Archiv TrekDNES - březen 2003

Archiv TrekDNES - březen 2003

1.3.2003 Memory Alpha update
  Na stránkách CZ Kontinua v sekci Archiv Memory Alpha přibyly tři další povídky - Azzum, Depeše a Picard's day.

CZ Kontinuum

1.3.2003 NEMESIS v Palace Cinemas
  Dnes jsem se byl zeptat ve Slovanskem dome na uvedeni NEMESIS a bylo mi receno ze bude uvedena od 6.brezna.

deus_ex_machina@volny.cz

2.3.2003 Enterprise na SAT.1
  Trekkies s pomalým pripojením na internet sa konečne dočkali, Enterprise bude dostupná už aj cez kábelové rozvody! 15.3 bude mať o 20.15 na Sat.1 premiéru pilotný film Enterprise, na ktorý naviaže aj zbytók prvej sezóny.

Zdroj ISO - viac na SAT1.de

3.3.2003 DarkFort zatím mimo provoz
  Spuštění DarkFort odloženo
Abych zamezil bombardování své osoby e-maily, tak se tímto pokouším vysvětlit jisté nepředpokládané důvody, které zabránili včasnému spuštění DarkFort. Kvůli problémům s převodem domény TREK.CZ jsme nemohli spustit hru včas (3.3. jak bylo slíbeno). Nyní už "pouze" čekáme na vyřízení přístupu k MySQL serveru. Já zde nechci nikoho jmenovat, ale podle vyjádření osoby, se kterou jednáme ohledně domény, se věc má takto, cituji: "Čekám, až náš admin vygeneruje přístupové heslo." Z mé zkušenosti s MySQL vyplívá, že to je otázka asi tak 1 minuty. Doteďka však toto heslo nemám (už je to několik hodin). Proto bych se chtěl touto cestou za celý tým omluvit. I když ten problém nemůžeme ovlivnit, velmi nás mrzí toto zpoždění. Budeme vás o vývoji situace nadále informovat.
Věřím, že DarkFort bude spuštěna co nejdříve a že s ní budete spokojeni.
My děláme co je v našich silách.

DarkFort on-line 03.03.03
V pondělí, 03.03.03, bude spuštěn web DarkFort. Více informací, pravidla a samozřejmě samotný web najdete od pondělí na www.darkfort.trek.cz. Ti, kdo se přihlásí do darkfort v týdnu od 03.03-10.03. dostanou malou prémii pro začátek.

Všem kadetům přeji hodně štěstí, v pondělí se to rozběhne!

PVH Danny, velitel Starbase 132, Jean Luc Picard a ostatní

3.3.2003 ENT: First Flight
  Čtyřiadvacátá epizoda druhé sezóny Enterprise bude mít název "First Flight" a podíváme se v ní o několik let zpět do doby před startem Enterprise NX-01. Příběh se bude točit kolem testování warp 5 motoru, který vyvinul Archerův otec, Henry Archer. Nicméně první test selže a loď je zničena, ačkoliv pilot přežije. Vulkánci obviní Hvězdnou flotilu z toho, že se svými testy příliš pospíchají a radí jim zpomalit. Dokonce lidem sdělí, že jejich kontrukce motorů je nestabilní.
Na projektu pracoval imladý poručík Charles Tucker a to spolu s týmem inženýrů kapitána Jefferiese. Po selkání prvního testu je to právě Tucker ještě s dalším důstojníkem Robinsonem, kdo pomáhá Henrymu Archerovi s testovacím letem NX-beta (a to bez souhlasu Flotily).
Epizodu bude režírovat LeVar Burton (Geordi LaForge). Je to již jeho čtvrtá epizoda Enterprise.

Trektoday

3.3.2003 Spuštění DarkFort odloženo
  Abych zamezil bombardování své osoby e-maily, tak se tímto pokouším vysvětlit jisté nepředpokládané důvody, které zabránili včasnému spuštění DarkFort. Kvůli problémům s převodem domény TREK.CZ jsme nemohli spustit hru včas (3.3. jak bylo slíbeno). Nyní už "pouze" čekáme na vyřízení přístupu k MySQL serveru. Já zde nechci nikoho jmenovat, ale podle vyjádření osoby, se kterou jednáme ohledně domény, se věc má takto, cituji: "Čekám, až náš admin vygeneruje přístupové heslo." Z mé zkušenosti s MySQL vyplívá, že to je otázka asi tak 1 minuty. Doteďka však toto heslo nemám (už je to několik hodin). Proto bych se chtěl touto cestou za celý tým omluvit. I když ten problém nemůžeme ovlivnit, velmi nás mrzí toto zpoždění. Budeme vás o vývoji situace nadále informovat. Věřím, že DarkFort bude spuštěna co nejdříve a že s ní budete spokojeni. My děláme co je v našich silách. Děkuji za pochopení

jean.luc@click.cz

4.3.2003 Martok Kolosem
  J.G. Hertzler (Martok) se nedávno nechal slyšet, že se velmi rád vrátil do Star Treku a to v epizodě Judgment z druhé sezóny Enterprise a to opět jako Klingon.
"Postava, kterou jsem ztvárnil, je úžasná, skutečně skvělá postava. Martoka jsem si velmi oblíbil a postavu, kterou hraji v Enterprise... no, není tak úplně zbavená mého Martok-ismu. Je sice velmi odlišný, protože je právník, což je opak válečníka, kterým byl Martok, ale jeho jednání řídí stejná duše. Jeho žebříček hodnot je stejný. Je to skutečně úžasná postava."

Ačkoliv se J.G. Hertzler už ve Star Treku objevil též jako vulkánský kapitán (DS9: Emissary), jako měňavec (DS9: Chimera) a jako Hirogen (VOY: Tsunkatse), musel se zůčastnit konkurzu. "Musel jsem na konkurs. Někteří stálejší herci nemusí, ale já musel téměř vždy. Jedinou výjimkou je má role Hirogena ve Voyageru, kterou mi sami nabídli. Ale když jsem se ucházel o měňavce Laase, musel jsem dokázat, že ho zvládnu zahrát dostatečně odlišně. Abych byl upřímný, jsem překvapen, že jsem dostal roli v Enterprise. Martok velmi ovlivnil můj život i mou kariéru, ale Kolose jsem si velmi oblíbil. Bylo skvělé se setkat s tak fantastickými herci, kteří jsou v Enterprise. Scott Bakula je neuvěřitelný."

Hertzler si už před lety s Bakulou zahrál a to v druhé sezóně seriálu Quantum Leap a nemohl si Bakulu vynachválit. "Neviděli jsme se patnáct let a poslední, co řekl, bylo: Doufám, že na další spolupráci nebudeme muset čekat dalších 15 let. Je úžasný. Ví o všem, co se kde děje. Všechno. Ale je také velmi přístupný, přívětivý a oblíbený všemi, kteří se na natáčení podílejí. Jeho cílem není jen to, aby každá scéna byla dokonalá, ale aby každý herec ze sebe vydal to nejlepší."

Redakce
Zdroj Trektoday

4.3.2003 Budoucnost Star Treku
  A opět jsme tu se Star Trek zprávami. Tentokráte si na stránkách TNZ CZ můžete přečíst druhý důvod, proč celovečerní film Nemesis selhal, dále o návratu Borgské Královny nebo jaká je možná budoucnost Star Treku...

TNZ CZ

4.3.2003 Nově na Memory Alpha
  Na stránkách CZ Kontinua v sekci Archiv Memory Alpha přibyly další dvě povídky od Androida (Data's day a Hra) a jedna od tuvoka07 (Kruh démonů).

CZ Kontinuum

5.3.2003 Fotoreportáž ze Star Trek Adventure
  Na této specielně zpracované stránce si můžete přečíst reportáž ze Star Trekové výstavy v Londýně, která naváže svým evropským turné. Můžete si prohlédnout interiéry na desítkách fotek...

Radka Stárková

5.3.2003 Klaus dostane přednost?
  Dostane nový prezident Václav Klaus přednost před Star Trekem? - Lidovky.cz dne 5.3. uvedly: ...Klausův projev z balkonu na třetím nádvoří Pražského hradu Česká televize zařadí do vysílání v pátek v 15:30. Z tohoto důvodu se také posunou nebo zruší některé pořady na prvním programu...

Dne 7.3. - Spíše než o projev se nakonec jednalo o krátké spontánní setkání s občany. Epizoda Původní série "Principy moci" byla odvysílána bez časové prodlevy.

Chuck Morris

5.3.2003 O'Brien nyní v TV
  Na ČT 2 se dnes od 20:00 můžete podívat na film Maringotka. Hlavní roli ztvárnil Colm Meaney, představitel Milese O'Briena z Nové generace a Deep Space Nine.

Surel

6.3.2003 DarkFort odstartovala
  DarkFort je konečně v chodu. Už se můžete přihlašovat.
Pro již registrované e-mailem: použijte prosím normální registraci a my Vám co nejdříve připíšeme slíbené body. Je to z důvodu, že nemám u sebe seznam registrovaných. Děkuji za pochopení a přeji příjemnou zábavu.

Jean Luc Picard

7.3.2003 Rozšířená Nemesis na DVD
  Podle neoficiálních zpráv by mělo být evropské vydání Nemesis na DVD rozšířeno o přibližně dvacet minut dalších záběrů, které však budou uloženy na disku odděleně od filmu v kategorii vystřižených scén a nikoliv ve formě nového střihu odlišného od kinoverze.

Dvě scény budou točit okolo konce filmu, kde se představí Picardův nový první důstojník, komandér Martin Madden. Podle režiséra Stuarta Bairda byly tyto spíše žoviální scény vystřiženy pro svou nadbytečnost a s ohledem na celkové dynamické vyznění filmu.

Další scény se točí kolem vedlejších postav, například filosofická debata mezi Picardem a Datem o člověku a smyslu jeho bytí, scéna, kde Troi je v turbovýtahu opět psychicky napadena Shinzonem nebo scény s Beverly a Worfem, kteří ve finálním sestřihu filmu dostali jen minimum prostoru.

U nás by měla Nemesis na DVD vyjít zhruba v srpnu a je jistá nemalá pravděpodobnost, že bude obsahovat i český dabing.

Redakce
Zdroj Trektoday

7.3.2003 Kalendář 2003 a Enterprise
  Na stránkách CZ Kontinua naleznete obrázkový kalendář pro rok 2003. Jednotlivé měsíce budou postupně doplňovány.

A v sekci Lodní knihova / Seriály a filmy přibyly ilustrační obrázky k dalším 6 epizodám seriálu Enterprise.

CZ Kontinuum

7.3.2003 Star Trek stále za babku?
  Star Trek hry stále v Levných knihách za babku! Jak mám ve zvyku i dnes bych vás rád informoval o možnosti stále zakoupit několik kousků her s motivem Star Treku v síti obchodů "Levné knihy".

V současné době je k mání zbytečně zavrhovaná onlinovka Star Trek: Conquest Online za slušných 149,- Kč a klasika jménem Judgment Rites v CD edici za báječných 99,- Kč. Přičemž tato hra je obohacena o dabing skutečnou TOSovskou posádkou a řadu inovovaných animací, o kterých jsme si mohli pochopitelně v době diskety nechat leda tak zdát.

Oba tituly jsou snadno k sehnání např. v Praze na Andělu, ale i další prodejny nijak nezaostávají a občas se objeví i 25th Anniversary, Pinball či další kousky. Přeji příjemné nakupování.

Jiří "Mr.Spock" Bigas

Komentář:
Star Trek hru Hidden Evil mají v JRC za 399 Kč. Je to zlevněné o 200 Kč.

Sugy

8.3.2003 Přihláška na Avalcon-Parcon 2003
  Na Festival Fantazie Parcon-Avalcon, který se chystá do Chotěboře od 2. do 6. července 2003 se již můžete přihlašovat. Veškeré informace naleznete na stránce Festivalfantazie.cz, resp. na Avalcon.cz.

Vzkaz od Imzadi - Ubytování na Avalconu-Parconu v Chotěboři
Jako loni na Eurocon, rozhodla jsem se, že veřejně rozhlásím "oficiální" ubytování trekkies na A-P v Chotěboři.
Tak tedy: Trekkies ( i ostatní), kteří jedou na AVALCON-PARCON a chtějí být ubytovaní ve společnosti ostatních trekkies, ať si hlásí ubytování do SPORTOVNÍ HALY !!!

Redakce

8.3.2003 Krátká odstávka TrekDNES
  Dnes mezi 12. a 18. hodinou proběhne série několikaminutových odstávek serveru v celkovém úhrnu do cca 30 minut v souvislosti s povyšováním hardwaru hostitelské stanice. Prosíme o pochopení.

Redakce

8.3.2003 Hidden Evil
  Star Trek hru Hidden Evil mají v JRC za 399. je to zlevněné o 200 Kč.

sugy@seznam.cz

8.3.2003 Tanec na vlnách
  Dnes večer jste mohli sledovat ve filmu Tanec na vlnách (Out to Sea) androida Data z Nové generace, tedy jeho představitele Brenta Spinera.

Komentář:
Hledáme každého, kdo by nám chtěl pomoci s monitorováním Startrekových herců v jiných rolích tak, abychom na ně zavčas upozorňovali zde na stránkách.

Redakce

9.3.2003 Fotoreportáž z Pragoconu 2003
  Ve dnech 22.-23. února 2003 proběhl Pragocon, na kterém měli Trekkies svůj samostatný Star Trek blok. Naši reportáž se spoustou fotek si můžete přečíst přímo tady.

Hypospray
ST Sickbay

10.3.2003 Přihlašte se na Neelixe on-line
  Dne 8. 5. 2003 proběhne v Praze setkání s Ethanem Phillipsem (Neelix, Star Trek: Voyager). Právě nyní máte možnost se na tuto jedinečnou akci přihlásit. Na stránkách CZ Kontinua naleznete elektronickou přihlášku. Počet míst je omezen, proto neváhejte a přihlašte se ještě dnes.

CZ Kontinuum

11.3.2003 Star Trek na německých televizích
  V sobotu 15.3.2003 ve 20:15 odvysílá německá televizní stanice Sat 1 pilotní film seriálu Enterprise. Poté bude každý pátek ve 20:15 následovat vždy nová epizoda. Kromě Enterprise vysílá tato stanice také seriály Deep Space Nine v sobotu a v neděli v 16:00 a Voyager v tytéž dny v 17:00. Dále vždy v 16:40 od pondělí do pátku vysílá stanice Kabel 1 seriál The Next Generation a v neděli v 18:10 původní Star Trek. TNG je na konci 2. sezóny, Voyager a DS9 na začátku 2. sezóny a TOS na začátku 3. sezóny. Takže po zahájení vysílání Enterprise se na těchto stanicích budou současně vysílat všechny Star Trekové seriály s vyjímkou Animované série.

Lt.Shark

11.3.2003 ST herci druhé půlky března
  16. března ve 22:20 na ČT1 se ve filmu "Kdyby zdi mohly mluvit 2" (If These Walls Could Talk 2) objeví Marley McClean, na kterou si možná vzpomínáte z Voyageru rolí Mezotti.
Malcolma McDowella (Soran - Star Trek: Generations) můžeme vidět 24. března ve 20:35 na Nově ve filmu "Prostě úžasná" (Milk Money), kde si zahraje bosse podsvětí.
Scott Bakula (Capt. Archer - Enterprise) hraje v hlavní roli filmu "Můj nejlepší přítel" (The Trial of Old Drum) a to 27. března v 9:45 na Nově.

Yakuzza

12.3.2003 Zamyšlení nad úpadkem
  Novinky na STFK TNZ CZ - Tentokráte vám přinášíme ohlédnutí do minulosti Star Treku z pohledu Ricka Bermana, dále informaci o nominaci Star Treku na ceny Saturn Awards, či výpověď Roxann Dawson a Roberta Duncana McNeilla o tom, jak vypadá režie seriálu Enterprise. V sekci Picardovo zamyšlení si můžete přečíst článek na téma Čím je způsoben úpadek Treku?

TNZ CZ

12.3.2003 Nemesis je bohyní odplaty
  Pagi na Sarden o nynější situaci ve Star Treku sice nenapsal nic nového, ale trefně Startrekovou "regeneraci" shrnul. Přímý link je zde.

Redakce

16.3.2003 Deltaflyer.tk
  DeltaFlyer ShipYard má konečně novou adresu a to www.deltaflyer.tk.

TomPerys

17.3.2003 Na konec se nespěchá
  Robert Duncan McNeill (Tom Paris) a Roxann Dawson (B'Elanna Torres) sice už nehrají manželský pár, ale stále mají mnoho společných zážitků, protože oba v poslední době režírovali epizodu Enterprise.

Dawson se předminulý víkend objevila na conu v Seattlu, kde se svěřila, že při začátku natáčení její epizody ani nevěděla, jak epizoda vlastně skončí. "Scénáře dostáváme s velkým zpožděním, Robbie to určítě potvrdí a neustále je během natáčení mění," řekla. "Jednou jsem dokonce dostala do ruky čtvrté jednání až čtvrtý den natáčení. Když jsem začala točit, ještě jsem ani nevěděla, jak epizoda skončí."

McNeill potvrdil, že se mu stalo něco podobného, když režíroval epizodu "The Breach", která už bude mít brzy premiéru. "Velká část příběhu je o doktorovi (John Billingsley) a na začátku jsme neměli k dispozici třetí a čtvrté jednání. Třetí jsme dostali druhý den natáčení a pak měl John scénu, kde měl být nějak zdrcený, ale my nevěděli, co se stalo v předcházející scéně. Celé to bylo o tajemství, které Phlox odhalí právě v té chybějící části. Přišel za mnou a ptal se co to je? Ale já to nevěděl. Takže jsme zvedli telefon a oni nám řekli, o čem ta chybějící scéna je."

Dawson nerežírovala jen Enterprise, ale také jednu epizodu seriálu Charmed. "Právě jsem dokončila práci na epizodě Charmed, doufám, že se na ní budete dívat, je to velmi speciální epizoda." Dodala, že režírování této epizody byla "úžasná zkušenost" a jak herci, tak celý tým byli vřelí a podporovali ji.

Redakce
Zdroj Trektoday

17.3.2003 Koncert Goldsmithe a žádost o pomoc
  Z důvodu náhlého onemocnění nemohu odjet na plánovaný zájezd do Londýna na koncert Star Trekové hudby dirigovaný Jerry Goldsmithem. Na programu je hudba ze Star Trek The Motion Pictutre. Pokud byste někdo měli o mé místo zájem tak mne prosím kontaktujte na telefonním čísle 777 619 666 (max do 17:00). Odjezd je zítra 11:45 z Florence a návrat je v neděli. Ubytování je zajištěno. Cena zájezdu vč. vstupenky na koncert cca 4000,- Původní cena činila 2000 autobus, 2200 ubytovani, 1200 lístek na koncert.

Samuel Thorn

18.3.2003 UPKB web v nové podobě
  Klub UPKB má od 1.ledna nové stránky na staré adrese www.upkb.wz.cz. Můžete si zde stáhnout pár pěkných obrázků, které, přiznáváme, nejsou naše. Můžete se podívat se na jedinou kompletní databázi knih se Star Trek tématikou vyšlých v ČR, stáhnout si obrázek předních stran těchto knih ve slušné kvalitě. A hlavně si přečíst o klubu a jeho členech. Přečíst si povídky či básničky.
A nezoufejte, zdá-li se vám tam málo informací, brzy jich bude více.

(Malé upozornění, stránky v některých prohlížečích nemusejí správně fungovat)
Těšíme se na vaši návštěvu.

Za UPKB:
Elizabeth Nicolsová a Jaremi Erik Johanson

18.3.2003 Hledání
  Od nakladatelství Laser byste mohli mít ve své Startrekové knihovničce už tři tituly ze série Deep Space Nine - Vyslanec, Obležení a Hledání. Posledně jmenovanou knížku "mají na svědomí" Diane Carey a Radim Rouče.

Vesmírná stanice Deep Space Nine a planeta Bajor jsou na okraji červí díry první linií obrany před jakýmkoliv útokem Dominionu. Ve snaze zabránit střetu se komandér Benjamin Sisko a jeho posádka vydávají v nevyzkoušené válečné lodi Federace na cestu červí dírou, aby nepřítele nalezli a čelili mu. Pokud neuspějí, nebude předem prohraná mezihvězdná válka hrozit pouze Federaci, ale také Klingonům, Romulanům, Cardassianům a všem světům kvadrantu Alfa.

Hledání má 229 stránek, doporučená cena 129,- Kč.

Redakce

18.3.2003 Cizinci z oblohy
  U nakladatelství Netopejr vyšla nová Startreková kniha - Cizinci z oblohy. Její autorkou je Margaret Wander Bonanno. Pro nás ji do češtiny přeložil Jan Mrlík a obálku graficky typicky ztvárnil David Spáčil. Za 445 stran (+ přílohu z Encyklopedie na téma Pracovní modul Work Bee a Phasery) zaplatíte 209,- Kč.

Děj knihy zahrnuje dvě rozdílné epochy v životě Kirka a Spocka.
Kniha I začíná v oněch nejasných letech mezi setkáním Enterprise s V'gerem ve Star Trek: The Motion Picture a smrtí Spocka v knize Khanův hněv.
Kniha II se soustředí na osudy mladšího kapitána Jamese T. Kirka po jeho jmenování velitelem a jeho vulkanského prvního důstojníka, který tehdy ještě nebyl tak docela jeho přítelem, v období těsně před příběhem z první televizní série "Kam ještě člověk nevkročil". V této epizodě se poprvé objevili Gary Mitchell, Lee Kelso a dr. Elizabeth Dehnerová a čtenář by v ní mohl narazit na zajímavé souvislosti.

Redakce

19.3.2003 Klingoni za pakatel
  Tak jsem se byl opět po čase mrknout do obchodu s levnými knihami v Jindřišské a co to nevidím? Star Trek: Klingon Academy za pouhých 149,- Kč! Tak tuhle nabídku by si nechal ujít jen úplný šílenec. Hra, která se u nás prakticky neprodávala a navíc v elegantním šesti-diskovémbalení. Super! Tak co takhle vysadit na pár dní Bridge Commander a pustit se do bojů se slabošskou Federací...?

Jiří "Mr.Spock" Bigas

19.3.2003 Stránky věnované ST bloku na Avalconu 2003
  Nedávno jsme zde upozorňovali na možnost včasného přihlášení na Festival Fantazie Parcon-Avalcon, který se chystá do Chotěboře od 2. do 6. července 2003 (veškeré informace naleznete na stránce Festivalfantazie.cz, resp. na Avalcon.cz).

A jak už se stalo tradicí, blok Star Treku má na Avalconech své místo. Od původních krátkých prográmků se propracoval až k několikadennímu programu ve velkých sálech. Letos jsou pro Star Trek vyhrazeny dny čtvrtek až sobota, tedy 3. 7. - 5. 7. 2003 - opět jsou zajištěny prostory chotěbořského kina.

Organizaci Star Trek bloku zajišťuje část členů ze Sexenprise productions unlimited (SPU), tým, který vznikl na silvestra roku 2001.
Jsou jimi tedy:
Martin "Skullman" Minář
Andrea "Leian" Schubertová
Jan "Zirland" Urbánek
Jan "JanoS" Senko
Jiří "JBr" Brožek
Roman "Stannik" Skřepek


Všechny bližší informace o ST bloku budete od dnešního dne nalézat na nově spuštěné stránce věnované právě této Startrekové akci. Její adresa je blok.startrek.cz.

Mezi partnerské stránky se řadí také Starnet, který začátkem týdne prošel malými změnami, např. každé fórum nyní může mít svoji vlastní anketu (do anket smějí hlasovat pouze přihlášení uživatelé). JohnyDog (programátor) také založil "fórum o budoucnosti StarNETu". Zde se můžete vyjádřit, co chybí, co přebývá, co je potřeba změnit a kam se má tato stránka do budoucna ubírat. Psát můžete své náměty, připomínky, kritiky, pochvaly, prostě všechno, co se týká StarNETu...

Redakce

20.3.2003 Kirk nechodí do bazaru
  William Shatner (James T. Kirk) nedávno řekl, že Star Trek se stal obnošeným šatstvem a potřebuje novou krev, aby přetrval.
"Chce to něco nového. Lidé odpovědní za natáčení ztratili směr a musí ho znovu najít. Je potřeba, aby přišla nová parta talentovaných lidí, kteří by měli ostatní přinutit k jinému přístupu. Ztratili svůj směr, díky tomu dělají příliš mnoho věcí, a také kvůli hrabivosti."

Shatner se ani nedívá na poslední seriál Enterprise a ani nebyl v kině na ST: Nemesis. "Zvláštní, že? Ale nikdy jsem nepocítil touhu ho vidět. Člověk by si myslel, že Paramount musí být znepokojen nedostatkem zájmu široké veřejnosti a sledovaností seriálu."
Podle Shatnera je řešení jednoduché. "Měli by se podívat, jaké to bylo v minulosti a přijít s dobrými příběhy."

Redakce
Zdroj Trektoday

21.3.2003 Novinky na Federaci
  Po delší době konečně mohu oznámit update stránek Star Trek: Federace, který jsem připravoval již delší dobu. Kromě recenze na knížku Sonda byla rozšířena i databáze, a to o impéria Romulanů, Cardassianů a Borgů. Již nyní mohu přislíbit, že přibližně za 2 týdny je budou následovat Klingoni a recenze na knížku Doktorovy rozkazy. Dnešní update v sobě skrývá také aktualizace informací o některých fanklubech a nejen to... Fleet Admiral Jiří Vaculík (fleet.admiral@startrek.cz)

Fleet Admiral Jiří Vaculík

21.3.2003 ENT: Bounty
  V epizodě "Bounty" bude kapitán Archer chycen lovcem odměn.
Jak se zdá, Klingoni vypíší na Archerovu hlavu odměnu (zřejmě po událostech v epizodě Judgment, kde byl Archer obviněn ze zločinů proti Říši) a on sám je chycen lovcem odměn jménem Skalaar.
Archer je pro Klingony velmi cenný a tak po jeho stopě nejde jediný lovec. Objevuje se další emzák Kago-Darr, který si přišel pro kapitána. Oba lovci spolu začnou o Archera bojovat a Skalaar těžce poškodí Kago-Darrovu loď a i s Archerem zamíří ke Klingonům.

Mezitím posádka Enterprise statečně hledá svého kapitána pod velením Tripa. Brzy objeví poškozenou loď Kago-Darra a vysvětlí mu situaci. Lovec jim ale odmítne dát jakoukoli informaci, protože si myslí, že Tucker chce odměnu za kapitána pro sebe.

Trektoday

22.3.2003 72 let hned po sobě
  Dnes, 22. března, slaví své dvaasedmdesáté narozeniny představitel kapitána/admirála Jamese Kirka, William Shatner.
Ve středu, 26. března, pro změnu sfoukne 72 svíček ze svého narozeninového dortu Spock, resp. Leonard Nimoy.
Oběma přejeme vše nejlepší do dalších let startrekové penze.

Redakce

23.3.2003 Recenze na Nemesis
  Vlado "Valdo Isoc" Eisenhammer sepsal po svém shlédnutí desátého Star Trek filmu ve Vídni recenzi, kterou si můžete přečíst přímo zde.

Ako filmový kritik širokej sorty filmov (ehm, môj osobný a subjektívny názor) váham medzi ôsmimi a deviatimi bodmi z desiatich, ale ako fanúšik sci-fi a Star Treku osobitne neváham dať 10 bodov z desiatich. To musíte vidieť!!!!!!
Prosím, berte toto ako môj osobný názor, ktorý sa snaží objektívne zhodnotiť film, a pomocou ktorého chcem reprodukovať svoje pocity. Samozrejme diskusia je možná, veď to by potom nemalo zmysel ani písať. Zároveň chcem aj pomôcť tým, ktorí na film chcú ísť, ale majú pochybnosti o tom, či to stojí zato (či vôbec budú mať možnosť). Rozhodne to zato stojí. Film si skutočne nezaslúžil kritiku niektorých kritikov.

Redakce

23.3.2003 Další soutěž na ds9.host.sk
  V poradi druha sutaz na ds9.host.sk sa zacina 24. marca. Sutaz bude trvat do 12. aprila, takze casu na zistenie spravnych odpovedi budete mat viac ako dost. Vyhrat budete moct napr. 4-cedeckovu ST Encylcopediu, CD-ROM Voyager Entertainment Utility, knihu Klingon Dictionary, ST kalendare a vela CCG kariet. Sancu na vyhru bude mat uplne kazdy, najlepsi ale ziskaju tie najlepsie ceny.

ds9fan

23.3.2003 Poslední šance na Londýn
  Už jen týden zbývá na to se vypravit do Londýna na Startrekovou výstavu. Radce Stárkové a jejímu manželovi se výlet do světa Star Treku moc líbil a proto jejich reportáž se spoustou fotek berte jako pozvánku do Německa, kam ST Adventure vrámci evropského turné dorazí.

Kromě přírůstku do sekce Reportáže přibyl také pátý obrázkový kvíz. Na vaše mozkové závity je připravená rovná stovka obrázkových otázek.

Hypospray
ST Sickbay

23.3.2003 Aliance čtyř
  Na stránkách CZ Kontinua v sekci Archiv Memory Alpha přibyly další dvě povídky z cyklu Návrat Stargate od tuvoka07 (Vault a Aliance čtyř).

CZ Kontinuum

24.3.2003 Novinky na TNZ CZ
  Na stránkách Star Trek Fan klubu TNZ CZ si můžete opět přečíst nové zprávy. Především vyjádření fanoušků, jakým způsobem se postavit ke Star Treku, co dělají některé z hvězd Star Treku a mnohé další. Byly aktualizovány i samotné stránky. U každého z filmů si nyní můžete stáhnout i původní scénář.

TNZ CZ

25.3.2003 První mimozemšťan v Praze
  CZ Kontinuum oslovilo širší scifistické publikum skrz článek na Sardenu - s Ethanem Phillipsem (Neelix) proběhne setkání 8. 5. 2003 mezi 14:00 a 18:00 hod. v prostorách hotelu Regina v Konojedské ulici č. 38, v Praze 10. Přímý link na stránku akce včetně on-line přihlášky najdete zde.

Redakce

25.3.2003 Titulky pro Enterprise
  Ahoj všichni.
Podařilo se mi na netu najít spoustu titulků k seriálu Enterprise v cizích jazycích. A jelikož v češtině je zatím asi jenom 5 titulků, tak by bylo fajn, kdyby se do překládání zapojilo co největší množství lidí. Mám spoustu titulků v POLŠTINĚ, MAĎARŠTINĚ a ŠPANĚLŠTINĚ. Pouze dvoje v angličtině. Takže jestli je někdo ochoten překládat z těchto řečí, ať se ozve a já mu pošlu jeden či dva kousky. Stačí to jen překládat a nezlobit se s časováním, tak by to nemělo být tak hrozný. Čím víc nás bude, tím dříve budou přeložené všechny titulky.
Tak se ozvěte. LLaP

Lt.Shark

26.3.2003 Paskvil o Star Treku
  V hudebním magazínu Paskvil, vysílaném 26. března ve 23:05 na ČT2 (reprízy 27.3. v 11:50 na ČT2 a 28.3. v 1:10 na ČT2) se bude mluvit o Star Treku a jeho fanklubu.
Informace o pořadu:
V dnešním vydání se v rubrice Report projdeme junglovou nocí mimo jiné se světovým DJem ZINCem, který se představil 8.3. 2003 v pražském klubu Roxy. Rubrika DVD.avi představí speciální vydání, tentokrát o seriálu Star Trek a jeho českém oficiálním fanclubu. Nebudou chybět ani recenze desek skupin JJ72, ECHOBOY, NENA a nového slovenského objevu Lucie Šoralové.

Yakuzza
Kuta

26.3.2003 Komentáře k DS9 - 6
  Na stránkách CZ Kontinua v sekci Lodní knihova / TV a Film naleznete komentáře k jednotlivým epizodám 6. (dosud nevysílané) sezóny seriálu Star Trek: Deep Space Nine. Další komentáře budou následovat.
Na stránkách najdete i nový kalendář na duben 2003.

CZ Kontinuum

27.3.2003 Tři nestačí
  Postava doktora Phloxe ze seriálu Enterprise zůstává pro diváky stále záhadná a tak byl John Billingsley přakvapen, když se producenti rozhodli o denobulském lékaři odhalit více. "Fanoušci chějí o Phloxovi a Denobulanech vědět víc, ale scénáristi stále šetří detaily, tak jak to má být," řekl Billingsley. "Myslím, že je to postupný proces. Nechtějí prozradit příliš mnoho příliš rychle."

Protože je Phlox prvním Denobulanem, který se kdy ve Star Treku objevil, dostali autoři možnost tuto rasu vymyslet od základů. A z pohledu lidských členů posádky Enterprise je to velmi zvláštní tvor. "Například, mám dlouhý jazyk, asi tak 40 centimetrů. Musím se častěji starat o své nehty na nohou. Mám tři manželky a některé své děti jsem dlouho neviděl. A to je vše, co bylo o mé postavě odhaleno."

Na začátku druhé sezóny dostal Phlox příležitost se blížeji poznat se svým velícím důstojníkem (epizoda Night In Sickbay). Billingsley chtěl, aby v této epizodě byla ještě více šokující scéna, než Neelixova koupel v pilotní epizodě Voyageru - The Caretaker.

"Reklama na Enterprise se často soustředí na odhalení Archerovi sexuality, ale já chtěl zamířit směrem, kterým se ještě nikdo nevydal. Řekl jsem 'No, mám tři manželky, co kdybych měl i tři... no tamty věci? Chris Black (výkonný spolu-producent) na to odvětil, že nemohu mít tři, protože už se dohodli, že jich mám pět! Představil jsem si tu scénu, kdy posádka nečekaně přijde na ošetřovnu a Phlox bude nahý. Představil jsem si jejich výrazy, jedni by byli šokovaní, druzí udivení. Mám ale pocit, že se to nikdy nenatočí."

Billingsley také řekl, že by rád prozkoumal další aspekty své postavy, obzvlášť doktorův vztah s T'Pol. "Phlox by neměl být jen komickou postavou," řekl. "Má i svou vážnou stránku. Je to antropolog, který žije mezi cizinci daleko od svých vlastních lidí. Jak by to změnilo vás? Vaši schopnost se opět včlenit mezi své? Bylo by to zajímavé téma. Tolik chce porozumět lidem a jejich pocitům. A jediná osoba, s kterou si o těchto pocitech může popovídat je ta, která o nich odmítá mluvit."

Redakce
Zdroj Trektoday

27.3.2003 Změny na Enterprise
  A opět jsme tu s dalšími zprávami. Tentokráte si můžete přečíst, k jakým změnám pravděpodobně dojde v sérii Enterprise, dále něco o hercích ST, ze kterých se stali režiséři a něco málo o epizodě Enterprise, věnované zejména Travisovi Mayweatherovi.

TNZ CZ

27.3.2003 Neelix v Praze nebude sám
  Doslova před minutou jsme obdrželi zprávu, ve které bylo psáno, že kromě Ethana Phillipse zavítá do Prahy i Chase Masterson alias Leeta ze seriálu Star Trek: DS9 a Lolita Fatjo, dlouholetá spolupracovnice tvůrců Star Treku.

CZ Kontinuum

28.3.2003 Nejen české titulky k Nemesis
  Poslední Star Trek film - Nemesis se k nám do kin nedostane, o to víc se budeme snažit, aby jeho databáze na našich stránkách byla co nejširší. V této chvíli si můžete prohlédnout desítky setříděných obrázků, stáhnout celý film v originále spolu s českými titulky a také jeho dabovanou verzi, která byla promítána na Párty pro Deep Space 9 a později s vylepšenou zvukovou stopou na Pragoconu. Nechybí anglické a české dialogy. Děkujeme Maverickovi.

Hypospray
ST Sickbay

29.3.2003 Špatný odhad na války?
  Během vysílání Původní série kapitána Kirka jste mohli zaznamenat, že "startreková" historie se někdy od té "naší" liší. Např. koncem 20. století neproběhly tzv. eugenické války tak, jak to bylo nastíněno v epizodě 1. sezóny Space Seed (Vesmírné sémě). Podle Star Treku se má lidstvo také vzpamatovávat z následků třetí světové války až od roku 2059. Vzhledem k irácké krizi bychom se postatomového hororu mohli dočkat klidně už o celá desetiletí dříve, než bylo řečeno v pilotní epizodě Nové generace (Encounter at Farpoint), tedy ne až v roce 2079. Vlastně není známo, zda se autoři Star Treku chtějí ve svých odhadech na budoucnost lidstva co nejvíce přiblížit skutečnosti, zda jim o shodu vůbec jde. I když Star Trek ukazuje lidstvo v příštích stoletích jako vyspělý národ, který se přes všechno zlé dokázal přenést, v 21. století bude světlým bodem snad jen Cochranův vynález warp motoru a první kontakt s Vulkánci. Bohužel, naše 21. století může být temnější ještě více, než nám ukazuje Star Trek.

Redakce

29.3.2003 Zkouška ohněm
  Autora této nové rozsáhlé povídky inspirovaly zejména příběhy od Jamese Filcina Kirka, dnešní povídka se tedy odehrává zhruba třicet let před jeho Konflikty.

Al-Batani

30.3.2003 Od kadeta k důstojníkovi Flotily
  Už více než dva roky je tu pro všechny Trekkies, fandy Star Treku, ale i nás ostatní on-line, internetová hra TrekGame. Stránky jsou sice slovenské, ale to jim v žádném případě nemůže vzít kvalitu obsahu ani jedinečnost. No a o co vlastně jde? Hra má svoje přesná pravidla. Po přihlášení (registraci) do hry máte možnost každý týden odpovídat na otázky týkající se světa Star Treku. (no občas i fyziky nebo vesmíru vůbec) Otázky mají dvě úrovně obtížnosti - jednodušší pro kadety a složitější pro důstojníky - říkáte si "Kadeti a důstojníci"? Za správně zodpovězené otázky totiž získáváte body a na základě těchto bodů můžete být povýšeni na vyšší hodnost. Nejdříve projdete akademií, pak důstojnickými hodnostmi. To ale není všechno, už jako kadet druhého ročníku můžete být zařazeni do "aktivní" - tedy už té on-line - služby na lodi, kde budete plnit různé mise. Svoji postavu ve hře můžete doplnit fotkou nebo příběhem a záleží jen na vás, jestli chcete být lékař, navigátor, poradce, vědecký důstojník nebo taktický důstojník. Postup v kariéře sice není nejrychlejší, o to víc však reálnější. Na stránkách funguje také diskuse, nebo se můžete dozvědet něco o aktuálně pořádaných akcích. Každou chvíli jsou stránky (a tím i samotná hra samozřejmě) upravované, vylepšované, zdokonalovávané a tak vůbec a hra je tedy pořád lepší a lepší... posuďte sami.

Redakce děkuje Molík.

30.3.2003 Eroticon
  SFK Trollík pořádá 19. dubna 2003 od 14 hodin první ročník Eroticonu, conu zaměřeného na erotiku z pohledu sci-fi a fantasy.
Na programu jsou přednášky, promítání a různá představení věnovaná literatuře, filmu, hrám a lidem - vždy s důrazem na erotiku a jí příbuzné obory. Účast přislíbila např. Františka Vrbenská.
Celý program je jednodenní (cca. 12 hodin) a odehrává se v kulturním centru Varta na jižním městě v Praze. Je zajištěna příjemná obsluha a velký výběr jídla a pití (V objektu je restaurace). Bude se pořádat také tombola o ceny.
Celodenní vstupné je pro ženy a dívky 70,- korun (přijdou-li v zajímavých kostýmech, mají vstup zdarma) a pro muže 90,- korun.

Redakce, Sarden

30.3.2003 Update na ST Projects
  Na stránkách ST Projects byla provedena rozsháhlá aktualizace (přeprogramování, menší změna designu, obsahu...). Stránky se zabývají především vlastní grafickou tvorbou, ale najdete zde i několik fotografií, mód do hry Star Trek Voyager: Elite Force a aktualizované odkazy.

Omicron001

31.3.2003 Avalcon - informace pro přednášející
  Avalcon 2003 se blíží a je tedy nutné postupně dávat dohromady konkrétní podobu programu Star Trek bloku. K tomu je ale zapotřebí i přednášejících.
Jak přihlásit přednášku:
Přednášky se přihlašují emailově u hlavních organizátorů Star Trek bloku. Pište tedy na leian@hvezdnaflotila.cz nebo na minar@ceskezneni.cz. Do přihlášky napište název a téma vaší přednášky (nemusí se nutně shodovat s tématy dnů), případně krátký popis jejího obsahu a další požadavky či dotazy.
Hledáme!
V současné době hledáme přednášející pro tato témata:
- ST fanfiction
- Jak ST hry rozvíjejí svět Star Treku
- Jak se natáčel ST Nemesis
Prosíme, ozvěte se nám, jistě se domluvíme. Naší snahou je zajistit kvalitní program, ale k tomu také potřebujeme vaši pomoc.
Bližší informace o formátu přednášek naleznete na blok.startrek.cz.

Organizátoři