Archiv TrekDNES - leden 2003

Archiv TrekDNES - leden 2003

2.1.2003 Gene Roddenberry: Andromeda Ascendant
  Rád bych upozornil na uvedení seriálu Andromeda Ascendant od našeho milovaného tvůrce Gene Roddenberryho :-)

Dále už oficiální info plné hrozných výrazů...
Televize: Nova
Datum: 7. 1. 2003
Čas vysílání pořadu: 15:05-15:50
Krátká informace: Kevin Sorbo jako kapitán vesmírné lodi "Andromeda" , je po staletí hibernace vrácen do života a hned musí zachraňovat vesmírné společenství! Kanadsko-americký sci-fi seriál (2000). Dále hrají L. Ryder, K.H. Cobb, G. Woolvett, L. Doig a další /P/
Pilot - (1/22)
Hvězdnou loď Společenství, Andromedu Stoupající, zradí její spojenci, Nietzscheeáni. Kapitán Dylan Hunt a jeho posádka bojují. Tváří v tvář zkáze nařizuje Hunt své posádce, aby opustila Andromedu, a sám se pokusí ukrýt loď v černé díře. Je napaden svým nietzscheánským prvním důstojníkem a uprostřed zápasu Andromeda zamrzne v čase. Tři sta let poté záchranná loď Eureka Maru pod velením kapitána Beky Valentynové Andromedu vypátrá a vysvobodí z černé díry. Znovu oživlý kapitán Hunt doprovázen pouze umělou inteligencí lodi, Andromedou, musí znovu bojovat, aby zachránil svou loď.
(popisy dalších epizod najdete na zdrojové stránce)

PS: Pokud jste někdo někdy viděli seriál Hercules na TV N@va, tak přesně to je ON, kdo bude této lodi šéfovat ;-)

Vojtas

2.1.2003 Speciál pro Star Trek
  Na filmovém online magazínu Kinofil-cz.com najdete první část speciálu na téma fenoménu Star Trek. Autorem je Jirka "Simča" Borový. Přehled je věnován Původní a Animované sérii.

Sveter

4.1.2003 Star Trek tak trochu naruby
  O seriálu Andromeda, který bude vysílán na TV Nova od příštího týdne, jsme již informovali.
Na Startrek.cz se můžete s touto scifi seznámit blíže - Od úterka 7.1.2003 bude TV N@VA každý všední den kolem třetí hodiny odpoledne vysílat nový (neokoukaný, originální, nezprofanovaný - mlask!) kanadsko-americký sci-fi seriál Andromeda. Hvězdolet Andromeda je se svým kapitánem Dylanem Huntem ve službách Společenství světů - rozlehlé mezihvězdné říše, která po tisíciletích prosperity stojí na pokraji zkázy... Pro fanoušky Star Treku je seriál zajímavý hlavně skutečností, že vznikl podle podkladů z pozůstalosti Gene Roddenberryho, tvůrce Star Treku. Shodou okolností jde navíc o jeden z nejoriginálnějších "vesmírných" sci-fi seriálů od doby Babylonu 5. A to už jsou dva dobré důvody k tomu, aby vám dnes StarTrek.CZ umožnil bližší seznámení s tímto "mladším bráškou Star Treku". Uvidíme, jestli bude stát za to.

Startrek.cz před vánoci také představil "první opravdový Star Trek bez posádky kapitána Kirka". 19. prosince 2002 měl premiéru film Starship Exeter: The savage empire, který vypráví příběh lodi USS Exeter (NCC-1706) při návštěvě domovské planety Andoriánů. Exeter má za úkol vyzvednout na Andoru životně důležitou vakcínu proti canopskému moru. Vše se však nebývale zkomplikuje a posádka Exeteru, která je z velké části složená z čerstvých absolventů Akademie, zažije nejednu horkou chvilku.

Redakce

4.1.2003 Výsledky vtipu měsíce prosince
  Redakce čistě subjektivně vyhodnotila nejlepší pointu minulého měsíce, jejíž autorem je Scener


Vítězi blahopřejeme ...
Opět bylo rozhodování těžké a proto uvádíme další pointy, které se nám líbily:
1. To by ani navadilo. Horší bylo... ale to uvidíte za devět měsíců. (Autor: Shottoush)
2. Smradek, ale teplicko (Autor: cpt_nemo)
3. Kapitan Acko obcas vyvetra okynkem, takze to neni tak hrozny. (Autor: Taul)
4. Donutila jsem je prdet do motoru, proto jsme tak rychli. (Autor: Taul)
5. Brise provoní vaši kajutu na víc jak 9 týdnů! (Autor: Scener)
6. Vodní kámen, to je prevít, ten mi rozbil čuchometr. (Autor: one.man)
7. Jak vy jste přežil těch 150 let se svou tchýní?? (Autor: profo)
8. Kapitán mi přidělil venčení Porthose, takže už nemám čich... (Autor: tumic)
9. Celou cestu jsem běžela za lodí (Autor: Pantarei)
10. Cochrane smrděl jenom chlastem! (Autor: Jareček)

Thanks to Sev Trek

4.1.2003 Vtip měsíce ledna
 

Thanks to Sev Trek

4.1.2003 Picarda přemohly emoce
  Patrick Stewart (Jean-Luc Picard) otevřeně hovořil o emocích v souvislosti s desátým filmem - Star Trek Nemesis a o svém odchodu ze světa Star Treku.

Stewart v rozhovoru pro noviny The Liverpool Echo: "Pamatuji si jednu z posledních scén, kde se po 16-ti letech cesty posádky Enterprise rozdělí a Riker mi řekne Bylo mi ctí s vámi sloužit, kapitáne, a já jsem se rozplakal... Cítil jsem se trochu hloupě, ale moje emoce mě přemohly. Loučení po premiéře Nemesis bylo pro mě nesmírně těžké."

Stewart přiznal, že by jednu věc postrádal ze všeho nejvíce a to kdyby Nemesis byla jeho posledním TNG filmem. "Postrádal bych přátelství, které mezi námi po těch všech letech vzniklo. Nejsme jenom posádka, stali jsme se skutečnou rodinou."

Stewart potvrdil citovost Nemesis v rozhovoru pro noviny The Sun: "Je to velmi silně emocionální film. Poslední půlhodina je trochu jako jízda na horské dráze, varuji vás. Doporučil bych vám vzít si s sebou jeden z těch malých balíčků papírových kapesníčků."

Návštěvnost Star Trek Nemesis je v Americe bedlivě sledována. Film bohužel ještě v roce 2002 vypadl z nejlepší americké filmové desítky - od své premiéry 13. prosince vydělala Nemesis 33.8 milionů dolarů. Tato finanční suma však není schopna pokrýt 60 milionů, jenž činily rozpočet filmu. Nicméně film právě vstupuje na mezinárodní scénu. Premiéry ve Velké Británi, Austrálii a Německu by mohly tento očekávaný zisk přinést.

Redakce

4.1.2003 B'Elanna režíruje popáté
  Roxann Dawson (B'Elanna Torres) se rychle stává jedním z hlavních režisérů seriálu Enterprise. Ujme se již svého pátého režisérování příběhu posádky NX-01 pravděpodobně v březnu. Poslední epizoda minulého roku, Shockwave, se začala natáčet 27. března; Dawson bude tedy režírovat jednu z posledních epizod druhé sezony.

Dawson začala svou režisérskou kariéru v šesté sezóně Voyageru epizodou "Riddles", dále epizodou "Wokforce, Part II" v sezoně sedmé. V Enterprise to byly epizody "The Andorian Incident", "Vox Sola", "Death Stop" a "Dawn", která bude mít americkou premiéru tuto středu, v 8. ledna.

Redakce děkuje Ploodovi

5.1.2003 TNZ CZ v novém roce
  Vážení čtenáři, chtěl bych vás uvítat na našich webových stránkách i v novém roce s přáním, aby se vám i nadále líbily jako doposud.

Je zde další týden, a proto bylo provedeno několik aktualizací. V sekci Enterprise - Prostory a vybavení, si nyní máte možnost přečíst článek o kvantovém torpédu, konečně byla doplněna i sekce Seriály, takže je zde nyní již kompletní přehled epizod všech sérií, vyjma Enterprise. Ti z vás, kteří netrpělivě čekají na desátý celovečerní film, si zatím mohou přečíst recenzi, která se objevila na serveru SyFy Portal a pokud vám nevadí odhalení děje, v sekci Filmy, je pro vás připraven i kompletní obsah děje filmu "Star Trek Nemesis".

Surel

5.1.2003 Voyager se rozloučil...
  Dnešní časnou reprízou druhé části epizody Dohra (Endgame) Star Trek Voyager definitivně zakončil své vysílání na České televizi. Seriál jste mohli sledovat od ledna roku 1998, kdy odstartoval jeho pilotní díl Ochránce (Caretaker) v neděli na ČT 2, dále pak vždy v úterý a ve čtvrtek. Od září roku 1998 byl Voyager vysílán od začátku 3. sezóny pouze ve čtvrtek. Od ledna roku 1999 bylo vysílání přesunuto na pátek, kdy se rozběhla 4. sezóna. V lednu roku 2000 skončila 5. sezóna epizodou Bomba (Warhead); Voyager vystřídal zbytek Nové generace od poslední epizody 5. sezóny Šíp času (Time's Arrow). Po Nové generaci se na ČT opět vrátil Voyager a byl svou šestou a sedmou sezónou dovysílán. Od 22. února 2002 Voyager střídá Původní série Star Treku s posádkou kapitána Kirka. Od ledna roku 2002 byl Voyager od 6. sezóny (Equinox) současně reprízován v nočních hodinách v sobotu a brzo ráno v neděli.

České televizi děkujeme, že se Voyager stal druhým kompletně odvysílaným Star Trek seriálem.

Redakce

5.1.2003 Nemesis na pozadí
  Přinášíme vám další informace k desátému filmu Star Trek: Nemesis, které jsou doplněny sérií wallpaperů, které jistě uvítáte nejen na plochu vašeho počítače.

Al-Batani

6.1.2003 Quarkovo Tongo
  Projekt Star Revial je prozatím uzavřen. Jak skončilo dobrodružství lodě U.S.S. Saffron se můžete dočíst v šestnácté kapitolě. Pokud se v příběhu vyznáte, můžete si zkusit malý kvíz a vyhrát 2 CD se Star Trek tématikou dle vlastního výběru... Děkujeme Ferri Brodgeovi.

Do Párty pro Deep Space 9 už nezbývá ani měsíc, proto její přípravy vrcholí. Dabuje se o stošest a pracuje se i na zbylých pořadech dvoudenního programu. Pro předem přihlášené připravujeme brožurku, která vás kromě seriálu DS9 provede akcí jako takovou... nebudou v ní chybět ani Startrekové křížovky - protože jsme neodolali, jednu tajenku si můžete vyluštit už nyní...
Pokud uvažujete zasoutěžit si vrámci sobotního zábavního večera, tak vám bude stát za pozornost nová vstupní hra "Quarkova úmoxu" - Quarkovo Tongo. Jak jsme již naznačovali, žádný soutěžící neodejde s prázdnou, ale za Star Trek ceny budete muset přeci jen prokázat nějaké ty znalosti :) Avšak otázky zdaleka nebudou jen ze seriálu Hluboký vesmír 9 stejně tak celý večer, který bude věnován Star Treku jako celku...

Hypospray
ST Sickbay

7.1.2003 Komentáře k DS9 - 4
  Na stránkách CZ Kontinua v sekci Lodní knihova / TV a Film naleznete komentáře k jednotlivým epizodám 4. (dosud nevysílané) sezóny seriálu Star Trek: Deep Space Nine. Náš server se tak připojuje ke kampani za vysílání DS9. Další sezóny a seriály budou následovat.

CZ Kontinuum

8.1.2003 Výzva pro všechny psavé Trekkies
  Fan fiction neboli příběhy z prostředí Star Treku již neodmyslitelně patří ke koloritu ST. Chtěla bych proto všechny, kteří mají nápad, již něco napsali nebo by chtěli napsat, vyzvat, aby navštívili fórum Star Trek fan fiction na StarNetu a připojili se k nám. Nebojte se ukázat svou fantazií, každý řádek se cení.

Leian

11.1.2003 ENT: Canamar
  Při odletu v raketoplánu z mateřské planety Enolianů jsou Archer a Tucker ze záhadných důvodů zatčeni a umístěni na vězeňskou přepravní loď, která míří do nápravné kolonie Canamar. Dříve než může být tato chyba napravena, se jeden inženýr z řad trestanců pokusí převzít kontrolu nad lodí a tím donutí Archera, aby riskoval svůj život.

Trektoday

11.1.2003 Seven vražedkyní
  Dnes dopoledne jste mohli zahlédnout v seriálu Matlock Seven z Voyageru. Jeri Ryan si zahrála lstivou vražedkyni "Carrie" v dvouepizodě "Fatal Seduction". Pokud si nechcete nechat ujít Jeri v černých plavkách či její usvědčení Matlockem, přepněte si zítra, tedy v neděli v 11:10 na TV Novu.

Redakce + Sturma

12.1.2003 Kdo pozdě chodí...
  ... sám sobě škodí :) - do Párty pro Deep Space 9 už nezbývají ani tři týdny a vy máte už jen patnáct dní na to, abyste se přihlásili předem. Kromě výhod, kterými jsou brožurka a soutěž o vstup zdarma můžete získat za svůj včasný příchod ke vstupence také zdarma CD se Star Trek tématikou. Tato nabídka se vztahuje na prvních padesát předem přihlášených návštěvníků.

Hypospray
ST Sickbay

12.1.2003 Súťaž o DS9 ceny
  Pri príležitosti 10. výročia DS9 som pre vás pripravil súťaž o DS9 ceny. Čaká na vás 30 otázok a 11 cien. Šancu vyhrať má úplne každý, traja najlepší ale získajú najlepšie ceny. Súťaž je spojená aj s malou anketou a bude trvať do 16. februára. Viacej info nájdete na mojej stránke ds9.host.sk.

Ds9fan

12.1.2003 ENT: Judgment
  V této epizodě opět uvidíme Klingony. Hlavní roli bude hrát Klingon jménem Duras, který velel bitevnímu křižníku Bortas, než byl degradován. Bortas znamená v klingonštině "pomsta" a bylo to také jméno Gowronovi lodi během klingonské občasnké války v Nové generaci. Tento Duras z 22. století bude předvolán před soudní komisi, před kterou bude popisovat, jak selhal při plnění úkolu a jak byl degradován. Řekne prokurátorovi Orakovi, že měl chytit skupinu rebelů z Arin'senské kolonie. Uvidíme, jak dorazil ke kolonii a zjistil, že nákladní loď rebelů kotví u Enterprise. Na Durase ubohé zbraně Enterprise nezapůsobí. Dostává se do sporu s Archerem, když Jonathan řekne, že nevěděl, že jsou to rebelové. Pouze přizná, že požádali o pomoc a odmítne je Klingonům vydat. Později před soud předstupuje i Archer a vypráví svou verzi příběhu. Jak obdrželi nouzový signál ze systému Donatu, od lidí, kteří se pokoušejí uniknout z klingonské nadvlády. Dozví se o zoufalé situaci těchto lidí a o Klingonech, kteří jejich svět vysávají. Když v tom vstupuje na scénu Duras...

Trektoday

12.1.2003 Novinky na TNZ CZ
  Opět přibylo několik nových zpráv ze světa Star Treku. Pokud se tedy chcete dozvědět něco nového, navštivte sekci Novinky na Tnz.sf.cz

Tnz.sf.cz

12.1.2003 Kolonie DarkFort
  On-line Akademie, otázky, důstojníci, flotila a příběh proplétající se novou internetovou hrou, kterou budeme moct začít hrát od 03.03. 03! Pokud máte dobré znalosti Star Treku a jste hravý typ, pak je Kolonie DarkFort právě pro vás. Stačí se připojit jednou nebo dvakrát týdně. Přihášky budou po spuštění on-line, do té doby můžete posílat své přihlášky na PVHDanny@Post.cz.
Po spuštění budou všichni předem přihlášení zařazeni automaticky do prvního ročníku Akademie.
Pro přihlášení stačí poslat na shora uvedený mail váš nick, přihlašovací jméno( může být stejné jako nick, ale slouží ke zkrácení ména pro přihlášení. Např. Jean-Luc Picard může mít přihlašovací jméno ´jlp´.) a mail.

Příprava Kolonie DarkFort je v plném proudu a kdokoli se může přihlásit již dnes na pvhdanny@post.cz Pro přihlášení stačí napsat jméno a nick. Pro prvních padesát přihlášených je k dispozici bonus!

To je vše přátelé. Takže všichni trekkies, připravte se! Otázky a hlavně kolonie DarkFort čekají!

PVH Danny a tým

13.1.2003 Změna redakce TrekDNESu
  Dneškem počínaje se majitel TrekDNESu rozhodl odvolat kompletní redakci a zamezil ji k přístupu ke stránkám. Důvody k těmto krokům jsou v zásadě dva:
1) Narůstající nespokojenost čtenářů serveru k redakci. Z mnoha zdrojů se majitel dozvěděl o nekorektním jednání redakce. 2) Opakovaný neoprávněný a nekonzultovaný zásah do obsahu serveru.

V důsledku toho server bude po několik dní bez redakce. Nicméně nepotrvá to dlouho a již tento týden dojde ke jmenování nové redakce. Také patrně dojde v dohledné době patrně i ke grafických změnám na serveru.
Děkujeme za pochopení a věříme, že serveru zachováte přízeň.

MOmega

Komentář:
10. února, dodatek.

S odstupem času vyšlo najevo, že výše jmenované problémy souvisely pouze s jedním redaktorem zodpovědným za část serveru. Proto byla s tímto spolupráce ukončena a zbytek původní redakce očištěný od nařčení pokračuje ve své práci.

Majitel serveru TrekDNES

14.1.2003 Akční plán pro TrekDNES
  Na základě bouřlivé diskuze jsem se rozhodl vám vysvětlit co vlastně chci. Jelikož si Trekkies pomocí mého serveru někdy vzájemně vyřizují účty a došlo to tak daleko, že se to začalo dít i uvnitř redakce, rozhodl jsem se upravit redakční systém, způsob mazání příspěvků a další ožehavé problémy serveru.
Nerad bych teď snižoval práci redakce (a to zejména Anryho) co se týče odborné práce z oblastí zpráv. Tam nevidím žádný problém. Problém je v tom, že si myslím, že opravdu redaktoři mohou ( a patrně se tak dělo ) zneužívat svých pravomocí k ovlivňování jak článků tak mazaní jednotlivých reakcí. Nehodlám zjišťovat, kdo komu co udělal, ale chtěl tomu jednou provždy zamezit.
Dalším problém je umísťování jednoznačně neschváleného obsahu na server. Různé seznamy CD a tím pádem warezové seznamy. To jako majitel opět nemohu a nechci brát na zodpovědnost.
Takže co z toho všeho plyne: Do konce týdne bych chtěl provést úpravy na serveru, které těmto problémům zamezí.

Po naprogramování vrátím přistupová práva původní redakci plus navíc úprava systému bude umožňovat přibrat další zájemce o členství v redakci a tím zlepšit informační hodnotu serveru. Každý člen redakce bude zodpovídat za příspěvky a kromě jiného také všechny smazané reakce budou zpětně na serveru dohledatelné a obnovitelné.

Takže nic víc a nic méně.

MOmega

16.1.2003 DarkFort comming....
  Příprava Kolonie DarkFort je v plném proudu a kdokoli se může přihlásit již dnes na pvhdanny@post.cz Pro přihlášení stačí napsat jméno a nick. Pro prvních padesát přihlášených je k dispozici bonus! PVH Danny

pvhdanny@post.cz

16.1.2003 Měsíc kapitánů
  Do konce ledna se v televizi objeví mnoho herců ze Star Treku:
V neděli 19. ledna - 23:05 na Nově - se ve filmu Zločiny z vášně: Obět z lásky (C.O.P. Victim of Love) objeví v hlavní roli Dwight Schultz, kterého známe jako Rege Barclayho z Nové generace a Voyageru.
O týden později (26.1.) se v dalším dílu Zločinů z vášně - Náměsíčný vrah (C.O.P. Sleepwalker) objeví Natalia Nogulich (admirálka Nechayev z TNG a DS9)
V neděli 19.1. ve 23:35 na Primě ve filmu Životní pojistka (Safe House) můžeme vidět Patricka Stewarta (kapitán Picard)
23. ledna v osm večer na Nově hraje v hlavní roli filmu Táta (Daddy) Kate Mulgrew (kapitán Janeway)
24. ledna krátce po půlnoci na Nově ve filmu Ztracené duše (Lost Souls) se představí v hlavní roli John Savage (kapitán Ransom z VOY: Equinox)
25. ledna - 15:50 na Nově - můžeme ve filmu Gremlins 2: Nová generace (Gremlins 2: The New Batch) vidět Roberta Picarda (Holodoctor z Voyageru)

Yakuzza

16.1.2003 Desátý Star Trek film v češtině - dabovaná Nemesis
  A je to tady! Program Párty pro Deep Space 9 je kompletní! V půlce ledna vám odhalujeme, co jsme zamýšleli tím "Popoledním bonusem". V neděli, 2. února 2003 od jedné hodiny odpoledne vás srdečně zveme na jedinečný fanovský zážitek - promítání desátého Star Trek filmu Nemesis v češtině! Váhali jsme, zda se do dabingu celého filmu máme pustit, ale výzvu Romulanů jsme nakonec přijali :) Přesvědčily nás i rozmanité názory na Nemesis z celého světa. Jaký je film, ve kterém se možná loučí posádka Nové generace? Zemře některá z hlavních postav seriálu, jak se už dlouhé měsíce šuškalo? K nám do kin by se měla Nemesis dostat 6. března, což je od americké premiéry dost dlouhá doba. Pokud si s námi chcete zkrátit čekání na neopakovatelný zážitek zatím posledního Star Trek filmu na plátnech kin a nechat se na film v originále nalákat, přijměte naše pozvání na nedělní odpoledne... myslíme, že dabovaná Nemesis bude důstojnou tečkou celé Párty...
On-line přihlášky jsou ještě k dispozici.

Hypospray
ST Sickbay

18.1.2003 Recenze SFC3
  Na Star Trek Games.CZ si můžete přečíst rozsáhlou a podrobnou recenzi taktické simulace Star Trek: Starfleet Command 3, kterou si od včerejšího dne můžete konečně koupit i v ČR a to za 1.199 Kč.

Kovi

19.1.2003 Naše nabídka pro...
  Párty pro Deep Space 9 není akcí jen pro fanoušky Hlubokého vesmíru 9 a také není jen pro fanoušky z České republiky... Rozhodli jsme se, vzhledem ke komplikacím, které jsou spojeny s účastí Trekkerů ze Slovenka na zahraniční akci, jako např. vysoké jízdné a směna slovenských korun na české, k částečné úlevě. Organizační poplatek na Párty se nebude vztahovat na ty, kteří prokáží, že přijeli ze Slovenska. Nabídka platí jen pro předem přihlášené.

ST Sickbay

20.1.2003 Aktualizace na TNZ CZ
  V sekci Novinky si můžete opět přečíst další zprávy ze světa Star Treku. Dozvíte se, že se Robert Duncan McNeill chystá na další epizodu Enterprise. Dva z dílů Enterprise byly nominovány na cenu za nejlepší vizuální efekty a mnoho dalšího...

Surel

21.1.2003 Fan-recenze na Soundtrack Nemesis
  Soundtrack k nejnovějšímu filmu Star Trek: Nemesis byl přijímán velmi rozporuplně. Poslechl jsem si ho a sám sebe se ptám proč? Soundtrack je přinejmenším stejně zajímavý, jako předchozí Goldsmithovy partitury. Ale musím podotknout, že i nadále mám na Goldsmithe stejný názor. Píše poněkud jednodušší muziku, než třeba Dennis McCarthy. Dost rozsáhlé partie jeho hudby jsou tvořeny pouze jednohlasem s doprovodem orchestru. Často také využívá elektronických zvuků, která často podbarvují zvuk orchestru, ale v několika místech mi vadí. Mám namysli například divný zvuk, který prochází celým soundtrackem a evokuje ve mě mlácení do otvoru roury od vysavače a to mě jaksi neuspokojuje. Jinak je v soundtracku mnoho míst, které zní opravdu dobře a vytvářejí hezkou náladu. Za efektní například považuji hned druhou skladbu THE BOX, kdy do úderů zvonu vstupuje žesťový jednohlas. Za témbrově zajímavý považuji track IDEALS, kde se objevují na pozadí stálého zvukového podkladu úryvky melodie. Za podobně strukturovaný považuji i následující track THE MIRROR. Myslím že tyto skladby budou do filmu velmi dobře pasovat. Za další kompozičně zajímavý track považuji LATERAL RUN, který začíná gradací v hlubokých smyčcích a pak ústí do dramatické hudby ve které jsou slyšitelné vlivy Šostakoviče. V tracku Final Flight (resp. v jeho poslední třetině) jsou zase znatelné vlivy Stravinského. Skladba pod závěrečné titulky kromě klasického ST tématu ve mě ve střední části evokuje (podobně jako u Insurrection) milostnou scénu z romantického filmu. Ale nepíši to tady proto abych ukázal, že je soundtrack opsaný nebo neoriginální! Heiko.D ve své recenzi psal, že je to celé totálně opsané a vykradené. Pokud to hodnotím z fimového hlediska, je to dobře udělané a rozhodně mi nepříjde, že by se to špatně poslouchalo. Ale věřím, že nejsem typickým příkladem posluchače, jelikož jsem do hudby zainteresován. Srovnáním s klasickou hudbou bych ale srovnával nesrovnatelné a nevyhnul bych se (a i to jsem v recenzi učinil) srovnání se skladateli klasické hudby. Filmová hudba je vždy komponovaná aby seděla HLAVNĚ do filmu a tak hledisko, že se to nedá poslouchat samo o sobě je dosti irelevantní. Shrnuto: Soundtrack je dobře udělaný a má velmi zajímavá místa.

Rybinin

21.1.2003 Nemesis s Voyagerem
  Nakladatelství Laser koupilo knižní řadu Voyageru, proto se budeme čas od času těšit kromě Nové generace a Hlubokého vesmíru 9 i z nového příběhu posádky kapitána Kathryn Janeway v češtině.

Knižní verze Nemesis vyjde od nakladatelství Laser současně s uvedením do kin (nebo kolem toho datumu). O vydávání série Enterprise se uvažuje jen mlhavě.

Redakce
Zdroj - odpovědný redaktor Přemysl "Londo" Houžvička

22.1.2003 Návrat Tvrdohlavce
  Tvrdohlavec, pláštování, traktorový paprsek, zavolejte Bridgeovi, hvězdolet, dopravník, holopokoj, plamenomet, mágové, parkovací stojany, vzdušné zámky, naviják, šéf policie... to je jen špička ledovce dnes už legendárního českého překladu seriálu Hluboký vesmír 9. Nad špatnou volbou termínů se už v roce 1998 pozastavovaly v přednášce na brněnském Draconu Patricie Částková, Petra Pštrossová a Jana Krčmářová. My jsme se k tématu rozhodli vrátit a vypracovat přehled chyb v přeložených epizodách prvních tří sezón. Správný překlad, který nyní považujeme za samozřejmost, ještě v roce 1996 nikdo nehlídal - co všechno se dostalo na televizní obrazovky můžete s námi na Párty posoudit v neděli dopoledne...

ST Sickbay

22.1.2003 Pravidla zisku
  Na stránkách CZ Kontinua v sekci Lodní knihovna / TV a Film naleznete další Ferengská Pravidla nabývání zisku.

CZ Kontinuum

23.1.2003 FAN portrét roku 2002
  Soutěž vyhlásil Peter Pavelko už v půlce ledna. Pokud jste autorem zajímavé fotografie z jakékoliv scifi akce minulého roku, která zachycuje třeba nějakého Trekkiho v neobvyklé situaci, můžete se s ní podělit a zapojit do soutěže. Hledat na disku ten správný obrázek můžete až do 28. února 2003. Všechny informace včetně podmínek, které musí foto splňovat a také výherce minulého roku naleznete zde.

Redakce

24.1.2003 Novinky na Federaci
  Na stránkách Star Trek: Federace došlo opět k výraznému doplnění databáze - především o Hodnosti Hvězdné flotily a Insignie. Častější návštěvníci možná zaregistrují i další, ne již tak výrazné změny, kterých ovšem také není málo.

Fleet Admiral Jiří Vaculík

24.1.2003 Sleva DVD a VHS Star Treku
  Od 10. února 2003 se zlevňují všechny Star Trek filmy na DVD a to následovně:
STAR TREK: The Motion Picture 2DVD z 999 CZK na 799 CZK
STAR TREK 2: The Wrath Of Khan z 899 CZK na 499 CZK
STAR TREK 3: The Search For Spock z 899 CZK na 499 CZK
STAR TREK 4: The Voyage Home z 899 CZK na 499 CZK
STAR TREK 5: The Final Frontier z 899 CZK na 499 CZK
STAR TREK 6: The Undiscovered Country z 899 CZK na 499 CZK
STAR TREK: Generations z 899 CZK na 499 CZK
STAR TREK: First Contact z 899 CZK na 499 CZK
STAR TREK: Insurrection cena zůstavá 499 CZK

Všechny filmy (vyjma 6 a 7) jsou otitulkované. Star trek 6 a 7 ma pouze CZ dabing. Star Trek 8 má nové vydání, které je tentokrát bez hojně kritizovaného CZ dabingu a obsahuje pouze CZ titulky. Všichni ti, kteří si již dříve na e-shopu objednali některý z filmů, avšak do dnešního dne jej neobdrželi, dostanou objednané zboží již za nové ceny.

Další info:
1.) VHS Star Trek 5: Nejzazší hranice jde do prodeje priští měsíc a to za 399 CZK.
2.) Od příštího měsíce take zlevňuje VHS Star Trek: Prvni Kontakt a to na 199 CZK.
3.) Předobjednávky na prvni sezónu DS9 (na DVD) budeme přijímat od února. Měl by být k dostaní i na dalších e-shopech (dvdexpress, filmcity) a v obchodech společnosti Datart. Předběžná cena je stejná jako u TNG tj. 3 390 CZK za sezónu.

Martin Brykner
HCE

24.1.2003 14 dní Jerryho Goldsmithe
  Počínaje zítřkem, 25. lednem, a konče 8. únorem, budeme mít příležitost vidět celkem pět filmů s hudbou Jerryho Goldsmithe. Je třeba zmínit, že soundtracky k některým z těchto filmů buďto vůbec nebyly vydány nebo jen v limitované edici nebo jsou dnes již těžko sehnatelné (a to nejen u nás:-).

25.1. - Gremlins 2: Nová generace, Nova, 15:50 (v ČR soundtrack není k dostání)
28.1. - I Q , ČT 1, 20:00 (soundtrack nevydán)
1.2. - Lovci lvů (Ghost and the Darkness), ČT1, 21:05 (soundtrack běžně k dostání)
2.2 - Nebezpečný muž (Raggedy Man), Prima, 23:50 (soundtrack vydán v limitované edici 1500 kusů u Varése CD klub, nesehnatelný, patří k nejdražším soundtrackům vůbec)
8.2. - Zámek hrůzy (The Haunting), ČT1 , 21:10 (soundtrack běžně sehnatelný)

James T. Kirk

27.1.2003 160 minut hudby
  Tak je to tady. O víkendu spatřil světlo světa dvoucdčkový výběr té nejlepší hudby ze Star Treku. Kompilace obsahuje dohromady 48 skladeb, což činí bezmála 160 minut hudby. Výběr zahrnuje všech deset celovečerních filmů a všech pět seriálů (tedy i Enterprise). Jedná se skutečně o ty nejlepší skladby, které představují skvělý zážitek při poslouchání. Zájemci necht se mi hlásí na e-mailu heiko.d@centrum.cz.

Heiko.D

Komentář:
Odpovědnost za článek nese jeho autor.

MOmega

27.1.2003 Novinky na TNZ CZ
  Opět došlo k aktualizaci v sekci Novinky. Máte možnost přečíst si opět další zprávy ze světa Star Treku. V sekci Enterprise - Prostory a vybavení přibyli články o taktické konzoli na Enterprise a o informace o mikro-kvantovém torpédu užívaném runabouty třídy Dunabe.

Surel

29.1.2003 Andromeda Incoming!!
  Připravuje se česká verze webu o seriálu Andromeda Stoupající. Bližší informace najdete po jejím spuštění zde.

trens_gemini@post.cz

29.1.2003 ST Projects
  Po troše úsilí se mi podařilo dát konečně dohromady nějaké podklady a vytvořit vlastní Star Trek stránky, věnované mé převážně grafické tvorbě. Výsledek můžete posoudit na ST Projects.

Omicron

29.1.2003 Nemesis v ČR ohrožena
  Z několika pramenů jsme se dozvěděli, že zatím poslední Star Trek film, Nemesis, který měl americkou premiéru už loni, 13. prosince, nemá své uvedení v České republice vůbec jisté. Původně měl film naplánovanou českou premiéru na 6. března. BontonFilm však ("prozatím") stáhl upoutávku na tento film a svou nejistotu přiznává i v přímém dotaze:
PAVO: Právě mi přišel e-mail ze Cinemy s následujícím textem: Na tvou zadost ti je zaslana nasledujici aktualni informace o filmu STAR TREK: NEMESIS: Breznova premiera tohoto filmu byla zrusena. Zatim neni jiste, jestli bude u nas vubec uveden, ale pokud ano, urcite pozdeji nez v breznu.

Pevně věříme, že se situace změní, i když nevidíme žádný způsob, jak to ovlivnit.
Nyní vám můžeme nabídnout jediné a to pozvání na promítání Nemesis tuto neděli, 2. února vrámci Párty pro Deep Space 9. Víme, že prožitek z velkého plátna nikdy nemůžeme nabídnout, nicméně půjde hlavně o atmosféru sledovat film s lidmi, kteří mají ke Star Treku stejně vřelý vztah jako vy. Na Párty se předem přihlásilo přibližně 140 lidí; pokud se rozhodnete zúčastnit se akce až na poslední chvíli, nevadí, vyplnění přihlášky nebylo nezbytné pro vaši účast.

29.1.2003 Kudla v zádech
  Přinášíme vám již čtvrté pokračování povídky Konflikt od Jamese Filcina Kirka, tentokráte s podtitulkem 'Kudla v zádech'.

Al-Batani