Archiv TrekDNES - srpen 2003

Archiv TrekDNES - srpen 2003

1.8.2003 Další Star Trek seriály na DVD
  Na Warp.cz se pod odkazem Novinky můžete dočíst, jaká DVD se plánují k vydání v České republice.
Informace na toto téma můžete sledovat též na stránce DVDbase.cz.

Redakce

2.8.2003 Výkřik do tmy
  Od nakladatelství Laser vyšla už devátá (nepočítaje Q na druhou a Nemesis) knížka Nové generace - Výkřik do tmy. Autorem je Michael Jan Friedma; překlad Zdeněk Trmota.

Enterprise je pověřena úkolem vypátrat výzkumnou loď Federace "Gregor Mendel", která se pohřešuje. Dostává se do oblasti vzdáleného vesmíru, kde by měla vzkvétat válečnická civilizace Klah'kimmbriů. Ale místo civilizace nalézají jenom trosky - a planetu dokonale zahalenou do zlatého pole. A na oběžné dráze obíhá "Mendel" - bez posádky.
Během průzkumu zmizí beze stopy členové pátracího týmu v čele s kapitánem Picardem. A tak stojí komandér Riker před obtížným úkolem: najít své druhy a navíc zamezit šíření zákeřné choroby, která napadla část posádky.


Knížka má 270 stránek, doporučená cena 115,- Kč.

Redakce

3.8.2003 K avizovanému Kontaktu nedojde
  Na úterý 12. srpna Česká televize uvažovala zařadit do vysílání osmý celovečerní film s posádkou Nové Generace 'První Kontakt' s novým dabingem. Místo toho však poběží druhé pokračování snímku Pomáda s Michelle Pfeiffer v hlavní roli.

Ben Sisko
Zdroj Česká televize nebo TV Program

3.8.2003 DS9 blok na Pilsconu
  Fisher Films a Valen production si vás dovolují pozvat na DS9 blok, který proběhne v rámci Pilsconu 2003.
Můžete se těšit na dvoudenní program, ve kterém pro vás připravujeme česky dabované epizody. Po velkém úspěchu Párty pro DS9 jsme se rozhodli v této tradici pokračovat a připravit pro vás další várku ještě zajímavějších a doufáme, že ještě lépe nadabovaných epizod. Chystáme pro vás klasické díly DS9 a také jsme se rozhodli odhalit důležité momenty tohoto kultovního seriálu. V rámci DS9 bloku se rovněž můžete těšit na mnoho zajímavých přednášek o tomto seriálu a v neposlední řadě také "director´s edition" megakultovní DS parodie, která na Pragoconu 2003 zcela propadla, ale přesto si již získala mnoho oddaných fanoušků, kteří se jistě přijedou podívat na její ještě hlubší propad. V současné době také zvažujeme možnost zařadit do programu konstruktivně destruktivní diskuzi "DS5", kde bychom si chtěli popovídat o přednostech serálů odehrávajících se na vesmírných stanicích. Dále je pravděpodobné, že pro opravdu otrlé návštěvníky bude možnost dokázat si své dovednosti na phaserové střelnici.
Nyní se Fisher Films a Valen produciton věnují přípravě těchto epizod:
Ztracen v čase
Hrozba z červí díry pt. I
Hrozba z červí díry pt. II
Skandální odhalení
Návrat slušnosti
Oči pro pláč
Nemilosrdná pravda
Kruh se otevírá
Šest Ferengů s Vortou
Pro hrst latinia
Bylo nebylo
Velmi dlouhá noc pana ataché
Na zavěr jsme pro vás připravili soutěž. Pro prvního, kdo uhodne z výše uvedených pracovních názvů, názvy původní (anglické), je připraveno volné dvoudenní vstupné na Pilscon 2003 a rodinné balení Prima Pauzy od Vitany. Správné odpovědi posílejte na Valenpro@seznam.cz.
V řijnu na Pilsconu se na vás těší:
- Fisher Films:
Rybinin
Number One
Erik Pressman
- Valen Production:
Rathenn
Shaal Mayan
Lyta Alexanderova
a mnoho dalších spolupracovníků.

Valen Production

4.8.2003 Nový design Startrek.com
  Možná jste si už všimli, že oficiální zahraniční stránka našeho seriálu podporovaná Paramountem - Startrek.com - se "převlékla do nového kabátku". Nyní převládá hlavně šedivá barva.

Při této příležitosti byl aktualizován pravý rozcestník na Sickbay, kde přibyla nová sekce slovenských stránek, se kterou nám pomohl James T. Kirk junior - jeho stránku najdete na doméně www.startrek.szm.sk, kde nechybí fotoreportáž z nedávného Parcon-Avalconu 2003 v Chotěboři.
Pokud vám některá ST stránka v rozcestníku Sickbay chybí, napište nám.

Hypospray

4.8.2003 Další Star Trek film?
  Podle nového vydání české Premiere cituji: Patrick Stewart prohlásil, že navzdory neúspěchu Star Trek: NEMESIS se pracuje na scénáři k pátému filmu s posádkou kapitána Picarda. Naopak Paramount tvrdí, že éra Nové generace je pryč a že se sice chystá film, ale s posádkou z některé z novějších sérií.

Dexa

6.8.2003 Prázdninová aktualizace ST titulků
  Avizovaná aktualizace Titulků Star Treku (titulky.voyager.cz) je tady. Nové titulky byly přidány do všech již rozběhnutých sekcí a další epizody jsou již zamluvené. Jména autorů najdete na samostatně vypracované stránce. Uvítáme další spolupracovníky.

ST Sickbay

7.8.2003 Jakova 25
  Cirroc Lofton alias Jake Sisko, syn kapitána Benjamina Siska ze seriálu Stanice Deep Space Nine slaví své 25. narozeniny. Narodil se 7. srpna roku 1978 v Los Angeles v Californii.

Redakce

7.8.2003 Star Trek: Blog
  Star Trek: Blog v1.0 CZ - Vážení čtenáři serveru TrekDNES, se vší úctou bych vás rád upozornil na nový Star Trek projekt, jenž jsem se rozhodl z hnutí vlastní mysli spustit. Předem bych rád ale ujistil, že se jím ani v nejmenším nepokouším konkurovat výše zmíněnému periodiku, jelikož jeho smysl i podstata je zcela odlišná. Cílem Star Trek Blogu je shromažďovat všechny zajímavé informace, které se objeví na webech u nás i ve světě. Jeho aktualizace je tedy podstatně vyšší a záběr širší. Má to být přístav pro všechny občasné surfaře či dial-upisty, kteří chtějí rychle dostat přehled všeho, co se na internetu objevilo a urodilo. O odlišnosti a možnostech, které může tento magazín nabídnout, nemám nejmenších pochyb, ovšem, zda-li mu vy, čtenáři, dáte šanci, to už ovlivnit nemohu. Je mi jasné, že se asi nevyhnu srovnání s webem TrekDNES, zbytečným osočováním atp., ale věřím, že každý, kdo podstatu blogů zná, pochopí i mé záměry. Proto vás prosím o jediné, pročtěte si Star Trek: Blog, sledujte ho během několika dní a dejte mu jednoduše šanci. Možná pak pochopíte i vy nejpochybovačnější, že nejde o kradení nápadů ani jinou podobnou nezdvořilost. Pokud se projekt uchytí, budu rád, myslím, že je proň na našem internetu jistě místo, ale konečným soudcem jste až vy. Tak buďte, prosím, shovívaví a uvidíme:-) A když už to nevyjde, nic se neděje.

Star Trek: Blog v1.2 CZ - Tak se dílo podařilo! Star Trek: Blog se úspěšně přenesl přes první dětské nemoci a postoupil do radostnější verze 1.2, která už nabízí mnohá vylepšení a potěšení. Zmínil bych např. dělení příspěvků do několika skupin či existenci jednotného diskusního fóra. Otázka domény je zatím bohužel stále otevřená.

O víkendu se nebloguje
Jen abych rovnou předešel všem škodolibým poznámkám, hned zkraje bych rád všechny čtenáře upozornil, že víkendové provozy nevedu. Potřebuji také nejaký ten čas na odpočinek, že, a tak si k tomuto účelu vyhrazuji právě sobotu a bohem požehnanou neděli. Snad to ty dva dny vydržíte, ostatně ke čtení toho tu je za necelý jeden pracovní týden docela dost i pro pravidelné návštěvníky.

Jiří "Mr.Spock" Bigas

8.8.2003 Generace vyráží na svou poslední cestu
  Už jste si zašli do své videopůjčovny nebo přímo zakoupili videokazetu s prozatím posledním Star Trek filmem Nemesis? Na poutačích lákájí náhodné diváky dva slogany "Generace vyráží na svou poslední cestu" a "Vynikající a poutavý intergalaktický thriller...", tomu se nedá odolat :)
Nemesis je také k sehnání na DVD.

Redakce

8.8.2003 The Xindi
  Nová mise Enterprise, najít domov Xindů, dřív než zničí Zemi, si na kapitánu Archerovi bude vybírat svou daň. Kapitán Archer by totiž v první epizodě 3. sezóny neměl být tak v pohodě, jak ho známe z dřívějška a nebude jediný. Trip bude trpět smrtí své sestry. A tak T'Pol v této epizodě využije vulkánských metod, aby pomohla Tripovi usnout. Reed se bude muset vypořádat s novou vojenskou jednotkou MACO. V první epizodě navštíví Archer a Trip důlní kolonii, aby vyslechli jednoho z Xindů, který tam pracuje. Horníci ale výsadek zajmou a chtějí obsadit Enterprise. Bude na Reedovi a jednotce MACO, aby oba zachránili. Xindi-humanoid prozradí polohu xindské mateřské planety. Tato informace ale nemá žádný význam, protože jejich planeta je při příletu Enterprise opuštěná. Xindové odešli do podzemí. Jsou teď nebezpečnější než dřív a několik jejich druhů plánuje poslední útok na Zemi.

Trektoday

8.8.2003 Anomaly
  Další epizoda "Anomaly" se odehrává přibližně o dva týdny později. Děj se bude točit kolem útoku skupiny Vintaxianů. Posádce se podaří "nájezdníky" odrazit a pronásleduje je na jejich základnu, obrovskou kouli, která má vlastní maskovací zařízení. Když je na kouli nalezen materiál xindského původu, Archer nechce odletět, dokud nezjistí o tomto druhu něco víc. Když Archer vyhrožuju smrtí nepříteli, který nechce prozradit důležité kódy, začnou si někteří členové posádky myslet, že Delfská oblast začína kapitána nepříznivě ovlivňovat.

8.8.2003 Extinction
  V této epizodě se výsadek vydává na planetu pokrytou džunglí. Při průzkumu budou infikováni nějakou látkou a zmutují do zatím blíže neurčené primitivní formy života. Podle jiného zdroje se jedná o životní formu, která převezme identity členů posádky Enterprise, včetně kapitána Archera a Malcolma Reeda. Epizodu režíruje LeVar Burton (Geordi LaForge z Nové generace).

8.8.2003 Enemy Advances
  Kapitán Archer, Reed a Trip navštíví mimozemské tržiště, aby pátrali po informacích ohledně Xindů. Jejich postup byl zpomalen anomáliemi (předchozí epizody). Pátrají také po trelliu, látce, která se těžila v ep. The Xindi. Tržiště je plné podivných neznámých tvorů, včetně emzáka, který mluví bublinami, namísto slovy. Když bublina praskne vydá po každé jiný tón. Další hrozivý tvor mluví mírným zženštilým hlasem. V jednom obchodě se prodávají tělesné orgány a pod. Archer, Trip a Reed míří na setkání s obchodníkem jménem B'Ratem Udem, který vypadá jako bílá kapka s hlavou a dlouhými pažemi. Archer chce vzorec pro výrobu trellia, ale B'Rat zapře, že je zná, dokud ho Archer trochu nepobídne. B'Rat jim dá kontakt na dalšího obchodníka Zjoda, který obchodoval s Xindy. Jak se ukáže, Zjod je majitelem exotického bordelu a předvede Archerovi a Reedovi své zboží s tím ,aby si vybrali. Archer rychle změní téma a Zjod jim nakonec slíbí, že jim nějaké informace sežene. Během rozhovoru se k nim přiblíží konkubína Rajiin a několikrát pohlédne na Archera, jakoby chtěla pomoct. Právě když chce Archer odejít, Rajiin z bordelu uteče a zamíří přímo k němu. Ale tak snadno se pryč nedostane, když za ní vyběhne naštvaný Zjod...

8.8.2003 Jak začíná 3. sezóna Enterprise?
  Epizoda 3x01 The Xindi
Nová mise Enterprise, najít domov Xindů, dřív než zničí Zemi, si na kapitánu Archerovi bude vybírat svou daň.
Kapitán Archer by totiž v první epizodě 3. sezóny neměl být tak v pohodě, jak ho známe z dřívějška a nebude jediný. Trip bude trpět smrtí své sestry. A tak T'Pol v této epizodě využije vulkánských metod, aby pomohla Tripovi usnout. Reed se bude muset vypořádat s novou vojenskou jednotkou MACO.
V první epizodě navštíví Archer a Trip důlní kolonii, aby vyslechli jednoho z Xindů, který tam pracuje. Horníci ale výsadek zajmou a chtějí obsadit Enterprise. Bude na Reedovi a jednotce MACO, aby oba zachránili. Xindi-humanoid prozradí polohu xindské mateřské planety. Tato informace ale nemá žádný význam, protože jejich planeta je při příletu Enterprise opuštěná. Xindové odešli do podzemí. Jsou teď nebezpečnější než dřív a několik jejich druhů plánuje poslední útok na Zemi.

Epizoda 3x02 Anomaly
Další epizoda "Anomaly" se odehrává přibližně o dva týdny později. Děj se bude točit kolem útoku skupiny Vintaxianů. Posádce se podaří "nájezdníky" odrazit a pronásleduje je na jejich základnu, obrovskou kouli, která má vlastní maskovací zařízení. Když je na kouli nalezen materiál xindského původu, Archer nechce odletět, dokud nezjistí o tomto druhu něco víc. Když Archer vyhrožuju smrtí nepříteli, který nechce prozradit důležité kódy, začnou si někteří členové posádky myslet, že Delfská oblast začína kapitána nepříznivě ovlivňovat.

Epizoda 3x03 Extinction
V této epizodě se výsadek vydává na planetu pokrytou džunglí. Při průzkumu budou infikováni nějakou látkou a zmutují do zatím blíže neurčené primitivní formy života. Podle jiného zdroje se jedná o životní formu, která převezme identity členů posádky Enterprise, včetně kapitána Archera a Malcolma Reeda. Epizodu režíruje LeVar Burton (Geordi LaForge z Nové generace).

Epizoda 3x04 Enemy Advances
Kapitán Archer, Reed a Trip navštíví mimozemské tržiště, aby pátrali po informacích ohledně Xindů. Jejich postup byl zpomalen anomáliemi (předchozí epizody). Pátrají také po trelliu, látce, která se těžila v ep. The Xindi. Tržiště je plné podivných neznámých tvorů, včetně emzáka, který mluví bublinami, namísto slovy. Když bublina praskne vydá po každé jiný tón. Další hrozivý tvor mluví mírným zženštilým hlasem. V jednom obchodě se prodávají tělesné orgány a pod. Archer, Trip a Reed míří na setkání s obchodníkem jménem B'Ratem Udem, který vypadá jako bílá kapka s hlavou a dlouhými pažemi. Archer chce vzorec pro výrobu trellia, ale B'Rat zapře, že je zná, dokud ho Archer trochu nepobídne. B'Rat jim dá kontakt na dalšího obchodníka Zjoda, který obchodoval s Xindy. Jak se ukáže, Zjod je majitelem exotického bordelu a předvede Archerovi a Reedovi své zboží s tím ,aby si vybrali. Archer rychle změní téma a Zjod jim nakonec slíbí, že jim nějaké informace sežene. Během rozhovoru se k nim přiblíží konkubína Rajiin a několikrát pohlédne na Archera, jakoby chtěla pomoct. Právě když chce Archer odejít, Rajiin z bordelu uteče a zamíří přímo k němu. Ale tak snadno se pryč nedostane, když za ní vyběhne naštvaný Zjod...

Redakce
Zdroj Trektoday

9.8.2003 Letem světem je zpátky
  Letem světem českým trekem, aneb ztráty a nálezy 6 - Server AL-BATANI patřil kdysi ke špičce českých stránek o Star Treku. Nyní chátrá a pomalu upadá do zapomnění. Nebylo by nejlepší plácnout s lodí o nějakou planetu a nechat vyrobit nový refit? Anebo...

Al-Batani

10.8.2003 Už jste hráli Elite Force 2?
  Pokud jste si ještě neobstarali 3D akční hru Star Trek Elite Force 2, která volně navazuje na úspešnou jedničku, zavítejte na stránku Startrekgames.cz, kde najdete téměř vše, co byste mohli ke své pařbě potřebovat.

Redakce

11.8.2003 Narážky na Star Trek
  Díky přednášce Ondry Nekoly z letošního Festivalu Fantazie a vašemu zájmu jsme mohli trochu více aktualizovat sekci Narážek na Star Trek. Přibyly nové ukázky ze sedmi filmů a seriál Hvězdná brána byla doplněna o ukázky v češtině. K tomu byl zpracován seznam téměř třiceti dalších zmínek na cokoli ze světa Star Treku. A to nepočítaje seriály Simpsonovi, Červený trpaslík a další řady Futuramy, které teprve připravujeme.

Hypospray
ST Sickbay

11.8.2003 Ohlédnutí Brannona Bragy za 2.sez. Enterprise
  Brannon Braga nedávno poskytl rozhovor, ve kterém hodnotil jednotlivé epizody druhé sezóny Enterprise. Některé epizody ocenil, jiné zkritizoval. Navíc slíbil, že Tholiané a Tellarité se určitě vrátí, zatímco Borgové ne.

"Carbon Creek" měla podle něj "velmi klasické humanistické téma, které se hodí na dnešní dobu". Epizoda "First Flight" měla být naopak zprávou pro NASA o důležitosti pilotovaných vesmírných misí. Na druhou stranu epizoda "Dead Stop" je připomenutím "starého Star Treku", měla být plíživá a neočekávaná.

Naopak, epizody jako "Vanishing Point" nebo obzvláště "Cease Fire" byly podle Bragy dost předvídatelné. Na druhou stranu si cení borgské epizody Regeneration. "Skončilo to řekl bych úžasným paradoxem. Možná toto byl incident, který informoval Borgy o naší existenci."

Epizodu "Judgment", klingonský soud, pojmenoval "jedna z těch, kde se vše spojuje". Byla to příležitost, jak nahlédnout do klingonské společnosti v tomto časovém období. Válečnická kasta převzala moc, začala ovládat společnost a měnit ji imperialistickým směrem. Byl to zajímavý pohled do vývoje jejich kultury. Jak ale víme z dřívějších seriálů (odehrávajících se později) Kolosova snaha vyjde vniveč.

Braga kritizoval epizodu "Marauder" (další klingonský díl) jako "nemělo to žádnou myšlenku" a že epizoda "Canamar" vznikla ze scénáře "ušitého horkou jehlou, ale ukázalo se, že je to lepší epizoda než si zasloužila". Epizoda "Crossing" má podle něj zajímavé vizuální efekty, ale děj byl trochu o ničem.

Samozřejmě nešetřil chválou na poslední epizodu sezóny "The Expanse". Záhadné emzáky, kteří zaútočili na Zemi nazval "jeden z nejlepších nápadů, které nás kdy napadly".

Redakce
Zdroj Trektoday

11.8.2003 Nový design Blogu
  Star Trek: Blog v 1.5 CZ - Rozhodl jsem se věc dále neprotahovat a uvést do pohotovosti zcela nový design, který byl navržen na základě připomínek těch, kteří mi něco použitelného napsali. Snad se vám tento model bude líbit. Nově obsahuje klikatelné rubriky, diskusi u každého článku, webový vzkazník pro mě a lepší systém archivace příspěvků. Mimo to pak na úkor vyšších nároků na diskový prostor nabízí podstatně lepší správu stránek jako takových, ale to už je spíše má věc:-). Přeji hezké počtení.

Jiří "Mr.Spock" Bigas

12.8.2003 Taresianka Terminátorem
  Chystáte se do kina na Terminátora 3: Vzpouru strojů? Dovolujeme si vás na tento film netradičně pozvat.
Arnie se vrací. Po dvanácti letech, bez Jamese Camerona, ale se stále stejným kamenným výrazem ve tváři, který z něj učinil legendu... Den zúčtování nebyl odvrácen a budoucímu vůdci lidského odporu, Johnu Connorovi, hrozí další nebezpečí.
Protivníkem Schwarzeneggera, resp. Terminátora T-800 je po T-1000 tentokrát zbrusu nový model T-X. Svůdnou Terminátorku, která se s Arnoldem rozhodně mazlit nebude, si zahrála Kristanna Loken. Ta si už zabíjení vyzkoušela ve Star Trek Voyageru - v epizodě třetí sezóny - Favorite Son ztvárnila jednu z Taresianek, technologicky vyspělé humanoidní civilizace z planety Taresie v delta kvadrantu, ve které tvořili 90% ženy. Aby jejich rasa dokázala přežít, vytvořili retrovirus, kterým infikovali několik planet. Retrovirus měl vniknout do DNA náhodného hostitele a zmutovat jeho tělo na taresianské. Retrovirus také do hostitele vložil silnou touhu vrátit se na Taresii. Zde byla posléze těla náhodných obětí, mužů, podrobena smrtelné extrakci DNA (denukleována). Role Malii a T-X dělí šest let.

Redakce

13.8.2003 Komu vděčíme za 3. sezónu TOSky?
  Na této stránce můžete najít interview s Bjo Trimble, ženou která vedla kampaň za obnovení natáčení původního Star Treku (díky které byla natočena třetí sezóna). Zde je krátký výtah.

V první části vypráví o kampani za TOS. O tom, jak je studio ignorovalo a snažilo se předstírat, že žádná kampaň neexistuje. Pak najednou obnovili seriál pro třetí sezónu, ale dál předstírali, že na tom "hnutí odporu" nemá žádný podíl. Když byl seriál ukončen hned po třetí sezóně, manžele Trimblovi už neměli sílu na další kampaň. Měli dvě děti a práci. Navíc v té době byla její dcera diagnostikována jako duševně zaostalá. "Star Trek je úžasný seriál, ale jen zábava, ne skutečný život."

Dál se zmiňuje o prvním trekovém filmu. Podle ní to bylo "příliš málo a příliš pozdě." Paramount hloupě čekal a čekal, zatímco mohl natočit několik dalších filmů s původní posádkou. Jen to ukazuje, jak málo chápal potenciál vlastního seriálu." Bjo se dokonce ve filmu objevila jako člen posádky na pozadí spolu ještě s několika dalšími fanoušky, které tam protlačil Gene Roddenberry, aby jim poděkoval, za jejich snahu. Poté herecká asociace (odbory) zavedla nová pravidla a dnes už není možné, aby se kompars nabíral na "ulici". Bjo se při natáčení setkala se všemi herci a samozřejmě všichni ji už znali z kampaně, při které ji podporovali.

Dále se zmiňuje o svém příjmení, které připomíná Tribl. David Gerrold (který tribly vymyslel) jí ale řekl, že to je pouze náhoda. Stejně tak její křestní jméno Bjo (vyslovováno Bídžou) zní jako Bajor, ale producenti jakoukoli souvislost popřeli.

Na otázku jak se jí líbí nový seriál Enterprise odpověděla: "Nikdo v naší rodině se na Enterprise nedívá. Viděli jsme pár epizod, ale nemohli jsme uvěřit, že by se naše planeta nechala ovládat Vulkánci. Pokud se ti Vulkánci nakonec nezmění na Romulany (včetně T'Pol), budu velmi zklamaná. Mám ráda původní seriál a líbí se mi postavy Enterprise, přestože je scénář nutí říkat zcela netrekové myšlenky. Myslím, že si kapitán Archer zaslouží víc.

Budoucnost filmů vidí v posádce DS9, kde ji zaujaly jak herci a postavy, tak vlastní příběh. Podle ní by měl přijít někdo, kdo ví jak napsat trekový scénář (což vyškrtává spoustu lidí). Pak musí přijít někdo, kdo ví jak Trek režírovat. "Ale myslíte, že Paramount tohle zvládne? Ne."

V další části vzpomíná na Gena Roddenberryho, s kterým se osobně setkala. Myslí si, že by podporoval natáčení dalších seriálů jako DS9, VOY a ENT. Měl vždycky spoustu nápadů. Dál mluví o tom, jak se dostala ke Star Treku a jak se seznámila s manželem. Stále spolu jezdí na cony i v zahraničí, ale protože jsou v důchodu, musí čekat, jestli je někdo pozve, protože si to sami nemohou dovolit.

Redakce

14.8.2003 Bragova 39
  Brannon Braga, nejen výkonný producent nejen seriálu Enterprise, slaví své 39. narozeniny. Narodil se 14. srpna roku 1964 v Bozemanu v Montaně (USA).

Redakce

14.8.2003 Jste zváni na Avalcon Speciál 2003
  Malý brátříček jednoho ze dvou největších scifi conů v České republice, Festivalu Fantazie, se pro vás opět připravuje do podzimní Chotěboře. Avalcon Speciál bude mít počínaje tímto rokem stálé datum jeho konání, tedy vždy poslední říjnové víkendy. Letos se Avalcon Speciál uskuteční ve dnech 24.-26. října od pátku do neděle.

Koncept Avalconu Speciál se od minulých ročníků, které se pravidelně konají už od roku 1996, změnil. Avalcon Speciál vezme vždy program Festivalu Fantazie, vybere z něj přednášky, besedy a další pořady a jejich autorům nabídne účast v programu. Přednášející získají výhodu možnosti opakování, aktualizace a doplnění přednášky, pořadatelé výhodu snadnější přípravy conu. Avalcon Speciál poskytne účastníkům možnost navštívit ty pořady, které se nedaly stihnout na Festivalu Fantazie a pobavit se více mezi sebou. Přednášky ani na dalších ročnících nebudou rozděleny do jednotlivých, tematicky zaměřených programových linií a bude více času na volnou zábavu, zkrátka takový pohodový klasický con...

Vstupné bylo přepočítáno na pouhých 7,10 Kč za hodinu zábavy, přitom si můžete vybrat až z pěti pořadů. Pro určení výše vstupného platí datum odeslání on-line přihlášky nebo písemné přihlášky. Na snížené vstupné - max. 300,- mají nárok přihlášení do 10. října. Nebude třeba složenky ani převodů na účet - vstupné i všechny ostatní poplatky se platí na místě. V ceně vstupného je zahrnut vstup na všechny uvedené programy, spaní ve vlastním spacáku ve Sportovní hale po dobu 2 nocí a účastnické materiály - informační brožura s programem, fanzin Zbraně Avalonu, samolepka (nebo placka), časopis apod.

Všechny další informace o programu, ubytování, stravování, najdete na doméně www.AVALCON.cz, kde je už nyní k dispozici on-line přihláška účastníků.

Redakce

15.8.2003 ENT: Rajiin
  Čtvrtá epizoda třetí sezóny Enterprise, Enemy Advances, byla přejmenována na "Rajiin". Odehrává se na exotickém tržišti na vodní planetě, kde místní muži zotročují ženy. Jiný popis epizody je "krásná emzačka se ocitá uprostřed střetu mezi posádkou NX-01 a Xindy a přiblíží obě strany ke konečnému zůčtování."
Posádka na tržišti hledá chemika, který by jim mohl pomoci přežít v Delfské oblasti. Chemika, B'Rata Uda, bude hrát Dell Yount, který už se objevil v epizodě DS9: Sons Of Mogh. Krásnou šlapku Rajiin, bude hrát Nikita Ager, kterou Dominic Keating popsal jako "kočka". Opět uvidíme radu Xindů (jako v prvním díle sezóny), samozřejmě členy rady budou hrát stejní lidé. Hmyzáci a Rybáci budou opět vytvořeny digitálně. Bylo najato i několik kaskádérů na role Xindi-ještěráků. A několik desítek lidí na role postav v tržišti.

15.8.2003 Tipy na zajímavé stránky
  Prvním tipem jest odkaz na ještě poměrně známou sajtu Guide to Animated STAR TREK, jejíž obsah je, myslím, z názvu poměrně zřejmý. TAS je tu opravdu probrána tak důkladně, jako nikde jinde, takže nechybí takové složky jako je historie seriálu, popis jednotlivých epizod, postav, technologie, časového kontextu a mnoho dalšího.

Dále stojí za pozornost průvodce klasickými komiksy, které vycházely v USA v letech 1967 - 1979. Jedná se taktéž o velice poutavý web, který mimo klasických součástí nabízí např. ke stažení obálky všech vyšlých magazínů, které vřele doporučuji si prohlédnout - jde totiž o takřka historicky-umělecké materiály:-). A pochopitelně ani obsahy jednotlivých časopisů nejsou k zahození.

Moc fajn stránku jsem nedávno objevil na této adrese! Pokud rádi čtete startrekové romány, mohl by vás web možná zaujmout. Na mušku si totiž bere všechny klasické knižní novely, který vyšly ve Spojených státech v období od 60. - 80. let minulého století. Nechybí pochopitelně jejich stručný obsah ani foto přebálek, stejně jako inteligentně uspřádaná Timeline. Zejména pak může být stránka hodně inspirativní z toho důvodu, že právě tento fenomén je jedním z těch, kterému vděčíme za současnou popularitu a rozšířenost Treku.

Jiří "Mr.Spock" Bigas

15.8.2003 Tohle je do Star Treku?
  Startrek.com zveřejnil první obrázky z epizody "The Xindi". Mezi nimi je i první obrázek nového vzhledu T'Pol, za který by se nemusela stydět ani Sedmá z devíti. Podle zpráv mají být upraveny i její vlasy, mají být o odstín světlejší a malinko delší. Samozřejmě ne tak, aby zakryli její uši. Podobným stylem se zřejmě budou ubírat i další ženské kostýmy. Představitelka Rajiin, ze čtvrté epizody, řekla, že když uviděla bikini, které by měla nosit tak řekla: "Tohle je do Star Treku?"

Redakce

16.8.2003 Stytoons - Trek trochu jinak
  Není to tak dlouho, co jsem narazil na pár docela solidních startrekových cartoonů, které lze nalézt na adrese www.stytoons.f2s.com. Nejedná se sice o natolik špičkové kousky, jako je třeba příklad australského SevTreku, přesto však mohou zaujmout. POZOR: Zdaleka ne všechny vtipy mají co dočinění se Star Trekem.

WDK

18.8.2003 Společná aktualizace Startrekových titulků a narážek
  Nový týden otevírá hned dvojnásobná aktualizace. Podle rčení "Kujte železo, dokud je žhavé." byla opět rozšířena databáze Narážek na Star Trek o seriály Červený trpaslík, South Park, Andromeda a Futurama. Opět musíme poděkovat za vaši odezvu, díky které si ode dneška můžete stáhnout přes dvacet nových ukázek. Těšíme se na další.

Druhým úspěšně rozjetým projektem jsou Titulky Star Treku (titulky.voyager.cz). 4-6-3 není žádný bezpečnostní kód pro vstup do databáze, ale počet nových titulků pro sekci Nové generace, Původní sérii a seriál Stanice Deep Space Nine. Opět děkujeme autorům titulků, jejichž seznam se také slibně rozrůstá. Pokud byste se chtěli zapojit, ale nemáte např. k dispozici volné video, můžeme vám poskytnout ke stažení zvukovou stopu (MP3) libovolné epizody, ke které už disponujeme anglickými titulky.

Hypospray
ST Sickbay

18.8.2003 Klapka: ST Blog podruhé
  V pátek, necelou hodinu před polednem jste se mohli na novém trekovém zpravodajském serveru dočíst: "Podle solidní byť neustále klesající návštěvnosti a spíše přibývajících "laskavých" mailů českých Trekkies usuzuji, že je tento magazín nadbytečný, a tedy ST: Blog po nějakých deseti dnech činnosti uzavírám. Všem, kteří jej četli, děkuji a všem ostatním též, že mi alespoň konečně otevřeli oči. Jak se říká: "Žádný dobrý skutek nezústane nepotrestán:-)." Ale ne, že bych si sám myslel, že jsou tuzemští fanoušci natolik pyšní či nafoukaní. Dobře vím, že je to jen způsobeno jejich tradiční konzervativností v kombinaci s obvyklou hrubostí českého národa. Ne uražen, ale přesto raději balím svých pět švestek. Pokus to byl zajímavý a předem jsem upozorňoval, že nemusím uspět. Stalo se. Ještě jednou tedy díky a hurá zpátky na TrekDNES, který je sice o něčem jiném, ale budiž... ...neříkejte, že vás nebaví číst neustále jen o tom, kdo co updatoval na svých četných webech:-)"

Naštěstí po trekovém vzoru optimistických konců se už včera objevila první nová zprávička, která byla dnes ještě potvrzena: "Nevím proč, ale teprve když jsem to tu uzavřel, přestaly se ozývat prasat a jejich čuňárny vystřídala slova podpory a toho, na co jsem čekal z úvodu. Evidentně alespoň někteří, byli schopni rozlišit rozdíl v pojetí Blogu a magazínu TrekDNES. No nic, jednoduše řečeno, díky vám všem a od pondělka zase jedeme na plné obrátky. Pokud jde o rýpaly (dobře víš, že mluvím právě o Tobě), tak Blog bude snad již během následujícího týdne disponovat subdoménou patrně ve tvaru blog.startrek.cz. Do budoucna uvažuji pochopitelně i o nákupu vlastní domény, ale to je samozřejmě závislé zejména na reakcích ze strany vás čtenářů. Ještě jednou díky!
Na četné žádosti mých čtenářů jsem zapracoval intezivněji na doméně a tady je výsledek. Prozatimní startrek.bloguje.cz by se snad co nevidět mohla zmenit na radostanější blog.startrek.cz. Pokud to ustojí má peněženka, začnu uvažovat i o vlastní adrese ve tvaru www.trekblog.cz, ale to je zatím hudba budoucnosti. Když nevyjdou finance, zůstane buď vše při starém, nebo je možno na test zřídit i jinak dosti poruchový redir z dot.tk. Pokud náhodou víte o něčem jiné či lepším, neváhejte se vyjádřit.

Redakce
Zdroj Star Trek Blog

18.8.2003 Skrz naskrz Elite Force 2
  Na Startrekgames.cz si můžete nově přečíst velmi podrobnou recenzi 3D akční hry Star Trek: Elite Force 2 od Martina "Kovi" Kováře.

Redakce

18.8.2003 Bennett má jasno
  Producent filmu Khanův hněv nedávno řekl, že má jasnou představu, jak by měl vypadat budoucí Star Trek - vrátit se zpět k začátkům vztahu Kirka a Spocka.
Bennett prozradil, že studiu před lety nabídl vlastní námět na nový film z prostředí Akademie Hvězdné flotily. Ústřední postavou měl být kadet James T. Kirk a Spock.
"Spock je prvním vulkáncem, který chodil na Akademii. Byl to příběh o předsudcích proti Spockovi, který díky nim málem zemřel. Kirk by se poprvé a naposledy zamiloval s kadetkou, která by zemřela hrdinskou smrtí při záchraně planety nebo tak něco. Ale hlavním motivem by byl rasismus. Střet mezi červenou, modrou a zelenou krví. Na konci by Kirk zůstal sám. On a Spock by se rozešli každý svou cestou a bylo by vysvětleno, proč se Kirk honí po galaxii za přízraky a sukněmi."
Tento jeho námět byl ale Paramountem zamítnut, prý proto, že se "chystá nový seriál, který jde také do minulosti. A nakonec se ukázalo, že to byl seriál Enterprise."

Celý rozhovor s Bennetem najdete zde.

Redakce

19.8.2003 65 dr. Pulaské
  Diana Muldaur, šéflékařka Katherine Pulaská na lodi U.S.S. Enterprise-D ve druhé sezóně Nové generace, které se už předtím objevila ve dvou epizodách Původní série, slaví své 65. narozeniny. Narodila se 19. srpna roku 1938 v New Yorku (USA).

Redakce

19.8.2003 51 Riker
  Jonathan Frakes, představitel komandéra Williama Rikera z Nové generace a také režisér, slaví své 51. narozeniny. Narodil se 19. srpna roku 1952 v Bethlehemu v Pennsylvanii (USA).

Redakce

19.8.2003 Gene Roddenberry - 82. výročí narození
  Eugene Wesley Roddenberry, tvůrce původní myšlenky světa Star Treku, by se dnes dožíval 82 let. K velké lítosti všech fanoušků zemřel už před 12 lety na srdeční zástavu. Narodil se 19. srpna roku 1921 v El Pasu v Texasu, zemřel 24. října roku 1991 v Santa Monice v Californii.

Jeho otec, Eugene Edward Roddenberry, sloužil jako důstojník kavalerie a dokonce bojoval v Evropě za první světové války. Po svém návratu do Států byl umístěn ve Fort Bliss v Texasu. Tam se seznámil s Caroline Goldman, budoucí matkou Gene Roddenberryho. Vzali se a krátce nato se narodil malý Gene - jeho matce přitom bylo teprve sedmnáct let. Když bylo Genovi devatenáct měsíců, celá rodina se přestěhovala do jižní Kalifornie, kde se jeho otec stal policistou. Když Gene dorostl, absolvoval studia v Los Angeles, během nichž se poprvé setkal s žánrem science fiction. Protože byl od mládí fascinovaný vším co létalo, udělal si pilotní licenci a v devatenácti letech se stal pilotem. Brzy nato se zapojily Spojené Státy do druhé světové války a koncem roku 1941 se Gene zapojil do výcvikového programu pilotů, z něhož vyšel jako nižší poručík. Byl odvelen na Guadalcanal a létal v jižním Pacifiku na bombardérech B-17. Odlétal 89 misí, dokonce prodělal havárii, při níž zahynul jeho navigátor a bombometčík. Po válce pracoval jako civilní pilot a poté, co přežil havárii letu PanAmerican Indie-Istanbul nad syrskou pouští, při níž zahynulo čtrnáct lidí, se stal vyšetřovatelem leteckých havárií. Za statečnost po a při ztroskotání byl oceněn nejvyšším civilním vyznamenáním letectva. Protože viděl velký příslib zajištěné budoucnosti ve filmovém průmyslu, přestěhoval se v roce 1949 i s manželkou Eileen a dcerami Darlene a Dawn do Los Angeles, aby se stal scénáristou. Zjistil ovšem, že pro začínající scénáristy moc příležitostí není, a tak se dal k losangeleské policii. Ve volném čase psal povídky a sestavoval projevy pro policejního náčelníka Williama Parkera. Své zkušenosti policisty později zhodnotil při psaní scénářů ke kriminálním seriálům. Postupně se vypracoval a začal psát scénáře pro televizi. Svůj první scénář prodal v roce 1951, o rok později napsal svůj první sci-fi scénář 'Secret Defense of 117'. V roce 1953 se vzdal práce policisty za 440 dolarů měsíčně a stal se televizním scénáristou na plný úvazek, s platem 700 dolarů měsíčně. Časem se začal zapojovat i do produkce. Když v roce 1960 natáčel pro studia MGM nepříliš úspěšný seriál The Lieutenant, dostal nápad vytvořit SF seriál o cestování vesmírem. V té době se také potkal s Majel Leigh Hudec, budoucí známou startrekovou herečkou. Gene svůj nápad na SF sérii předložil nejprve MGM. Představitelům společnosti se nápad líbil, ale odmítli ho s tím, že vyrábět něco podobného by bylo nemožné. CBS dala raději přednost jinému dětskému sf seriálu. A tak Gene nakonec skončil ve společnosti Desilu. Nadchl svou myšlenkou majitelku společnosti, Lucille Ball, a ta si vynutila zájem stanice NBC. Představitelé NBC dali tedy tomu podivnému seriálu s pracovním názvem Star Trek šanci. V roce 1964 tak vznikl konečný nástin Star Treku, o rok později byl natočen první pilotní díl. Pilotní díl s názvem The Cage byl však představiteli NBC odmítnut, protože byl příliš intelektuální pro běžného diváka. Ale líbil se - a tak dostal druhou šanci spolu s návrhy, co by se mělo změnit. Gene se do toho pustil a vytvořil stejný svět jako prve, jen osadil trochu mladší herce a zapojil do děje více akce. Protože původní kapitán, Christopher Pike, hraný Jeffrey Hunterem, se nemohl znovu do natáčení zapojit, nový kapitán byl pojmenován James Kirk. Jediná postava, která rámcově zůstala stejná, byl pan Spock, mimozemský první důstojník, který tak vhodně ztělesňuje ideu Star Treku: spolupráce různých a třeba i biologicky odlišných ras. Bez Spocka by nedosáhl Star Trek nikdy takového úspěchu, protože by mu chybělo to, co z něj udělalo něco víc než jen kosmickou kovbojku. 8. září 1966 byla odvysílána první epizoda The Man Trap (uvedení samotného pilotního filmu předcházely dvě běžné epizody). A tím se to rozjelo. Pracovat 16-20 hodin denně se brzy stalo pro Gena běžnou věcí. Star Trek měl od počátku těžké problémy s televizními cenzory, protože mnoho scénářů bylo prostě společensky příliš odvážných a nepřijatelných a tak nezbylo než je přepisovat. Některé díly byly dokončeny jen hodiny či minuty před samotným vysíláním. V roce 1968 dostal Gene za Star Trek zvláštní cenu Hugo. Brzy se ovšem objevilo nevyhnutelné - přišla rodinná krize. Po natočení sedmdesáti devíti epizod, 3.června 1969, byl nepohodlný seriál ukončen. Krátce nato se Gene a Eileen rozvedli. Krátce poté, 6. srpna 1969 na obchodní cestě do Japonska, se Gene oženil s Majel Leigh Hudec, z níž se tím stala Majel Barrett - Roddenberry. Ta měla největší vliv na zbytek Roddenberryho života. V roce 1974 se jim narodil syn, Eugene Wesley mladší. V roce 1979 se Gene podílel na natáčení prvního filmu Star Trek a v té době ještě netušil, že v příštích deseti letech se dočká dalších pěti pokračování. A nejen to - za svůj přínos západní kultuře obdržel tři čestné doktoráty na prestižních amerických univerzitách. V roce 1986 dostal hvězdu na Chodníku slávy v Holywoodu, a to jako první takto oceněný scénárista a producent v historii. V roce 1987 se Gene stal výkonným producentem nového seriálu Star Trek: The Next Generation, který získal již v prvním roce mnoho ocenění. Koncem osmdesátých let se Genovo zdraví začalo zhoršovat a tak se Gene účastnil natáčení méně a méně. Nakonec předal funkci jinému producentovi, Ricku Bermanovi.
22. října 1992 byl popel Gene Roddenberryho vynesen na palubě raketoplánu Columbia, aby tak tvůrce Star Treku mohl alespoň na nějaký čas opustit rodnou planetu. 30 ledna 1993 byl Gene posmrtně dekorován vyznamenáním NASA za vynikající službu. Na plaketě stojí: 'Za vynikající službu národu a lidské rase, představením kosmického výzkumu jako vzrušující nové oblasti a naděje pro budoucnost' a není to přehnané - mnoho lidí v kosmickém programu, včetně špičkových astronautů a vědců, prohlašuje Star Trek za to, co v nich v mládí probudilo zájem o neprobádaný prostor za hranicemi naší Země. 21. dubna 1997 byla malá část popela Gene Roddenberryho vynesena na nízkou oběžnou dráhu Země na palubě nosné rakety Pegasus XL. Po roce 2000 shořela v horních vrstvách atmosféry a tak se Gene stal navždy součástí Vesmíru...

Redakce
Životopis převzat z původní verze stránek Startrek.cz od Valeris.

20.8.2003 Teplice budou mít nový Sci-fi club Galatea
  1. zaří se okolo páté hodiny se v teplickém Domu dětí a mládeže uskuteční první schůzka všech teplických Trekkies, StarWarsáků, StarGaťáků, příznivců klasické Sci-fi a všech možných emzáků, kteří se o Sience-fiction zajímají. Prostory a program jsou zajištěny, vše pod přísným dohledem komandéra Noxyra a dalších.

Pokud chcete přijít, nic vám nebrání. Všechna silová pola budou vypnuta, věková hranice neomezena a stupeń pošetilosti čím vyšší, tím lépe.

Noxyr

21.8.2003 Istrocon 2003
  Cestovní pas bez víza budete potřebovat k tomu, abyste mohli navštívit Istrocon 2003, který se připravuje do Bratislavy. Jde o mezinárodní festival fantasy, science fiction, moderních technologií a nového životného stylu, který organizuje Občanské sdružení Fantazie na 12. - 14. září 2003. Všechny dostupné informace najdete na stránce Istrocon 2003.

Redakce

22.8.2003 Worf se dalšímu filmu nebrání
  Ačkoliv si někteří myslí, že Nemesis uzavřel TNG filmy, Michael Dorn (Worf) si tím není tak jist. Dorn řekl, že by se posádka Nové generace mohla ještě vrátit. "Myslím, že by to nebyl problém. A upřímně, film Nemesis rozhodně nebude pro Paramount prodělečný."

Jednu z možností pro nový film vidí Michael ve zcela nové posádce, která nebyla ani ve filmu ani v televizi. Ale podle Dorna by právě tohle zpečetilo osud trekových filmů. "Myslím, že lidi v Paramountu jsou natolik soudní, aby věděli, že posádka Nové generace je až příliš populární na to, aby prostě řekli "OK, zapoměňme na to. Začneme znovu s novými tvářemi," pravděpodobně by to tím zazdili.

Podle Dorna tkví úspěch trek filmů v jediném: "Stačí se vrátit ke starším trek filmům jako First Contact a vše bude jako dřív. Takto má vypadat trekový film."

Celé interview s Michaelem Dornem najdete zde, kde také hovoří o své práci na DS9 a jak se dostat k herectví.

Redakce

22.8.2003 Xindi-lenochodi
  Podle posledních zpráv budou v sedmé epizodě třetí sezóny Enterprise hrát hlavní roli Xindi-lenochodi (resp: Xlupáčci :))
Epizoda je prozatím beze jména, ale bude se točit kolem xindského zařízení, které vyrábí materiál do zbraně, která má zničit Zemi. Archer je rozhodnut toto zařízení zničit, aby tak oddálili útok. Ale brzy narazí na Gralika, Xlupáčka, který to celé řídí a tvrdí, že jeho druh o výrobě zbraně nemá ani ponětí a pouze vyrábějí to, co jim Xindi-dvounožec Degra, řekl. Gralik také odhalí, že si xindské pod-druhy vždy jdou po krku a právě to vedlo k válce, která zničila jejich mateřskou planetu. Vyjde najevo, že existoval ještě jeden xindský druh a to ptačí Xindi, ale ti byli zničeni X-ještěráky a X-hmyzáky. Archer po průzkumu Gralikovi uvěří, ale sdělí mu, že nemá jinou možnost, než továrnu zničit. I když už je přesvědčen, že jejich nepřátelé jsou pouze ještěráci, hmyzáci a dvounožci. Archer se nakonec s pomocí velitele jednotky MACO majora Hayese připravuje ke zničení továrny, když se objevuje Degra a X-ještěráci...

Redakce
Zdroj Trektoday

22.8.2003 Picard investuje do Benátek?
  O tom, že se Patrick Stewart (kapitán Picard) stal producentem aktualizovaného přepisu dramatu Williama Shakespeara - Dva Kupci benátští, se můžete dočíst zde. Dnes se připravují dvě varianty – současná a tradiční, dobová. Patrick se v posledních letech ztotožnil s postavou Shylocka a chce ji dostat na filmové plátno v současném kabátě... filmový trh je teď pro Shakespeara příznivý...

Redakce
Zdroj Deník Impuls

22.8.2003 Není Šimek jako Šimek
  Startrekgames.cz vám nově přináší mimo jiné rozhovor ne se známým bavičem Miloslavem Šimkem, ale Martinem Šimkem, s hlavním tvůrcem akční vesmírné střílečky Star Trek: Final War 2. Dočtete se odpovědi na více než deset zvídavých dotazů...

Redakce

23.8.2003 První výsadek do volné přírody
  Zkušební trekový sraz do volné přírody Prokopského údolí se dnes uspořádal pro členy Star Trek klubu CZ Kontinuum. Připravený program od Martina a Jany nepokazilo vůbec nic, naštěstí ani počasí. Brzy budou k nahlédnutí i další fotečky.

Redakce
Za fotku děkujeme Ondrovi.

24.8.2003 29 Kes
  Jennifer Lien, zdravotní sestra na lodi U.S.S. Voyager, kterou jsme dále mohli vidět například ve filmech American History X, SLC Punk a Rubbernecking, slaví své 29. narozeniny. Narodila se 24. srpna 1974 ve státě Illinois v USA.

Redakce děkuje Ocampovi a Jenniferlien.com

24.8.2003 Kdo dostal padáka?
  I když je to už několik tisíc světelných let :) co do populární soutěže The Weakest Link, u nás známé jako Nejslabší, máte padáka, zavítaly Startrekové hvězdy, jistě se najdou mezi vámi tací, kteří o tom slyší poprvé.
19. prosince 2001 si to ve Startrekovém speciálu spolu rozdali: Wil Wheaton (Wesley Crusher - Nová generace), LeVar Burton (Geordi LaForge - Nová generace), Robert Picardo (Holodoctor - Voyager), Denise Crosby (Tasha Yar - Nová generace), Roxann Dawson (B'Elanna Torres - Voyager), John DeLancie (Bytost Q), Armin Shimmerman (Quark - Stanice Deep Space Nine) a William Shatner (kapitán James Kirk hájící jako jediný "barvy" Původní posádky). Protějškem Zuzany Slavíkové byla Anne Robinsonová. Kdo se probojoval do finále a kolik vyhrál pro charitu, za kterou soutěžil? A kdo dostal padáka? To vám prozradí minimálně tyto dva odkazy - Startrek.nl, resp. zde a Chris-lambert.com.

Redakce

24.8.2003 Recenze na Pinball
  Šéfredaktor herního magazínu GamePlanet.cz, Jiří "Mr. Spock" Bigas, pro vás napsal recenzi hry Star Trek: Pinball. Pokud patříte mezi útlocitné jedince, kteří nemají v lásce drsnější mluvu, do čtení recenze se moc nehrňte. Pokud ale naopak máte rádi, když vám někdo od plic poví, co si o Star Trek: Pinball myslí, neváhejte a dejte se do čtení.

Startrekgames.cz

25.8.2003 Podzimní akce
  Podzim je ve znamení hned tří conů:
1) Istrocon 2003 - jedna z nejlepších slovenských akcí se připravuje do Bratislavy. Jde o mezinárodní festival fantasy, science fiction, moderních technologií a nového životného stylu, který organizuje Občanské sdružení Fantazie na 12. - 14. září.
2) Pilscon 2003 - nové datum pro konání akce se stanovilo už na 27. - 28. září. Hlavní organizátor Erik Pressman vás spolu s ostatními přesvědčí, že se mýlíte, když si myslíte, že ST není již tak aktuálním a zajímavým tématem. Podle bodů zatím nesestaveného konečného programu se můžete těšit na spoustu zajímavých přednášek, videoprojekce, soutěže, hry a na několik překvapení. Navíc se připravil samostatný blok týkající se Deep Space Nine.
3) Avalcon Speciál 2003 - malý brátříček jednoho ze dvou největších scifi conů v České republice, Festivalu Fantazie, se pro vás opět připravuje do podzimní Chotěboře na 24. - 26. října. Avalcon Speciál si vybere to nejlepší z letošního FF tak, abyste mohli navštívit přednášky, besedy a další pořady, na které jste se v červenci nedostali. A nepůjde jen o program. Pohodová atmosféra bude ideální pro setkání s kamarády, které znáte jen skrz monitor. Hlavní organizátor Vašek Pravda se spolu se svými kolegy bude snažit opět dodržet vysokou úroveň akce.

Redakce

25.8.2003 ENT: Impulse
  Pátá epizoda Enterprise bude mít název "Impulse" - hororová epizoda, ve které uvidíme loď plnou vulkánských zombies.
Enterprise zachytí nouzový signál z vulkánské lodi, která uvízla v Delfské oblasti.
Podle informací z natáčení bylo potřeba vyrobit nové kulisy, které by vyvolávaly atmosféru hrůzy. Kovové trosky, zničené chodby, rozbité obvody a také stěny potřísněné zelenou krví. Na osmi postavách byl použit speciální make-up, aby mohlli hrát šílené Vulkánce. "Zahrálo si také sedm kaskadérů, kteří byli oblečeni do roztrhaných vulkánských uniforem a vypadali opravdu strašidelně - propadlé tváře a oči, bledá kůže a zranění." Podle všeho se podobným úpravám na zombie musela podrobit i T'Pol.
Epizoda bude mít i vedlejší příbeh. Tucker s Mayweatherem se budou pokoušet získat vzácnou látku z asteroidu, která by mohla ochránit Enterprise před účinky Oblasti.
Co se týče hostujících herců, má se objevit opět Sean McGowan jako Hawkins, který patří k jednotce MACO, a který už hrál v epizodě Anomaly.

Trektoday

25.8.2003 Oficiální foto pro 3. sezónu Enterprise
  Paramount Pictures uvolnil oficiální fotografii obsazení pro třetí sezónu 'Enterprise.'
Na fotografii můžete vidět všech sedm již známých členů Enterprise shromážděných na můstku, spolu s kapitánem Archerem sedícím ve svém velitelském křesle. Postavy na fotografii už nejsou tak 'organizované', jako tomu bylo u fotografie z první sezóny, kde jsme mohli vidět posádku v těsné skupině. Paramount Pictures ani UPN neuvolnily žádný oficiální portrét obsazení pro druhou sezónu 'Enterprise.'
Zatímco většina posádky nosí své obvyklé a již zažité uniformy, herečka Jolene Blalock alias T'Pol má poněkud více uvolněnou až sportovní výbavu. Červená přiléhavá uniforma (stěží to ještě nazývat uniformou) je už třetím novým kostýmem, ve kterém ji můžeme vidět. Předchozí modely tvořila modrá 'uniforma' v ukázce epizody "The Xindi" a bílá variace, kterou lze vidět na produkčních fotografiích epizody "Extinction."
Třetí sezóna 'Enterprise' začíná 10. září na UPN.

Redakce děkuje Surelovi
Zdroj Trektoday

26.8.2003 Původní série je zpět
  Od 7.září 2003 začíná Česká televize reprízovat celý seriál Star Trek (TOS). První epizoda "Klec" začíná v neděli 7.září 2003 ve 3:20 ráno (tedy noc ze soboty na neděli) a hned poté bude tentýž díl zopakován v 6:00 - podobně jako tomu bylo při repríze seriálu Voyager. Další epizody budou zřejmě následovat vždy v tuto dobu. Pokud vám nějaká epizoda utekla při premiéře, máte nyní zřejmě poslední možnost, jak to dohnat.

Web ČT

26.8.2003 Holodoctor se vrací hvězdnou bránou
  Robert Picardo (Holodoctor) si zopakuje svou roli agenta Woolseyho v předposlední epizodě sedmé sezóny seriálu Stargate SG-1.
Epizoda má název "Inauguration" a svou premiéru by si měla odbýt na Sci-fi Channelu na začátku roku 2004.
"'Inauguration' bude typem vzpomínkového dílu, který využije části předchozích epizod (to však bude zabírat jen nějakých 15 - 20% dílu)," řekl scénárista Joseph Mallozzi.
Woolsey se předtím objevil v epizodě "Heroes, Part 2," při vyšetřování nešťastné mise SGC.

Picardo je jednou z několika Star Trek hvězd, které se v seriálu Stargate SG-1 objevily. V poslední době se nejvíce objevovala (i když zatím ne u nás) Jolene Blalock (T'Pol) a nelze zapomenout ani na epizodní roli Dwighta Schultze (Reginal Barclay) či Mariny Sirtis (Deanna Troi) a samozřejmě návraty Johna de Lancie (Q).

Redakce děkuje Surelovi
Zdroj Trektoday

27.8.2003 Narážky nejen z TV + kvíz
  O aktualizaci Narážek na Star Trek jste se tentokrát zasloužili vy. Seznam filmů a seriálů se opět rozrostl a navíc přibyl nový odkaz na Startrekové zmínky mimo TV (na úvod najdete čtyři příspěvky).

A abychom kromě vašeho disku zatěžovali i váš mozek :) - zpracovali jsme také dalších 200 otázek do obrázkových kvízů č. 6 a 7. Správné odpovědi jsou k dispozici.

Lt.Shark opět aktualizoval tři podsekce Uniforem Hvězdné flotily.

Hypospray
ST Sickbay

27.8.2003 Virtuální osmá série Voyageru
  Český překlad virtuální 8. série Voyageru má nyní své vlastní stránky. Samotný překlad doznal změn a proto doporučuji si znovu přečíst 1.epizodu. Další epizody budou následovat a o jejich přidání budeme informovat.

Lyta Alexanderová

28.8.2003 Kalendář na září
  Na stránkách CZ Kontinua naleznete kalendář na září 2003.

CZ Kontinuum

28.8.2003 Další foto z 3. sezóny Enterprise
  A jsou zde další fotografie z třetí sezóny seriálu 'Enterprise.' Na této adrese si kromě dvou hromadných fotografií (z nichž jedna je na stránkách Trekdnesu již uveřejněna) můžete prohlédnout dalších 11 individuálních fotek posádky lodi Enterprise. Mezi jinými i 'novější' vzezření T'Pol s jejími delšími vlasy a novými 'uniformami' v červené a modré barvě.

Redakce děkuje Surelovi
Zdroj Trektoday

28.8.2003 Další podzimní akce?
  Sarden uveřejnil první dostupné informace o říjnovém conu. Jde o Future con, na který si vás dovoluje pozvat Futurologický klub.

Redakce

28.8.2003 4.sez. DS9 na DVD u nás
  Skrz Hollywood Classic si můžete předobjednat už čtvrtou sezónu seriálu Stanice Deep Space Nine na DVD.

Seznam epizod:
Cesta válečníka I. - The Way of the Warrior, Part I.
Cesta válečníka II. - The Way of the Warrior, Part II.
Návštěvník - The Visitor
Hippokratova přísaha - Hippocratic Oath
Indiscretion - Indiskrétnost
Opět spojení - Rejoined
Ztracená loď - Starship Down
Malí zelení mužíčci - Little Green Men
Kahlessův meč - The Sword of Kahless
Náš muž Bashir - Our Man Bashir
Domácí fronta - Homefront
Ztracený ráj - Paradise Lost
Křížová palba - Crossfire
Návrat na výsluní - Return to Grace
Synové Mogha - Sons Mogh
Barová asociace - Bar Association
Nástup - Accession
Zákon války - Rules of Engagement
Těžké časy - Hard Time
Roztříštěné zrcadlo - Shattered Mirror
Múza - Muse
Z přesvědčení - For the Cause
Až do smrti - To the Death
Zrychlení - The Quickening
Části těla - Body Parts
Přerušené spojení - Broken Link

Redakce - přímý link zde.

29.8.2003 Voyager knižně - Ochránce
  Od nakladatelství Laser dnes vyšla první knížka ze série Star Trek Voyager. Knižní verzi pilotní epizody - Ochránce přeložil Radim Rouče, obálka je opět od Petra Bauera.

Nová hvězdná loď Federace Voyager dostává za úkol vystopovat loď makistů - radikálních kolonistů, kteří nesouhlasí s podmínkami, za kterých byl uzavřen mír mezi Federací a Cardassií. Obě lodi jsou však nečekaně cizí technologií přeneseny na opačnou stranu Galaxie, na místo vzdálené desítky let od všeho, čemu říkají domov. Krátce po příletu unese tajemná bytost jménem Ochránce dva členy posádky a zavleče je neznámo kam. Kapitán Kathryn Janewayová je postavena před řadu obtížných rozhodnutí, musí zachránit své kolegy, bojovat s rasou, která si říká Kazon-Oglové, a rozřešit záhadu, která halí Ochránce. Tím však úžasná cesta Voyageru domů pouze začíná...

Knížka má 221 stránek, doporučená prodejní cena 125,- Kč.

Redakce

29.8.2003 Update na ST Projects
  Pro ty školou povinné jsou prázdniny zase už pryč. I přes menší obtíže se mi po delší době podařilo dát dohromady zase nějaký ten update. A s čím že tedy můžete do nového školního roku vyrazit? Najdete tu několik nových wallpaperů, obnovenou sekci odkazů (nyní už pouze na ST stránky) a spoustu nových nákresů.
Přeju příjemnou zábavu.

Omicron

30.8.2003 Trekmodely update
  Od 1. 9. 2003 jsou aktualizovány stránky www.trekmodely.wz.cz. Naleznete zde více fotografií modelů a samozřejmě figurek. Na vaši náštěvu se těší Di-Voch.

Di-Voch

30.8.2003 Hudební knihovna na HF
  Tak jako ve Star Treku občas poslouchají hudbu, tak si i vy nyní můžete stáhnout pár zajímavých kousků z nové Hudební knihovny na Hvězdné flotile. Najdete v ní znělky sérií a to i v několika různých verzích, zpívané písničky s tématikou Star Treku, parodie... K některým byly přidány i texty. Příjemný poslech přeje Leian.

Leian

31.8.2003 ENT: 'Exile'
  Šestá epizoda třetí sezóny bude mít název "Exile" a přiblíží posádku Enterprise k odhalení záhad kolem rasy Xindů.

Příběh se bude točit kolem mimozemského telepata jménem Tarquin, který kontaktuje Hoshi a nabídne Enterprise, že je ke Xindům zavede... ale ne zadarmo.

Linda Park prozradila, že vztah mezi ní a cizincem bude trochu jako ze známé pohádky "Kráska a zvíře". Epizodu mají na svědomí scénáristi Phyllis Strong a Mike Sussman, kteří už pracovali na Voyageru, například na epizodě "Author, Author." K jejich epizodám z Enterprise patří například "Strange New World" nebo borgská "Regeneration". Epizodu bude režírovat Roxann Dawson (B'Elanna Torres), která už má za sebou režii epizod jako Dead Stop nebo Bounty.

Trektoday

31.8.2003 ST Herci - 36. týden
  Představitel Ru’afa, F. Murray Abraham se objeví hned ve dvou filmech, a to ve filmu Poslední akční hrdina (Last Action Hero), vysílaném 2.9. ve 22:40 na Nově a ve dvoudílném filmu Noemova archa (Noah’s Ark), vysílaném 6.9. a 7.9. vždy v 6:00 a 13:00 na Hallmarku.

5. září můžeme vidět Malcolma McDowella (Soran; Generations) ve filmu Nesmrtelný (Man Who Wouldn’t Die) vysílaném 5. září o půlnoci na ČT1.

Yakuzza

31.8.2003 ST na německých televizích
  Seriál Star Trek: The Next Generation se vysílá každý všední den v 17:45 na Kabel 1. Po skončení (11. září) se pokračuje ve stejném vysílacím čase vysíláním Klasické serie od první řady. Epizody ale nejsou vysílány chronologicky.
Star Trek: Deep Space Nine vstupuje 30. srpna do čtvrté řady. Vysílá se každou sobotu a neděli v 16:00 na SAT.1.
Star Trek: Voyager se vysílá také každou sobotu a neděli na SAT.1, od 17:00.
Enterprise vstupuje 30. srpna do druhé řady. Vysílá se na SAT.1 každý pátek ve 20:15 a sobotu 19:15.
V současné době běží na SAT.1 také Star Trek filmy. Každou sobotu ve 20:15 (Hned po skončení Enterprise).

Yakuzza