Archiv TrekDNES - listopad 2002

Archiv TrekDNES - listopad 2002

1.11.2002 Lidé z Xka
  Na stránkách DeltaFlyer ShipYardu můžete najít fotky Trekkies, tedy lidí, kteří chodí na Xko. Nevíte s kým si píšete? Zajímá Vás jak kdo vypadá? Podívejte se... už je tam úctyhodných 58 obličejů.

TomPerys

2.11.2002 Hry a zase hry
  Pokud zavítáte na herní server GamePlanet.cz, můžete si přečíst hned několik článků týkajících se aktuálně vydaných či právě vydávaných Star Trek her. Jedná se např. o "První dojmy z hraní ST: SFC3" či dvojici testů trekových digi-her. Tytéž články budete moci jistě nalézt s odstupem několika dní i na serveru Star Trek Games.cz.

Jiří "Mr.Spock" Bigas

2.11.2002 Výsledky vtipu měsíce října
  Redakce čistě subjektivně vyhodnotila nejlepší pointu minulého měsíce, jejíž autorem je Messa (Marco S.S.)


Vítězi blahopřejeme ...
Opět bylo rozhodování těžké a proto uvádíme další pointy, které se nám líbily:
1. Tak schvalne, jestli ho sestrelim driv nez tam doleti ;-) (Autor: Ocampa)
2. Žij krátce a nevolej (Autor: TomPerys)
3. Výborně, máte rezervaci první třídy ve fotonové šachtě 4 (Autor: TomPerys)
4. Já Naomi číst pohádky nebudu! (Autor: Messa (Marco S.S.))
5. Aspoň skončí zácpy u toalet. (Autor: Data)
6. Tome, rychle kurs k asteroidu, než si to zase rozmyslí! (Autor: Weyoun)
7. Tuvok ještě asi netuší, že půjde s ním. (Autor: Weyoun)
8. Tuvoku - LEHNI...!!! (Autor: Messa (Marco S.S.))
9. Nevypadl generátor umělé gravitace? (Autor: Messa (Marco S.S.))
10. Koukám že se Tuvok zbláznil předčasně... (Autor: Ferri)
11. Takže bůh existuje. (Autor: zweistein)
12. Počítači, ukonči simulaci Můj nejkrásnější sen verze 1.54 (Autor: Diegina)
13. dobrá,ale kávovar tu nechte! (Autor: olca)
14. Tak vidíš, Tome, jde ho rozesmát, visíš mi pětikilo! (Autor: Annika)

Thanks to Sev Trek

2.11.2002 Vtip měsíce listopadu
 

Thanks to Sev Trek

3.11.2002 Holodoktor v Praze
  28. říjen tohoto roku byl dnem významným nejen pro Českou republiku jako celek, ale pro naši trekistickou komunitu zvláště. Poctil nás totiž svou návštěvou zástupce světa Star Treku nad jiné významný - herec Robert Picardo, představitel oblíbeného Holodoktora neboli PZH (Pohotovostního Zdravotního Hologramu) ve čtvrtém seriálu ST Voyager.

Honza Pavlík sepsal svou reportáž na Sarden - přímý link je zde.

Redakce

3.11.2002 Chcete na Mars?
  Pokud vás už nebaví čekat, až se budete moci vypravit na výlet sluneční soustavou, odebéřte se na tento link a pošlete na Mars svoje jméno! Za odměnu si můžete vytisknout parádní glejt. Takže neváhejte, už za rok se můžete zdarma vznášet v beztížném stavu :)

Ferri

3.11.2002 11111 návštěvníků
  Na stránkách Star Trek: Federace opět došlo ke změnám, tentokráte ale k úpravám razantnějšího kalibru, tj. kvantového torpéda.

Především jsem oslavil příchod návštěvníka číslo 11111, což je pro velké weby nevýznamné, ale pro mě je to dost. Jako dárek nejen sobě jsem se rozhodl veřejnosti představit novou verzi (6) stránek, která vyřešila mnoho technických problémů. Doufám, že jsem nyní změny v designu na delší dobu zažehnal, a budu se moci naplno věnovat rozšiřování obsahu, jak je tomu u jiných - velkých a renomovaných - serverů.

Chtěl bych, aby i nadále zůstala Federace pro návštěvníky atraktivní a zajímavá, a proto uvítám na svém e-mailu veškeré komentáře, náměty i připomínky.

Fleet Admiral Jiří Vaculík

3.11.2002 SFC3 první dojmy
  Na Star Trek Games.CZ si můžete přečíst první dojmy z hraní beta verze vesmírné taktické simulace Star Trek: Starfleet Command 3 doplněné jedenácti novými screenshoty.

Kovi

4.11.2002 Další reportáž z Roberta Picarda
  Na stránkách CZ Kontinua neleznete na informační stránce o návštěvě Reberta Picarda v Praze další reportáž. Tentokráte od Davida "Heiko.D" Vítka.

CZ Kontinuum

5.11.2002 DS9 - Obležení
  Nejen v pražském Krakatitu si můžete zakoupit druhou knížku Star Trek: Hluboký vesmír devět - Obležení od nakladatelství Laser.

Když je Deep Space Nine nucena kvůli zvýšeným emisím gravitonů omezit lety červí dírou, opanuje stanici nebezpečné napětí. Avšak po vraždě edemijského náboženského vůdce si komandér Benjamin Sisko a šéf bezpečnosti Odo uvědomují, že čelí většímu problému, než si mysleli. Misionář je pouze prvním v řadě mrtvých. Brzy se objevují další mrtvoly; Sisko a Odo vědí, že se jedná o vraha, který útočí bez motivu. Vzápětí přilétají Edemiané s Cardassiany a hrozí, že pokud jim nebude vrah vydán, stanici zničí. Aby zachránil Deep Space Nine a zastavil vlnu násilí, musí Odo nalézt mocného nájemného vraha, který je jediným vodítkem k jeho tajemné minulosti.
autor: Peter David; překladatel: Radim Rouče.

Sarden

5.11.2002 LCARS pozdrav
  - Výzva pro členy Hvězdné Flotily na Xku -
"Chcete aby Vaše jméno (nick) bylo vzpomenuto v databázovém programu LCARS v pozdravech? Potom pošlete svůj email, napište do něj své jméno nebo nick a do předmětu vpiště -LCARS POZDRAV-"
Bližší informace naleznete na DeltaFlyer ShipYard.

TomPerys

5.11.2002 Nejen Nemesis po 14ti dnech
  Po více jak 14ti denním výpadku aktualizací jsou zde další informace o připravovaném filmu Star Trek: Nemesis a také mnohé jiné zprávy ze světa Star Treku. Za prodlevu aktualizací se všem čtenářům stránek TNZ.hyperlink.cz, omlouvám.

TNZ.hyperlink.cz

6.11.2002 Enterprise 100 kilometrů od Hamburku
  Podle plánu by v Německých Brémach mělo do příštího roku vzniknout vzdělávací a zábavní centrum s názvem SPACE PARK BREMEN. To by samo o sobě nebylo ani moc zajímavé, jenže: Bude zde použita jedinečná 4D zobrazovací technika, tj. lepší virtuální realita a to Star-trekovského světa (převážně interiérů lodí). Krátkou zmínku můžete najít v aktuálním čísle časopisu 100+1 zz. Takže jsme zase o pár kroků blíž lepším zítřkům :)

FerriBrodge

7.11.2002 Dvě klubová setkání
  16. listopadu 2002 v 12.00 hod na DDM v Ostravě – Porubě, ul. M. Majerové proběhne 14. setkání ostravského ST klubu Dominion.
Na programu bude mimo jiné přednáška o pohonu hvězdných lodí, pár testíků, kvízové soutěže, projekce filmů (Apollo 13, Enterprise, atd...)
Mapku, seznam navigačních bodů a případně telefonický kontakt zašlu na požádání e-mailem.
Srdečně zve klubová rada.

Ve stejnou dobu proběhne v Praze setkání CZ Kontinua. Informace jsou veřejné na stránce klubu.

Pavel Pabjan

7.11.2002 Počítačový hlas
  DeltaFlyer ShipYard hledá dívku/ženu na namluvení ST počítače v češtině i angličtině. Jestliže máte zájem, zašlete nějakou známou počítačovou hláčku, Vámi namluvenou na můj email. Dík.

TomPerys

8.11.2002 Operní pěvec z 24. století
  Na serveru Seznam.cz, lépe řečeno na jedné jeho zpravodajské serveru Novinky.cz se objevila další z reportáží o návštěvě Roberta Picarda v Praze.

Tady je přímý link.

Peetee

9.11.2002 Ztracený scénář
  Na one.man´s website se objevil první ztracený scénář ztracené série Star Trek phase2, jedná se o scénář jedné varianty jejího pilotního filmu. Zatím pouze v angličtině. Našel by se nějaký dobrý překladatel? Já na to nemám čas, bohužel, každopádně si to užijte.

One.man

9.11.2002 Q Alternativa 25
  Na stránkách CZ Kontinua je k přečtení dvacátá pátá kapitola povídky Star Trek: Q Alternativa. Povídka vychází jako seriál a další kapitola se objeví v následujících 7-14 dnech.

CZ Kontinuum

10.11.2002 Od všeho trochu
  Po vzpamatování se z prvotní eufórie z návštěvy Roberta Picarda v Praze přinášíme hned několik novinek naráz.
Lt.Shark aktualizoval sekci uniforem Hvězdné flotily o epizodu Zrcadlo, zrcadlo - do paralelního vesmíru se podíváme s Českou televizí za necelý měsíc.

Pokud si chcete trochu zapřemýšlet, tak právě pro vás je v sekci Otázky zpracovaný čtvrtý obrázkový kvíz - čeká na vás nová stovka záludných i zcela primitivních otázek.

Ferri Brodge přináší novou kapitolu projektu Star Revival. Jak jsme již naznačovali, příběh se chýlí ke konci a proto od vás uvítáme pomoc s námětem pro další zápletku, která vydá opět na dvacet kapitol. Ještě předtím pro vás chystáme kvíz vztahující se k dobrodružství posádky U.S.S. Saffron. Odměnou za vaše znalosti se můžou stát CD s tématikou Star Treku. Bližší informace příště.

Mezi námi Trekkery, aneb netradiční rozhovor mezi majorem Kirou a barmanem Quarkem obohatil sekci Humor u seriálu Deep Space Nine. Náš vděk patří Heikovi.D.

My Star Trek nedáme! Tak zní podtitul malé srovnávačky Star Treku se Star Wars. Honza Šrámek narazil na stránkách Hvězdných válek na protistartrekovsky orientovaný článeček a spolu s ním jsme se rozhodli srovnat skóre. Jak se nám to podařilo posuďte sami. Klidně připiště i svůj argument :)

A protože Holodoctor v Praze je opravdu unikátní událostí, dodatečně se chlubíme i vám památečními fotografiemi.
Doufám, že jsme na nic nezapomněli :) Kdyžtak příště :)

Hypospray
ST Sickbay

11.11.2002 Komentáře TNG 6
  Na stránkách CZ Kontinua naleznete zpracované komentáře ke 6. sezóně seriálu Star Trek: The Next Generation.

CZ Kontinuum

13.11.2002 Manžel neuspěl
  A opět jsou tu nové zprávy ze světa Star Treku na The Neutral Zone CZ. Kromě čtyř epizod druhé sezóny Enterprise zde můžete nalézt informace o neúspěchu manžela Kate Mulgrew v guvernérských volbách nebo zprávu o možném přepracování Star Treku V.

Surel

16.11.2002 Co bude po TOSce?
  Na webu ČT je o Star Treku následující:
"Česká televize chce v každém případě pokračovat ve vysílání populárního seriálu. Ovšem vzhledem k tomu, že původní série končí na podzim 2003, je zatím příliš brzy na to, abychom už nyní s jistotou věděli, který ze jmenovaných seriálů (Enterprise nebo Deep Space Nine) bude zakoupen. Nemůžeme zaručit, že to bude ten, který chce většina diváků, neboť nákup jednoho seriálu je dost složitá a drahá záležitost. A navíc publikum, které tyto seriály sleduje není příliš početné. V každém případě budeme naše diváky včas o všem informovat."

Chuck Morris

Komentář:
Tento článek je na internetových stránkách České televize již přibližně od srpna letošního roku a jeho otiskutí zde není ničím novým, proto i jakákoliv další vášnivá diskuse je zcela zbytečná.

Redakce

17.11.2002 Teorie relativity
  Update stránek klubu SFK U.S.S. Relativity:
První verse pojednání o lodi U.S.S. Relativity a Teorie relativity.

SFK USS Relativity

18.11.2002 Robert Picardo - fotografie
  První z několika termínů na předání podepsaných fotografií ze setkání s Robertem Picardem byl stanoven na 19.11.2002 mezi 18:00 a 19:00 hod. Předání proběhne opět v literárním baru knihkupectví Krakatit (Jungmannova 14, 1. patro).
Další termín bude přibližně během 14 dnů. Bližší informace najdete na stránkách CZ Kontinuum On-line.

CZ Kontinuum

18.11.2002 DS9 na DVD
  Dalším startrekovým seriálem, který vyjde na DVD bude Deep Space 9. Jak bylo oficiálně oznámeno, první sezóna vyjde již 25.2.2003. Tedy krátce po vydání všech 7. sezón TNG, které má skončit do konce tohoto roku. Další sezóny seriálu DS9 budou vycházet opět po několika měsících, během celého roku 2003.
V prvním šestidiskovém boxu bude všech prvních 20 dílů seriálu (Dolby Digital 5.1 surround sound) a na posledním cd budou opět rozhovory s herci a dokumenty z natáčení. První dokument se má jmenovat "Deep Space Nine: A Bold Beginning" druhý se bude soustředit na "Emzáky Michaela Westmora: první sezóna", dalším má být "Složka Kiry Nerys", "Deep Space Nine Sketchbook" a poslední se slibným názvem "Tajemství Quarkova baru".

Trailery na Deep Space 9 na DVD lze najít už ve vydání 6 a 7 sezóny TNG.

StarTrek.COM

18.11.2002 Info k ENT: Cease Fire
  V další epizodě Enterprise s názvem Cease Fire, by se měli opět vrátit Andoriané, kteří budou žádat kapitána Archera o setkání v jedné z jejich kolonií. Nicméně raketoplán, ve kterém byla i T'Pol a velvyslanec Soval, je při sestupu zdánlivě Andoriany sestřelen.
Velení Enterprise se ujímá Trip, který se musí vypořádat s vulkánským důstojníkem komandérem Murocem, který není zrovna vstřícný. Senzory vulkánské lodi nedokáží zaměřit trosky raketoplánu, protože jsou blokovány andorijskou technologií.
Trip přesto žádá záznamy ze senzorů, ale Muroc to odmítne s tím, že jsou přísně tajné. Muroc také informuje Tripa, že ho vysoké vulkánské velení oprávnilo, aby podnikl nutné kroky k záchraně Sovala, ačkoliv nechce odhalit detaily svého plánu, ty jsou také tajné.
Trip se Muroca snaží přesvědčit, že jít na to silou, nemusí být zrovna dobrý nápad. Vulkánci jsou ale neoblomní a nechtějí tuto provokaci jen tak přejít. Trip proto musí s Hoshi a Reedem vymyslet vlastní plán, aniž vědí, k čemu se Vulkánci vlastně chystají...

Trektoday

20.11.2002 Pod dohledem Tal Shiaru
  Pod dohledem Tal Shiaru vznikal náš nový shrnující článek o rase Romulanů. Obecné informace jsou doplněny šesti stránkovou databazí Romulanů se jmény jako Tomalak, Sela, Alidar Jarok, Pardek, Movar, Taris, Neral, Lovok, Vreenak apod. Vstup jedině po prověření tajnou službou :)

Hypospray
ST Sickbay

20.11.2002 Sleva na Vzpouru
  HCE zlevnila DVD Star Trek: Insurrection z 799 na výbornou cenu 449 Kč. Proto neváhejte a objednávejte. Přímý link je zde.

Samozřejmě si můžete stále objednat všechny ST filmy - přičemž ST1 i 2 už mají své speciální edice - a 5 sezón seriálu The Next Generation.

Redakce

21.11.2002 Novinky o Nemesis
  Novinky na STFK TNZ CZ - a opět je tu pár nových zpráv, tentokráte téměř zcela vyhrazených chystanému filmu Star Trek Nemesis. Ti z vás, kteří se již nemohou dočkat soundtracku k tomuto filmu mohu potěšit alespoň krátkými ukázkami z chystaného alba. Bohužel přináším i smutnou zprávu. Zemřeli další dva scénáristé, kteří se podíleli na tvorbě Star Trek sérií.

Upozornění: Protože v současné době přechází server Hyperlink Profi na placené služby, v tuto dobu nefungují webové stránky na adrese tnz.hyperlink.cz. Klubové stránky The Neutral Zone CZ v současné době naleznete na adrese tnz.sf.cz nebo tnz.host.sk. Děkuji za pochopení.

Surel

22.11.2002 LastMinute Con
 

LastMinute Con - nový con ve starém termínu - akci pořádá v Brně v klasickém předvánočním termínu (6.-8. prosince) skupina lidí, kteří se nesmířili se zrušením původně avizovaného Draconu a kteří se rozhodli uspořádat pro zklamané fanoušky důstojnou náhradu. Přihlášky on-line jsou již v provozu. Ubytování pro neBrňáky je zajištěno v hotelu Brno - k dispozici je celkem 180 lůžek (2 lůžkové pokoje) a malá rezerva je i na sousední ubytovně (3 lůžkové pokoje). Ve stejném hotelu bude probíhat i vlastní akce.

Redakce

23.11.2002 Zloději, zloději, českým Trekem chodějí
  Pozornosti čtenářů doporučuji stránku http://mujweb.atlas.cz/zabava/star-trek/, která je zajímavá hlavně tím, že neobsahuje skoro žádný vlastní obsah. Autor nejen krade texty, ale i linkuje obrázky ze stránek, kde texty ukradl (= bandwidth theft - takové internetové kradení koní, za které by se taky mělo věšet).

http://mujweb.atlas.cz/zabava/star-trek/prvnik.htm - text včetně obrázku ukraden ze Star Trek Sickbay (http://www.voyager.cz), obrázek nalinkovaný tamtéž, odkazy ke stažení videí vedou na server autorů Star Trek Sickbay.

http://mujweb.atlas.cz/zabava/star-trek/uniformy.htm - texty a obrázky jsou ukradené z www.startrek.cz (http://www.startrek.cz), přibyl podpis zloděje pod článkem. Obrázky nalinkované tamtéž.

http://mujweb.atlas.cz/zabava/star-trek/postavy.htm - texty a obrázky ukradeny ze stránky České televize (http://www.czech-tv.cz), obrázky nalinkované tamtéž, ale už nefungují.

http://mujweb.atlas.cz/zabava/star-trek/serialy.htm - obrázky ukradené a nalinkované z http://bigas.gameplanet.cz, po kliknutí na odkaz se otevírá ve stejném okně rámu stránka, která je taky hostovaná na adrese http://bigas.gameplanet.cz (= zloděj krade text, aniž by se namáhal dát ho k sobě na MůjWeb).

http://mujweb.atlas.cz/zabava/star-trek/def2.htm - obrázek nalinkovaný ze stránky Star Trek Czech Real Video Base (http://jakub.visual.cz)

http://mujweb.atlas.cz/zabava/star-trek/def1.htm - obrázek nalinkovaný ze stránky Star Trek Czech Real Video Base (http://jakub.visual.cz)

http://mujweb.atlas.cz/zabava/star-trek/ds9.htm - obrázek nalinkovaný ze stránky Star Trek Czech Real Video Base (http://jakub.visual.cz)

http://mujweb.atlas.cz/zabava/star-trek/obr.htm - obrázky nalinkované ze spousta stránek, jmenovitě z
http://mujweb.cz/www/adam.balcar/
http://jakub.visual.cz/
http://bimbo.fjfi.cvut.cz/~mvanek/
http://startrek.cz/
http://puvodni.startrek.cz/

http://mujweb.atlas.cz/zabava/star-trek/kirk1.htm - texty včetně obrázků ukradené z www.startrek.cz. Obrázky nalinkované z www.startrek.cz.

http://mujweb.atlas.cz/zabava/star-trek/borg2.htm - obrázky nalinkovány ze serveru Star Trek Armada (http://www.st-armada.com)

http://mujweb.atlas.cz/zabava/star-trek/hry.htm - text ukraden ze serveru http://www.startrekgames.cz, obrázky nalinkovány z http://www.st-armada.com.

Kdo je ten podivný bastlíř startrekových webů, který se pod cizí práci podepisuje jako Jakub Halcin a na svém webu nemá ani e-mail, ani zdroje převzatého obsahu? A jak se máme podobným vykukům bránit?

Michal*Z

Komentář:
Redakce nechce vyvolávat žádnou hádku ohledně vlastnictví materiálů uveřejněných na Internetu. Je to sporné téma a stejně bychom se ničemu nedobrali. Michalův rozbor zde ponecháváme jen ze zajímavosti.

Redakce

24.11.2002 Komentáře TNG 7
  Na stránkách CZ Kontinua naleznete zpracované komentáře ke 7. sezóně seriálu Star Trek: The Next Generation.

CZ Kontinuum

24.11.2002 Info k ENT: Singularity
  Enterprise prolétá kolem singularity třídy 4 - černé díry. Tucker by si ji chtěl prohlédnout zblízka a tak loď zamíří k ní. Cesta bude trvat dva dny a proto se posádka věnuje jiným činnostem. T'Pol si ale po chvíli všimne, že se chovají nějak zvláštně. Tucker je například posedlý opravou kapitánského křesla a zanedbává své povinnosti. Archer se soustředí pouze na svou esej o svém otci. Sato se stále jen pokouší uvařit dokonalé japonské jídlo. Reed začíná nosit ruční zbraň a ke všemu důležitému na lodi instaluje bezpečnostní kódy. Vyvinul také nový bezpečnostní systém, který Tucker přezdívá "Reed Alert", což znamená přejít na bojová stanoviště, polarizovat plátování a nabít zbraně. Jediná, která není ovlivněna je právě T'Pol a tak se snaží přesvědčit doktora, aby s tím něco udělal....

Trektoday

24.11.2002 Info k ENT: Stigma
  Enterprise navštěvuje planetu, kde se koná konference mezidruhového výměnného programu lékařů, do kterého patří například i doktor Phlox. Doktor zjistil, že T'pol má smrtelnou chorobu a snaží se využít konference, aby o této nemoci něco zjistil. Problémem je, že se o T'Polině stavu nesmí nikomu zmínit. Jakmile by Vulkánci zjistili, že touto nemocí trpí, byla by tím už navždy mezi svými lidmi poznamenána. V epizodě se má objevit i jedna z manželek doktora Phloxe a to Freezal, která má pracovat spolu s Tuckerem na vylepšení ošetřovny.

Trektoday

24.11.2002 Info k ENT: Crash Landing
  Posádka Enterprise objeví podivné "futuristické plavidlo", ve kterém je jeden lidský pilot. Plavidlo je přemístěno na palubu. V tom se objevuje sulibanská nákladní loď a její posádka tvrdí, že nalezená loď patří Cabale. Sulibani informují Archera, že tuto loď už nalezla před třemi dny jedna jejich loď a oni byli posláni, aby ji vyzvedli. Archer se lodi nechce vzdát a argumentuje tím, že jde zjevně o pozemskou loď. Mezitím se Tuckerovi podaří vyjmout některé části a odnést do strojovny k analýze. Sulibani se nechtějí cenného zboží vzdát a s pomocí několika dalších svých lodí, které přiletí, na Enterprise zaútočí. Archer se snaží vyhrožovat blízkostí vulkánské lodi T'Yur, ale Sulibáni jen přitvrdí svůj útok...

Trektoday

24.11.2002 Zveme vás na Párty pro Deep Space Nine
  Přesně měsíc před štědrým dnem vám nadělujeme malý dáreček ... i když ještě není známo, který seriál vystřídá Původní sérii na České televizi, dovolujeme si vás pozvat na dvoudenní akci, která má být oslavou seriálu Star Trek Deep Space Nine, o jehož zakoupení se uvažuje.
Párty pro DS9 (party.voyager.cz) se uskuteční první únorový víkend, tedy 1. a 2. 2. 2003 v prostorách Domu dětí a mládeže Prahy 9 - Prosek.
K dnešnímu dni je uveřejněn kompletní program na sobotu i neděli a také se můžete na akci přihlásit. Každý, kdo se na Párty přihlásí předem, obdrží navíc brožurku k Párty a bude zařazen do slosování o vstup zdarma.
Ať se na akci dostavíte kdykoli a zdržíte se jakkoli dlouho, budeme od vás chtít pouze 100,-. V prostorách bude možné přespání ve vlastních spacácích. Nocleh bude zdarma.
Těší se na vás S-tým.

Hypospray
ST Sickbay

26.11.2002 Desítkou neskončíme
  Rozhovor s Rickem Bermanem:

"StarTrek Nemesis může být posledním filmem pro Novou generaci, ale skoro jistě nebude posledním Star Trek filmem," řekl Rick Berman. "Mohu vám už teď říct, že další film natočíme. Žádný Star Trek film dosud nebyl ztrátový. Takže natočením dalšího dílu Paramount nic neriskuje." Rick Berman už ale o ST XI neřekl nic konkrétnějšího.

"Musíme ještě prodiskutovat, zda v dalším filmu budou postavy z Nové generace nebo kombinace těchto postav s postavami z jiných seriálů, nebo úplně nové postavy." Pokud bude Nemesis skutečně posledním filmem pro TNG, otevírá se na plátna kin cesta postavám z Deep Space Nine a Voyageru, možná dokonce z Enterprise. Ačkoliv podle Bermana by návrat Siska v příštím filmu mohl být dost problematický, vzhledem k tomu, jak seriál skončil. Nicméně jistě se mohou objevit ostatní postavy z DS9. "Colm Meaney (Miles O'Brien) je znamenitý herec, stejně tak René Auberjonois (Odo). A neumím si představit člověka, který by na plátnech kin nechtěl vidět Jeri Ryan (Seven Of Nine)-(Pozn.: Jak je vidět, Rick Berman nikdy nebyl v Čechách :)). Takže je možné, že zkombinujeme tyto herce. Ale opakuji, neříkám, že to uděláme, je to jen jedna z možností. Je tu také varianta, že se objeví postavy z Enterprise a to přesto, že žijí o dve stě let dříve. Ve Star Treku je všechno možné."

Trektoday

27.11.2002 Deanna Troi naposledy
  Podle slov Ricka Bermana bylo při druhém sestřihu desátého ST filmu Nemesis odebráno celých 40 minut. Původní scénář vypadal, že se vejde do dvou hodin, ale nakonec byl film delší. Nicméně Berman nelituje jediné vystřižené scény. Podle něj to film jen zlepšilo. Má vyrovnanější tempo a je svižnější. Zdůraznil, že jejich cílem nebylo vystřihnout 40 minut, ale vylepšit film. Tímto střihem byly nejvíce ovlivněny sekvence ze svatby (včetně Wesleyho), poté honička s terénními auty na Kolaru a také sekvence ze samotného závěru filmu.

K filmu se také vyjádřila Marina Sirtis, která řekla, že tento film bude pro ní zřejmě tím posledním. Podle jejích slov je to dost patrné ze scénáře a ona si právě při natáčení posledních scén uvědomila, že zřejmě Star Trek točí naposledy. Podle ní už bude další film s jinými postavami a ona sama jim přeje hodně úspěchů. Díky době, ve které se odehrává Enterprise, nemůže v ST už ani hostovat, takže tím bylo rozhodnuto za ní. "Trvalo mi osm let, než mi došlo, že je skutečně konec, a já to konečně přijala."

Zajímavostí je, že se ve filmu na malý moment objeví i režisér filmu X-Men 2, Bryan Singer, který je velkým fanouškem TNG a TOSu. Na natáčení se dostal samozřejmě díky Patricku Stewartovi, který se za něj přimluvil u Ricka Bermana, a tak se Singer dostal do komparsu. Dokonce řekl i nějakou větu, která však zůstala ve střižně. Podle Stewarta se ho Singer neustále vyptával, zda se do filmu skutečně dostal. A když konečně uviděl finální střih mohl Singerovi říct: "Bryane, jsi přesně ve 28 snímcích filmu." Singer byl štěstím bez sebe.

Trektoday

27.11.2002 Q Alternativa 26 - konec
  Na stránkách CZ Kontinua je k přečtení poslední, dvacátá šestá kapitola povídky Star Trek: Q Alternativa, která na našich stránkách vycházela od 7. 3. 2002 jako seriál. Její upravenou a rozšířenou podobu vydalo nakladatelství Laser Books.

Povídka bude vystavena do konce roku. Pak bude na přání autora stažena.

CZ Kontinuum

28.11.2002 Picard se setkává se Shinzonem
  Znovu přináším nové informace ze světa Star Treku. Na stránkách IFILM si lze prohlédnout 5-ti minutovou ukázku z Nemesis (setkání Picarda se Shinzonem). Na Mediatrek.com si lze ještě stále stáhnout 7xpromo z Nemesis, běžící upoutávky na tento film v televizích USA. Jeffrey Combs se znovu vrátí v Enterprise ve své roli Andoriana Shrana. A mnohé další zprávy naleznete na stránkách TNZ CZ.

Surel

29.11.2002 Nové knihy na CZK
  Na stránkách CZ Kontinua v sekci Lodní knihovna / ST Tiskem / Anglicky přibyly další knihy. Celkem 21 kousků.