Archiv TrekDNES - prosinec 2002

Archiv TrekDNES - prosinec 2002

2.12.2002 Pohlednice - PF2003
  Včera byla první adventní neděle. U této příležitosti Vám, stejně jako minulý rok, přinášíme možnost prostřednictvím Prvního poštovního úřadu Spojené federace planet posílat svým přátelům pohlednice se slavnostní tématikou a "PFky" (Sekce Pohlednice v menu na levé straně na našich stránkách, tlačítko PF 2003).
Přejeme příjemné prožití časů předvánočních.

3.12.2002 Nový domov, nové epizody...
  V sekci Povídky naleznete další Androidovo dílko - Nový domov - s posádkou Nové generace. Také sekce Uniforem se neustále rozrůstá - Lt.Shark stále zdokonaluje databázi, na drobné vylepšování obrázků ani neupozorňujeme - nyní přibyly plagiátové uniformy z epizody Voyageru - Live Fast And Prosper.

A i když jsme zaneprázdněni přípravou Párty pro Deep Space 9, chceme prostřednictvím stránky akce udržet vaši pozornost - nově tedy přibyl odkaz na rozepsané epizody, kterým je v programu věnována větší pozornost. Jak víte, vybrané epizody DS9 budou otitulkovány či přímo nadabovány do češtiny S-týmem. Jaké příběhy posádky DS9 jsme si z široké plejády vybrali a zda se libí i vám, můžete posoudit zde.
Pokud jde o další informace, stránka akce bude neustále doplňována, ještě se vrátíme k programu, dále vám ukážeme prostory, do kterých se Párty připravuje, zpracujeme spojení pražskou hromadnou dopravou a ke stažení bude k dispozici i nadabované preview vlastní výroby...

Hypospray
ST Sickbay

3.12.2002 Ukázka z IFILMu ke stažení
  Tak se mi konečně povedlo stáhnout a zkomprimovat do rozumného formátu pětiminutovou ukázku Nemesis ze serveru IFILM. Sosat můžete odsud.

Šemík

4.12.2002 Párty uprostřed vesmíru
  I na Sardenu vědí o dvoudenní samostatné Star Trek akci, přímý link je zde.

Redakce

5.12.2002 Zasněžené Xko
  DeltaFlayer ShipYard Vám přináší update v podobě nových básní, citátů, 2 vánočních wallpaperů a baneru, který můžete umístit do odkazů na Vaše stránky... Také Vás přivítá Vánoční atmosférou ;o)

Hlasujte o "Tvář XKA" lidí z Hvězdné flotily! Kromě toho tam najdete hned 3 nové ankety a novou knihu hostů :o)

Tom Perys

5.12.2002 Výsledky vtipu měsíce listopadu
  Redakce čistě subjektivně vyhodnotila nejlepší pointu minulého měsíce, jejíž autorem je Jaremi


Vítězi blahopřejeme ...
Opět bylo rozhodování těžké a proto uvádíme další pointy, které se nám líbily:
1. Datale, vy si děláte prdel...doslova. (Autor: Lyta)
2. Hmmm, jako Androidova prdelka. (Autor: Margh)
3. Nezastírejte vaše problémy s metanem (Autor: Kraal)
4. Ale já si objednal gondolu! (Autor: Weyoun)
5. Mohl by ste sloužit jako airbag na taktické konzoli... (Autor: Zenith)
6. Prd, Date! (Autor: Darkknight)
7. Už se mu zase posral ten emoční čip. (Autor: William T. Riker)
8. A to nafouklé v předu má být podle vás co? Kormidlo!?! (Autor: Diegina)
9. A to jsem si myslel že jsem už zkusil všechny adrealinové sporty. (Autor: Amee)
10. A kde máte pohon, jo promiňte, já si toho malýho tuhle vepředu nějak nevšimnul. (Autor: Leviathan)
11. Transporter, nouzovy transport. (Autor: zweistein)
12. A to si myslite ze ta vasa prdel zachrani tie nase? (Autor: Vedek)
13. A tímhle si vás máme přifouknot? (Autor: skarabes)
14. Radši né, mám nasráno víc než ty, Date! (Autor: Scener)

Thanks to Sev Trek

5.12.2002 Vtip měsíce prosince
 

Thanks to Sev Trek

5.12.2002 Interview s herci z Nemesis
  Několik herců z filmu Nemesis poskytlo pár interview při různých příležitostech, a my vám z nich přinášíme krátký výtah.

Například Marina Sirtis se už smířila s tím, že Nemesis je jejím posledním ST filmem, nicméně by neváhala ani sekundu, kdyby jí nabídli pokračovat. Dodala, že nikdy větší šek jako herečka nedostala.

Patrick Stewart mluvil o Johnu Loganovi: "Bylo na něm vidět velké nadšení, přímo touhu fanouška vidět své postavy dělat věci, které vždycky chtěl vidět. Mluvili jsme spolu hodiny po telefonu, ještě než jsme se skutečně setkali a tak vím, že je točlověk s divadelní minulostí, který miluje divadlo a tak jsem už od prvních rozhovorů s ním věděl, že tohle může být opravdu skvělý film." Ke své účasti v STXI řekl: "Pokud podepíše John Logan, pak bez diskuze podepíši i já." Jinému časopisu k tomu dále řekl, že by rozhodně už nechtěl Picarda hrát, až mu bude sedmdesát nebo osmdesát. "Pochybují, a pochybuji, že bych vůbec chtěl, ačkoliv si umím představit, že bych se tam objevil snad jako nějaký zasloužilý admirál. V tomto filmu došlo k jistému přeobsazení posádky a to poprvé za 15 let, což otvírá cestu zajímavým možnostem a nové krvi." Jedna scéna, která se soustředila na tyto změny byla nakonec vystřižena, čehož Stewart lituje. "Měla se odehrát krátce po svatbě, kdy je Dat sám s Picardem v kapitánově kajutě. Já otevřu láhev Chateau Picard, napijeme se spolu a mluvíme o tom. Už při svatbě se dozvíme, že Beverly Crusherová má převzít Starfleet Medical. Dat bude novým prvním důstojníkem a mluví o tom, proč jsou tyto příležitosti pro lidi tak důležité, proč si pamatují? Takže mu vyprávím jak je vše co máme důležité, ale změna je zásadní součástí vývoje jedince. Je škoda, že byla tato scéna vystřižena, protože by tím podle mne mnohem lépe vyzněl konec filmu."

Také režisér Stuart Baird poskytl rozhovor. "Když jsem se dostal do tohoto projektu, celý ten fenomén Star Trek mi moc neříkal. Přišel jsem k filmu jako úplný nováček a to v každém ohledu. Viděl jsem několik dřívějších filmů, ale až můj kostymér mi vysvětlil, že to má své kouzlo jako celek a že musím nechat unášet proudem."

Brent Spiner k filmu řekl: "Myslím, že tenhle film je opravdu dobrý. Cílem studia je vždy natočit film, který překročí hranice mezi fanoušky a širokou veřejností. A nemyslím, že jsme v tom byli někdy obzvlášť úspěšní. Když začal John Logan psát tento film jeho filozofií bylo: 'Napišme film pro fanoušky a pro lidi, kterým se to líbí' a to mělo ironicky za následek film, který se podle mého bude líbit i ostatním."

Několik herců z STX bude v nasledujích dnech (5-11.12) také "chatovat" na StarTrek.com. Jsou to LeVar Burton, Gates McFadden, Stuart Baird, John Logan, Marina Sirtis a Jonathan Frakes.

Podle posledních zpráv je stále ještě šance, že film Nemesis bude uváděn i v českých kinech. Jeho uvedení ale závisí na úspěšnosti v USA a proto se u nás rozhodně neobjeví dříve než v únoru nebo březnu.

Trektoday

6.12.2002 HoloDeck hledá spoluautory
  Stránky HoloDeck jsou již konečně on-line a nyní se na ně může podívat kdokoli. Aby byl obsah stránek co nejdřív úplný, hledají stávající autoři další spolupracovníky, kteří by mohli a chtěli čas od času něčím přispět. Samozřejmě nikdo nepohrdne ani stálou spoluprácí. :)
Nabídky, ale i dotazy, názory, připomínky atd. piště prosím na můj email.

PVHDanny

6.12.2002 Vánoční Mega soutěž
  Na Star Trek Games.CZ dnes začala Vánoční MEGA soutěž se společností Cenega Czech o třináct originálních her. V nabídce jsou tyto tituly:
Star Trek: Away Team
Star Trek: Bridge Commander
Star Trek: Invasion (PSX)
Star Trek: Voyager Elite Force (PS2)
Star Trek: Voyager Elite Force Expansion Pack.
Stačí odpovědět na čtyři jednoduché otázky!

Kovi

8.12.2002 V Tescu pro Star Trek
  Pro milovníky seriálu Star Trek přináším důležité upozornění - za velmi přijatelnou cenu 499Kč s DPH je k dispozici v královéhradeckém supermarketu Tesco DVD verze (anglicky s českými (a dalšími) titulky) filmu STAR TREK IX: INSURRECTION (VZPOURA). Pro všechny, kteří nemají možnost navštívit tento obchod, nabízím řešení. Kontaktujte mne emailem (jsm@email.cz) nebo i telefonicky (603-954-949) a já jsem ochoten DVD zakoupit a zaslat na vámi zvolenou adresu. (Pouze omezené množství - v regálu jich měli asi deset - pouze pro ty, kteří jsou ochotny poslat peníze na nákup a poštovné předem - není v mém úmyslu DVD zakoupit a pak ho kdosi na poště nevyzvedne a já budu mít doma několik DVD titulů nanic, to tedy ne!)

Jsm

8.12.2002 Speciální Nemesis na DVD
  Film dosud nebyl uveden v kinech a režisér Stuart Baird už přemýšlí o "režisérském sestřihu" filmu. Podle jeho slov nebyl u žádného filmu nový sestřih lepší než ten původní, který byl uveden v kinech. Snad jen Bladerunner. Ale je to tak bohatý příběh, že bych ho velmi rád znovu sestříhal. Pozastavil se nad tím, že někdy více scén může pokazit celý dojem filmu a že bez dobrého střihače by nebyl ani dobrý film. Co se týče například vystřiženého rozhovoru mezi Datem a Picardem slíbil, že tato scéna bude v DVD verzi. "Ta scéna se vám pravděpodobně bude líbit sama o sobě, ale v celém kontextu je trochu navíc. Je to jen o tom, že člověk chce v životě stále víc a tohle je opravdu dlouhá scéna. Kdyby to jen šlo zkrátit, ale jsou to čtyři minuty něčeho, co pochopíte až později. Něco co zcela vykolejí zbytek filmu."

Trektoday

9.12.2002 Nové zprávy na TNZ.cz
  Opět vám přináším nové zprávy ze světa Star Treku prostřednictvím TNZ.cz. V sekci Novinky naleznete zatím neúplný rozpis promítání Nemesis v ostatních zemích, můžete si stáhnout pětiminutovou ukázku, která běžele na IFILMu ve formátu *.mov a nakonec se můžete pokochat obaly s tématikou Nemesis, které vyšly spolu s TV Guide ve Spojených státech.

TNZ

9.12.2002 Kapr v replikátoru
  Představujeme První poštovní úřad Spojené federace planet v novém kabátě. Celý projekt prošel řadou velkých změn, které, jak doufáme, Vám zpříjemní výběr toho správného obrázku pro Vaši pohlednici. Pro zkrácení doby načítání náhledů obrázků je každá kategorie rozdělena na stránky po 20 obrázcích.
Při této příležitosti byla rozšířena i kategorie pohlednic žen Star Treku na neuvěřitelných 101 obrázků.

Vánoce a Nový rok se kvapem blíží. Tak jako minulý rok, i letos jsme pro vás připravili kolekci pohlednic, které můžete zaslat svým přátelům jako blahopřání. Stačí jen klepnout na tlačítko Pohlednice v menu na levé straně. U příležitosti druhé adventní neděle neleznete v sekci PF 2003 nové pohlednice - kapr v replikátoru, vánočka v replikátoru, vánoční R2-D2 a C-3PO a R2-D2 pod vánočním stromkem.

CZ Kontinuum

9.12.2002 Povídka: Rozhodnutí
  Přinášíme vám povídku Rozhodnutí od Pavly "T'Sal" Červené. Tento příběh vás zavede do tajemného světa Trellského lidu, který se po staletí stranil jakémukoliv kontaktu s cizí civilizací - nyní se však rozhodli připojit k Federaci...

Al-Batani

11.12.2002 Seznam posádky Voyageru
  Ten a mnoho dalšího najdete na stránkách HoloDeck.

PVHDanny

11.12.2002 Poslech Nemesis na TNZ
  Na stránkách fan klubu STFK TNZ CZ si nyní, jako vánoční dárek, můžete poslechnout skladby z chystaného již desátého filmu Star Trek Nemesis. Dále byla na stránky přidána i Návštěvní kniha, ve které se můžete vyjádřit na jakékoliv téma, samozřejmě zaměřené na Star Trek. Přeji vám příjemný poslech.

Surel

11.12.2002 Povídka, PF2003
  Dnes přibyla na našich stránkách (CZ Kontinuum On-line) další kapitola povídky na přání. V této povídce máte možnost číst o příbězích kapitána Jamese Barea. Jeho osud je ve Vašich rukou...

A na stránkách Prvního poštovního úřadu Spojené federace planet naleznete nové PF pohlednice a známky.

CZ Kontinuum

12.12.2002 Soundtrack k Nemesis
  Soundtrack k nejnovějšímu Star Treku dorazil konečně i k nám. Bouhužel se spíše jedná o zklamání. Délka 48:33 minut vypadá na první pohled příjemně, zdání ale může klamat. Varése Sarabande si kupodivu dalo velkou práci s celobarevným bookletem. Horší už to je s hudbou samotnou. Hodnotím ji * * */ * * * * *. Nepochybuji ale, že "to nejlepší" jako obvykle na CD chybí. K obsahu CD: první skladba Remus příjemně naladí, ale pak už to jde od deseti k pěti. Pochvalu by zasloužila ještě skladba The Box či Final Fligt. Hudba je temná, ponurá, hororová, stupňuje napětí, nepochybně podbarvuje děj.
Za zmínku stojí výborná znělka pro Remany a dvakrát použitý motiv pro Enterprise. To však soundtrack nezachrání.
Jako veliký fanoušek Goldsmithe píši takto negativní recenzi skutečně s těžkým srdcem. Přesto doufám, že si hudba své fanoušky najde.

James T. Kirk

12.12.2002 12.12. pro Vulkánce
  Dnešní zajímavé datum 12. 12. je vhodné pro začátek takové menší předvánoční nadílky na Maxxyho stránkách. Pro dnešek to je nová část sekce Lodě a to lodě Vulkánců, ve které dnes přibývají dva druhy lodí - třída Surak a Průzkumná loď.

Maxxy

13.12.2002 Ježíšku, já chci Star Trek
  V obchodním domě Tesco v nejvrchnějším patře, kde se nachází prodejna s elektronikou, prodávají přívěšek na klíče v podobě zmenšeného Gameboye s Hrou Star Trek TOS a to střílení s lodí Enterprise po nepřátelských Klingonech. Cena je celkem přijatelná! A dále mají stále v přízemí obchodního domu Bílá labuť u drogerie nafukovací Enterprise 1701-D. Takže hezkého ježíška.

James Tiberius Jerk

13.12.2002 Nemesis vstupuje do kin
  13. prosinec 2002 je datem pro celosvětovou premiéru desátého Star Trek filmu s posádkou Nové generace - Nemesis. Doufáme, že se pátek třináctého nikterak neodrazí na oblibě Nemesis v zahraničí, protože právě návštěvnost bude rozhodovat o tom, zda film uvidíme i na plátnech českých kin...

Redakce

13.12.2002 ST Borg
  Dnešní update Star Trek Games.CZ se týká výhradně interaktivního filmu Star Trek: Borg. Můžete si přečíst recenzi i návod, prohlédnout si čtyřicet screenshotů a stáhnout patch instalátoru umožňující zahrát si tuto hru pod jinými operačními systémy, než jsou Windows 95.

Kovi

14.12.2002 Nemesis u nás bude
  Podle úplně posledních informací se film Nemesis přece jen do českých kin dostane. Podle internetových stránek Cinemy (sekce Připravované premiéry) bude mít Nemesis premiéru 6.3.2003. Zřejmě to není úplně oficiální údaj, nicméně lze považovat za spíše pravdivý.
K obsahu je zde uvedeno: V desátém pokračování slavné sci-fi série se posádka kapitána Picarda vydává uzavřít mír s Romulany, ale kapitán je unesen a musí se utkat se svým genetickým dvojníkem Shinzonem. Režíroval Stuart Baird (ŠERIFOVÉ).

Cinema

14.12.2002 Nové pohlednice
  Na stránkách Prvního poštovního úřadu Spojené federace planet naleznete nové PF pohlednice a známky.

CZ Kontinuum

15.12.2002 Jak vám zpříjemníme mrazivé dny?
  Jeden návrh bychom měli - přijďte k nám na Párty (http://party.voyager.cz). Přípravy únorové dvoudenní akce zaměřené na seriál Deep Space 9 jsou v plném proudu a vy můžete být při nich prostřednictvím stránky akce. Co je tedy nového? Zpracovali jsme pro vás hned několik témat - tedy spojení na Prahu 9 městskou hromadnou dopravou, kde nechybí mapy místa konání akce, dále vám dovolíme už s předstihem nahlédnout do prostor domu dětí a mládeže, který bude celý víkend k dispozici, také zpřesňujeme non-stop promítání epizod, které před lety vysílala Nova a Prima, začíst se můžete do pravidel soutěží, do kterých se můžete přihlásit a na závěr vám nabízíme ke stažení propagační preview, kde se vám představí noví dabéři posádky DS9! On-line přihlášky jsou stále k dispozici.

Vzhledem k přípravám Párty tak trochu opomíjíme vše ostatní... přesně před měsícem se Míša Dudková rozloučila s postem předsedkyně fan klubu CZ Kontinuum - za fotky děkujeme Snorchlovi.

Vysílání Původní série Star Treku se přehouplo do své druhé poloviny. Občas se v tisku objeví upoutávka na příští epizodu - u nás mají místo v sekci Multimédia.

Hypospray
ST Sickbay

Komentář:
Pokud jde o nabídku "Opožděného vánočního dárku", tedy možnost dodání komplet tří sezón seriálu Hluboký vesmír 9, které byly před lety v češtině odvysílány na Nově a Primě, tak vás můžeme ujistit, že výtěžek poslouží k pokrytí počátečních nákladů Párty.

Hypo&Anry

17.12.2002 Robert Picardo - fotografie
  Další z několika termínů na předání podepsaných fotografií ze setkání s Robertem Picardem byl stanoven na 23.12.2002 mezi 17:00 a 19:00 hod. Předání proběhne opět v literárním baru knihkupectví Krakatit (Jungmannova 14, 1. patro).

CZ Kontinuum

18.12.2002 Nemesis nevydělává
  Nemesis vydělala za první víkend nejméně ze všech Star Trek filmů.

Ani nadšení fanoušků ani velká slova tvůrců nedokázala přehlušit spíše špatné kritiky "profesionálů" z minulého týdne, které odradily velké množství "obyčejné veřejnosti". Podle prvních odhadů studia vydělala Nemesis za první víkend nejméně ze všech filmů, tedy když výdělky z minulých filmů zvýšíme o inflaci.

Odhadem vydělal film Nemesis (za první víkend) $18,7 mil. ve 2711 kinech. Skončil dokonce těsně druhý za filmem s Jenifer Lopez "Maid In Manhattan", který vydělal $19 mil.. Výdělky předchozích filmů za první víkend byly: Insurrection - $22 mil (s přičtením inflace 26,5), First Contact - $30,2 mil (po úpravě 39), Generations - $23 mil. (po úpravě 32). Dokonce i Star Trek V: Final Frontier vydělal po přepočtu více a to $17 mil, což by dnes bylo $24 mil. Nicméně studio si myslí, že je to stále dobrý výsledek. Předpokládá, že se to zlepší a ti kteří nešli do kina tento víkend, přijdou ten další. Nicméně fakt, že v tu dobu do kin vstupuje druhý díl Pána prstenů, na zvýšení navštěvnosti velké naděje nedává. Pokud přetáhne dostatečné množství diváků, mohl by být film Nemesis opravdu poslední cestou "Generace", přesně jak proklamuje trailer.

Trektoday

18.12.2002 Starší brácha
  Už jsou tomu čtyři roky, co si to warpem do kin namířil devátý Star Trek film - Insurrection. Recenzi na film Vzpoura můžete najít na filmovém online magazínu Kinofil-cz.com, jejíž autorem je Sid Páral.

Pokročilejší pokračování celovečerních filmů Star Trek s originální osádkou (kapitán Kirk atd.) to měly možná jednodušší. Herci, junáci 60. a 70. let, nám očividně zestárli a tak byli ve svých rolích neoblomně vytrhávání z byrokraticky teplých místeček v administrativě Federace, aby zachraňovali vesmír, jak jej (z filmů) známe. Nová generace (kapitán Picard atd.) nám ještě nezestárla natolik, aby je bylo možno věrohodně vyřadit z činné služby, třebaže herci nám nenápadně bačkorovatí; nicméně jejich těžkopádnost stále ještě nelze omlouvati vejminkem. Výsledkem je podprůměrná mizérie, takto snímek Vzpoura.

Redakce

18.12.2002 Scifi víkend po vánocích
  Pro všechny, kteří mají rádi sci-fi a dobrodružství jakéhokoli druhu, pro astronauty a astronautky 12 – 100 let se pořádá scifi víkend. Koná se 10.-12.ledna 2003 na DDM Hrádek Třebíč (sraz v pátek v 19:00). Akce je určena pro všechny fanoušky sci-fi, není založena na znalostech Star Treku, Star Wars a jiných konkrétních sci-fi seriálů, i když naše akce je jim velice blízká a v některých bodech z nich přímo vychází.
Dotazy k dané akci posílejte mně - Markéta Sadílková (B-Elanna), případně skrz ICQ 108753952, nebo tel. čísla: 568 821 651 a 776 067 912. Přihlášky posílejte organizátorovi akce: Kamil Svoboda. Uzávěrka přihlášek je do 8. ledna 2003.

Čekají vás zcela nové světy! Nečekejte ani Star Trek, ani Stargate (Hvězdnou bránu), ani Star Wars!!! Prostředí, používané pojmy a technické prostředky však budou zmíněným světům blízké - čeká vás služba na můstku kosmické lodi... Co skrývá opuštěná loď? Proč a kdo na nás útočí?

S sebou přibalte spacák + karimatku, oblečení na ven (většina akcí se odehraje uvnitř, ale některé výsadky povedou na krátkou dobu i ven), přezůvky (nečernící tenisky, pantofle jsou nevhodné!), jídlo (na pátek pozdní večeře či svačinka, kompletní sobotní, v neděli spíše studený oběd, nákup ve městě je možný jen v „jídelních“ pauzách a účastníci mladší 15-ti let musí mít písemný souhlas rodičů). Oblečení spíše sportovní, hygienické potřeby, oblečení na spaní, baterku. Naopak nebrat audio přístroje, pyrotechniku, zdroje hluku a ohně, mobilní telefony musí být vypnuté (alespoň zvonění) s výjimkou přestávek na jídlo.

PROGRAM:
- PÁTEK -
Zkoušky mužstva
výběr funkcí, postav a civilizace
volba velení
simulace letu
- SOBOTA -
„Tajemná stanice“
„Kdo útočí?“
„Střetnutí civilizací“
průběžně:
služby na můstku
technické problémy
boje muže proti muži
souboje lodí
- NEDĚLE -
„Věc svědomí“
„Poslední cesta“

ČASOVÝ ROZVRH:
- PÁTEK -
19:00 zahájení, volba zkoušek
do 22:00 zkoušky, simulace
22: 00 volby, výběr
- SOBOTA -
9:00 dopolední program
12:00 oběd
14:00 odpolední program
17:00 večeře
19:00 večerní program
22:00 noční služby
24:00 převzetí služby vyššími důstojníky
- NEDĚLE -
9:00 dopolední program
12:00 úklid, hry, pokec o hře a o sci-fi vůbec
14:00 ukončení.

Cena: 90,- Kč - ubytování, čaj, materiál.

Markéta Sadílková (B-Elanna)

19.12.2002 Star Trek není v krizi
  Rick Berman, producent jak seriálu Enterprise tak filmu Nemesis se pro Time Magazine vyjádřil o klesající oblibě Star Treku v posledním roce. Nejprve to byl 42 procentní pokles sledovanosti druhé sezóny Enterprise, oproti prvním dílům a nyní spíše nižší návštěvnost Nemesis. Rick Berman v rozhovoru přiznal, že Enterprise nastoupila v době, kdy na to nebylo publikum připraveno. "Možná jsme nebyli dost opatrní a nedali divákům vydechnout. Enterprise měla začít o rok, dva později."
K Nemesis řekl Berman tolik: "Star Trek to není jen televizní seriál nebo film. I když člověk není fanoušek, ví co je to warp pohon nebo zná frázi 'Transportuj mě, Scotty'. Je to víc než jen zábava. Je to součást naší kultury."

Kritiky na film možná nebyly valné, ale představitelé studia v Paramountu mají pocit, že fanoušci film přijali špíše kladně. "Čísla jsou zhruba taková, v jaká jsme doufali a boj o první místo byl v podstatě nerozhodný," dodal místopředseda Rob Friedman. "Co je důležitější, fanouškům se film líbí a my si myslíme, že během svátků si návštěvnost udrží."

Nejen fanoušci jsou nadšeni poslední "reinkarnací": "Je to film na který jsem nejvíce pyšný," řekl Patrick Stewart, "Velmi posílil můj zájem o Star Trek. Pokud se objeví další příběh napsaný s takovým nadšením a představivostí, budu uvažovat o tom, že bych natočil další film."

Redakce

21.12.2002 Star Trek v MF Dnes
  V dnešním vydání Mladé fronty (21.12.02) je v příloze Kultura (sešit B) článek jménem STAR TREK SE VRACÍ, ALE JEHO IDOL KONČÍ. Zabývá se Nemesis a rozhodnutím Patricka Stewarta opustit definitivně roli kapitána Picarda. Zároveň přináši informace o londýnské Star Trekové výstavě, která bude trvat 5 let a poté procestuje i Německo, Austrálii a USA... Celý článek najdete na webu MF Dnes.

Kathryn Janeway

21.12.2002 Hudba Nemesis na SACD
  Společnost Varése Sarabande oznámila vydání speciální SACD verze rozporně přijímaného soundtracku ke Star Treku Nemesis. SACD je nová technologie digitálního záznamu zvuku, kdy je hudební (zvukový) signál vzorkován 2,8 milionkrát za vteřinu, což je 64 krát více než u běžného CD. Jak se na stránkách Varése můžeme dále dočíst, tak první digitálně nahrávanou filmovou hudbou byla hudba ze Star Treku The Motion Picture v roce 1979. Nyní, po 23 letech, je to opět Star Trek a opět od Jerryho Goldsmithe, jehož hudba je jako první nahrána touto kvalitnější technologií. Více se dočtete na stránkách společnosti Varése.

James T. Kirk

21.12.2002 Wallpapery na DryDocku
  Na mých stránkách - www.volny.cz/tom2000 - se objevila nová sekce a to wallpapery. Je jich celkem 27 a jsou rozděleny ve dvou kategoriích - 1024x768 a 800x600.

Tom2000

22.12.2002 One.man´s website naděluje
  Na one.man´s website (www.tenzor.cz/oneman) se po delší trekové odmlce objevuje hotová Star Treková nadílka. Jedná se o scénáře k pěti ztraceným epizodám nenatočené série Star Trek phase II, dále do sekce obrázků ze Star Treku byl přidán návrh McCoyovy kancaláře pro phase II od Mika Minora. No a samozřejmě v sekci vyzváněcích tónů pro Samsung sgh-T100 se v nově přidaných 2740 vyzváněcích tónech najde i několik trekových, pokud by je někdo nemohl najít, rád je pošlu mailem.

One man

23.12.2002 Veselé Vánoce přeje Pantarei
  Veselé Vánoce a šťastný nový rok přeje všem trekkies Pantarei :-)

Pantarei

24.12.2002 Ferengská Pravidla zisku
  Na stránkách CZ Kontinua naleznete zbrusu nové ovládací rozhraní Lodní knihovny - Databáze. Poměrně nepohodlné ovládání přes menu bylo nahrazeno celostránkovým rozcestníkem, díky němuž se k požadovaným informacím dostanete mnohem rychleji, než tomu bylo doposud.

A jako "malý" vánoční dárek představujeme nový přírůstek do Lodní knihovny - Databáze - první část projektu Ferengská Pravidla nabývání zisku.

CZ Kontinuum

24.12.2002 Pohodové vánoce...
  Krasně prožité vánoční svátky, splněná přání a pohodu u štědrovečerního stolu přeje Redakce Trekdnesu všem svým čtenářům.

Redakce

24.12.2002 Přání od TNZ CZ
  Klidné a příjemné prožití svátků Vánočních vám všem přeje Star Trek fan klub The Neutral Zone CZ.

Surel

24.12.2002 Incoming Christmas signal
  Chtěla bych vám za sebe i celou Hvězdnou flotilu a Sexenprise productions unlimited popřát krásné prožití vánočních svátků a veselého silvestra. Obrázkové přáníčko najdete zde nebo přímo na úvodní stránce Hvězdné flotily.

Leian

25.12.2002 Nemesis v Bontonlandu
  Předevčírem jsem po dlouhé době opět zavítal do Bontonlandu na Václavském náměstí a v sekci soundtracky k filmům jsem našel tři CD "Star Trek: Nemesis, Soundtrack". Cena byla okolo 350 korun. Předpokládám, že v době uvedení filmu se už najdou tři kupci a soundtrack bude vyprodán, proto šetřete a kupujte rychle, ať tuto šanci neprošvihnete.

PVH

26.12.2002 Trable s Tribbly
  Zítra, tedy v pátek 27. prosince, Česká televize zakončí vysílání Původní série Star Treku v tomto roce jednou z nejlepších, nejhumornějších epizod seriálu - The Trouble with Tribbles. Nenechte si ujít díl plný přítulných chlupatých potvůrek, které se neobyčejně rychle množí :)

Redakce

27.12.2002 Poslední víkend v roce
  Pokud ještě nemáte plán, kde a s kým strávíte tento víkend, tedy poslední sobotu a poslední neděli roku 2002, tak se můžete vypravit tak jako téměř dvě stě dalších lidí na Avalcon Special do Chotěboře. Všechny informace jsou k dispozici na stránce akce.

Redakce

31.12.2002 PF 2003
  Trekdnes vám přeje v novém roce kromě osobních úspěchů samé dobré zprávy ze světa Star Treku a u nás ty nejlepší epizody z České televize...

Redakce