát na jiné stránky, snad se vám budou líbit.

Snorchl

14.10.2002 Pantarei na Pentaconu
  Mám tu první "reportáž" z Pentaconu, a jako obvykle, fakta v ní prosím nehledejte :-)) Najdete ji na zde.

Pantarei

14.10.2002 Informace pro kadety
  Na stránkách Hvězdné flotily je seznam kadetů, kteří byli přijati po testech na Pilsconu 2002.
Také upozorňuji všechny již přijaté kadety (a to včetně nováčků), že mohou získat další body, když splní následující úkol: Právě skončila válka s Dominionem a Spojená federace planet pořádá mírovou konferenci. Představte si, že jste vrchním velitelem Hvězdné flotily a máte zahajovací řeč. Napište mi tento proslov (nemusí být moc dlouhý, maximálně 1 normostrana) a pošlete na email leian@hvezdnaflotila.cz. Pro další informace o Akademii se obraťte tamtéž.

Cdre. Leian

14.10.2002 Fotky z Pentaconu podruhé
  Na stránkách Pentaconu bylo doplněno 48 nových fotografií z víkendové akce v Praze a také dva nové wallpapery - stojí za to :o)

Pentacon Team

14.10.2002 Jeri Ryan zítra na Nově
  Nova - 15.10. - 22:35 - Oběť krásy
Dvacetiletá plavovláska Dawn Smithová a její o tři roky mladší sestra Shari jsou si nejen velmi podobné, ale také obě velmi hezké. A tak Shari nakonec přemluví svou sestru, aby se zúčastnila své vůbec první soutěže o nejkrásnější dívku. Nezkušená dívka sice nezíská titul miss, skončí však v první pětici a u jednoho z diváků vzbudí pozornost, která zanedlouho tragicky zasáhne do života celé její rodiny. O několik dnů později, právě když se vrací domů, Shari přímo před domem rodičů záhadně zmizí...
Americké kriminální drama bylo inspirováno skutečnou událostí.
(94 minut) - Victim of Beauty, USA 1991.
Hrají: W.Devane, J.Ryan, M.Abrams, N.Searcy, L.Pierce a další. Režie R.Young

JSM

14.10.2002 Pagi o Star Treku
  Na Sardenu se opět Pagi pozastavuje nad novinkami ze Star Treku. Přímý link na článek je zde.

Redakce

14.10.2002 Pagi na Pentaconu
  O víkendu proběhl v prostorách pražského gymnázia Buďánka první ročník dalšího z pražských conů - tentokrát s prefixem Penta. O scifistické národnosti pořadatelů svědčila už přezdívka hlavní organizátorky Trekkie. Považuji za velmi sympatické a nadějné, že mezi trekkies se najdou fanové, kteří se pouštějí do organizace conů - a navíc conů s širším programovým záběrem, než jen na ST a příbuzné seriály.

Takto začíná Pagi své ohlédnutí za Pentaconem, akcí minulého víkendu v Praze. Přímý link je zde.

Redakce

16.10.2002 Komentáře k DS9 - 3
  Na stránkách CZ Kontinua v sekci Lodní knihova / TV a Film naleznete komentáře k jednotlivým epizodám 3. sezóny seriálu Star Trek: Deep Space Nine. Další sezóny a seriály budou následovat.

Dále naleznete aktualizované informace o setkání s Robertem Picardem a v neposlední řadě také novou (větší) orientační mapku místa, kde proběhne setkání.

CZ Kontinuum

17.10.2002 Pilscon & Pentacon
  Minulé dva víkendy jste mohli zavítat hned na dva Star Trekové cony za sebou. Protože my ani na jedné akci nechyběli, přinášíme vám z těchto setkání Trekkies reportáže se spoustou fotek.

Hypospray
ST Sickbay

18.10.2002 HoloDeck
  Nový Web HoloDeck, který byl představen na PilsConu 2002, bude během pěti dnů v provozu. Stránky najdete na adrese www.HoloDeck.wz.cz, kde začalo odpočítávání do slavnostního spuštění webu.

Autor PVH Danny

18.10.2002 Pentacon II.
  O druhém Pentaconu v pořadí hovoří v závěru svého poohlédnutí nad premiérovým uspořádáním stejnojmenné akce Silver. Přímý link je zde.

O Pentaconu se v různých souvislostech mluvilo kladně i záporně. Někteří na něj hleděli s despektem, jiní s nadějí a očekáváním. Jak ho kdo viděl, co si z něj odnesl a jak si jej užil, to je pouze jeho věc.

Redakce

21.10.2002 Info k ENT: The Catwalk
  V této epizodě se má objevit skupina emzáků z Takritského řádu, kteří požádají o úkryt na Enterprise před iontovou bouří. Během bouře se jim ale podaří převzít kontrolu nad lodí a je na Archerovi a jeho posádce, aby svou loď dostal zpět.

Trektoday

21.10.2002 111 obrázků z Nemesis
  Na serveru treknews.de se objevilo velké množství, konkrétně 111, nových a kvalitní obrázků z nového filmu Star Trek: Nemesis. Jsou tu obrázky romulanského senátu, válečného ptáka Remanů, z honičky v terénních vozítkách na Kolarus III a mnoho dalších. Najdete mezi nimi i obrázky ze zákulisí s režisérem Stuartem Bairdem. Můžete si také prohlédnout scény z hvězdné kartografie (místnost, kterou jsme poprvé a naposled viděli ve filmu Generations na Ent-D). Za zmínku také stojí drobný nápis na jedné z obrazovek, kde lze rozluštit U.S.S. Archer, nepochybně je to loď pojmenovaná podle kapitána Archera a tedy jde o první zmínce o Enterprise NX-01 v "pozdější" době. Přímý link na galerii je zde.

Trektoday

21.10.2002 Soundtrack k Nemesis
  Podle posledních informací bude soundtrack k filmu Nemesis vydán dříve, než bude samotný film uveden do kin a to 26.listopadu. Hudbu složil opět Jerry Goldsmith, k jehož předchozím pracem patří hudba k 'Star Trek: The Motion Picture' (za kterou byl nominován na Oscara), 'Star Trek V: The Final Frontier,' 'Star Trek: First Contact,' 'Star Trek: Insurrection,' a úvodní znělka ke Star Trek: Voyager, za kterou získal cenu Emmy.

"Hudba k Nemesis je tou nejvýpravnější jakou kdy tento legendární skladatel složil," říká se na stránkách nahrávací společnosti Varese Sarabande. "Je to také ta nejagresivnější hudba jaká kdy ve Star Treku byla. Klasický Golsmith!"

Soundtrack jde předobjednat již dnes a to tradičně přes amazon.com.

Trektoday

21.10.2002 Berman o Nemesis
  Producent Rick Berman poskytl k novému filmu pár dalších zpřesňujících informací. "Všechny ty řeči kolem velkého stříhání nikdy nebyly pravdou," řekl. "Vždycky se říká, že hodně stříháme nebo ve velkém přetáčíme scény. Film se spolu s úvodními i závěrečnými titulky vejde do 115 minut. To je délka většiny startrekových filmů. Museli jsme ho zkrátit na tuto délku, stejně jako ostatní filmy Paramountu."

Známé vystřižené scény z předchozích filmů jsou: Kirkův orbitální parašutismus z Generations a Quarkova scéna z Insurrection, kdy měl na konci filmu přiletět na planetu B'aku a jak jinak než za ziskem. Rick Berman potvrdil, že i tento film bude mít jednu "známou" vystřiženou scénu a to Weslyho Crushera. "Byla to velmi velmi krátká scéna a byla vystřižena," vysvětlil Berman. "Wil [Wheaton] měl pouze dvě věty a ty byly vystřiženy hned zněkolika důvodů. Mělo to co dělat se scénou, která jí předcházela a která šla po ní, během svatby Rikera a Troi." Berman dále řekl, že to Wil Wheaton vzal jako skutečný profík. "Nemá to nic společného s Wilem, mluvil jsem o tom s ním už o několik týdnů dříve, a když jsem mu to vysvětlil, nezkazilo mu to náladu. Mimochodem, stále se ve filmu objeví, ale scéna kde měl promluvit už tam nebude."

Trektoday

22.10.2002 Recenze Q Alternativy
  Hodnocení 7/10 obdržel od Romana "Milese" Paulíka Petr Macek - autor první české knižní podoby Star Treku vydané u nás skrz nakladatelství Laser. Přímý link na článek ze Sardenu je zde.

Redakce

23.10.2002 Robert Picardo Basic Bob
  Na stránkách CZ Kontinua naleznete na informační stránce o návštěvě Roberta Picarda hudební ukázky z jeho CD Basic Bob.

CZ Kontinuum

24.10.2002 Pressman slaví
  Organizátor Pilsconu slaví. A tentokrát je to jeho vlastní svátek. Po bujarých oslavách podařeného PILSCONU vás spolupracovníci Erika, tedy celý Pilscon tým zve do příjemné restaurace EXIL, která se nachází v Plzni v Rooseveltově ulici číslo 7. (Myslím, že Plzeňáci jsou inteligentní a zajisté to najdou :-) Celá akce byla až do dneška přísně utajená, ale teď doufam, že se akce po fanoušcích rychle rozptýlí a přijdou to s námi pořádně zapít! Veškeré bližší informace získáte na emailu Yanso@email.cz Tentokrát nebudu sice vařit já (Yanso), ale kuchaři této vyhlášené restaurace vás zajisté uspokojí. A jak už to s Pilscon týmem bývá, opět pro vás na akci přichystal malé překvapení! Těšte se a v sobotu 26. října buďte při tom!

Yanso a Pilscon tým

24.10.2002 ST v ohni
  Hned dva herce ze Star Treku můžeme vidět ve filmu Království ohně (Reign of Fire), který je nyní uváděn v kinech. "Představí" se vám Borgská královna - Alice Krige a doktor Julian Bashir - Alexander Siddig jako Karen Abercromby a Ajay.

V současném Londýně dvanáctiletý chlapec Quinn nechtěně probudí z několik století trvajícího spánku obrovského, oheň chrlícího draka. O dvacet let později je výskytem tohoto tvora a jeho potomků poznamenána převážná část světa. Draci jsou neobyčejně inteligentní, velmi vyvinutí a... neradi se dělí o prostor na Zemi. Quinn, který je nyní náčelníkem hasičů, se snaží odvracet všechny útoky a chránit před smrtí malou skupinu živořících lidí. Náhle se mezi lidmi objeví ostřílený Američan Van Zan, který tvrdí, že zná způsob, jak draky porazit a zachránit lidstvo - něco, v co Quinn už ani nedoufal. Režisér Rob Bowman přichází se vzrušujícím příběhem o dobrodružství a přežití, který spojuje období středověku s postapokalyptickou budoucností.

Redakce

25.10.2002 U.S.S. Relativity
  Rádi bychom oficiálně zveřejnili stránky klubu U.S.S. Relativity. Náš klub se zabývá časovými paradoxy a poruchami časoprostoru v celém světě Star Treku. Těšíme se na vaše konstruktivní náměty a doufáme, že naše stránky budou informačním přínosem pro všechny české fany Star Treku.

Capt. Jeronimo

25.10.2002 Pozvánka na Avalcon Speciál
  Vašek Pravda si dovoluje pozvat všechny návštěvníky letošního Euroconu i všechny ostatní, kteří to v červenci do Chotěboře nestihli, na Avalcon Speciál tyto vánoce. Akce se uskuteční 27.-29.prosince v prostorách KD Junior. Podrobnější informace najdete na www.AVALCON.cz.

Redakce

25.10.2002 A zase ten čas
  Dnes přibyla na našich stránkách (CZ Kontinuum On-line) další kapitola povídky na přání. V této povídce máte možnost číst o příbězích kapitána Jamese Barea. Jeho osud je ve Vašich rukou...

CZ Kontinuum

25.10.2002 Novinky na SMS
  Redakce Trekdnesu chce svým návštěvníkům stále zlepšovat kvalitu těchto stránek. Obracíme se proto na vás s dotazem, jak by se vám líbilo zasílání anotací novinek z Trekdnesu na váš mobilní telefon. Pochopitelně by to znamenalo naprogramovat navíc přihlašovací skript, do kterého byste zařadili svoje číslo, na které chcete novinky zasílat.
Podle vašeho zájmu tedy usoudíme, zda celý nápad stojí za realizaci.

Redakce

30.10.2002 Konflikt 2 & 3
  Přinášíme vám již třetí pokračování povídky Konflikt od Jamese Filcina Kirka. Z důvodu návaznosti na původní linii příběhu byla poupravena i původní povídka Konflikt 2.

Al-Batani

30.10.2002 Výpadek serveru
  Všem se omlouváme za několikadenní výpadek Trekdnesu, chyba nebyla na vaší straně, nýbrž u našeho providera, kterou jsme bez něj ovlivnit nemohli.
Doufáme, že nyní už bude vše v pořádku.

Redakce

30.10.2002 Holodoctor! Holodoctor!
  U příležitosti návštevy herce Roberta Picarda v Praze a jeho pondělního setkání s fanoušky jsme nově zpracovali složku Holodoctora, coby hlavní postavy seriálu Star Trek Voyager. Sumarizovali jsme jeho minulost, charakter, záliby a také historii na palubě Voyageru. Nahlédnout můžete do všech koutů ošetřovny a s Holodoctorem si můžete také zazpívat. Pro dokompletování nechybí informace o Robertovi jako takovém, tedy životopis a filmografie se spoustou obrázků z jeho jiných rolí.

Hypospray
ST Sickbay

30.10.2002 Robert Picardo - Díky!
  Jménem Star Trek fan klubu CZ Kontinuum, pořádajícího setkání s panem Robertem Picardem, bych rád poděkoval všem návštěvníkům za tu úžasnou atmosféru, která na setkání panovala.

Pan Picardo byl s celou akcí velmi spokojen a posílá všem pozdravy.

Díky všem, byli jste úžasní!!!

CZ Kontinuum

30.10.2002 Nejklasičtější klasika
  Startrek.cz vás láká k televizi na druhou sezonu Původní série Star Treku.
Druhá řada Star Treku obsahuje snad největší procento nejlepších - a zároveň typicky "trekových" - epizod. Seriál má už za sebou dětské nemoci první řady a nalezl vlastní styl (často charakterizovaný jako "bizarní směs humoru a napětí"), ale krizi třetí řady má teprve před sebou. Dalo by se tedy říct, že v následujícím půlroce nás čeká to nejlepší, co bylo ve Star Treku natočeno. Abyste měli povědomí o těch dílech, které byste si rozhodně neměli nechat ujít, je tu dnes pro vás jejich stručný přehled s hodnocením - subjektivní, ale zasvěcený průvodce po nejlepších epizodách druhé řady.
Přímý link je zde.

Redakce

30.10.2002 Málo Worfa
  Michael Dorn se totiž nechal slyšet, že ve filmu se Worf nebude příliš vyskytovat.
Co se proslýchá o Worfovi v Nemesis a další drby od Pagiho naleznete zde.

Redakce

30.10.2002 One.man show?
  One.man´s website dostavá Star Trek sekci, která se bude zabývat ztracenými epizodami Star Treku, phase II a TNG. Zatím je tam pár obrázků, abych vás naladil.

One.man

30.10.2002 Tajné ST deníky
  Skoro každá epizoda začíná záznamem do lodního deníku. Proč bychom si ale měli myslet, že tím všechna záznamová činnost posádky končila? Stejně jako dnes, i po třech stech letech si hrdinní členové posádky Enterprise vedli tajné deníčky. Naše zdlouhavé pátrání v archivech Federace vyneslo tyto unikátní záznamy z propadliště času... Zde tedy jsou!

Takto vás na úvod svých stránek nalákají Petra Fědorová a Bobbie Procházková. Humorně laděnou stránčičku o Původní sérii Star Treku naleznete zde.

Kirk: Chtěl jsem se vyspat s další krásnou emzeťačkou, ale ona se - z mně zcela nepochopitelných důvodů - vrhla na Spocka. Ten špičatoušatý ďábel! Jak to dělá? JÁ jsem tady přece ten nejpohlednější a nejpřitažlivější!

Redakce

30.10.2002 DS9.host.sk
  I když se stále neví, jaký seriál Česká televize zakoupí do vysílacího času pro Star Trek, můžete se namlsat slovenskou stránkou o seriálu Deep Space 9, o který si něktěří z vás napsali. Najdete na ní spoustu informací nezávisle na tom, jak je vám DS9 známý, a to novinkového i databázového charakteru.

Redakce

31.10.2002 Picardo! Picardo!
  Pondělní setkání Roberta Picarda s českými Trekkies se skutečně vydařilo. Panovala báječná atmosféra a připravený program se obešel bez sebemenší chybičky. Ve vypracované reportáži si můžete přečíst, o co jste přišli, pokud jste státní svátek strávili jinde, než v hotelu Regina s Holodoctorem. Díky Snorchlovi jsme rozšířili naši databázi fotek z akce a tak si jich od nás můžete stáhnout rovných 140!

Hypospray
ST Sickbay

31.10.2002 Robert Picardo - fotky
  Na stránkách CZ Kontinua neleznete na informační stránce o návštěvě Reberta Picarda v Praze fotografie ze setkání mezi ním a fanoušky Star Treku, které proběhlo 28. 10. 2002.

Pan Picardo dnes v dopoledních hodinách opustil Prahu a zamířil do Německa na Galileo con, který se koná v Bielefeldu. S návštěvou byl velmi spokojen a posílá mnoho pozdravů.

CZ Kontinuum