Archiv TrekDNES - duben 2003

Archiv TrekDNES - duben 2003

1.4.2003 Herci 1. poloviny dubna
  Herci ze Star Treku v jiných rolích - ve filmu Patriot (The Patriot; 5. dubna ve 20:00 na Nově) si zahraje v jedné z hlavních rolí René Auberjonois, známý jako konstábl Odo ze seriálu Deep Space Nine.
Seamuse (Richard Riehle) z holorománu Fair Haven (VOY: Fair Haven a Spirit Folk) můžeme vidět v komedii Správna dvojka (The Odd Couple) 7. dubna ve 20:35 na Nově.
8. dubna v 9:45 na Nově můžeme vidět v komedii Dejte jim za mě pusu (Kiss them for Me) zahradníka Boothbyho (Ray Walston) z Nové generace a Voyageru.
Hned ve dvou filmech můžeme spatřit Jamese Cromwella, představitele Zeframa Cochrana a Yridiana Shreka (First Contact; TNG: Birthright) a to ve filmu Mutant II (Species II; 11.4. v 01:50 na Nově) a ve filmu L.A. – Přísně tajné (L.A. Confidential; 12. dubna ve 20:50 na ČT1)
12. dubna můžeme také vidět admirála Daughertyho z filmu Insurrection (Anthony Zerbe), a to ve filmu Mrtvá zóna (The Dead Zone; 22:45 na Primě).
Ve filmu Přízraky (The Frighteners; 12.4. v 00:40 na Primě) si zahraje Jeffrey Combs, známý svými rolemi Weyouna (DS9), Ferenga Brunta (DS9) a Penka (VOY: Tsunkatse).

Yakuzza

2.4.2003 Nechci slevu zadarmo
  Chtěl(a) by jsi mít doma figurku oblíbené postavičky ze seriálu Star Trek? Není nic snažšího, než navštívit stránky www.trekmodely.wz.cz.

Právě jsem uveřejnil vítěze soutěže a další soutěž právě začala. Stačí splnit jednoduchou podmínku a můžete mít slevu.

Di-voch

3.4.2003 TAS na kartičkách
  Opět přinášíme nové zprávy ze Star Treku. Tentokráte zde naleznete informaci o chystané dražbě sci-fi rekvizit, Jolene Blalock hovoří o své roli, animovaná série se dostává na sběratelské karty a mnohé další. Navštivte sekci "Novinky" na stránkách ST klubu TNZ CZ.

TNZ CZ

3.4.2003 Paskvil podruhé
  Redakce obdržela zprávu od Martina "Artima" Hlavatého, že v posledním vydání hudebního magazínu "Paskvil" se skutečně mluvilo o Star Treku, jak jsme za asistence Yakuzzy a Kuty avizovali u minulého pořadu.
Paskvil bude reprízován dnes ve 13:00 na ČT 2 a v noci z pátku na sobotu v 01:00 také na ČT 2 (v podstatě před reprízou TOSu).

Redakce

3.4.2003 Tellarité v Enterprise
  Spolu producent Mike Sussman a herec Jordan Lund nedávno prozradili, že v seriálu Enterprise poprvé objeví další dobře známá rasa z Originální série a to Tellarité. Tellarité se objevili v epizodě "Journey To Babel" a poznáte je podle prasečího rypáku :)

Tellaritského lovce Skalaara, který "uloví" kapitána Archera, bude hrát právě Jordan Lund a to v předposlední epizodě sezóny "Bounty". "Doufejme, že se nám podařilo podchytit stejný dojem jako v Originální sérii, samozřejmě s pár vylepšeními," řekl Lund.

Sussman, spoluautor scénáře, ocenil Lundův výkon. "Myslím, že Jordanovi se Skalaar skutečně povedl. Jeho postava dělá čest svému předchůdci (nebo vlastně následníkovi) Gavovi, kterého skvěle hrál John Wheeler." Tellarité jsou třetí známou rasou z TOSu, která se v Enterprise objeví. Nejprve to byli Andoriani a nedávno Tholiané. Sussman dále řekl: "Snažil jsem se je dostat zpátky už delší dobu. Hodně jsme se snažili, aby Tellarité zůstali stejně svárliví."

Fanoušci TOSu se nemusí obávat, že by se vzhled Tellaritů nějak drasticky změnil. Sussman slíbil, že vylepšení jejich vzhledu se vztahuje pouze k technice výroby masky, která od 60. let značně pokročila. "Michael Westmore odvedl fantastickou práci, podobně jako u Andorianů. Obzvlášť se mi líbí jak nové masky evokují hluboké oční důlky z původního vzhledu. Chtěl bych vám ukázat pár obrázků, ale budete si muset počkat až do premiéry epizody."

Lund zase přiznal, že je velkým fanouškem Původní série a v maskérně strávil tři hodiny. I on ocenil Westmorovu práci: "...diváci nebudou zklamáni jejich očima, ani nosem". Většinu scén strávil po boku Scotta Bakuly, kterého popsal jako skutečného profíka. "Pracovalo se s ním přímo báječně."

V této epizodě se také objeví jeden velice dobře známý herec ze Star Treku a to Robert O'Reilly, představitel klingonského kancléře Gowrona v mnoha epizodách TNG a DS9. Tentokrát ztvární postavu dalšího lovce Kago-Darra.

Trektoday

3.4.2003 Velké změny v Enterprise
  Jak se zdá třetí sezóna Enterprise bude ve znamení velkých změn. Poslední epizoda druhé sezóny bude pokračováním dvou předchozích klingonských epizod (Judgment a Bounty). Klingonský kancléř nabídne Durasovi šanci znovu získat svou čest, když zajme kapitána Archera. Mezitím je NX-01 odvolána k Zemi, protože na ni zaútočili nepřátelé.
Rick Berman řekl: Myslím, že tato epizoda bude dost překvapivá, protože je to první část dvojdílu, který změní celý seriál ve třetí sezóně. Nechci o tom říkat nic konkrétního, ale nemluvím tady o nějaké menší změně. Mluvím tu o změně, která v důsledku ovlivní celou misi, celou atmosféru seriálu. Jsme tím nadšeni. Něco bude prozrazeno v této poslední epizodě sezóny, ale dramatičtější změny nastanou až v premiérové epizodě té další.

Trektoday

4.4.2003 Amanda, Bareil a další
  Na stránkách CZ Kontinua naleznete v Lodní knihovně v sekci Postavy dalších 15 postav. Po hlavních postavách tak budou postupně přibývat i postavy vedlejší.

CZ Kontinuum

5.4.2003 Kathryn jako Katharine
  Kate Mulgrew (Kathryn Janeway) v současnosti hraje v nové hře (one-woman show) Tea At Five v roli legendární herečky Katharine Hepburnové. A právě za tu roli byla nominována na Cenu Lucille Lortel. Další nominovanou je například Tovah Feldshuh, která také ztvárnila důležitou osobnost a to dřívější izraelskou premiérku Goldu Meir. Dalšími jsou Pamela Payton-Wright a Parker Posey z Fifth Of July. O udělení ceny rozhoduje komise složená z herců, řežisérů, novinářů, učitelů, producentů a členů Nadace Lucille Lortel. Vlastní předání cen má proběhnout 5. května.

Zde naleznete stránky prezentující divadelní hru Tea At Five i s několika fotografiemi Kate Mulgrew.

Redakce
Zdroj Trektoday

5.4.2003 Startreková hudba se do důchodu nechystá
  Když před nedávnem skončil koncert Jerryho Goldsmithe v Londýně, bylo z různých fotografií patrné, že byl Jerry se svým výkonem (a s výkonem publika :-)) velice spokojen. Slíbil, že se do Londýna vrátí příští rok a speciálně pro londýnský symfonický orchestr složí novou skladbu. Zatím stále platí, že v tomto roce bude Jerry Goldsmith skládat hudbu k více filmům, než bylo v posledních letech obvyklé. K filmu Timeline je hudba již složená a nyní se finišuje, filmy Picasso at the Laipn Angle, Looney Tunes: Back in Action a Games of Our Lives mají pod kolonkou Original Score By vedeného stále Jerryho Goldsmithe. Myslím, že se můžeme těšit.

James T. Kirk

6.4.2003 Chystá se opět maškarní v Krakatitu
  Loni, 10. května 2002, se v Krakatitu v Praze uskutečnila maškarní sci-fi, fantasy a horor párty, kde se mimo jiné křtila dračice, kterou na zeď v baru namalovala Jana Šouflová. Oblíbená maškarní se bude konat opět v pátek a to 25. dubna od 19 hodin. Hlavním tématem bude Matrix, dvě vítězné masky dostanou od Warner Brothers vstupenky na předpremiéru Matrixu 2. Ostatní, co neseženou něco kolem Matrixu, mohou přijít v jakékoliv jiné masce, nejlépe sci-fi (minulý rok byl díky skupince Trekkies zastoupen i Star Trek). Fantasy styl je tentokrát nežádoucí. Jako jindy bude v ceně 100 Kč hudba, občerstvení a nějaké noční překvapení.

Redakce, Sarden

6.4.2003 Běžec
  Lidičkové a jiné entity, povídka Běžec je tu pro vás! :-) Někteří z vás jste již možná o ni slyšeli, ale pro ty, co o ní ještě nic neví, vám řekneme následující. Je to ne příliš vážně pojatá povídka z éry TOS, která se nevyhýbá absolutně ničemu lidskému (a vulkánskému a klingonskému a arinijskému a romulanskému a kdo ví čemu dalšímu:-) ... což vedlo nakonec k tomu, že jsme byly nařčeny z toho, že to je vlasntě soft-porno povídka. No... není to pravda, ale názor to není tak docela neopodstatněný;-))
Takže - přijměte laskavě tuto fan fiction s nadsázkou a nehledejte v tom příliš vědu:-) Najdete nás na bezec.startrek.cz.
Malé upozornění: má to 40 kapitol:-)

Lamar, Pantarei a Diegina

7.4.2003 Impérium Klingonů
  Na stránkách Star Trek: Federace proběhl již dříve avizovaný update. Jak již bylo předesláno před přibližně 2 týdny, kromě recenze na knížku Doktorovy rozkazy byla rozšířena i databáze, a to o impérium Klingonů. Opět mohu přislíbit, že přibližně za stejné časové období je budou následovat Ferengové a recenze na knížku Konečný odraz. Dnešní update v sobě skrývá také další aktualizace a nejen to... Více na federace.startrek.cz...

Fleet Admiral Jiří Vaculík

7.4.2003 Anketa pro všechny postižené Star Trekem
  Novinka na stránkách o ST bloku na Avalconu 2003 - připravili jsme pro vás online anketu, kterou jsme natáčeli na conech. Více na blok.startrek.cz.

Leian

8.4.2003 Procházka po tenkém ledě
  Patrick Stewart (kapitán Jean-Luc Picard) si podle interview pro TrekZone.de myslí, že by se Genu Roddenberrymu nelíbily změny v jeho vesmíru, které vznikly pod vedením Ricka Bermana.
"[Roddenberry] vytvořil idealistickou budoucnost," řekl Stewart. "Když chce producent zdůraznit filozofické aspekty, je to jako chodit po tenkém ledě. Seriál má v první řadě pobavit. Ale za tu zábavu je samozřejmě možné vložit myšlenky. Pod vedením Ricka Bermana se tyto společensko-politické věci dostaly více do popředí a vlastní zábava byla omezena. Myslím, že Roddenberry by s tím měl asi problém."

Stewart dále zopakoval, že Nemesis je zřejmě posledním filmem s Novou generací. "Myslím, že tímhle filmem jsme to zakončili," a dodal, že všichni odvedli skvělou práci a že si také musí všichni přiznat, že nemládnou.

Na otázku, zda mu chybí práce na seriálu, Stewart odpověděl: "Hrát jednu roli po sedm let je až dost," a dodal, že nabídky scénářů, které dostával během nátáčení Nové generace ho předem škatulkovaly. Řekl, že možná přijme roli v sitcomu.

V květnu přichází i do našich kin Stewartův nový film X-Men 2. Normálně ale žije v Anglii, kde v nejbližší době začne hrát ve hře Henrika Ibsena "The Master Builder". Podle svých slov právě dokončil natáčení filmu "The Lion In Winter", ve kterém hraje anglického krále Henryho II spolu s Glenn Close jako královnou Eleanor.

Redakce
Zdroj Trektoday

8.4.2003 Extreme Bob & Brave New World
  Robert Picardo (Holodoctor) a Tim Russ (Tuvok) vydali svá nová hudební CD, které se dají objednat na jejich stránkách nebo na conech, které navštíví.

"Extreme Bob" je opět několik parodií, které se nesou v podobném duchu jako písně z Picardova prvního CD "Basic Bob", díky kterému se na conech stal velmi populárním.
Dvacet procent výtěžku půjde na nadaci The Elizabeth Glaser Pediatric AIDS Foundation.
Extreme Bob si lze objednat přes Oficiální fan club Roberta Picarda, CARPE, po kliknutí zde.


Již čtvrté Timovo CD nese název "Brave New World". Předchozí byly Dream in Rio, Tim Russ a Kushangaza. CD obsahuje sedm písní, mezi kterými je i Moondance od Van Morrisona.
Více informací o pěvecké kariéře Tima Russe najdete na jeho oficiálních stránkách, kde jsou informace, jak si CD objednat.
Objednávat se dá i tradičně přes Amazon.com.

Redakce
Zdroj Trektoday

9.4.2003 Recenze na 1.sez. DS9 na DVD
  Na ds9.host.sk sa nachadza recenzia na prvu sezonu DS9 na DVD (RC2). Kedze je tam takmer 60 obrazkov, pre modemistom som pripravil aj bezobrazkovu verziu.
Mimochodom, kto sa este nezucastnil sutaze o ST ceny ma sancu tak urobit do konca tyzdna.

ds9fan

10.4.2003 ENT: The Expanse
  Oficiální info k poslední epizodě druhé sezóny Enterprise:
Země je napadena záhadnou cizí sondou a milióny lidí zemřou. Když se Archer dozví, že útočníci plánují příštím útokem zničit celou planetu, Enterprise se vydává na nebezpečnou misi do záhadné Delfské oblasti, aby se je pokusila zastavit. Ačkoliv T'Pol dostane přímý rozkaz od Vulkánského vysokého velení, aby se na misi nepodílela, rezignuje na svou funkci a zůstane na Enterprise. Na Archerovu hlavu je ale stále vypsána odměna a tak je do nebezpečné oblasti následují i Klingoni.

Touto epizodou byl dokončen přehled celé druhé sezony Enteprise.

Trektoday

11.4.2003 Kang, Koloth, Duras...
  Na stránkách CZ Kontinua naleznete v Lodní knihovně v sekci Postavy krom tří jmenovaných Klingonů dalších 12 postav. Po hlavních postavách tak budou postupně přibývat i postavy vedlejší.

A v sekci Archiv Memory Alpha přibyly další čtyři povídky z cyklu Návrat Stargate od tuvoka07 (Romulanská základna, Iconie, Iconie2 a Tok'Ra) a jedna povídka od Androida (Vyšší vědomí).

CZ Kontinuum

11.4.2003 O pět minut dříve
  Dnešní epizoda Původní série Star Treku (Elaan z Troyiu) začíná o pět minut dříve, tedy již v 16:25. Kdo propásne začátek, má druhou šanci v noci, tentokráte v 01:30.
Příští epizoda, Rajský syndrom, která bude vysílána 18. dubna, by měla začínat klasicky v 16:30.

Redakce

11.4.2003 Jak udělat z 3,5 palcové diskety vesmírnou loď Enterprise?
  Tak to vám poradí redakce Technetu přímo zde.

Je vám líto vyhazovat nefunkční disketu? Její části můžete "recyklovat" a vytvořit z nich třeba loď Enterprise, známou ze série Star Trek.
Návod se objevil na serveru Asciipr0n.com a k sestrojení lodě potřebujete disketu, nůžky, trochu šikovnosti a trpělivosti.

Redakce

12.4.2003 Postavy Expanse
  Paramount Pictures oznámil jména herců, kteří se objeví v poslední epizodě druhé sezóny seriálu Enterprise. Vrací se spousta známých postav a tak to může leccos prozradit o ději.
V seriálu se již po dvanácté objeví Vaugh Armstrong jako admirál Forrest. Spolu s ním to bude Gary Graham, tedy vulkánský velvyslanec Soval například z pilotní epizody Broken Bow nebo nedávné Cease Fire.
Také se po roce vrátí největší nepřátelé Enterprise, Sulibani. V seznamu jmen se objevuje John Fleck, tedy představitel Silika a samozřejmě s ním opět uvidíme i záhadnou postavu z budoucnosti (James Horan).
Další známým jménem je Daniel Riordan, který hrál klingona Durase v epizodě Judgment a zřejmě bude pronásledovat Archera.
V epizodě se také objeví klingonský kancléř, které ale bude hrát někdo jiný, než v pilotní epizodě Broken Bow.
Další postavou bude Rebecca, která bude zřejmě ženou z Archerovi minulosti, se kterou se opět nějakým způsobem zaplete.

Trektoday

13.4.2003 Herci 2. poloviny dubna
  Ve dvoudílném filmu Sally Hemingsová: Americký skandál (Sally Hemings: An American Scandal) 14. a 15. dubna vždy v 9:50 na Nově hraje v jedné z hlavních rolí Rene Auberjonois, představitel Oda z DS9.

James Doohan (představitel Scottyho z klasické série a TOS filmů) hraje ve filmu Vévoda (The Duke) 18.4. v 9:50 na Nově.

Ve filmu Rodinné prokletí (Above Suspicion) 19.4. 13:00 na Primě si zahraje představitel kapitán Archera z Enterprise – Scott Bakula.

V animovaném filmu Princ Egyptský (The Prince of Egypt) 21.4. od 10:00 na ČT1 dabuje jednu postavu Patrick Stewart (kapitán Jean-Luc Picard).

Yakuzza

13.4.2003 Návrat k Nové generaci
  Po dlouhých měsících se vracíme k aktualizaci databáze o Nové generaci. Kromě úvodu do děje jsme rozjeli přehled epizod, sekci humor a stáhnout si kromě desítek obrázků můžete také anglické titulky ke všem epizodám.

Hypospray
ST Sickbay

14.4.2003 Gayové ve Star Treku
  Marina Sirtis (poradkyně Deanna Troi) odpovídala v rádiu BBC na otázky fanoušků. "Nikdy jsme se vlastně nedozvěděli, co Troi dělá ve svém volnu, kromě cvičení. To jsme viděli několikrát. Takové ty kung-fu pohyby s Worfem, ale nikdy jsme se nedozvěděli, jaké měla koníčky. Takže si myslím, že by bylo zajímavé, kdybychom to zjistili."

Marina se také vyjádřila k tématu gayů ve Star Treku. "Na tohle odpovím stejně, jak na to odpovídal Gene Roddenberry. Jak poznáte, kdo je a kdo není gay? Oni nenosí cedulku na krku s nápisem 'Já jsem gay'. Takže kdokoliv z epizodních postav nebo těch, kteří seděli v baru, mohl být gay. Gene nechtěl, aby to bylo zdůrazňováno. Cítil, že ve 24. století by to nebylo tak důležité, aby to někdo musel zdůrazňovat."

Její audio interview s obrázky naleznete zde.

Redakce
Zdroj Trektoday

15.4.2003 Star Trek v Praze na čtvrtou
  Sarden potvrdil, že unikátnímu setkání hned čtyř Startrekových celebrit nic nestojí v cestě. I vy jste srdečně zváni na setkání s Ethanem Phillipsem, představitelem postavy Talaxiana Neelixe ze seriálu Star Trek: Voyager, jeho dabérem Zdeňkem Burešem, Chase Masterson, představitelkou Bajoranky Leety ze seriálu Star Trek: Deep Space Nine a Lolitou Fatjo, dlouholetou spolupracovnicí tvůrců Star Treku.
Toto unikátní setkání proběhne ve čtvrtek, 8. 5. mezi 13:00 a 18:00 hod - o hodinu dříve, než bylo původně avizováno, v prostorách hotelu Regina v Konojedské ulici č. 38, v Praze 10. Veškeré informace o tomto setkání naleznete na internetových stránkách www.KONTINUUM.cz.

Redakce

Komentář:
Podle zájmu o tuto akci se CZ Kontinuum rozhodne, zda bude v organizaci setkání českých fanoušků Star Treku s hosty ze zahraničí pokračovat. Každý návštěvník této akce proto svou účastí pomáhá přichystat tu další.

Redakce

17.4.2003 ST Herci - 17. týden
  Hned ve dvou filmech se objeví Ed Begley Jr., představitel Henryho Starlinga z VOY: Future´s End, a to ve filmu Špioni, hlavouni a drzouni (Spies, Lies & Nakes Tights) 21. dubna v 6:00 a 12:15 na Hallmarku a ve filmu Radši zpátky za mříže (The Crazysitter), který se vysílá 23. dubna opět v 6:00 a 12:15 na Hallmarku.

23. dubna můžeme ještě vidět Terry Farrell (Jadzia Dax), a to ve filmu Osobní zkouška, vysílaném v 9:30 a 17:30 na Hallmarku.

Ve filmu Fenomén (Phenomenon) si zahraje Brent Spiner (Data), 23. dubna – v 9:55 na HBO.

27. dubna v 7:45 na Hallmarku se ve filmu Život ve lži (The Patron Saint of Liars) objeví Susanna Thompson, představitelka Borgské královny z epizod Dark Frontier a Unimatrix Zero.

Yakuzza

18.4.2003 Komentáře k VOY - 1
  Na stránkách CZ Kontinua v sekci Lodní knihova / TV a Film naleznete komentáře k jednotlivým epizodám 1. sezóny seriálu Star Trek: Voyager. Další komentáře budou následovat.

CZ Kontinuum

20.4.2003 Veselé velikonoce
  Redakce přeje všem čtenářům hezké prožití svátků jara a skrz DanaQ vám nabízí obrázek pro zasmání, který se mu skutečně povedl :)

Redakce

20.4.2003 Na vesmírné stanici 132
  Z důvodu kolapsu počítače jsem ztratil veškeré kontakty a správná řešení soutěže Na vesmírné stanici 132. Prosím všechny, kteří se mi ozvali, buď skrze figurky, modely nebo zaslali výsledky do soutěže, ať mi napíší na můj e-mail. Děkuji za pochopení.

Di-Voch

21.4.2003 Třikrát Goldsmith
  Zpráva č.1: Ve dnech 9. – 11. května se koná v Barceloně koncert Jerryho Goldsmithe. Samozřejmě je na programu i hudbe ze Star Treku – tentokráte z Nemesis. Kompletní program je následující:
Star Trek Nemesis

The Last Castle
Main Theme (Septemeber 11th 2001)
Military Justice
Taking Command
The Flag

Twilight Zone The Movie

The Sum Of All Fears
Clear The Stadium
The Mission

The Edge
Main Title
Finale

Medley Of Motion Picture Themes
The Sandpebbles
Chinatown
A Patch Of Blue
Air Force One
Poltergeist
Papillon
Basic Instinct
The Wind And The Lion

Suite From Patton
Main Title
The Hospital
The Attack
The Battle Ground
The Payoff

Soarin' Over California
(From Disney's California Adventure)

Více informací na stránkách barcelonského symfonického orchestru www.obc.es.

Zpráva č.2: Během tohoto týdne uvidíme na obrazovkách českých televizí hned tři filmy s hudbou od Jerryho Golsmithe: NOVA, pondělí 21.4. v 17.25 Šaman; NOVA, středa 23.4. ve 20.35 V moci posedlosti; NOVA, pátek 25.4. ve 21.35 Šerifové.

Zpráva č.3: Bohužel musím oznámit, že akční sci-fi Timeline od Michaela Crichtona nebude mít hudbu od Jerryho Goldsmithe, skladatelem bude Brian Tyler. Na této adrese probíhá petice pro zachování hudby Jerryho Goldsmithe k filmu Timelline. Prosím a vyzývám tímto všechny: podpořte tuto petici. Naděje padne poslední. Další Goldsmithovy "úkoly" pro tento rok zůstávají v platnosti.

James T. Kirk

21.4.2003 Nejen Previews
  Do sekce "Stáhněte si" jsme pro vás tentokrát připravili přehled upoutávek a úvodních sekvencí Původní série Star Treku. Jde o totožná videa, která vám od 22. února 2002 postupně nabízíme v sekci "Epizody na ČT". Kromě toho si můžete stáhnout reportáž o Star Trek filmech na DVD, která byla zařazena do nedávno vysílaného hudebního magazínu Paskvil.

Hypospray
ST Sickbay

22.4.2003 Napište si o titulky
  Přeložil sem titulky k epizodě Terra Nova ze seriálu Enterprise. Kromě toho mám k dispozici další dvoje titulky, které nejsou na www.zirland.tk, jde o Fight or flight od Aridella a 2 Days and 2 Nights od Ds9fana. Pokud máte zájem, tak si o ně napište.

Mimochodem pomohlo by, kdyby se našlo několik dalších lidí, kteří by byli ochotni taky něco přeložit a nevyužívat jenom práce ostatních, takže pokud by se někdo našel, ozvěte se. K dispozici na překlad mám titulky z polštiny, maďarštiny a španělštiny. Kromě toho jeden díl v angličtině a sháním další.

Lt.Shark

22.4.2003 Kalendář na květen
  Na stránkách CZ Kontinua naleznete dva nové kalendáře na květen 2003.

CZ Kontinuum

23.4.2003 Co nás nezabije, to nás posílí
  Aspoň doufám, že tohle pravidlo platí. Situace s přípravou Festivalu Fantazie, jehož podstatnou součástí je velký Star Trek con, totiž není zrovna růžová. Možná už se k vám doneslo, že na Festival Fantazie nebude k dispozici oblíbená ubytovna Obchodní Akademie. 130 lůžek v dvoulůžkových pokojích. Tedy 2/5 chotěbořské lůžkové ubytovací kapacity.
Nejdříve PROČ a potom JAK Z TOHO VEN.

PROČ?
Velmi stručně – ředitelka Obchodní Akademie nevzala úmyslně v potaz Festival Fantazie při plánování rekonstrukce internátu. Bude se měnit kotelna, záchody a umývárny a všechny trubky v jedné polovině internátu. Rekonstrukce začne přípravnými pracemi v půlce června, 30.6. začne naostro. Tedy v době festivalu. Přes veškerou snahu a podporu starosty Chotěboře se nepodařilo s KÚ (nadřízený orgán a investor) a OA vyjednat posunutí rekonstrukce aspoň o pár dní, přestože rekonstrukce má končit 16.8. a je tedy 14 dní rezerva na konci prázdnin. A přestože OA by spoluprací s námi vydělala cca 180.000,- zisku, jehož část by se jistě dala použít na urychlení rekonstrukčních prací.

JAK Z TOHO VEN?
Kapacit na ubytování ve spacáku je neomezeně. Vezměte si více podložek pod sebe a toto oblíbené ubytování zahrnuté v ceně vstupu vám dá možnost bydlet přímo v Chotěboři, pár metrů od místa konání. Ubytování na lůžkách v Chotěboři je téměř obsazeno, zůstávají volná místa ještě na Geofondu, což je 1700 m od KD Junior. Přednost dostávají přihlášení na celý Festival Fantazie. Volná jsou místa v hotelu a ubytovně Filippi Ždírec nad Doubravou, 10 km od Chotěboře s výhodou, že je to přímo na nádraží a lze tedy několikrát denně využít pro dopravu vlak, nemluvě o našem speciálním ranním autobuse a večerním odvozu autobusem z Chotěboře. Další lůžková kapacita bude zajištěna stejně jako loni ve vagónech ČD na nádraží v Chotěboři. V jednom kupé jsou 4 lehátka s lůžkovinami, jedno za 60,- na noc, dvojice si může koupit celé kupé pro sebe (platí pochopitelně dvojnásobek). Toalety jsou na nádraží, dále bude využito chemických toalet. Na nádraží se o účastníky postarají členové chotěbořského železničního spolku, připraveno bude opět večerní posezení a občerstvení. Internátní ubytování je k dispozici v Havlíčkově Brodě. Domluvena je snížená cena 80,- Kč za noc. Rozdíl 2x40,- Kč oproti ceně OA lze například použít pro dopravu taxíkem v libovolném čase. Jedna cesta pro 4 do HB totiž vyjde na 160,- Kč. Dopravu bude zajišťovat jeden náš speciální taxík přes celý den, bude stát u Sokolovny, večer bude posílen. Hlavní nápor dopravy ale zvládne náš speciální autobus, který pojede minimálně 4 denně – dvakrát ráno (cca v 8 a 9 z HB), dvakrát večer (cca 23 a 1 z Chotěboře). Cesta trvá 15-30 minut, v závislosti na druhu dopravy, ráno tedy bude možné pohodlně stihnout snídani a program od 9, respektive 10. Dále se samozřejmě dá využít hromadná doprava nebo běžný taxík.

A CO FESTIVAL?
Víme, že by všichni nejraději bydleli v Chotěboři, ale pro letošek to prostě bohužel není možné. Omlouváme se za to. Příští rok bude ale k dispozici nejen OA, ale konečně i rekonstruovaný hotel Vysočina a možná i další ubytovací kapacity přímo v Chotěboři. Jde jen o to, aby Festival Fantazie přežil letošní nepřízeň osudu, KÚ a OA. A k tomu můžete přispět vy všichni, tím, že budete festival všude propagovat, tím, že přijedete a přivezete s sebou co nejvíce svých kamarádů, kteří si také chtějí užít fantastickou dovolenou a začátek prázdnin. Jen velký počet účastníků zachrání festival a spolu s ním největší český Star Trek con, který má před sebou stále velkou perspektivu a bohaté plány na další roky. Přijeďte a užijte si svůj Star Trek con co nejlépe, bude to zase stát za to.

Vašek "Kritizátor" Pravda - hlavní organizátor Festivalu Fantazie
Podrobnosti o ubytování k dispozici na www.festivalfantazie.cz

25.4.2003 Leeta, Zek, Mudd...
  Na stránkách CZ Kontinua naleznete v Lodní knihovně v sekci Postavy krom tří jmenovaných dalších 12 postav.

CZ Kontinuum

25.4.2003 Holootec Sabriny
  Robert Picardo (Holodoctor) si zahrál otce Sabriny, Boba (Bobe mu říkají i ve skutečnosti) ve stejnojmenném seriálu Sabrina. Sabrina už není puberťačka, dospěla a bude se v poslední epizodě seriálu vdávat. V této epizodě se objevil ještě další herec ze Star Trek Voyageru - Patrick Kerr. Místo Bothana z epizody Persistence of Vision si zahrál oddávajícího.

Redakce

26.4.2003 Borgové v Enterprise poslouží kontinuitě
  V britském magazínu SFX se objevily další informace o borgské epizodě v Enterprise - "Regeneration". Jak už víme, tři vědci naleznou těla zmrzlých borgů ve troskách koule z filmu First Contact. Asimilují transport vědců a opustí Zemi warpem 4. Enterprise dostane za úkol transport najít. To se jí podaří, ale právě když Borgové asimilovali Tarkaleanskou loď. Když transportují přeživší na loď, posádka je ohromena, když zjistí, že Tarkaleané byli asimilováni. Navíc se po pokusí asimilovat doktora Phloxe a zamořit Enterprise borgskou technologií. Naštěstí Phlox dokáže, díky své fyziologii, účinky asimilace zvrátit, ale Enterprise se stále musí vypořádat se zborgizovanou lodí.

Ko-producent Enterprise Michael Sussman k této epizodě řekl, že rozhodně neporuší kontinuitu, ale naopak ji poslouží. "Považuji se za člověka, který lpí na kontonuitě. Musím přiznat, že se v tomto ohledu Enterprise nechová občas příliš korektně, ale snažíme se s tím dělat, co můžeme. A obzvlášť u "Regeneration" jsem na to pečlivě dohlížel. Jako fanouška mě nic neznechutí víc, než očividná ignorace k faktům, které byly ustanoveny dříve."
Na otázku jak vysvětlí, že první setkání Borgů a Federace měl uskutečnit Picard, Michael odpověděl: "Je tu takový detail, který je často přehlížen. Setkání Enteprise a Borgů v systému J-25 nebylo prvním setkáním. V epizodě Q Who? bylo jasně řečeno, že Borgové zničili několik federačních a romulanských základen podél Neutrální zóny - poslední epizoda první sezóny. Tento fakt je v dalších epizodách přehlížen. Zajímalo mě, co Borgové v epizodě Neutral Zone a Q Who dělali tak daleko od domova. Co je v této části galaxie upoutalo? Z Dark Frontier navíc víme, že se v prostoru Federace potulovali ještě dříve. Mělo Společenstvo nějaké informace o Zemi a Federaci? Mohu s klidem říct, že Regeneration nabídne na tyto otázky jednu možnou odpověď. Přinejmenším to donutí fanoušky pořádně popřemýšlet."
Na otázku, zda bude Phlox skutečně imunní na nanosondy, řekl: "Obvykle tyhle fámy nekomentuji, ale Phlox rozhodně nebude imunní."
Se Sussmanovým názorem souhlasí i "consulting producer" David A Goodman , který řekl, že epizoda skutečně poslouží kontinuitě.

Trektoday

27.4.2003 ST Herci - 18. týden
  Ve dvou filmech můžeme vidět Jamese Cromwella (Cochrane), a to ve filmu Babe: Galantní prasátko (Babe, The Gallant Pig) 1. května v 7:20 na Nově a ve filmu Vesmírní kovbojové (Space Cowboys) 4. května v 6:00 a 17:50 na HBO.

Ve filmu Au pair aneb Slečna na hlídání si zahrajou hned dva ST herci, a to John Rhys-Davies (Leonardo DaVinci z VOY) a Richard Riehle (Seamus z holorománu Fair Haven). Film se vysílá 1. května v 15:35 na Nově.

Ve dvou filmech můžeme také vidět Rona Perlmana z filmu Star Trek: Nemesis (Romulan Viceroy), a to ve filmu Titan A.E. (2.5. ve 13:15 na HBO) a ve filmu Uprchlíci na útěku (3.5. v 16:00, 9.5. v 8:00 a 17:15 a 15.5.v 16:35 vždy na HBO).

3. května můžeme také vidět Louise Fletcher (Kai Winn; DS9) ve filmu Bláznivá škola (High School High), ve 21:05 na ČT1.

Yakuzza

28.4.2003 Marťané přicházejí
  Na serveru Startrek.cz k dnešnímu dni přibyla televizní pozvánka na film Válka světů (The war of the worlds) na motivy stejnojmenné novely H.G.Wellse. Snímek z roku 1953, který za své velkolepé technické zpracování získal Oskara, vypráví dnes již dobře známý příběh marťanské invaze na Zemi.

Redakce

28.4.2003 Star Trek Fan Fiction
  Právě jsme rozběhli nové stránky Star Trek Fan Fiction pro veškerou Fan Fiction ze Star Treku. Zatím je funkční pouze textová verze, nicméně grafická je již na spadnutí. Tak nám posílejte příspěvky, ať ty stránky nezejí prázdnotou :)

James Filcin Kirk

28.4.2003 V Ostravě je levno
  V Levných knihách v Ostravě vedle McDonalda si můžete koupit knížky Nové generace z první edice od nakladatelství X-egem (modrá obálka) za neuvěřitelných 19 Kč. Jedná se o knihy Střetnutí na Farpointu, Imzadi, Metamorfózy a Smrtelné ohrožení. Knihy jsou úplně nové a je jich od každé cca 20-30 kusů.

Naopak, v Praze, v několika patrovém Paláci knih uprostřed Václavského náměstí mají na Star Trek knížky samostatný stůl (v rohu se krčí jen dva tituly Červeného trpaslíka). Pokud vám některý titul z nově vydávaných knih od nakladatelství Laser a Netopejr unikl, rozhodně se tam zajeďte podívat (sekce scifi je v -1 patře vpravo).

WesleyC

28.4.2003 Impérium Ferengů
  Na Star Trek: Federace proběhl poněkud opožděný avizovaný update. Jak již bylo předesláno, kromě recenze na knížku Konečný odraz byla rozšířena i databáze, a to o impérium Ferengů. Mohu přislíbit, že je bude následovat Dominion a recenze na knížku Čest kapitánů. Více na federace.startrek.cz...

Fleet Admiral Jiří Vaculík

29.4.2003 Fotoreportáž z Párty pro Deep Space 9
  Od Párty pro Deep Space 9 uplynuly už téměř tři měsíce - dlouho jsme odkládali reportáž z této akce, tak nějak se nám nechtělo psát o sobě samých, navíc, když se první únorový víkend nejen z našeho pohledu vydařil. Nakonec jsme usoudili, že by byla škoda nepodělit se s vámi o fotky a na památku skrz reportáž nezvěčnit, jak celá akce probíhala.
Reportáž je psána z pohledu organizátorů a je doplněna téměř 170 fotografiemi, za které děkujeme Masce, Kruxminorovi, Snorchlovi a .....Q..... .

Hypospray
ST Sickbay

29.4.2003 Všechno nejlepší, kapitáne!
  Dnes, 29. dubna, slaví své 48. narozeniny Kate Mulgrew (kapitán Kathryn Janeway), která v současnosti hraje Katherine Hepburn ve hře Tea at Five. Všechno nejlepší, Kate!

Kathryn Janeway

30.4.2003 Chakotayova proslulá vana
  Robert Beltran (komandér Chakotay z Voyageru) si zahraje soudce Ojeda ve 22. epizodě seriálu C.S.I.: Miami (2002). Epizoda se jmenuje 'Tinder Box' - scénář k ní napsal Corey Miller. Zápletka se otevírá požárem v nočním klubu, při kterém zahyne šestnáct lidí. Podpříběhem se stává vyšetřování smrti prostitutky, která byla nalezena v Ojedově vaně. Režie se ujal Charlie Correll, který vypomáhal s ST III. - Pátrání po Spockovi. Hostování scifi herců uzavírá Ben Browder, představitel Johnyho Crichtona ze seriálu Farscape.

Redakce
Zdroj Trektoday

30.4.2003 Vlasy součástí smlouvy
  Německá stránka TrekZone.de pořídila s představitelem komandéra/kapitána Benjamina Siska - Avery Brooksem (Star Trek: Deep Space Nine) rozhovor.
Brooks si zavzpomínal: "Star Trek nám dává naději, že dokážeme během následujících staletí překonat své slabosti a že lidstvo bude žít v míru." Přiznal, že ho velmi zaujal příběh pilotní epizody, osud muže, který prodělal těžkou osobní ztrátu, s níž se nedokázal smířit, dokud se nevydal do "neznámé části vesmíru" a nezachránil své lidi před jiným inteligentním druhem.

"Star Trek nám dovoluje mluvit o světě a ukazuje všem věci, které by nemohl, pokud by by byl zasazen do současnosti." dodal. Dále poznamenal, že v tom právě viděl příležitost, jak do Siska vložit něco ze svého Africko-Amerického dědictví. "Můj původ je zcela očividný... jsem ztělesněním své kultury, ať už chci nebo nechci."

Brooks neměl na počátku seriálu holou hlavu, protože jeho smlouva obsahovala podmínku, se kterou souhlasil, tedy že si své vlasy ponechá. Podle Averyho bylo důvodem to, že producenti si přáli odlišení od jeho předchozí televizní postavy - Hawka ("Man Called Hawk, A" - 1989). "Postupem času mi dovolili, abych si úplně oholil hlavu a nechal narůst bradku."
Díky každotýdennímu natáčení se stal také více spontálnější ve své roli kapitána, obzvlášť když mu jeden z režisérů zakázal používat ruce.

Redakce
Zdroj Trektoday