Archiv TrekDNES - červen 2003

Archiv TrekDNES - červen 2003

1.6.2003 Vše nejlepší, Odo
  Dnes, 1. června, slaví své 63. narozeniny Rene Murat Auberjonois, představitel Oda ze seriálu Stanice Deep Space Nine. Narodil se v New Yorku v roce 1940.

Redakce

2.6.2003 ST Herci - 23. týden
  6. června se ve filmu Šance na přežití, vysílaném ve 22:10 na Primě objeví Ed Begley, Jr. (Henry Starling z VOY: Future's End)

7. června můžeme vidět Malcolma McDowella (Soran z Generations), a to ve filmu Nesmrtelný, vysílaném ve 23:45 na ČT1.

Yakuzza

2.6.2003 Loď Eenterprise letí do vojny
  O změnách ve třetí sezóně seriálu Enterprise si můžete přečíst také na Orangeportal.sk.

Uiop

2.6.2003 Časové motory
  Update webu U.S.S. Relativity - ve ´vědecké sekci´ se nachází úplně nová verze ´časových motorů´ - pojedenání o lodích třídy Wells a jejich pohonu.

U.S.S. Relativity

3.6.2003 Nejen ST ve Futuramě
  Pokračujeme se sekcí Narážky na Star Trek. Nové dvě ukázky ze Stargate SG-1 jsou doplněny o sekvence z první sezóny animovaného seriálu Futurama autora Matta Groeninga, který má na svědomí i rodinku Simpsonových :)
Dalšími videi jsou ukázky amatérského dabingu epizod Deep Space 9 a posledního Star Trek filmu Nemesis, které se promítaly na Párty pro Deep Space 9. Přímý link je zde.

Hypospray
ST Sickbay

4.6.2003 Sháníte bydlení?
  Angličan predáva byt prerobený na vesmírnu loď Enterprise (z najvacsou pravdepodobnostou sa jedna o repliku ENTERPRISE D:) - čtěte zde.

Uiop

4.6.2003 Enterprise v Bílé Labuti
  Léto už je skoro tu. Teploty jsou vysoké. Prázdniny se blíží. Tak proč si letní radovánky neužít ještě víc.
Ptáte se jak? No na "palubě" Enterprise 1701-D. Právě teď máte možnost zakoupit si nafukovací lehátko ve tvaru Enterprise 1701-D za bezkonkurenční cenu 299,-Kč.
Ptáte se kde? V přízemí (úplně vzadu) obchodního domu Bílá Labuť v Praze v ulici Na Poříčí 23 (poblíž metra B/C Florenc)
Jak jsme se dozvěděli, zásoby jsou dostatečné, ale kdo ví!!!
Tak neváhejte a "ENGAGE" vstříc vlnám...

CZK

6.6.2003 Komentáře k VOY 4
  Na stránkách CZ Kontinua v sekci Lodní knihova / TV a Film naleznete komentáře k jednotlivým epizodám 4. sezóny seriálu Star Trek: Voyager. Další komentáře budou následovat.

CZ Kontinuum

7.6.2003 Druhá edice ST:CCG
  Decipher vydal druhou edici Star Trek Customizable Card Game. Nový je design karet i herní systém. Druhá edice je částečně kompatibilní s první. Trochu připomíná karetní hru Pán prstenů (taky od Decipheru). Více na www.decipher.com/startrek.

Chuck Morris

7.6.2003 Chcete být členy?
  Litvínovský Sci-fi klub Rebelion hledá nové členy. Více informací najdete na Rebelion.hyperlinx.cz.

Rebelion

8.6.2003 Hostující Holodoctor
  Robert Picardo (Holodoctor) kromě role v seriálu Hvězdná brána bude hostovat také v seriálu The Dead Zone, jehož spolutvůrcem je bývalý Startrekový výkonný producent Michael Piller. Picardo si zahraje v epizodě nazvané "The Storm" (2.sez.). Podle John L. Adamse (postava Bruce Lewise) je Picardo velmi talentovaný a plný vtipu, stejně jako hostující Jane Lynch. Scény s nimi považuje za opravdu velmi legrační.
Nedávno povýšený asistent produkčního Eric Stillwell, bývalý asistent produkce ve Star Treku, řekl Star Trek Nation, že Picardo hraje Mitche McMurtryho ze Středozápadu, který jede s rodinou na dovolenou do Maine.
"Rodina prožije náhodné - a humorné - setkání s Johnnym Smithem (Anthony Michael Hall)", říká Stillwell. Na dotaz, zda ta role nebude monotónní, odpovídá: "V Dead Zone nikdy nevíte." V té samé epizodě má Johnny příležitost setkat se s postavou Muž z karnevalu (Carnival Man), který provozval Kolo štěstěny v pilotní epizodě před dvěma lety.
Podle Adamse titul epizody odkazuje na elektrickou bouři, podobné té, která způsobila Johnnyho nehodu před osmi lety "Je to nepochybně největší výzva, s jakou jsme se při psaní scénáře setkali," prohlásil.

Robert Picardo, bude hostovat dále v nové podzimní nabídce NBC.
Podle informací se objeví v premiéře epizody oficiální série této sítě, The Lyon's Den. Oficiální stránka seriálu uvedla, že bývalý představitel PZH bude jako "hostující star" při zahájení seriálu.
The Lyon's Den bude vysílán vždy ve 22.00 hodin a hlavní postavou bude právník Jack Turner pracující v městské veřejné poradně, která je součástí známé právní firmy ve Washingtonu Lyon, LaCrosse & Levine. Když ředitel zemře za "záhadných okolností", dostane Jack nabídku, aby převzal jeho místo. Nejprve chce jen zajistit další provoz firmy a dostane se tak mezi elitní "orly práva". Jak ale NBC v reklamě naznačila, "Lyon's Den je jako Lion's Den, tedy jáma lvová, a člověk musí být opatrný, nebo do ní spadne jako další".
Jacka Turnera bude hrát Rob Lowe, nominovaný na cenu Emmy, který se nedávno objevil jako Sam Seaborn ve West Wing. Spolu s ním hraje mj. James Pickens Jr., který hrál náměstka ředitele FBI Alvina Kershe v Aktech X.
Picardo ocenil pilotní scénář k Lyon's Den televize NBC: "Nikdy jsem nečetl pilotní scénář s tolika různými prvky - právnické drama, thriller spojený s vraždou, láska v kanceláři. A je v tom i spousta humoru."

V posledních měsících byl Robert Picardo velmi zaměstnán právě prací na epizodách Dead Zone a Lyon's Den. Uvidíme ho rovněž v Shock & Awe Sci-Fi Road Show v Salině ve státě New York. Spolu se svým kolegou Ethanem Phillipsem předvede hodinovou scénu z Voyageru, opět v rolích Holodoctora a Neelixe.
"Měli bychom sdělit nejaktuálnější informace o tom, co se stalo s posádkou Voyageru po návratu domů", řekl Picardo Syracuse Post-Standard. "Je to ale jen výmluva, abychom mohli povídat vtipy, dělat si s Ethanem jeden z druhého legraci a tak trochu i ze světa Star Treku."
I když se závěrčná epizoda Voyageru vysílala přede dvěma měsíci, herci si podle Picarda stále uchovávají jeho odkaz. "Jsem velmi hrdý na práci, kterou jsme na seriálu odvedli," citoval první kapitánku, která byla hlavním duchem seriálu. "Byli jsme na cestě domů přes úplně novou a neznámou část vesmíru," dodal, "zcela v duchu původní série." Při srovnávání své postavy a androida Data z TNG Picardo poznamenal, že jeho Holodoctor prošel obdobným vývojem. "Spinerova charakterizace ale byla jiná než moje - na porvchu vypadal dětsky, nadšeně a mile, já byl bručoun, protiva a neuměl jsem s lidmi vycházet, takže jsme mohli ty příběhy upravit tak, že vypadaly jako nové a zcela odlišné."

Redakce děkuje Honzovi Pavlíkovi
Zdroj Trektoday

10.6.2003 Nové titulky
  Nové titulky k epizodám Star Treku najdete na samostatné stránce na titulky.voyager.cz.

ST Sickbay

10.6.2003 Star Trek po Star Treku?
  Warp.cz potvrzuje předpoklad, že po Původní sérii kapitána Kirka Česká televize nenaváže vysíláním dalšího Star Trek seriálu. Pauza ve vysílání bude trvat několik měsíců. Dále informuje o srpnovém uvedení osmého Star Trek filmu na ČT 1. Podrobnosti si můžete přečíst v Novinkách.

Redakce

11.6.2003 Novinky na TNZ CZ
  Na stránkách TNZ CZ si můžete opět přečíst zprávy ze světa Star Treku. Tentokráte informace převzaté z Warp.cz o vysílání celovečerního filmu ST: První kontakt na ČT a obecně Star Treku u nás do budoucna. V sekci Technika si můžete přečíst, jak funguje vlečný paprsek a mnoho dalšího. Přeji příjemné počtení.

TNZ CZ

11.6.2003 Nová DVD u nás
  Ano! Ačkoliv jsme se nedočkali Nemesis v našich kinech, není všem dnům konec. Hollywood Classic Entertainment má v plánu tento film v Čechách uvést na DVD. Kdy, to se zatím netuší a tak se moc netěšte, třeba ho taky zase stáhnou (Snad ne). DVD by mělo mít české titulky a pro ty náročnější i český dabing a to dokonce 5.1. TAkže bychom mohli být rádi.

Mimo jiné vyjde další film z edice SE. A to Návrat Domů. Jde o Special edition, takže se je na co těšit.

J.E.Johanson

12.6.2003 Na kometu prostřednictvím klávesnice
  Pamatujete si na někdejší projekt NASA s Mars Oddysey? Teď přichází něco podobného - máte jedinečnou šanci "zůčastnit" se mise Deep Impact! Tak neváhejte a linkujte!

Ferri Brodge

13.6.2003 Vítejte ve Společenství
  Jste zváni do Společenství - Referendum v České republice ve dnech 13. - 14. června.

AL3X

14.6.2003 Transportéry v dnešní době?
  U Nové generace přibyly zpracované další dvě epizody s desítkami obrázků. V sekci Humor jsme si kromě jiného dost odvážně pohráli s představou, zafantazírovali si, že nejneuvěřitelnější technologie ze Star Treku, přenos paprskem, by byla v dnešní době reálně používána, tedy jak by se díky tomu změnila tvář přelomu 20. a 21. století? :)

Hypospray
ST Sickbay

15.6.2003 Pocta DeForestu Kelleymu
  Sice s menším zpožděním, ale přece, jsem na hlavní stránku Hvězdné flotily zařadila vzpomínku na herce DeForesta Kelleyho, který zemřel 11. června 1999.

Leian

16.6.2003 Star Trek na Festivalu Fantazie
  Jak víte, na Festivalu fantazie (Avalcon-Parconu 2003) bude kromě jiných scifi seriálů samozřejmě zastoupen i Star Trek. Jeho organizátoři založili i vlastní stránky, kde bude co nevidět uveřejněn proram tří dnů, které byly pro Star Trek vyhrazeny. Zatím můžete nahlédnout do anotací, které jsou na stránce FF dostupné.

Redakce

16.6.2003 Děsivá skutečnost...
  Na stránkách CZ Kontinua v sekci Archiv Memory Alpha přibyly další čtyři povídky od Androida (Cesta časem, Děsivá skutečnost, DP Delta kvadrant a Nový domov).

CZK Kontinuum

16.6.2003 Worf Spidermanem?
  Přinášíme další zprávy ze světa Star Treku. Představitel Dr. M'Bengy zemřel. V červenci vyjde kompletní sběratelská série DS9 a Michael Dorn propůjčil svůj hlas nové animované sérii Spider-Mana. A samozřejmě i mnoho dalšího se dočtete na klubových stránkách The Neutral Zone CZ.

TNZ CZ

17.6.2003 Program ST bloku na FF
  Na stránce Festivalu Fantazie se objevil aktualizovaný program celé akce. Doplněna byla i programová linie Star Treku. Vzhledem k formátu xls uvádíme přepis (změna programu je samozřejmě vyhrazena, bližší informace vždy hledejte na blok.startrek.cz.)

ČTVRTEK
08:00 - 10:30 - Star Trek I režisérský sestřih
10:30 - 11:00 - Zahájení
11:00 - 12:00 - Výročí založení hvězdné flotily
12:00 - 13:00 - ENT:Dear Doctor (Drahý doktore)
13:00 - 15:00 - Druhá sezóna seriálu Enterprise
15:00 - 16:00 - TNG: Enterprise včerejška
16:00 - 17:00 - Pravda o hajzlech na Voyageru
17:00 - 19:00 - ENT:dvojdíl Shockwave (Šoková vlna) + klipy
19:00 - 20:00 - Ženy na Enterprise
20:00 - 22:00 - Zábavná soutěž pro všechny

PÁTEK
08:00 - 10:00 - Star Trek II režisérský sestřih
10:00 - 11:00 - Jak na ST web
11:00 - 13:00 - Příběhy ST her
13:00 - 14:00 - TOS:Mirror,Mirror (Zrcadlo, zrcadlo)
14:00 - 16:00 - ST fanart
16:00 - 17:00 - DS9:Crossover (Prolnuti)
17:00 - 19:00 - Narážky na ST v jiných filmech a seriálech
19:00 - 20:00 - ENT:Regeneration (Regenerace)
20:00 - 21:00 - Holodoctor z Voyageru
21:00 - 22:00 - VOY:Living wittness (Žijící svědek)
22:00 - 23:00 - Gondolka: zábavný pořad o Trekkies
23:00 - 01:00 - Opakování Star Trek II

SOBOTA
08:00 - 10:00 - Trekkies + klipy
10:00 - 11:00 - Spock, Vulkánci a Romulané
11:00 - 12:00 - TOS:Balance of Terror (Rovnováha hrůzy)
12:00 - 13:00 - LCARS workshop
13:00 - 14:00 - VOY:Message in Bottle (Zpráva v láhvi)
14:00 - 15:00 - DS9:In the pale moonlight (V bledé záři mesíce)
15:00 - 17:00 - Blátošlapové ve sci-fi
17:00 - 19:00 - Nemesis
19:00 - 20:00 - Vybarvi si svého ST mimozemšťana
20:00 - 21:00 - Televizní Noviny
21:00 - 23:00 - Natáčení ST X: Nemesis a další zábava
23:00 - 01:00 - TNG:Unification I a II (Sjednocení)

Redakce

18.6.2003 Enterprise od 26. června
  Seriálová 'Enterprise' vstoupí, podle plánu, do své třetí sezóny 26. června. (natáčení) Producenti plánují představení několika nových prvků, které zamíchají dějem série. Změny se týkají i nových scénáristů, postav a nových příběhových linií.

"Přicházíme se změnami v příběhové linii, novými prvky a novými postavami, které se představí na počátku této sezóny a také s novými kostýmy, které více zdůrazní naše nové postavy," řekl výkonný producent Rick Berman pro Star Trek Monthly. Novými postavami bude pravděpodobně skupina "mariňáků," kteří se připojí ke standardní posádce Enterprise NX-01 ve finále druhé sezóny a loď tak získá jakousi bojovou jednotku, nutnou pro svůj další úkol.

I za kamerou se objeví nové tváře. Berman stále hledá nové "rekruty," kteří by se připojili ke scénáristům 'Enterprise.' "Právě jsme oslovili několik spisovatelů a scénáristů a doufáme, že se nám podaří dva nebo tři najmout." Každou sezónu zatím došlo ke změnám scénáristického personálu, novým přírůstkem loňského "náboru" byl například John "Minefield" Shiban a David "Judgment" Goodman.

Berman a jeho kolega výkonný producent Brannon Braga již stačili rozdělit, kdo bude dělat jaké počáteční příběhy. "Pracovali jsme na spoustě nových dějových linií a na tom jsme postavili prvních dvanáct epizod," řekl. "Všechno to bylo postaveno na dílu 'The Expanse' a zatím jsme oba nadšeni, jak vše dobře vychází."

Nová mise Enterprise má za úkol vyhledat Xindi a odhalit předpokládané spiknutí. "Myslím, že jsme laťku posunuli opět nahoru. Archer se konečně významně postaví ke své zodpovědnosti, Trip se bude muset vyrovnat se smrtí své sestry a T'Pol se bude více svěřovat Archerovi. To vše umožní vzniknout novému směru. Finále druhé sezóny nám tak umožní přijít s novým a vzrušujícím příběhem, který stále ještě dále rozvádíme. Věřím, že se tento nový směr bude fanouškům líbit."

Redakce děkuje Surelovi
Zdroj Trektoday

18.6.2003 Zlevněné DVD Star Trek - TMP SE
  Dvoudisková speciální edice, u nás prodávaná stále za 799 Kč, byla na www.bensonsworld.co.uk přidána k ostatním zlevněným ST titulům a momentálně tak vyjde včetně poštovného do ČR na neuvěřitelných 464,- Kč.

Redakce

19.6.2003 Zbývá mi jen opustit Star Trek
  Patrick Stewart (Jean-Luc Picard) ve svém rozhovoru zdůraznil, že se už nikdy nevrátí k dílu, které z něj udělal všeobecně známou osobu, z části také kvůli málo nadšenému přijetí posledního celovečerního Star Trek filmu, 'Nemesis.'

"Nyní již skutečně opouštím Star Trek," řekl Stewart pro CBS 47 v Jacksonville. "Vše skončilo v okamžiku, kdy náš poslední film, 'Nemesis,' nedosáhl úspěchu, v jaký jsme všichni doufali." Před promítáním filmu, Stewart řekl, že by se mohl objevit ještě další film s posádkou 'Next Generation,' pokud by však 'Nemesis' byla úspěšná.

Herec, který v současné době působí na divadelním jevišti v londýnském West Endu, řekl, že byl ze slabého finančního úspěchu filmu překvapen. "Myslím, že jsem byl mírně zklamán a pocítil jsem nad tím trochu hořkosti. Mnoho z nás se totiž domnívalo, že tohle je jeden z nejlepších Star Trek filmů."

Stewart zdůraznil, že byl vždy připraven říci své "sbohem" Star Treku, ale doufal, že tým 'Next Generation' odejde ve velkém stylu. "Jsem smutný z toho, že to vše skončilo takhle, zvláště, když scénář byl neobyčejně poutavý a vše bylo podtrženo dobrými hereckými výkony."

Redakce děkuje Surelovi
Zdroj Trektoday

20.6.2003 Cromwell warpem do Asimovova filmu
  James Cromwell a Bruce Geenwood se objeví spolu s Willem Smithem ve filmu 'I, Robot', který čerpá ze stejnojmenné knihy Isaaca Asimova.
Asimovova slavná fiktivní pravidla robotiky, sepsaná v roce 1940, stanoví, že žádný robot nesmí ublížit člověku a všichni roboti musejí poslouchat příkazy, které od lidí dostanou, kromě příkazů, které by se neshodovaly s prvním zákonem.
V tomto filmu bude Will Smith hrát detektiva Spoonera, který vyšetřuje vraždu, která jak se zdá byla zároveň porušením zákonu robotiky. James Cromwell se zde objeví v roli Dr. Lanninga, tvůrce nejdůmyslnějšího robota, který byl postaven.
Ve filmu se objeví i další hvězdy, jako například Bridget Moyniha a Chi McBride. Natáčení již započalo ve Vancouveru.

Cromwell, který je současnou hvězdou televizní série 'Six Feet Under,' se objevil v roli Zeframa Cochrana v celovečerním filmu 'Star Trek: First Contact' a také v nejnovější sérii 'Enterprise.'

Redakce děkuje Surelovi
Zdroj Trektoday

20.6.2003 Kalendář na červenec
  Na stránkách CZ Kontinua naleznete kalendář na červenec 2003.

CZ Kontinuum

22.6.2003 Blalock v indickém thrilleru
  Jolene Blalock (T'Pol) odloží svá vulkanská ouška, aby si zahrála ženskou postavu v indickém filmu 'Slow Burn,' po boku herce Raye Liotta a rappera LL Cool J.
Blalock byla obsazena do role asistentky okresního prokurátora, který vyšetřuje D. A., hraného Rayem Liottem.
"The GreeneStreet Films" a "Sidney Kimmel Enterainment film," jsou společnosti, které se podílejí na tomto filmu. Scénáře a režie se ujal Wayne Beach ('Murder at 1600'). Natáčení by mělo začít příští měsíc v Montrealu.
Bonnie Timmerman, jedna z filmových producentů, řekla, že Blalock při své zkoušce "vnesla na obrazovku světlo." "Cítila jsem to samé, co jsem cítila při čtení Julie Roberts při zkoušce pro Miami Vice," řekla.
Data natáčení série 'Enterprise' a tohoto filmu se však protínají a tak není dosud jasné, zda svou roli Jolene Blalock přenechá nebo zda toto obsazení bude mít vliv na časovou změnu plánu filmu i seriálu.

Redakce děkuje Surelovi
Zdroj Trektoday

23.6.2003 Životní pojistka
  Americký thriller s Patrickem Stewartem v hlavní roli - v noci ze soboty 5.7.2003 na neděli 6.7.2003 vysílá TV PRIMA americký film Životní pojistka (Safe House) - Hrají P. Stewart, K. Williamsová, J. Kilpatricková, C. Shoemaker, J. Harlow, H. Elizondo a další. Režie E. S. Stahl.
Krátký popis: Plukovník Sowell je přesvědčen, že někdo usiluje o jeho život. Doma neustále trénuje se svým sluhou fingovaná přepadení a odmítá dům opustit – pokud už ho k tomu okolnosti donutí, vychází jen v perfektním převleku a cestuje na podlaze auta. Dcera Michelle vozí otce k psychiatrovi, protože plukovník trpí paranoiou a je v raném stadiu Alzheimerovy choroby. Je však přesvědčen o tom, že žádnou péči nepotřebuje a není ochoten komunikovat ani s psycholožkou Endie Treversovou, kterou dcera s manželem najala, aby se o otce starala, natož se řídit jejími radami. Postupem času se však mezi plukovníkem a psycholožkou vytvoří určitá sympatie. Endie mu chce udělat radost, a tak společně se sluhou Stewartem zinscenují další „přepadení“. Poprvé se však plukovník neubrání, protože z domu zmizela spousta připravených zbraní, a je z toho psychicky vyřízený. Svěří se Endie, že má kompromitující materiály na prezidentského kandidáta Thomase Michelmorea, kterého zná z dob, kdy spolu pracovali jako agenti rozvědky, a je přesvědčen, že právě o ně má kdosi velký zájem. Nabízí Endie, aby spolu uprchli ze země, kde už není v bezpečí. Netuší však, že Endie je agentkou Pentagonu...

JSM
Zdroj www.TVprogram.cz

24.6.2003 Finální verze ST programu
  Finální verzi programu jsem již předněkolika dny odevzdala hlavnímu pořadateli, ten mi však odpověděl, že pravděpodobně dojde ještě k změnám a možná že velkým. V současné době nemám aktuální verzi programu ani já. Ta, co jsem odevzdávala, se o moc nelišila od toho, co je na stránkách Avalconu nebo co bylo zveřejněno zde na TrekDNES. Takže hold on.

Leian

27.6.2003 Komentáře k VOY 5
  Na stránkách CZ Kontinua v sekci Lodní knihova / TV a Film naleznete komentáře k jednotlivým epizodám 5. sezóny seriálu Star Trek: Voyager. Další komentáře budou následovat.

CZ Kontinuum

27.6.2003 Prodej DVD a VHS Star Treku na Avalconu
  V rámci Avalconu se podařilo s HCE domluvit promo akci. Dodá na con všechny tituly Star Treku, které vydal a které má na skladu. Jedná se o filmy, seriál TNG, seriál DS9 (první 3 sezóny) a především film Nemesis na DVD a VHS - který vyjde až týden po Avalconu. U tohoto posledního velmi závisí na Paramountu, zda Nemesis dodá včas, jak slíbil (na začátku příštího týdne).

Teď to nejdůležitější. Ceny všech titulù budou nižší, než za kolik je lze sehnat v kamenných obchodech - u nových titulù se pohybují kolem cen nejlevnějších internetových obchodů, u starších věcí (TNG) mohou být až o 500 a více korun levnější!

Skullman

28.6.2003 Projekt Star Trek Seznam ukončen
  Po téměř čtyřleté existenci byl včera oficiálně ukončen projekt Star Trek Seznam shrnující stovky těch nejzajímavějších stránek s tématikou Star Treku, ať už domácích či zahraničních.

Web jako takový zůstává nadále funkční v zakonzervovaném stavu, na jeho úvodní stránce však naleznete vyjádření JBr k důvodům ukončení provozu jednoho z pilířů české internetové Star Trek scény.

Redakce

29.6.2003 Enterprise se vrátí 24. září
  UPN oznámila data pro své premiérové sezóny a v nich je plánováno uvedení již třetí sezóny 'Enterprise' na středu 24. září.

Podle zpráv "Mr. Video Productions" UPN naplánovala týden od 22. září jako svůj oficiální premiérový týden. UPN však naznačila, že ne všechny seriály budou během týdne nutně jen premiérové. Zdá se všaj být pravděpodobné, že právě seriálová "vlajková loď" UPN 'Enterprise' bude právě částí počáteční dávky seriálů, které se vrací po krátké odmlce na obrazovky. Pokud se to potvrdí, diváci budou moci vidět epizodu "The Expanse, Part Two" již ve středu 24. září a zjistí tak více o nové misi kapitána Archera a jeho posádky. Předtím však UPN nepochybně zopakuje epizodu "The Expanse, Part One", avšak dosud není známo, zda se UPN rozhodne tento díl vysílat ve stejný den jako premiérovou epizodu. Během vysílání Voyageru měla UPN ve zvyku vždy při uvedení nové sezóny odvysílat i předchozí díl, což vytvořilo bezmála dvouhodinový film. V loňském roce však UPN změnila svůj přístup a odvysílalo jen premiérovou 'Enterprise' a novou sérii 'The Twilight Zone.' Tento rok může UPN provést totéž s tím, že uvede novou sérii 'Jake 2.0.'

Redakce děkuje Surelovi
Zdroj Trektoday

29.6.2003 ST bloku na FF
  Na stránce Festivalu Fantazie se objevil aktualizovaný program celé akce. Doplněna byla i programová linie Star Treku. Vzhledem k formátu xls uvádíme přepis (změna programu je samozřejmě vyhrazena, bližší informace vždy hledejte na blok.startrek.cz.)

ČTVRTEK
08:00 - 10:30 - Star Trek I režisérský sestřih
10:30 - 11:00 - Zahájení
11:00 - 12:00 - Výročí založení hvězdné flotily
12:00 - 13:00 - ENT:Dear Doctor (Drahý doktore)
13:00 - 15:00 - Druhá sezóna seriálu Enterprise
15:00 - 16:00 - TNG: Enterprise včerejška
16:00 - 17:00 - Pravda o hajzlech na Voyageru
17:00 - 19:00 - ENT:dvojdíl Shockwave (Šoková vlna) + klipy
19:00 - 20:00 - Ženy na Enterprise
20:00 - 22:00 - Zábavná soutěž pro všechny

PÁTEK
08:00 - 10:00 - Star Trek II režisérský sestřih
10:00 - 11:00 - Jak na ST web
11:00 - 13:00 - Příběhy ST her
13:00 - 14:00 - TOS:Mirror,Mirror (Zrcadlo, zrcadlo)
14:00 - 16:00 - ST fanart
16:00 - 17:00 - DS9:Crossover (Prolnuti)
17:00 - 19:00 - Narážky na ST v jiných filmech a seriálech
19:00 - 20:00 - ENT:Regeneration (Regenerace)
20:00 - 21:00 - Holodoctor z Voyageru
21:00 - 22:00 - VOY:Living wittness (Žijící svědek)
22:00 - 23:00 - Gondolka: zábavný pořad o Trekkies
23:00 - 01:00 - Opakování Star Trek II

SOBOTA
08:00 - 10:00 - Trekkies + klipy
10:00 - 11:00 - Spock, Vulkánci a Romulané
11:00 - 12:00 - TOS:Balance of Terror (Rovnováha hrůzy)
12:00 - 13:00 - LCARS workshop
13:00 - 14:00 - VOY:Message in Bottle (Zpráva v láhvi)
14:00 - 15:00 - DS9:In the pale moonlight (V bledé záři mesíce)
15:00 - 17:00 - Blátošlapové ve sci-fi
17:00 - 19:00 - Nemesis
19:00 - 20:00 - Vybarvi si svého ST mimozemšťana
20:00 - 21:00 - Televizní Noviny
21:00 - 23:00 - Natáčení ST X: Nemesis a další zábava
23:00 - 01:00 - TNG:Unification I a II (Sjednocení)

Redakce

29.6.2003 ST blok na Festivalu Fantazie
  Od půlky týdne najdete na stránce Festivalu Fantazie opravdu konečný program Star Trek bloku.

ČTVRTEK - téma "Enterprise"
08:00 - 10:30 - Star Trek I režisérský sestřih
10:30 - 11:00 - Zahájení
11:00 - 12:00 - Výročí založení hvězdné flotily
12:00 - 13:00 - ENT:Dear Doctor (Drahý doktore)
13:00 - 15:00 - Druhá sezóna seriálu Enterprise
15:00 - 16:00 - TNG: Enterprise včerejška
16:00 - 17:00 - Pravda o hajzlech na Voyageru
17:00 - 19:00 - Nejslabší, máte padáka!
19:00 - 21:00 - ENT:dvojdíl Shockwave (Šoková vlna) + klipy
21:00 - 22:00 - Ženy ve Star Treku

PÁTEK - téma "Alternativní světy"
08:00 - 10:00 - Star Trek II režisérský sestřih
10:00 - 11:00 - Jak na ST web
11:00 - 13:00 - Svět Star Trek her
13:00 - 14:00 - TOS:Mirror,Mirror (Zrcadlo, zrcadlo)
14:00 - 16:00 - ST fanart
16:00 - 17:00 - DS9:Crossover (Prolnuti)
17:00 - 18:00 - Památný Holodoctor
18:00 - 20:00 - Star Trek III: Pátrání po Spockovi
20:00 - 21:00 - Gondolka: zábavný pořad o Trekkies
21:00 - 22:00 - ENT:Regeneration (Regenerace)
22:00 - 00:00 - Star Trek X: Nemesis
00:00 - 01:00 - VOY:Living wittness (Žijící svědek)

SOBOTA - téma "Romulané"
10:00 - 12:00 - Narážky na ST v jiných filmech a seriálech
12:00 - 13:00 - TOS:Balance of Terror (Rovnováha hrůzy)
13:00 - 14:00 - VOY:Message in Bottle (Zpráva v láhvi)
14:00 - 15:00 - Spock, Vulkánci a Romulané
15:00 - 17:00 - Blátošlapové ve sci-fi
17:00 - 19:00 - TNG:Unification I a II (Sjednocení)
19:00 - 20:00 - Vybarvi si svého ST mimozemšťana
20:00 - 21:00 - Federální Zprávy
21:00 - 23:00 - Natáčení ST X: Nemesis a další zábava
23:00 - 00:00 - DS9:In the pale moonlight (V bledé záři měsíce)

Redakce

30.6.2003 Blalock zpět do SG-1
  Jolene Blalock (T'Pol) se nedávno objevila jako hostující herec v příbězích 'Stargate SG - 1' (7. sezóna seriálu) a tuto roli si ještě zopakuje.

Když se natáčel díl "Birthright", ve kterém Blalock ztvárnila Jaffskou vůdkyni Ishtu, Jolene se sblížila s výkonným producentem Michaelem Greenbergem.
"Zeptal se jí, zda by se chtěla vrátit a Jolene odpověděla, ano, ihned," řekl při nedávném rozhovoru pro SciFi.com herec Christopher Judge (Teal'c).
Judge také napsal epizodu, ve které Blalock hrála postavu jeho "sexuálního zájmu," Ishtu. Ishta je chrámová kněžka, která se snaží zachránit dítě Jaffské dívky před Goa'uldy.
"Vždy jsem žertoval o tom, že by Teal'c měl mít více milostných scén," řekl Judge v rozhovoru. Popsal herečku z 'Enterprise' jako "ách tak roztomilá" a dodal, "Ještě se během této sezóny několikrát objeví."

Judge také řekl, že se s Blalock dobře pracuje. "Téměř všichni naši hostující herci podávají ohromný herecký výkon, ale jen málo z nich má takový cit... A to je zrovna případ Jolene Blalock, je ochotná se s vámi zasmát."

V souvislosti s tématem seriálu Hvězdná brána si vás dovolujeme pozvat na první český GateCon vrámci Festivalu Fantazie, tedy sraz fanoušků seriálu Stargate SG-1, který máte nyní možnost sledovat na televizi Nova.

Redakce děkuje Surelovi
Zdroj Trektoday

30.6.2003 Blalock zpět do SG-1
  Jolene Blalock (T'Pol) se nedávno objevila jako hostující herec v příbězích 'Stargate SG-1' (7. sezóna seriálu) a tuto roli si ještě zopakuje.

Když se natáčel díl "Birthright", ve kterém Blalock ztvárnila jaffskou vůdkyni Ishtu, Jolene se sblížila s výkonným producentem Michaelem Greenbergem. "Zeptal se jí, zda by se chtěla vrátit a Jolene odpověděla, ano, ihned," řekl při nedávném rozhovoru pro SciFi.com herec Christopher Judge, který hraje postavu Teal'ca.

Judge také napsal epizodu, ve které Blalock hrála postavu jeho "sexuálního zájmu", Ishtu. Ishta je chrámová kněžka, která se snaží zachránit dítě Jaffské dívky před Goa'uldy.

"Vždy jsem žertoval o tom, že by Teal'c měl mít více milostných scén," řekl Judge v rozhovoru. Popsal herečku z 'Enterprise' jako "ách tak roztomilá" a dodal, "Ještě se během této sezóny několikrát objeví."

Judge také řekl, že se s Blalock dobře pracuje. "Téměř všechni naši hostující herci podávají ohromný herecký výkon, ale je málo jich má takový cit... A to je zrovna případ Jolene Blalock, je ochotná se s vámi zasmát."

Redakce děkuje Surelovi
Zdroj Trektoday