Archiv TrekDNES - květen 2003

Archiv TrekDNES - květen 2003

1.5.2003 Timeline Star Treku
  Na stránkách CZ Kontinua naleznete v Lodní knihovně zbrusu nový projekt - Timeline (Časovou linii Star Treku), chronologicky řazený seznam událostí světa Star Treku.

CZ Kontinuum

1.5.2003 Čáry báby Cotkytle
  V neděli, 4. května, vysílá Česká televize na svém prvním programu pohádku Čáry báby Cotkytle, aneb tři zlaté zuby děda Vševěda. Objeví se v ní celá řada známých herců, hned tři z nich propůjčili svůj hlas postavám seriálu Star Trek Voyager. Zuzana Slavíková (dcera čarodějné báby Cotkytle, Zindulka) ala Borgská královna, Lenka Filipová – Kudelová (Mikuška Kudláčková) ala Seven of Nine a Jan Kolařík (Honza) ala Harry Kim. Pohádka určitě dopadne dobře a rozhodně nikdo nebude asimilován :)

Martin Šlancar

2.5.2003 VHS Enterprise ustupují DVD
  V současné době se plánuje vydání Enterprise na DVD, což potvrdil zástupce Paramountu. V Evropě se přestanou na VHSkách vydávat epizody kvůli malému úspěchu. Místo toho chce Paramount vydat seriál na DVD v balení po sezónách obdobně jako u Star Trek: The Next Generation a Star Trek: Deep Space Nine. V plánu je vydání prozatím první sezóny ke konci tohoto roku (přesné datum vydání prozatím není určeno). Zatímco bude po celý tento rok vycházet Deep Space Nine, Paramount se již připravuje na vydání Voyageru opět ve stejném provedení. Přesná data nejsou známa, ale zřejmě bude Voyager vycházet během celého roku 2004.

Redakce
Zdroj Trektoday

2.5.2003 Trekkies 2
  Denise Crosby (Tasha Yar z Nové generace) a režisér Roger Nygard naplánovali pokračování snímku Trekkies (film o fanoušcích seriálů Star Trek).

"Pokud rádi sledujete reakce lidí, tak vás určitě bude tento dokument zajímat," řekl režisér Roger Nygard o svém novém snímku Trekkies 2, který se začně natáčet ještě tento týden v Evropě. Nygard porovnával výrobu dokumentu o fanoušcích Star Treku s výrobou dokumentu se špičkovými atlety ve smyslu, že nás více zaujme a pobaví sledovat někoho, kdo je ve vyjadřování svého fanouškovství tak originální a extravagantní."

Ačkoli si byl vědom diskutabilnosti prvního filmu Trekkies, který se soustředil hlavně na ty nejextravagantnější fanoušky, řekl, že byl potěšen, kdyby na toto téma lidé diskutovali, ale nemyslí si, že film vyvolá nějaké větší spory. Tím chtěl říci, že nechce, aby měli fanoušci pocit, že je zobrazuje v negativním světle.
"Někteří lidé nám toto trochu vráží, že neukazujeme normálnější lidi." dodal. "Můj první argument, který mě na toto téma napadá je - kdo určí, co je normální?"
Nygard dodal, že se chce na Trekkies podívat z jiné perpektivy, proto se budou oba filmy vzájemně doplňovat. Crosby a Nygard chtějí najít ty, co přehlédli, aby byl film více všeobecný. Budou natáčet na conech v Německu, Paříži, Londýně, Itálii a Austrálii, stejně jako ve Spojených Státech.
"Svět Star Treku nezná hranice a my budeme více pátrat, jak tento televizní seriál pronikl do podvědomí lidí po celém světě. Chceme se více soustředit na dobročinnost fanoušků Star Treku a vyslechnout si více příběhů o tom, jak Trekkies věnují svůj čas, peníze a další úsilí pro zlepšení Startrekové komunity.

Celý článek najdete na serveru SyFy Portal.

Redakce
Zdroj Trektoday

3.5.2003 Star Trek na stránce České televize
  Oficiální stránka České televize prošla některými úpravami designu a obsahu. Při této příležitosti byla rozšířena i prezentace Star Treku a přidán do databáze přehled epizod III. řady - české názvy, které do této chvíle chyběly. Navíc můžete jednotlivé sezóny samostatně ohodnotit na malém hlasovátku s možnostmi: "ztráta času", "nic moc", "jde to", "líbí se mi", "výborný".

Orientace na stránce: dole na stránce pod záložkou "Katalog" - Pořady od A - Z, dále vpravo nahoře pod záložkou "Pořady podle žánrů" - Seriály - z něhož se rozvine seznam včetně odkazu na Star Trek III. Z něj vedou další odkazy.

Redakce

3.5.2003 Star Trek na rozcestí - kterým směrem se vydá?
  Na Sardenu se objevila úvaha od Pagiho týkající se budoucnosti fenoménu Star Trek. Přímý link je zde.

Seriál Star Trek: Enterprise se blíží ke konci své druhé sezóny, ale už půl roku se potýká s problémy a tak se napětí mezi fany a produkcí snažil v rozhovoru pro SCI-FI Wire rozptýlit Rick Berman. Závěr druhého ročníku by měl značně vybočit ze standardního modelu vesmíru ST a připravit diváky na nové pojetí leitmotivu ST, které produkce chystá pro třetí ročník ENT. Má taková změna naději na znovuoživení slávy ST?

Redakce

4.5.2003 ST Herci - 19. týden
  6. května ve 21:00 a ve 2:15 na Hallmarku můžeme ve filmu Osobní zkouška (Crossing the Line) vidět Terry Farrell (Jadzia Dax; DS9).

7. května si ve filmu Tango & Cash zahraje Marc Alaimo (Gul Dukat; DS9). Film můžeme vidět ve 22:55 na Nově.

8. května můžeme ve filmu Ztraceni v moři (Deep End of the Ocean) ve 20:00 na Nově vidět Whoopi Goldberg – Guinan z Nové generace.

9. května si zahraje Michelle Forbes (Ro Laren z TNG) ve filmu Mesiáš (Messiah), a to o půlnoci na Nově.

10. května v 6:00 a 13:00 na Hallmarku si zahraje John Savage (Capt. Ransom z VOY: Equinox) ve filmu Nimrod východní Afriky.

Yakuzza

6.5.2003 Komentáře k VOY 2
  Na stránkách CZ Kontinua v sekci Lodní knihova / TV a Film naleznete komentáře k jednotlivým epizodám 2. sezóny seriálu Star Trek: Voyager. Další komentáře budou následovat.

CZ Kontinuum

6.5.2003 X-men 2
  Už několik dní v českých kinech běží pokračování filmu X-men. Dovolujeme si vás na tento film pozvat nejen proto, že profesora Charlese Xaviera opět ztvárnil Patrick Stewart (kapitán Jean-Luc Picard).

X-Men neboli mutanti nadaní nadpřirozenými schopnostmi poprvé zaúřadovali na plátnech kin před třemi lety. Ti hodní tehdy úspěšně zachránili pár desítek státníků a tím pádem i celý svět před katastrofou, kterou chtěli rozpoutat ti zlí. Jenže zlo nebylo nikdy definitivně poraženo a opět se vrací. A na obzoru se mezitím objevil další nepřítel...

Redakce

7.5.2003 Poslední připomínka
  Už zítra proběhne unikátní setkání hned čtyř Startrekových celebrit. I vy jste srdečně zváni na setkání s Ethanem Phillipsem, představitelem postavy Talaxiana Neelixe ze seriálu Star Trek: Voyager, jeho dabérem Zdeňkem Burešem, Chase Masterson, představitelkou Bajoranky Leety ze seriálu Star Trek: Deep Space Nine a Lolitou Fatjo, dlouholetou spolupracovnicí tvůrců Star Treku.

Akce proběhne zítra, tedy ve čtvrtek, 8. 5. mezi 13:00 a 18:00 hod - o hodinu dříve, než bylo původně avizováno, v prostorách hotelu Regina v Konojedské ulici č. 38, v Praze 10. Veškeré informace o tomto setkání naleznete na internetových stránkách CZ Kontinua, které toto setkání zorganizovalo. A pokud stále váháte a rozmyslíte se až na poslední chvíli zítra, nevadí, vstup na akci mají i předem nepřihlášení.

Na závěr vzkaz od CZK - "Hosté, kteří vystoupí na čtvrtečním setkání již dorazili a velmi na čtvrtek těší. Čeká na Vás několikero překvapení. :)"

Redakce

8.5.2003 Léčebně úlevný Voyager
  Je tomu už rok, co se šéfredaktorka Cosmopolitanu, Sabrina Karasová, přiznala ke své slabosti :)

Ano, přiznávám se, jednou to stejně prasknout muselo: Sleduju Star Trek. Kdykoliv se v pátek pozdě v noci ocitnu na návštěvě, v hotelovém pokoji nebo prostě někde, kde mají televizi (správně, u mě doma to není), vrhám se po ovladači a vyvolávám na obrazovku svou oblíbenou posádku vesmírné lodi Voyager III, usilující o návrat na Zemi z hlubin Delta kvadrantu. ...

Redakce

9.5.2003 První fotky ze setkání Startrekových hvězd
  Celkem 150 fotek ze včerejšího setkání s hvězdami Star Treku Ethanem Phillipsem, Zdeňkem Burešem, Chase Masterson a Lolitou Fatjo v Pražském hotelu Regina najdete na ST Projects v sekci Fotky - Phillips. Najdete zde i velmi stručný popis toho, co se všechno stalo a návdavkem ještě pár zajímavých zvuků, nahraných během setkání.

Omicron001

10.5.2003 Xindie změní Enterprise
  Výkonní producenti Rick berman a Brannon Braga prozradili něco více a chystaných změnách v seriálu Enterprise, které mají nastat s počátkem třetí sezóny.

Jak už víme, na Zemi zaútočí sonda Xindiů a zpustoší obrovskou část amerického kontinentu od Floridy po Venezuelu.
První díl (poslední díl druhé sezóny) skončí hrozbou další devastace, která přetrvá do dalších dílů. "Aby se Enterprise mohla postavit nepříteli, musí být přezbrojena a kapitán Archer se musí stát drsnějším a soustředěnějším," řekl Braga. "Bude dotlačen do pozice rozhodnějšího kapitána." Scott Bakula tyto změny vítá s doufá, že to poskytne dobrý materiál pro příběhy. "Celé dvě sezóny jsme byli hodně naivní, otevření a užaslí, " řekl. "Teď se musíme vypořádat s novou situací."

Změny se budou týkat také komandéra Tuckera, jehož rodné město bylo při útoku zničeno a jeho sestra zabita. Tucker proto začne toužit po pomstě.

Berman řekl, že ještě neví, zda situace s Xindii vydrží deset epizod nebo celou třetí sezónu, ale slíbil, že se z Enterprise stane více seriálová a bude bližší seriálu "24" (kde každá sezóna tvoří jeden ucelený příběh), než seriálům s obvyklými jednoepizodními příběhy. Dodal, že Xindiové nebudou jen tak ledajací nepřátelé. Zřejmě budou mít počítačem generované hmyzoidní znaky.
"Je to jako kdyby se evoluce na Zemi vydala jiným směrem, jako kdyby se dinousauři, obojživelníci a hmyz vyvinuli do myslících bytostí společně s lidmi," řekl Braga.

Redakce
Zdroj Trektoday

11.5.2003 T'Pol už není k mání
  Jolene Blalock (T'Pol z Enterprise) minulý víkend odstartovala svou letní dovolenou velmi netradičně - svatbou. Blalock se zaslíbila svému příteli, Michaelovi Rapinovi na Jamajce v Karibiku. Blalock tak učinila asi po šestiletém přátelství. Překvapila Rapina tím, že ho sama požádala o ruku. "Klekla jsem si na kolena a požádala ho, aby si mě hned druhý den vzal. On souhlasil a tak jsme se vzali!" dodala Jolene.

Redakce
Trektoday

11.5.2003 Český ST fanart
  V ST bloku na Avalconu 2003 se bude pořádat speciální přednáška o startrekovém fanartu. Proto bych chtěla požádat a vyzvat všechny české Trekkies, kteří kdy něco stvořili, aby mi své výtvory zaslali na email (naskenované kresby nebo jiné obrázky). Chtěla bych totiž v této přednášce prezentovat i český fanart, takže buď budou vaše díla uveřejněna přímo v přednášce nebo vytisknuta a vystavena v prostorách kina, ve kterém se ST blok bude konat.

Leian

11.5.2003 Star Trek prochází Hvězdnou bránou
  Pod odkazem "Stáhněte si" najdete ode dneška novou sekci - Narážky na Star Trek. Začali jsme sbírat první videa z různých filmů a seriálů, ve kterých je nějakým způsobem odkazováno na Star Trek, buď přímo nebo jasnou parodií. Pro začátek se můžete podívat na sekvence ze seriálu Stargate SG-1 a filmů Spaceballs, Airplane II, Ice Age, The Time Machine a Ace Ventura. Zatím nemáme v plánu stejným způsobem zpracovávat Startrekové herce v jiných rolích.

Hypospray
ST Sickbay

13.5.2003 Reportáž z Neelixe
  Na serveru Filmweb.cz si můžete přečíst reportáž ze čtvrtečního setkání s herci ze Star Treku.

Tomáš Chvála

13.5.2003 Klingoni na psychiatrii
  Portland (TASR) - Oddelenie pre ľudské zdroje v správe amerického štátu Oregon hľadá tlmočníka, ktorý dokáže hovoriť plynulou klingončinou.
Nie je to omyl, ide skutočne o fiktívny jazyk, ktorý bol vymyslený špeciálne pre účely známeho filmu a televízneho sci-fi seriálu Star-Trek.
K nezvyčajnej žiadosti sa musel úrad okresu Multnomah uchýliť po tom, ako vyšlo najavo, že klingončinou hovoria pacienti miestnej psychiatrickej kliniky.
Navyše je to len jeden z 55 jazykov, ktorými komunikujú, takže popri Klingonovi okres zúfalo hľadá aj tlmočníkov z ďalších 54 jazykov.
Hoci klingončina bola vytvorená len pre literárne a filmové účely, má kompletnú gramatiku, syntax i slovnú zásobu. A pracovníci úradu pre štátne služby pripúšťajú, že počas svojej práce narazili na pacientov, ktorí sú ochotní hovoriť len klingonsky.
V dôsledku tejto skutočnosti bol okres nútený zobrať vec vážne do rúk, pretože podľa zákona je povinný poskytnúť klingonsko-anglického tlmočníka.

Angelos
Zdroj Orangeportal.sk

13.5.2003 Star Trek na čtvrtou
  Na stránkách CZ Kontinua si můžete přečíst reportáž Honzy Pavlíka ze setkání s herci Star Treku.

CZ Kontinuum

15.5.2003 Nový Sci-fi klub v Teplicích
  Pro všechny fanoušky Star Treku a nejen ty zakládáme v Teplicích v Čechách nový sci-fi club. Vše je zatím ve stádiu příprav, ale případní zájenci mě mohou kontaktovat.
Klub bude fungovat od září, máme domluvené prostory v DDM. Věk, stupeň postižení Scifi nebo planeta původu nerozhoduje.

Noxyr

15.5.2003 Aktualizace na TNZ CZ
  Aktualizace na stránkách TNZ CZ - po více jak měsíční odmlce je zde zase několik zpráv ze světa Star Treku. Několik informací o interaktivním menu na DVD Star Trek Nemesis, Brannon Braga oslavil svou 100. epizodu a mnohé další.

TNZ CZ

15.5.2003 Star Trek v Praze - fotky
  Na stránkách CZ Kontinua si můžete prohlédnout fotografie ze setkání s herci Star Treku.

CZ Kontinuum

16.5.2003 Generations na Markíze
  V sobotu 17. května (zítra) od 15:30 můžete na Markíze vidět sedmý film Star Trek: Generations, tak to nepropásněte =)

Vocomware

17.5.2003 Trojciferné číslo Brannona Bragy
  Brannon Braga oslavil svou stou epizodu Star Treku coby výkonný producent. Stala se jím epizoda "Bounty", která měla americkou premiéru 14. května v devět večer. Tato epizoda je shodou náhod také malým kulatým výročím seriálu Enterprise - "Bounty" má pořadové číslo 50.

Na jeho oficiální stránce Brannonbraga.com je jeho práce prezentována termíny "Written by", "Story by" a "Teleplay by" celkem u třech Startrekových seriálů - Nové generace, Voyageru a Enterprise. K tvůrcům Star Treku se řadí už od roku 1990. Z TNG vzpomeňme na epizody "Reunion" (Opět spolu), "Cause and Effect" (Příčina a důsledek), "Realm of Fear" (Zóna strachu), "Schisms" (Únosci) a "Genesis" (Geneze). Spolu s Ronald D. Moorem napsali i poslední epizodu Nové generace - "All Good Things" (Všechno dobré...), která získala cenu Hugo. Nominaci na toto ocenění získaly i Startrekové filmy, při jejichž tvorbě asistoval - sedmý ST Generations a osmý ST First Contact. V roce 1994 byl Braga součástí produkčního týmu, který byl nominován na cenu Emmy v kategorii 'Vyjímečná dramatická série' za sedmou sezónu Nové generace.

Ve Voyageru se stal vzhledem ke svým zkušenostem výkonným producentem pro pátou a šestou sezónu. Společnou prací s Joem Menoskym spatřily světlo Startrekového světa dvojepizody "Future's End" (Konec budoucnosti), "Scorpion" (Škorpion), "Year of Hell" (Rok pekla) a "Dark Frontier" (Temná hranice) a také jubilejní stá epizoda Voyageru - "Timeless" (Proti času). Dále vzpomeňme epizody "Deadlock" (Siamská dvojčata), "Prey" (Kořist), "Living Witness" (Živý svědek), "Someone To Watch Over Me" (Ten kdo mě hlídá) a "Life Line" (Záchranné lano). Pověstná je jeho epizoda z druhé sezóny - "Treshold" (Překročit práh) a ožehavé téma warpu 10.

Kvůli Enterprise, na které začal pracovat spolu s Rickem Bermanem, uvolnit místo výkonného producenta Kennethu Billerovi a pro sedmou sezónu Voyageru byl jen poradcem. Dvě z jeho epizod Enterprise už byly nominovány na cenu Hugo - "Carbon Creek" a "A Night In Sickbay".

Redakce
Zdroj Trektoday

18.5.2003 Recenze na Generations
  Filmů je deset, šest a půl filmu je kapitánem či admirálem Enterprise J.T.Kirk. Dalších tři a půl filmu je kapitánem J.L. Picard a tento film je jediným, kdy se tito dva slavní kapitáni spojili proti zlu a na záchranu jedné planety a lodi Enterprise...

Recenzi najdete na www.kinofil-cz.com.

Simča

18.5.2003 Romulané nebudou středem Enterprise
  Ačkoliv mnozí fanoušci spekulovali, že by Romulané mohli v nadcházejících sezónách hrát důležitou roli, Brannon Braga řekl, že by Enterprise měla čerpat z nových zdrojů. "Jasně, mohli jsme to udělat tak, aby těmi útočníky byli Romulané. Copak jsme posledních patnáct let neviděli Romulany dost často? Pořád musíme Romulany ukazovat? Ne. Musíme dělat něco nového. Musíme neustále rozšiřovat obzory." Tím ale Romulany nezavrhuje, můžou se ještě objevit. "Neustále se budou objevovat nové tváře, ale chtěli jsme, aby hlavní protivníci byli noví."

Také se objevují zprávy o dalších změnách počátkem třetí sezóny, např. vylepšení lodi Enterprise NX-01 (NX-02), tým svalnatců pro výsadky, nová kombinézička a účes T'Pol. Také se mluví o možném sblížení T'Pol a kapitána Archera, což by potěšilo mnoho romantických dušiček :)

Redakce
Zdroj Trektoday

18.5.2003 Poslední boj
  Přinášíme vám rozsáhlé pokračování původní povídky Rozhodnutí od stejnojmené autorky, doufáme že se vám bude líbit!

Al-Batani

19.5.2003 Nos na kreditky
  ...aneb čtyřnásobný Star Trek. Další reportáž a fotky ze setkání Startrekových hvězd naleznete v sekci Reportáže.

Hypospray
ST Sickbay

21.5.2003 Holodoctor a T'Pol žádáni v SGC
  Robert Picardo (Holodoctor) a Jolene Blalock (T'Pol) se stanou dalšími herci, kteří budou hostovat v seriálu Stargate SG-1 a to v sedmé sezóně, která se právě natáčí. V seriálu si už zahrála Marina Sirtis (Deanna Troi) - ep. Watergate (4x07), Rene Auberjonois (Odo) - ep. The Other Side (4x02), John De Lancie (Q) - několik epizod v páté a šesté sezóně a John Billingsley (Phlox) - ep. The Other Guys (6x08), jehož postava byla dokonce trekkiem.

Jolene by se měla objevit v epizodě Birthright. Její postava bude jaffskou bojovnicí jménem Ishta.
Robert Picardo by se měl objevit v epizodě Heroes, která bude zařazena do druhé poloviny sedmé sezóny.

Redakce
Zdroj Trektoday

21.5.2003 Fonty alá Star Trek
  Pokud někdo shání nějaký ten font s motivem Star Treku, ať se mrkne na zare.sitara.info. Tam dnes do rubriky Star Trek přibyl článek s mini přehledem několika fontů (je možné je tam stáhnout).

Startrekové fonty lze najít také zde.

Kniga

21.5.2003 ST Herci - 21.+22. týden
  23. května ve 23:30 na Nově si ve filmu Právník (Restraining Order) zahraje Natalija Nogulich (Admirál Nechayev z TNG a DS9)

Ed Begley, Jr. (Henry Starling z VOY: Future’s End) si zahraje ve filmu Anthrax (23.5. ve 4:25 na HBO) a ve filmu Radši zpátky za mříže (The Crazysitter) 24. května v 6:00 na Hallmarku.

Ve filmu Vražedná představa (Dream Man; 24.5. ve 22:40 na Primě) si zahrají hned dva ST herci – Denise Crosby (Tasha Yar) a Armin Shimerman (Quark).

25. května můžeme vidět Terry Farrell (Jadzia Dax), ve filmu Osobní zkouška (Crossing the Line) v 9:30 a 14:45 na Hallmarku a Johna Savage (Kapitán Ransom z VOY: Equinox) ve filmu Bílá smršť v 17:05 na Nově.

Ron Perlman (Viceroy z Nemesis) se objeví ve filmech Uprchlíci na útěku (Happy, Texas), 27. května v 11:25 na HBO a Titan A.E., 29. května ve 14:50 na HBO.

30. května se ve 20:00 na HBO vysílá film X-Men, v hlavní roli Patrick Stewart (Picard).
Ve filmu Nevinný muž (An Innocent Man), vysílaném 30. května ve 3:30 na HBO se objeví F. Murray Abraham (Ru’afo ze Star Trek: Insurrection).

Yakuzza

21.5.2003 Scotty oceněn
  17. května se předávaly ceny časopisu SFX Magazine: SFX magazine je největší britský měsíčník o science fiction/fantasy a ceny se udělují na základě hlasování čtenářů.
V kategorii celoživotní dílo byl oceněn James Doohan (Scotty) a Christopher Lee (Saruman - PP).

Dzenveiova
Zdroj Fantasy Planet

22.5.2003 Čest poraženým
  Ačkoliv byl seriál Enterprise nominován ve čtyřech kategoriích Saturn Awards, nepodařilo se mu získat ani jednu.

Barvy Star Treku obhájila pouze Nová generace, která zvítězila v kategorii nejlepší televizní seriál na DVD. Nemesis byla mimo jiné nominována v kategorii "Nejlepší scifi" a "Nejlepší herec ve vedlejší roli" - Tom Hardy (Shinzon). Ocenění však získal film Minority Report a Andy Serkis (Gollum) z PP: Dvě věže.
Enterprise byla nominována v kategorii "Nejlepší televizní seriál", v níž zvítězil seriál Alias; "Nejlepší herec" (Scott Bakula), v níž zvítěžil David Boreanaz ze seriálu Angel; "Nejlepší herečka ve vedlejší roli" (Jolene Blalock), v níž zvítězila Alyson Hannigan ze seriálu Buffy; a "Nejlepší herec ve vedlejší roli" (Connor Trinneer), kterou vyhrál Victor Garber ze seriálu Alias.
Navíc v kategorii "Nejlepší klasické DVD" byl nominován ST II - Khanův hněv, ale byl poražen E.T. mimozemšťanem.

Redakce
Zdroj Trektoday

23.5.2003 Komentáře k VOY 3
  Na stránkách CZ Kontinua v sekci Lodní knihova / TV a Film naleznete komentáře k jednotlivým epizodám 3. sezóny seriálu Star Trek: Voyager. Další komentáře budou následovat.

CZ Kontinuum

23.5.2003 Startrek ve Vidni
  Ahoj nevite nahodou, kdy a jestli vubec bude obdobna akce ,ktera se konala v Londyne, take ve Vidni

symon@centrum.cz

23.5.2003 Blue Skies
  Jako vždy přinášíme nový zprávy z prostředí Star Treku. Tentokráte však byly aktualizovány i samotné stránky. Můžete si přečíst článek o Dysonově sféře, či si stáhnout píseň Blue Skies včetně textu (i když nenazpívanou Brentem Spinerem), která se objevila ve filmu Nemesis. Přeji příjemné počtení.

Surel
TNZ CZ

24.5.2003 Matrix Reloaded
  Tak jako si v pokračování X-menů zahrál kapitán Picard, v pokračování Matrixu najdete také jednoho Startrekového herce. Je jím Anthony Zerbe, tedy admirál Matthew Dougherty z devátého filmového pokračování ST - Insurrection (Vzpoura). Tentokrát nepomáhá žádnému padouchovi, jakým byl Ru'afo, ale zda také zemře, to už neprozradíme - zajděte si do kina :)

Redakce

25.5.2003 Tvrdší Archer
  Scott Bakula (Jonathan Archer) v nedávném rozhovoru řekl, že naléhal, aby byla jeho postava v nadcházející sezóne mnohem tvrdší, protože byl se současným vývojem nespokojen.

Bakula řekl, že šel přímo za výkonnými producenty Rickem Bermanem a Brannonem Bragou a snažil se je přesvědčit, že se Archerův přístup musí změnit. "Řekl jsem Rickovi i Brannonovi: 'Pokud se Archer nezačne více soustředit na Sulibany, nebo řešit další důležité věci kolem sebe, stane se z něj člověk, který jen chodí kolem horkého vesmíru a to se k němu moc nehodí.' To bylo první, co mi vadilo."

Mezitím se objevily další informace o změnách ve třetí sezóně. Posádka Enterprise se rozšíří o vycvičené vojáky, loď bude připravena na válku a vybavena fotonovými torpédy. (Technologie získaná od Klingonů).

Nová mise Enterprise nebude nepodobná současným událostem ve světě. Ve třetí sezóně se odrazí změny v chování lidí po 11.září. Scott Bakula řekl, že tuto alegorii vítá. "Star Trek se vždy zabýval současnými událostmi," řekl.

Co se týče "vylepšení" vztahu mezi kapitánem a T'Pol není nic jisté, ale herečka Jolene Blalock řekla, že by rozhodně byla proti takovému vztahu. "Nemyslím si, že by bylo v nejlepším zájmu seriálu nebo i diváků, aby se tyto dvě postavy nějak více sblížily," řekla.

Ve třetí sezóně by se do popředí měla dostat i Hoshi Sato. Výkonný producent Rick Berman tyto plány ohledně komunikačního důstojníka potvrdil: "Chtěli bychom na postavě Hoshi zapracovat. Myslím si, že nejisté lingvistky už bylo dost v první a druhé sezóně. Linda je skutečně půvabná herečka."

Redakce
Zdroj Trektoday

25.5.2003 TNG pokračuje v knihách
  Pocket Books uvěřejnilo své plány vydávání Startrekových knih pro rok 2004 (v zahraničí) ve kterém figuruje i 12 knih Nové generace, které mají popisovat děj mezi filmy Vzpoura a Nemesis.

Knihy mají vycházet jednou mesíčně a již jsou známy názvy prvních šesti: A Time to Create, A Time to Destroy, A Time to Kill, A Time to Heal, A Time for War, A Time for Peace. Z názvů je patrné, že vždy dvě knihy jsou tématicky spojeny. V knihách se dozvíme jak se změnil život posádky Enterprise-E až ke konečnému stavu ukázaném ve filmu Nemesis. Jako například návrat Worfa, proč neměl Dat emoce, přítomnost Wesleyho Crushera. Také se dozvíme proč se Will Riker nakonec rozhodl oženit s Deannou Troi a přijmout velení vlastní lodi.

Ale knihy nebudou jenom o postavách. Všechny příběhy se budou odehrávat na pozadí obnovování Federace po válce s Dominionem a vše bude více "politicky komplexnější". Prvních šest knih napsal John Vornholt, Dayton Ward, Kevin Dilmore a Bob Greenberger.

Celá sága by měla začít vycházet v únoru příštího roku. Jestli se někdy dostane i k nám je ve hvězdách.

Redakce
Zdroj Trektoday

25.5.2003 First Contact na Markíze
  Pokud vám nebude vadit slovenský dabing, tak v sobotu 31.5.2003 bude od půl čtvrté odpoledne slovenská televizie Markíza vysílat v pořadí osmý film Star Trek - První kontakt.

Mitko
Uiop

25.5.2003 Star Trek titulky
  Star Trek Sickbay rozjela nový projekt - samostatnou stránku s titulkami ke Startrekovým epizodám a filmům. Star Trek titulky naleznete pod subdoménou titulky.voyager.cz.
Na úvod zde najdete titulky ke všem epizodám Původní série v angličtině, titulky ke všem epizodám Nové generace v angličtině, titulky ke 14 epizodám TNG v češtině, titulky ke všem epizodám DS9 1. a 2. sezóny v angličtině, titulky k 5 epizodám DS9 v češtině, titulky k 9 epizodám Enterprise v češtině, titulky ke všem filmům v češtině a k 9 v angličtině.
Na stránkách naleznete také přehled autorů titulků. Připojit se k tomuto projektu může každý - hledáme další lidi, kteří by se chtěli na výrobě českých titulků podílet. Nemusíte zrovna umět perfektně anglicky. Dialogy lze přepisovat z českého dabingu přímo do již vytvořených anglických titulků. Pokud máte zájem, ozvěte se nám.

Hypospray
ST Sickbay

26.5.2003 Postavy Voyager Elite Force 2
  O nové hře Voyager Elite Force 2 vás Startrekgames.cz podrobně informuje už od konce minulého roku.

Nově zveřejněný je seznam herců, kteří namluvili postavy - Patrick Stewart (Jean-Luc Picard), Tim Russ (Tuvok), Tony Todd (Kurn), Dwight Schultz (Barclay), Jeffrey Combs (Weyoun, Brunt a Shran), Alexander Enberg (Vorik), J.G. Hertzler (Martok), Robert O'Reilly (Gowron), Vaughn Armstrong (např. Korris či admirál Forrest), Martha Hackett (Seska), Tony Jay (Campio), Lisa Locicero (Miral Paris) atd. V některých případech tito herci namluví i jiné postavy, než pod kterými je známe. Enberg bude hrát Austina Changa, Combs novou postavu jménem Soldok, Hertzler Luroka, Krindo patří O'Reillymu a třeba Hackett bude Dr. Stevensonová. Todd bude hrát Korbana (člen Klingon Hazard Team). Na Armstronga připadlo hned několik postav.

Pokračování hry Voyager Elite Force bude tentokrát hlavně na Enterprise-E a bude se odehrávat v době po útěku Voyageru před Borgy, který jsme viděli v poslední epizodě seriálu - "Endgame". Objeví se také Hazard Team pod velením kapitána Picarda, dovolující hráčům vyzkoušet 12 různých prostředí a mnoho nových zbraní.

Redakce
Zdroj Trektoday

26.5.2003 Třetí sezóna DS9 na DVD
  Amazon.com nedávno uveřejnila podrobnosti o třetí sezóně seriálu Stanice Deep Space Nine na DVD. 7 disků s 26 epizodami, které se natáčely v letech 1994-1995, se plánuje vydat v Regionu 1 už 3. června 2003. Epizody budou uvedeny v plné kvalitě se zvukovým formátem Dolby Digital 5.1 a 2.0 surround soundtracks.
Do třetí sezóny DS9 patří epizody jako "The Search", kdy se posádka poprvé setkává se měňavci, časovka "Past Tense", výlet do zrcadlového vesmíru "Through The Looking Glass" a v neposlední řadě dvouepizoda "Improbable Cause" a "The Die Is Cast", ve kterých Romulané (Tal Shiar) a Cardassiané (Obsidiánský řád) napadnou společnými silami domovskou planetu měňavců. Osud Dominionu odkryje závěrečná epizoda "The Adversary".
V Anglii vyjde 3. sezóna 23. června a např. v Německu o den později.

V České republice si můžete DVD objednat skrz Hollywood Classic Entertainment - zatím první dvě sezóny DS9. Samozřejmě už z dřívějška všech sedm sezón Nové generace a Star Trek filmy (včetně speciálních vydání u ST II., III. a IV.) - ty jsou navíc ve slevě. A od srpna také poslední, desáté pokračování - Nemesis.

Redakce
Zdroj Trektoday

26.5.2003 Recenzia na 2. sez. DS9
  Po dlhej dobe si konečne môžete prečítať finálnu verziu recenzie na druhú sezónu DS9 na DVD. Na ds9.host.sk sa dozviete čím bola táto sezóna zaujímavá, nájdete tu prehľad všetkých 26 epizód spolu so stručným dejom, taktiež sa dozviete niečo o bonusovom materiále a nebudú chýbať ani informácie o CD-ROMe s virtuálnou vesmírnou stanicou. Celý článok je spestrený množstvom obrázkov.

ds9fan

27.5.2003 Picard do Anglie
  Patrick Stewart (kapitán Jean-Luc Picard) se v současnosti vrátil k divadlu a "užívá si hraní před živými diváky mnohem více než dřív". Řekl, že cony pro něj "byly skutečně zábavně strávené odpoledne", ačkoliv dodal, že už ho tolik jako dřív nebaví "chodit mezi Klingony a Borgy".

Ke komerčnímu neúspěchu Nemesis řekl: "Možná je to pro nás požehnání. Konečně to můžeme uzavřít."
Stewart se podle reportéra, který ho zpovídal, snaží přesvědčit svou ženu Wendy Neuss, aby se přestěhovali do Anglie, kde by Patrick chtěl hrát v Shakespearových hrách v rolích jako Macbeth, Lear nebo Prospero.

Redakce
Zdroj Trektoday

27.5.2003 Zestárlý Q v Enterprise?
  Výkonný producent Enterprise Rick Berman nedávno prozradil několik informací o třetí sezóně a pobytu Enterprise v Delfské oblasti. "Je to poprvé, co se ve Star Treku nevydáváme na průzkum vesmíru," řekl Berman. Oblast může být neprozkoumaná, ale rozhodně to nebude Star Trek: Voyager II. "Oni nejsou ztraceni jako Voyager. Nebudou tak úplně bez kontaktu se Zemí," dodal Berman s tím, že zatím není rozhodnuto, jak dlouho Enterprise v tomto prostoru zůstane.

Je ale jisté, že nový úkol bude mít dopad na posádku lodi, počínaje kapitánem. "Má postava bude mnohem rozhodnější," řekl Scott Bakula. Nový vývoj je také plánován pro T'Pol, která "začne experimentovat s lidskými emocemi", zřejmě povzbuzena doktorem Phloxem.

Berman také poznamenal, že by se mohl objevit všemocný Q (John De Lancie), kterého známe z TNG, DS9 i Voyageru. "Mluvili jsme o tom a je to možné," řekl Berman.

Redakce
Zdroj Trektoday

28.5.2003 Kalendář na červen
  Na stránkách CZ Kontinua naleznete kalendář na červen 2003.

CZ Kontinuum

29.5.2003 Začíná poslední cesta jedné generace
  Zítra, 30. května, vyjde od nakladatelství Laser knižní verze posledního Startrekového filmu - Nemesis od J.M. Dillard. Do češtiny ji přeložil Radim Rouče. Obálka je od Pocket Books. Za 254. publikaci Laseru zaplatíte 189,-.
Autory příběhu jsou John Logan, který se postaral také o scénář, dál Rick Berman & Brent Spiner (Data).

Slovy Shinzona ...Už nikdo z nás nebude dělat bezprávné otroky. Ani Romulané, ani vaše mocná Federace. Jsme rasa zplozená k válce... A vítězství.

Kromě úvodu, kde se dozvíte spoustu zajímavých informací, nechybí několik barevných fotografií; v závěru si můžete ještě přečíst První pohled na Star Trek Nemesis od Michaela Klastorina - produkčního zpravodaje filmu.

Redakce děkuje Samuelovi.

31.5.2003 1000. den ST Sickbay
  Star Trek Sickbay dnes slaví 1000. den svého provozu. Stránky byly spuštěny 4. září 2000. Děkujeme všem náhodným i věrným návštěvníkům za přízeň a věříme, že si i nadále najdeme čas stránky nejen udržovat, ale stále rozšiřovat.

Hypospray
ST Sickbay