Archiv TrekDNES - září 2003

Archiv TrekDNES - září 2003

1.9.2003 TrekDNES slaví čtyři roky
  Stránky TrekDNES mají za sebou čtvrtý rok svého provozu. Všem, kteří pomáhají redakci a přispěli jedním či hned několika desítkami příspěvků moc děkujeme. Stejně tak děkujeme všem, kteří vytrvale a pravidelně navštěvují tyto stránky, protože předevšim pro Vás jsou určeny. Tady se můžete podívat, jak stránky vypadaly během prvního roku a půl své existence.

Za ony čtyři roky existence informoval TrekDNES i díky pomoci svých vlastních čtenářů o bezmála třech tisícovkách novinek a událostí v domácím i zahraničním dění okolo Star Treku a stal se nejnavštěvovanější českou star trekovou stránkou.

Cílem TrekDNES bylo a je poskytovat takový servis, který bude vám čtenářům co nejvíce vyhovovat. Nerozpakujte se proto napsat nám svoje nápady a připomínky, poslat návrhy na to, co byste zde rádi viděli a co by vám pomohlo.

Pěkné čtení v nadcházejícím roce...

Redakce

1.9.2003 Timeline 2100
  Po prázdninové přestávce na stránkách CZ Kontinua Vám přinášíme update. V sekci Lodní knihovna/Timeline naleznete přidané chronologicky řazené události z let 2003 až 2100.

CZ Kontinuum

2.9.2003 Vydání Star Trek VI. na VHS
  Pokud se Vám tenhle film líbí a chtěli byste mít originální kazetu doma, připote se! Vydavatelství HCE přislíbilo, že pokud se sežene 1500 USD, což je asi 40000 - 45000 Kč. Vydá tento film znova na vidoekazetách a ty i přesto, že na prvních pěti prodělali kolem 7500 USD. Takže pokud byste chtěli pomoct, nebo přispět, pište na roman.res@Post.cz, domluvíme se co a jak. Děkuji předem za podporu a doufám, že je ještě spousta lidí, kterým Star Trek není ukraden.

Já nechci nic vybírat bez předchozí domluvy. Jen se s lidmi co se mi ozvou domluvím, kolik by byli ochotni dát, a až seženu dostatečný počet lidí, tak teprve pak se peníze vyberou a předají HCE. Nejsem žádný zloděj a opravdu mi jde jen o to, aby ST6 ješte viděl světlo světa. Vše samozřejmě bude nejméně na doklad a podpis. A je to pouze na každém z Vás jestli se rozhodne pomoct, či ne.

Roman Reš

Komentář:
Redakce TrekDNES upozorňuje, že nenese žádnou zodpovědnost za jakékoliv pozitivní či negativní efekty této akce. Jsme pro každou dobrou věc, která pomůže Star Treku, je však naše přesvědčení, že tuto akci nebude reflektovat dostatečné malé množství lidí a sehnané finanční prostředky nebudou stačit, načež bude nutno přistoupit k jejich vracení.
Sami bychom spíše doporučili formu sponzorství nějakou společností.

Za Redakci David Bursa

3.9.2003 Novinky na TNZ CZ
  Na stránkách The Neutral Zone CZ se po více jak měsíci objevují nové zprávy. Tentokrát si můžete přečíst o nových nápadech na šestou sérii Star Treku o možném vydání DVD Voyageru v roce 2004 a mnohé další.

TNZ

3.9.2003 Star Trek Enterprise?
  Jen den poté, co byla na oficiálních stránkách Star Treku uvěřejněna nová 'výbava' a vzhled T'Pol (Jolene Blalock) byla také ve středu v noci na UPN zreprízována doposud poslední epizoda "Enterprise."

K odhalení došlo v propagačním spotu pro třetí sezónu tohoto seriálu, který bude v premiéře uveden znovu od 10. září. Tento nový komerční tah, obsahoval některé scény z třetí sezóny premiérové epizody "The Xindi," kde byli v 'mžiku' předvedeni nový mimozemšťané, nový vzhled T'Pol a nějaké další obecné scény.

Reklamu na "Enterprise" provází hlas Scotta Bakuly (kapitán Jonathan Archer), který začíná kapitánovým deníkem s datem 10. září 2153. V promo snímku Bakula hovoří o útoku Xindů na Zemi dokonce se zmiňuje o nové vojenské jednotce, která byla přidělena na NX - 01, MACO.

Samozřejmě, nevětší věcí, kterou jak se zdá změnilo marketingové oddělení Paramountu, je název seriálu "Enterprise." Tento již druhý propagační spot v řadě totiž užívá pro název seriálu "Star Trek: Enterprise."

Znamená to snad, že "Enterprise" bude nyní formálně uznána za Star Trek sérii? Fanoušci si budou muset počkat až do 10. září, aby se to dozvěděli najisto.

Ke změně by také mohlo dojít v úvodní znělce seriálu. Rick Berman je sice silným zastánce současné znělky, ale přesto přiznává, že vzbudila mezi fanoušky určitou nevoli. Je pouze jisté, že byla zadána výroba nové, ale jestli nakonec bude vybrána jisté není. Podle všeho je to opět zpívaná píseň, jen údernější. Je také možné, že nakonec dojde jen ke změně rytmu, podobně jako u znělky DS9 mezi třetí a čtvrtou sezónou.

Redakce děkuje Surelovi
Zdroj SyFyPortal

4.9.2003 Třetí rok za námi
  Sečteno, podtrženo - stránky na Voyager.cz jsou tu pro vás už celé tři roky. Děkujeme všem, kteří nám zachovávají přízeň. Co dodat? - Jedeme dál :) - je tu pro vás nová aktualizace Titulků Star Treku.

Hypospray
ST Sickbay

4.9.2003 Saavik a Martok v Praze
  Naší republiku v říjnu nečekaně navštíví tři Star Trekové celebrity. Robin Curtis (Saavik, ST III: The Search for Spock, ST IV: Voyage Home), John G. Hertzler (Martok, Star Trek: Deep Space Nine) a Lolita Fatjo (dlouholetá spolupracovnice tvůrců Star Treku).
Našemu klubu CZ Kontinuum se podařilo zajistit s těmito herci setkání na 21. 10. 2003. Informace o tomto setkání a jeho hostech si můžete přečíst na našich stránkách. Nechybí ani on-line přihlašovací formulář.

CZ Kontinuum

5.9.2003 Aktualizace TNZ CZ
  Na stránkách Star Trek Fan klubu TNZ CZ si můžete zahlasovat o oblíbenosti TOS a v sekci Technika si můžete přečíst článek o záchranných člunech (modulech) užívaných na lodích třídy Galaxy.

TNZ CZ

5.9.2003 Někteří jsou si rovnější
  Na stránkách CZ Kontinua v sekci Lodní knihova/TV a Film naleznete komentáře k jednotlivým epizodám 6. sezóny seriálu Star Trek: Voyager. Další komentáře budou následovat.

V sekci Archiv Memory Alpha naleznete novou povídku Někteří jsou si rovnější.

CZ Kontinuum

5.9.2003 ENT: 'Twilight'
  Osmá epizoda třetí sezóny Enterprise začne tím, že se kapitán Archer probudí na Enterprise, která je nějaká jiná. Děj se má odehrávat v šest měsíců vzdálené budoucnosti (tedy vzhledem ke vzpomínkám Archera).
Archer se probudí, když na loď zaútočí nějací vetřelci a rychle se snaží zavolat můstek. Nikdo neodpoví. Zamíří proto ke dveřím, ale tam stojí strážný, který mu sdělí, že nesmí opustit kajutu. Když se Archer ptá na důvod, dostane se mu odpovědi, že takové jsou rozkazy kapitána Enterprise. Loď se opět otřese, strážný ztratí rovnováhu a Archer kolem něj proběhne.
Zjišťuje ale, že se Enterprise změnila. Můstek je vážně poškozen a zatímco Hoshi a Reed jsou stále na můstku po Mayweatherovi není ani stopy. A kdo jiný by mohl velet než kapitán T'Pol...

Trektoday

6.9.2003 Hornerova hudba na PilsConu
  Tímto Vás zvu na přednášku James Horner a hudba ze Star Treku, která je na programu PilsConu 2003. Součástí budou hudební ukázky celkem z deseti Hornerových filmů, obecné informace o Jamesi Hornerovi a jeho výroky a zážitky ze skládání hudby ke Star Trekům 2 & 3. Také je připravena hudební hádanka- poznat, která z 6 téměř totožných ukázek je ze Star Treku :-) James T. Kirk

william.kirk@centrum.cz

6.9.2003 Kirk v Enterprise?
  William Shatner v nedávném chatu prozradil, že za ním přišel Rick Berman a ptal se ho, jestli by si nechtěl zahrát v seriálu Enteprise. "Odpověděl jsem mu, že pokud to bude mít dobrý nápad a scénář, tak samozřejmě," řekl Shatner.

Na otázku, zda by měl hrát Kirkova otce George, který se objevuje v knihách, Shatner odpověděl: "Vlastně bych měl hrát svého dědečka, aspoň tak jsem to pochopil od Ricka Bermana. Ale od té doby se se mnou už nespojili."

Také řekl něco málo více o svém nápadu na nový seriál, který nabídl Paramountu (nedávno jsme psali o jeho návrhu na nový film z kadetských dob Kirka a Spocka, toto má být zřejmě něco jiného). Podle něj to původně měl být námět pro novou sérii knih pro Pocket Books. "Teď jen musíme počkat, jak zareaguje Paramount," řekl.

Ale opět zopakoval, že by bylo předčasné mluvit o detailech svého námětu a dodal, že má velké starosti o budoucnost celého fenoménu. "Základním tématem Star Treku bylo vždy lidství a nyní po tolika letech to vypadá, že Paramount od tohoto tématu odbočuje. Když se seriál stane příliš fantastický, námět se v něm ztrácí."

Ačkoliv řekl, že má pocit, že je Star Trek v této chvíli mrtev, tak dodal, že "má tendenci se vracet a očekávám, že bude časem opět vzkříšen. Nikdy neustup, nikdy se nevzdej," zadeklamoval hlášku z filmu Galaxy Quest.

Trektoday

8.9.2003 37. narozeniny Star Treku
  Dnes je tomu už 37 let, co byla poprvé v USA odvysílána epizoda Star Treku. Nešlo tehdy o pilotní díl Původní série Where No Man Has Gone Before (Kam se dosud člověk nevydal), ale z našeho pohledu "až" o šestou epizodu The Man Trap (Past na muže). 8. září je v podstatě celosvětový svátek všech Trekkies :)

Redakce

8.9.2003 Istrocon za dveřmi
  Tento víkend proběhne v Bratislavě Istrocon aneb "medzinárodné stretnutie fanúšikov fantastickej literatúry, filmu, výtvarného umenia, komiksu, internetovej a počítačovej zábavy, na ktorom sa už tradične predstavia slovenskí, českí aj zahraniční hostia."

Pokud jste se ještě nerozhodli, jestli se do Bratislavy vydáte, možná vás přemluví nabitý program, který můžete najít na www.istrocon.sk nebo dvě další upoutávky, která se objevily na Sardenu. Přímý link zde a zde.

www.istrocon.sk a Sarden

9.9.2003 Weyounova 49
  Jeffrey Combs, herec mnoha trekových postav - Weyoun, likvidátor Brunt, Shran, Penk, Tiron - slaví své 49. narozeniny. Narodil se 9. září roku 1954 v Oxnardu v Californii.

Redakce

9.9.2003 Start raketoplánu
  Start raketoplánu možno 11. marca 2004 - NASA včera oznámila záměr obnovit lety raketoplánov - článok tu.

Uiop

9.9.2003 Do PilsConu necelé tři týdny!
  Máte poslední šanci přihlásit se na PilsCon 2003.

Jedná se již o druhý ročník současně jediného samostatného Star Trekového Conu v celé ČR.

Zmíněná akce proběhne v příjemných prostorách Salesiánského střediska mládeže v Plzni - Lobzích, tentokráte již 27. - 28. září (poslední záříjový víkend).

Těšit se stejně jako loni můžete na přednášky, soutěže, hry, projekce bezpočtu epizod, několik překvapení a společnost ostatních českých trekkies. Přijdete si na své, ať už jste vyznavači TOSky, TNG, DS9, Voyageru či nové Enterprise!

Podrobné informace a přihlášky naleznete na našich webových stránkách. Za Pilscon tým Jean Luc Picard

Jean.luc@click.cz

9.9.2003 Enterprise 2 na CZK
  Na stránkách CZ Kontinua naleznete v sekci Lodní knihovna/TV a Film zpracovanou 2. sezónu seriálu Enterprise. U každé epizody je opět stručný obsah, spousta informací a možnost ohodnocení. Ilustrační obrázky budou průběžně doplňovány.
Přejeme příjemnou zábavu při čtení.

CZ Kontinuum

9.9.2003 ST Herci - 37. týden
  8. září ve 20:00 na HBO (repríza 12.9. v 11:40) se ve filmu Prokletí žlutozeleného škorpiona (Curse of the Jade Scorpion) objeví John Shuck, známý několika rolemi ze Star Treku (Klingonský velvyslanec ze ST 4 a ST 6, Legate Parn z DS9) a Wallace Shawn, který ztvárnil v DS9 postavu Ferenga Zeka.

12. září v 6:00 a 12:15 na Hallmarku se ve filmu Špioni, hlavouni a drzouni (Spies, Lies & Naked Tights) objeví Ed Begley Jr. (Henry Starling z VOY: Future’s End)

13. září můžeme vidět v 8:30 a 14:45 na Hallmarku ve filmu Alenka v říši divů (Alice in Wonderland) Whoopi Goldberg (Guinan; TNG) a Christophera Lloyda (Komandér Kruge; ST 3).

14. září ve 3:05 na HBO se ve filmu Mechanický pomeranč (Allockwork Orange) objeví Malcolm McDowell (Soran; ST: Generations).

Yakuzza

10.9.2003 Star Trek na Fenix conu
  Ve dnech 5. - 7. 12. se bude v Brně konat Fenix con. Své zastoupení na něm by měl mít i Star Trek. Pokud byste se tohoto conu v příjemném předvánočním čase rádi zúčastnili, navštivte oficiální stránky www.fenixcon.com. Pokud byste měli zájem zúčastnit se i jako přednášející (můžete přihlásit přednášku, soutěž, promítání) napište mi na můj e-mail a to do konce září, nejpozději pak do 14. 10. 2003.

Leian

10.9.2003 Enterprise III začíná
  Dnes (u nás až k ránu) bude odvysílán první díl třetí sezóny Enterprise. Tedy přesněji seriálu "Star Trek Enterprise". Jak se zdá, je nové jméno už oficiální. Na StarTrek.COM je seriál stále veden pod názvem Enterprise. Ale na stránkách UPN je již slovo Star Trek uvedeno.

Lidé z UPN také údajně také poslali zprávu všem "spřáteleným" televizím, že se název seriálu mění a aby se na něj v sezóně 2003/2004 odkazovali jako Star Trek Enterprise, tedy bez dvojtečky, která byla například u seriálu Voyager.

Stoprocentně to bude potvrzeno až poté co bude dnes odvysílána první epizoda.

Trektoday

10.9.2003 Novinky na TNZ CZ
  Na klubových stránkách TNZ CZ si můžete přečíst další zprávy. Tentokráte jsou všechny zaměřeny na změny v seriálu Enterprise. Dozvíte se nové informace o jednotce MACO a její funkci na NX-01 o změně úvodní písně seriálu a mnohé další.

TNZ

11.9.2003 39 Torres
  Roxann Dawson, šéfinženýr B'Elanna Torres z Voyageru slaví své 39. narozeniny. Narodila se 11. září roku 1964 v Los Angeles v Californii. (Datum narození si holt nikdo nevybírá)

Redakce

12.9.2003 The Xindi
  Seriál Enterprise nakonec zůstal bez označení Star Trek. Nicméně změnou je to, že se o něm v médiích má hovořit jako o seriálu Star Trek Enterprise. Úvodní píseň k seriálu nakonec zůstala, ale byl zrychlen její rytmus.

Změny na T'Pol jsou poněkud patrnější, kromě nového oblečku, má nyní vulkánštější obočí. V prvních dvou sezónách ho téměř neměla do špičky. A nejen že ji uvidíme v novém oblečku, ale dokonce ve zlomku sekundy i bez něj a nahoře bez.

Co se týče názorů na tento díl, značně se rozcházejí. Argumenty kritiky jsou odhalení všech Xindů v první minutě epizody. Nový směr seriálu, který se podle nich vůbec nezměnil a to, že Xindové vypadají jako špatně okopírovaní emzáci ze seriálu Farscape.
Jiní si ale cení toho, že postava Tuckera je reálnější a to díky smrti jeho sestry. Jeho pocity jsou tím uvěřitelnější. Stejně tak jeho sblížení s T'Pol.


Do malé obrázkové galerie Xindů, jednotky MACO a nové (nahé) T'Pol se transportujete kliknutím na obrázek nebo na odkaz "Epizoda".

Trektoday

12.9.2003 ENT: 'North Star'
  Enterprise na divokém západě
Podle prvních zpráv o deváté epizodě třetí sezóny, se bude příběh točit kolem města jménem North Star na jedné planetě v Delfské oblasti. Není to jen tak obyčejná planeta, ale vypadá jako město z divokého západu konce 19. století na Zemi. Je zde šerif, jeho zástupce i saloon.

Město je obydleno lidmi, kteří vládnou a cizí rasou, Skagarany, kteří jsou považováni za podřadné občany. Toto vše Archer zjistí po několika okamžicích, které stráví v saloonu. Číšník, Skagaran Cronin, je šikanován zástupcem Clayem, který se ho snaží vyprovokovat, aby tasil zbraň. Archer zachrání situaci, když upustí sklenici a vyslouží si zástupcův výsměch.
Ne všichni lidé se ale takto ke Skagaranům (zkráceně Skagům) chovají. Například učitelka Kit uči skagaranské děti - nelegálně. A tak když zástupce Clay přistihne Archera právě při výuce, strčí oba do cely. Mají tak možnost si promluvit a Kit Archerovi vysvětlí, jak se lidé dostali do Delfské oblasti.

V roce 1857 byli všichni pasažéři vlaku, který projížděl Severní Amerikou uneseni Skagarany na tuto planetu a zotročeni. Po třiceti letech se ale lidé vzbouřili, včele s Cooperem Smithem Skagarany porazili a ustanovili je podřadnými. Ale po dalších 300 letech má Kit pocit, že se Skagarané změnili a že by se jejich zákony měly změnit.

Šerif dá Archerovi ultimátum. Musí do rána odejít z města, ale Kit bude za svůj čin pravděpodobně odsouzena k těžké práci na farmě. Odejde Archer a nechá Kit svému osudu? Na to nesázejte.

Trektoday

12.9.2003 Hry a sporty Star Treku
  Na stránkách CZ Kontinua v sekci Lodní knihovna/Hry a sporty najdete 24 přidaných her a sportů. Přejeme příjemnou zábavu při čtení.

CZ Kontinuum

13.9.2003 ST Herci - 38. týden
  18. září v 15:45 na Hallmarku můžeme vidět ve filmu Slepý bod (Blind Spot) Patti Yasutake, známou jako zdravotní sestru Ogawu z TNG.

Ve filmu Ohňostroj marnosti (The Bonfire of the Vanities), vysílaném 18.9. o půlnoci na Primě se objeví F. Murray Abraham (Ru’afo, Star Trek: Insurrection)

19. září v 7:45 a 14:00 na Hallmarku se ve filmu Nimrod východní Afriky (Nairobi Affair) objeví John Savage (kapitán Ransom z VOY: Equinox) a John Rhys-Davies (Leonardo DaVinci z VOY). Film režíroval Marvin Chomsky, režisér mnoha epizod TOS.

21. září v 6:00 a 13:00 na Hallmarku můžeme ve filmu Osobní zkouška (Crossing the Lane) vidět Terry Farrell (Jadza Dax, DS9)

Ve velkofilmu Pán Prstenů: Společenstvo Prstenu (The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring), vysílaném na HBO 21. 9. ve 20:00 a 24.9. ve 22:00 se objeví John Rhys-Davies, Leonardo DaVinci z několika epizod VOY.

Yakuzza

14.9.2003 Chekovova 67
  Walter Koenig, praporčík, později komandér Pavel Chekov z Původní série Star Treku a TOSových filmů slaví své 67. narozeniny. Narodil se 14. září roku 1936 v Chicagu ve státě Illinois (USA).

Redakce

14.9.2003 Půlka září na ST Games
  Pokud jste si nevyťukali od začátku měsíce Startrekgames.cz, přišli jste hned o několik průběžných aktualizací. Nic vám nebrání to okamžitě dohnat .)

Redakce

15.9.2003 Shinzonova 26
  Tom Hardy, romulanský prétor Shinzon z desátého ST filmu Nemesis slaví své 26. narozeniny. Narodil se 15. září roku 1977 v Londýně.

Redakce

15.9.2003 TV program - 38. týden
  - ČT 1 -
Neděle 21. září - 3:15 a 6:20
Star Trek Původní série - 2x02 - The Corbomite Maneuver

- UPN -
Středa 17. září - 20:00
Star Trek Enterprise - 3x02 - Anomaly

- SAT 1 -
Pátek 19. září - 20:15
Star Trek Enterprise - 2x03 - Mindfield

Sobota 20. září - 01:10
Star Trek Enterprise - 2x03 - Mindfield

Sobota 20. září - 16:00
Star Trek Deep Space Nine - 4x07 - Little Green Men

Sobota 20. září - 17:00
Star Trek Voyager - 3x25 - Worst Case Scenario

Sobota 20. září - 19:15
Star Trek Enterprise - 2x05 - A Night In Sickbay

Sobota 20. září - 20:15
Star Trek VI. - Neobjevená země

Neděle 21. září - 16:00
Star Trek Deep Space Nine - 4x08 - Starship Down

Neděle 21. září - 17:00
Star Trek Voyager - 3x24 - Displaced

Redakce

15.9.2003 TOS v Enterprise
  Scénárista David Goodman nedávno prozradil, že námětem pro devátou epizodu třetí sezóny Enterprise "North Star" bylo přání Brannona Bragy vytvořit příběh s "paralelní Zemí," jak se to často dělalo v Původní sérii.

"Mými oblíbenými epizodami byly 'A Piece of the Action' a 'Patterns of Force', také proto, že nevysvětlovaly nevysvětlitelné a existenci takových planet se obešlo "Hodgkinsonovým zákonem o vývoji paralelních planet." A tak napsal epizodu z divokého západu. "Právě zmíněnými epizodami jsem se nechal inspirovat, stejně jako epizodou "Spectre Of A Gun", z které jsem si vypůjčil jméno Cronin. Pokusil jsem se starým způsobem vyprávět něco nového, nebo aspoň relevantního."

Trektoday

15.9.2003 Enterprise bez Emmy
  Seriál Enterprise nezískal tento rok ani jednu cenu Emmy. Získal pouze pět nominací ve třech kategoriích. Tři nominaci v kategorii Vizuálních efektů - epizody Dead Stop, The Crossing, The Expanse - ale cenu získala epizoda "Serenity" ze seriálu Firefly. Pátým nominovaným byl seriál Buffy a epizoda Chosen.

Nedařilo se Michaelu Westmorovi v kategorii masek a epizodě Canamar. Stejně tak Dennis McCarthy neziskal Emmy za hudbu k epizodě "The Expanse". Vítězem se stal seriál "24". Nominovány ještě byly seriály JAG, Odyssey 5 a The Agency.

Trektoday

16.9.2003 Dawson a Picardo v 'The Lyon's Den'
  Již pravidelnou režisérku 'Enterprise', Roxann Dawson (B'Elanna Torres) budou diváci moci opět vidět před kamerou a to v sérii 'The Lyon's Den' (Jáma lvová).

"V současné době se také podílím, coby herečka, na epizodě 'The Lyon's Den', nové sérii NBC, kde hlavní roli ztvárnil Rob Lowe," píše Dawson na svých oficiálních webových stránkách. Tato herečka je již druhým členem obsazení seriálu 'Star Trek: Voyager,' který se objeví v dramatu NBC z právního prostředí. Robert Picardo (Holodoktor) zde hraje občasně se objevující postavu detektiva Nicka Trauba. Hraje již v pěti z prvních osmi natočených epizod tohoto seriálu.

Seriál 'The Lyon's Den' se točí okolo právníka, Jacka Turnera (kterého hraje tvůrce 'West Winger' Rob Lowe), kterému je nabídnuto partnerství v prestižní právnické firmě poté, co jeden z vedoucích právníků za tajemných okolností zemře. Picardo se poprvé objeví v pilotním dílu, který se bude vysílat v neděli 28. září ve 22:00 hod. Doposud není známo, kdy bude vysílána epizoda, v níž si zahraje Roxan Dawson.

Dawson je v současné době uprostřed natáčení své nejnovější epizody seriálu 'Enterprise', "Exile", ve které se telepatičtí mimozemšťané budou snažit o kontakt s Hoshi Sato. Jak Dawson řekla, velmi si užívá změny z herečky na režisérku. "Je to dar - být schopen přecházet mezi hraním a režírováním... být schopen dělat obě tyto věci. Mám to moc ráda."

Vysílání "Exile" je naplánováno na 15. října na stanici UPN.

Redakce děkuje Surelovi
Zdroj Trektoday

17.9.2003 Narozeniny raketoplánu
  Dnes je tomu už 27 let, co NASA propůjčila prvnímu prototypu raketoplánu jméno Enterprise.
..."Úspěšně pokračovala také stavba prvního prototypu. Jeho montáž byla dokončena v březnu 1976 a 17. září 1976 byl družicový stupeň výrobní číslo 101 slavnostně za přítomností zástupců Kongresu, vedení NASA a několika tisíc hostů pokřtěn jménem Enterprise."...

Redakce
Zdroj mek.kosmo.cz

18.9.2003 Ztracené zítřky
  Zpříjemněte si začátek školního roku nebo pracovní dny. Na ovčích stránkách si můžete přečíst startrekovskou povídku s názvem Ztracené zítřky. Roddenberry na ně zapomněl, ale ony se protlačí všude...

Klingi

18.9.2003 ST Herci - 39. týden
  22. září v 7:45 a 14:00 na Hallmarku můžeme vidět ve filmu Život ve lži (Patron Saint of Liars) Susannu Thompson (Borg Queen; VOY: Dark Frontier a Unimatrix Zero)

24. září v 7:45 a 14:00 na Hallmarku se ve filmu Radši zpátky za mříže (The Crazysitter) objeví Ed Begley Jr. (Starling z VOY: Future’s End).

Whoopi Goldberg (Guinan; TNG) můžeme vidět ve filmu Noví sousedé (Good Fences), vysílaném 24.9. v 0:30 na Hallmarku.

25. září v 9:25 na Nově se ve filmu Krycí jméno: Smaragd (Code Name: Emerald) objeví Patrick Stewart (Kapitán Picard).

Yakuzza

19.9.2003 Star Trek za Star Trek
  Star Trek za Star Trek, aneb 2+2+2. Protože pravidelné premiérové vysílání Startrekových epizod bylo prozatím na České televizi ukončeno, budeme se vám snažit každý týden přinášet šest epizod ze seriálů Nová generace, nejnovější Enterprise a také ze série Stanice Deep Space Nine, které se za několik měsíců snad na České televizi dočkáme. V databázi epizod The Next Generation jsme v první sezóně, u Enterprise ve druhé a Deep Space Nine startujeme od čtvrté sezóny.

Hypospray
ST Sickbay

19.9.2003 První čínský astronaut?
  Na tejto adrese sa dočítate o prvom čínskom pokuse vyslat svého vlastného astronauta na vlastnom nosiči do "Vesmiru".

Uiop

19.9.2003 Komentáře k VOY 7
  Na stránkách CZ Kontinua v sekci Lodní knihova / TV a Film naleznete komentáře k jednotlivým epizodám 7. sezóny seriálu Star Trek: Voyager.

CZ Kontinuum

20.9.2003 DeltaFlyer znovu pro vás
  Určitě jste si všimli, že dlouho neaktualizovaný DeltaFlyer ShipYard před nějakou dobou zmizel. Nyní se objevuje znovu! Není po všech stránkách kompletní, ale z větší části už běží v novém kabátě a vy ho můžete zhlédnout na stejné adrese a to na Deltaflyer.tk.

Tom Perys

20.9.2003 Co vystřídalo Star Trek?
  Včera, tedy v pátek v půl páté odpoledne po více než šesti letech nezazněla na obrazovkách České televize znělka žádného Star Trek seriálu. Původní sérii kapitána Kirka vystřídal poprvé kanadský seriál Cesta vzhůru.

V šestnácti můžeš všechno získat nebo také všechno ztratit... Dva velmi známí televizní producenti: několikrát oceněný Michael Braverman (Nemocnice Chicago Hope a Life Goes On) a Doug Schwartz (mezinárodní hit Pobřežní hlídka), spolu s kanadským producentem Haroldem Tichenorem (The Crow) a hvězdou slavného seriálu Dr. Quinnová (Sully) Joe Lando spojili tvůrčí síly a vytvořili seriál ze života narušené mládeže. Ústředním tématem je hledání souvislostí a příčin stojících na počátku problémů, uvolňujících lavinu beznaděje a pádu. Nejen to, seriál sleduje, jak je těžké učit se návraty do běžného života, vrátit se znovu do rodiny, do školy...

Redakce
Zdroj Stránka České televize

Komentář:
Podle aktuálních informací stále platí, že seriálový Star Trek by se mohl na televizních obrazovkách objevit přímo po skončení první sezóny seriálu Cesta vzhůru a mohl by to být Deep Space Nine od čtvrté sezóny. O novinkách vás budeme průběžně informovat.

Redakce

21.9.2003 Týden do PilsConu
  Máte poslední šanci přihlásit se samostatný ST Con, který proběhne v Plzni ve dnech 27. - 28. září. Informace a přihlášky naleznete zde.

A na co se můžete těšit?
- Na spoustu zajímavých přednášek, projekcí, soutěží, her, překvapení a samostatný blok týkající se Deep Space Nine.

Jean-Luc

21.9.2003 Chtěla jsem zabít Dukata
  Pokud by Nana Visitor (Kira Nerys) mohla rozhodnout, nebyl by to Benjamin Sisko, kdo by se ve finále seriálu Star Trek: Deep Space Nine postaral o Dukata, ale právě Kira.
"Rozhodně si myslím, že jsem to měla být já, kdo měl zabít Dukata," řekla Visitor Nicku Joyovi ze Star Trek Monthly. "Pokud jsem byla kdy zklamaná, pak to bylo právě způsobem ukončení tohoto seriálu."

Herečka dále řekla, že scénáristé se uchýlili k "velmi typickému" schématu Siska jako hrdiny a Dukata jako 'špatného hocha.' Podle Visitor mohlo být dosaženo mnohem lepšího a 'rozvratnějšího' ukončení seriálu. "Dokonce, pokud bych na poslední chvíli odvrátila Dukatovu smrt, bylo by to psychologicky hodně zajímavé. Pak na mě mohl Dukat vytáhnout zbraň a já bych ho byla přinucena zabít - prostě to mohlo být velkolepé rozuzlení. Ne tak černobílé jako je tomu nyní."

Byly to právě ony odstíny šedi vztahů mezi postavami, které prostoupily seriálem Deep Space Nine a udělaly z něj sérii, na které se díky tomu skvěle pracovalo. "Myslím, že lidem se líbila černá a bílá v příbězích originálního Star Treku a série Star Trek: The Next Generation. Mám na mysli rozdělení na dobré/zlé, správné/špatné. V našem seriálu bylo daleko více 'šedosti.' Podívejte se na to takhle... byla jsem teroristkou a přesto jsem byla kladnou postavou. Páni! Za celých sedm sezón jsem se nikdy nenudila."

Kompletní rozhovor s Nanou Visitor můžete nalézt ve 109 čísle časopisu Star Trek Monthly, který nyní vychází.

Redakce děkuje Surelovi
Zdroj Trektoday

22.9.2003 TV program - 39. týden
  - ČT 1 -
Neděle 28. září - 4:05 a 6:20
Star Trek Původní série - 2x03 - Mudd's Women
TOS je také vysílán skoro každý den na Kabel 1.

- UPN -
Středa 24. září - 20:00
Star Trek Enterprise - 3x03 - Extinction

- SAT 1 -
Pátek 26. září - 20:15
Star Trek Enterprise - 2x06 - Marauders

Sobota 27. září - 01:10
Star Trek Enterprise - 2x06 - Marauders

Sobota 27. září - 16:00
Star Trek Deep Space Nine - 4x09 - The Sword of Kahless

Sobota 27. září - 17:00
Star Trek Voyager - 3x26 - Scorpion, Part I.

Sobota 27. září - 19:15
Star Trek Enterprise - 2x07 - The Seventh

Sobota 27. září - 20:15
Star Trek VII. - Generations

Neděle 28. září - 16:00
Star Trek Deep Space Nine - 4x10 - Our Man Bashir

Neděle 28. září - 17:00
Star Trek Voyager - 4x01 - Scorpion, Part II.

Redakce

22.9.2003 Fotky z Istroconu 2003
  Pokud si chcete prohlédnout fotky z Istroconu, který se konal 12.-14. září v Bratislavě, tak je najdete zde, dále na stránce Palantír a samozřejmě na Pagiho serveru.

Významným hostem Istroconu byl bezesporu představitel Haldira z trilogie Lord of the Rings (Pán prstenů).

Slavné herce z našeho fenoménu Star Trek budeme moci přivítat u nás i my. Za přibližně čtyři týdny budete mít možnost položit svou otázku Vulkánce Saavik a Klingonskému generálovi Martokovi. S dotazy ze zákulisí si hravě poradí Lolita Fatjo. Setkání se zajišťuje na 21. října a vše potřebné o akci se dozvíte na stránkách CZ Kontinua.

Redakce

22.9.2003 Kam se dosud Trekkie nevydal
  Kam se dosud Trekkie nevydal - speciální trekový díl seriálu Futurama není to jediné, co přibylo dnešním dnem v databázi Narážek na Star Trek, tj. nová videa, nové obrázky a také seznam lidiček, kteří nám již pomohli.

Hypospray
ST Sickbay

22.9.2003 Xindi v časové válce
  Třetí sezóna Enterprise se zatím hlavně soustředí na události v Delfské oblasti a členy MACO. Brannon Braga ale prozradil, že tomu tak nebude po celou sezónu. Na scénu se opět dostane časová studená válka, která se prolíná seriálem už od začátku.

"Čekají nás velká odhalení o postavě z budoucnosti, která pomáhá Sulibanům a také o postavě z budoucnosti, která pomáhá Xindům. Ano i Xindové mají své spojení s budoucností," řekl Braga. Vzápětí ale dodává, že to rozhodně neznamená, že by se měla odhalit samotná identita obou osob. Z třetí sezóny je už známa téměř polovina epizod, a tak uvedené události lze očekávat až v druhé polovině sezóny.

Trektoday

22.9.2003 Hoshi ve 3.sezóně Enterprise
  Lida Park (Hoshi Sato) je potěšena novým směrem, kterým se ubírá seriál Enteprise. "Velmi mě tato práce baví, protože si myslím, že se tím k seriálu přiláká mnohem více diváků. Když se podívám na populární seriály současnosti jako "Alias" nebo "24", všechny mají příběh na několik dílů." To, že příběh nekončí závěrečnými titulky, ale zůstává nedořešen, dodává podle ní seriálu na živosti. "Se vší tou spoustou reklamy, která se vysílá během jedné epizody nám z jedné hodiny zbývá jen 40 minut a za tu dobu se skoro nic nedá udělat. Je mnohem lepší to roztáhnout do šesti dílů."

Delfská oblast bude jistě představovat pro její postavu komunikačního důstojníka velkou výzvou. "Ráda bych Hoshi opět viděla v akci. Teď když se nacházíme v prostoru, kde nevíme s jakými cizinci se setkáme, by se schopný lingvista mohl hodit."

Trektoday

22.9.2003 Enterprise v současnosti
  Rick Berman nedávno prozradil, že Enterprise pocestuje do našeho 21.století. "Právě dáváme dohromady scénář, který dostane naše postavy, a to velmi zajímavým způsobem, do 21.století, přesněji do naší současnosti," řekl Berman pro Star Trek Monthly.

Není to poprvé, co se nějaká epizoda Star Treku odehrává v současnosti. Například TOS: Assignment: Earth, TOS: Tomorrow is Yesterday nebo VOY: Future's End. Ale tentokrát posádka nebude řešit problémy s tím, že se tam dostali. "Na Zemi se dostanou i dost nebezpeční Xindové. Epizoda bude vysílána během listopadu a jsme jí nadšeni," řekl Berman.

Trektoday

22.9.2003 Interview s D.C.Fontana
  Scénáristka D.C.Fontana nedávno poskytla rozhovor, kde mluvila i o animované sérii Star Treku, na které se podílela.
"Nápad na kreslený seriál se mi líbil, protože toho můžete udělat mnohem víc, než v hraném seriálu a myslím, že stejný pocit měli i ostatní ze štábu. Oslovili jsme herce a byli tím doslova nadšeni. Byla to příležitost, jak pracovat dál a nestresovat se problémy, které vznikají při natáčení."

Podařilo se jí dokonce pro seriál sehnat několik dřívějších Star Trekových scénáristů. Vše bylo zkomplikováno stávkou "Autorské asociace" v roce 1973. "Žádný ze scénáristů nemohl psát pro hraný film, ale mohli psát pro animované filmy. A tak každý z nich mohl napsat jednu epizodu. Byla to jediná zákonná cesta, jak mohli tito scénáristi na seriálu pracovat."

Ačkoliv byla animovaná série zamýšlena jako sobotní dopolední program pro děti, Fontana odmítla snížit kvalitu epizod. "Nemohli jsme být tak intelektuální, protože jsme věděli, že se na to budou dívat hlavně děti. Ale snažili jsme se tvořit Star Trek a to jak s morálním ponaučením, tak s myšlenkou. Měli jsme na to ale jen 20 minut a tak jsme se museli učit, jak to do tak krátké doby vše vměstnat."

"Naše příběhy nebyly jednoduché, byly naopak velmi komplexní. Měly mnohem víc podpříběhů, než jakýkoliv jiný kreslený seriál, protože my jsme nedělali kreslený seriál, dělali jsme Star Trek. A tak, když se na ty epizody teď zpětně podíváte, uvídíte v těch 22 minutách spoustu příběhů."

Na otázku, zda si myslí, že by podobný seriál mohl vzniknout i dnes odpověděla, že je to možné. "Mohlo by být zajímavé vidět v jednom seriálu Novou generaci, DS9 i Voyager, protože se odehrávají ve stejném období a zapadají do sebe. Mohlo by to být dobré, kdyby se našel někdo, kdo by se toho chopil."

Kompletní interview najdete na StarTrek.com - zde.

StarTrek.COM

23.9.2003 Třetí soutěž na DS9.host.sk
  Dnes na ds9.host.sk začíná v pořadí už třetí soutěž. Tentokrát se bude soutěžit převážně o PC hry, ale najdou se i další zajímavé ceny. Soutěž potrvá přesně týden, tedy do 30. září.

ds9fan

23.9.2003 Kalendář na říjen
  Na stránkách CZ Kontinua naleznete kalendář na říjen 2003.

CZ Kontinuum

23.9.2003 Svatba po Startrekovsku
  Jak se pozná nefalšovaná Star Treková svatba? Nezapomenout si komunikátor a stylově pozdravit hosty. Fotky ze svatby Petry (FoX) a Bohouše; za svědka Martin (Snorchl) najdete zde a zde.

Redakce

23.9.2003 Unimatrix 01
  Čau lidičky, pokud se zajímáte o společenstvo a rasu 8472, tak vám doporučím svoje stránky na této adrese - Unimatrix 01 vznikla, protože na českém i-netu sem nenašel stránky, které by obsahovaly zajímavé a důkladné informace o společenstvu...

Irian 4of7

Komentář:
Informace o rase Borg najdete dále na stránce Borg Collective CZ a v databázi ras na ST Sickbay.

Redakce

24.9.2003 Star Trek: Enterprise!
  Přesně od dnešního dne bude změněn název seriálu Enterprise na Star Trek: Enterprise.
Zprávu vydala přímo stanice UPN přes obchodní ředitelku Diane Kuri. "S radostí oznamujeme, že od 24. září 2003 se mění oficiální název seriálu z "Enterprise" na "Star Trek: Enterprise". Díky této změně bude možno vytvořit pevnější pouto s dobře známým světem Star Treku."

Jak už jsme nedávno informovali, název byl změněn pro reklamní účely. Nyní se změní i titulek v samotné znělce seriálu. Není jisté, od které epizody to bude, protože obrázek je pořízen z pracovní kazety některé z nadcházejících epizod. Na StarTrek.com je seriál stále veden jen jako Enterprise.

Trektoday

24.9.2003 Měřítka vesmírných lodí
  Na těchto stránkách jsou nakresleny vesmírné lodi ze všech možných seriálů a i ze skutečnosti ve stejném měřítku. Je to docela zajímavé srovnání.

Kúťa

24.9.2003 Nová stránka o lodích
  Scháníte všechno o lodích Federace. U mě naleznete 700 tříd a 16000 lodí atd. Pokud nemůžete sehnat informace o lodích Federace a jména lodí jednotlivých tříd, klikněte na moje stránky a najdete tam vše, všechny odkazy nejsou aktivní, ale pokud je u nich datum dání na web tak ano, nezapomeňte mi napsat, co byste chtěli přidat a zájímalo vás, budu rád a rychle vám vyhovím.

Petr

25.9.2003 The Borg Megacube
  Paramount připravil pro fanoušky Star Treku v UK další lahůdku, kompletní vydání všech sedmi sezón TNG v jednom balení - The Borg Megacube. Balení vypadá velmi zajímavě, posuďte sami na DVDBase.cz.

jakubv

25.9.2003 Časové motory
  Update stránek U.S.S. Relativity - do sekce "Časové motory" byly přidány aktivní odkazy s podrobnějším popisem popisovaných postupů.

Relativity

25.9.2003 První kontakt zařazen do vysílání
  Tak jsme se dočkali. Česká televize po odkladech osmý Star Trekový film First Contact zařadila do vysílacího schématu. Bohužel se nejedná o hlavní vysílací čas, ale o dopoledne. První kontakt uvidíme v sobotu 18. října v 11:00 na druhém programu ČT s okamžitou reprízou v noci v 1:45.

Redakce děkuje Heleně Bendové
Potvrzeno dramaturgem ČT Michaelem Málkem

25.9.2003 Enterprise obrázky
  Na stránkách CZ Kontinua v sekci Lodní knihova/Seriály a filmy naleznete ilustrační obrázky k prvním 5 epizodám 2. sezóny seriálu Enterprise.

Pozvánka na setkání s herci Star Treku se objevila také na Sardenu.

CZ Kontinuum

25.9.2003 Secret of Vulcan Fury
  Již několik let uplynulo od zrušení adventury Star Trek: Secret of Vulcan Fury. Nyní se však znenadání vrací - s původním příběhem, hádankami i prostředím. Podaří se dosáhnout snovusjednocení Romulanů a Vulkánců? Star Trek: Secret of Vulcan Fury nově vyvíjí WDK Games a první epizoda vychází začátkem listopadu. Pětici exkluzivních screenshotů najdete na Star Trek Games.CZ.

Kovi

26.9.2003 71 Owen Paris
  Richard Herd, jeden z představitelů otce Toma Parise, Owen Paris z Voyageru, slaví své 71. narozeniny. Narodil se 26. září roku 1932 v Bostonu v Massachusetts (USA).

Redakce

26.9.2003 Romulané a Breeni
  A je tu nových šest epizod vrámci "Star Trek za Star Trek, aneb 2+2+2". V Nové generaci se posádka střetává s bohem, v Enterprise s Romulany a v Deep Space Nine poprvé čelí nebezpečné rase Breenů.

Hypospray
ST Sickbay

26.9.2003 Programové bloky FF
  Stránka jednoho z největších conů u nás, Festivalu Fantazie, neusíná na vavřínech, i když do akce zbývá ještě osm měsíců. Mimo jiné přibylo rozmístění jednotlivých programových bloků včetně Star Treku, které si můžete prohlédnout zde.

Redakce

26.9.2003 K oblakům
  V epizodě Star Trek: Voyager ze třetí sezóny - Rise! jste mohli vidět "výtah do vesmíru". Už za 50 let to může být skutečnost také na planetě Zemi :-) Článeček najdete na tomto linku.

Uiop

26.9.2003 Druhé narozeniny Enterprise
  Zatím poslední Star Trek seriál, Enterprise, slaví své druhé televizní narozeniny. Na UPN měla premiéru pilotní epizoda Broken Bow 26. září 2001.

Redakce

27.9.2003 71 Harry Mudd
  Roger C. Carmel, překupníček Harry Mudd z epizod Původní série Muddovy ženy a Já, Mudd by dnes slavil své 71. narozeniny. Narodil se 27. září roku 1932 v New Yorku. Sáhl si však na život už 11. listopadu 1986 v Hollywoodu v Californii. Zemřel v nedožitých 54 letech.

Redakce

28.9.2003 16 let od zrození Nové generace
  I Star Trek: The Next Generation slaví své pomyslné narozeniny. Televizní premiéru měl tento seriál už v roce 1987, a to právě 28. září.

Redakce

28.9.2003 ST Herci - 40. týden
  John Rhys-Davies (DaVinci; VOY) se objeví hned ve dvou filmech; ve filmu Indiana Jones a poslední křížová výprava (Indiana Jones and the Last Crusade), vysílaném 29.9. ve 21:00 na Nově a v opakování filmu Pán Prstenů: Společenstvo Prstenu (The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring), 30.9. v 17:05 a 12.10. v 9:45 na HBO.

29. září v 1:15 na Nově se ve filmu Motýlek (Papillon) objeví Anthony Zerbe - Admirál Dougherty (o 30 let mladší, protože film je z roku 1973); Star Trek: Insurrection.

30. září v 9:20 na Nově můžeme vidět ve filmu Parta snů (The Dream Team) Christophera Lloyda (komandér Kruge ze ST3).

Malcolm McDowell se objeví ve filmu Mechanický pomeranč (A Clockwork Orange), vysílaném 30. 9. ve 23:10 na HBO.

1. října v 0:30 na Hallmarku můžeme vidět ve filmu Noví sousedé (Good Fences) Whoopi Goldberg (Guinan; TNG).

2. října v 7:45 a 14:00 na Hallmarku můžeme vidět ve filmu Život ve lži Susannu Thompson (Borg Queen).

Ve filmu Spiknutí (Conspiracy Theory; 2.10. v 0:35 a 14.10. ve 23:15 na HBO) se po boku Mela Gibsona a Julie Roberts objeví Patrick Stewart (kapitán Picard).

3. října o půlnoci na ČT1 se ve filmu Poslední večeře (Last Supper) objeví Ron Perlman (Místokrál; Star Trek: Nemesis).

4. října ve 22:25 na ČT1 se ve filmu Big Hit objeví Avery Brooks (kapitán Sisko z DS9).

Yakuzza

28.9.2003 Obrázková galerie Trekkies
  Na Startrek.com najdete mnohé zajímavosti - k jedné z nejlepších beze sporu patří galerie fanoušků Star Treku. Mezi desítkami fotografií najdete i jednu "tuzemskou" - Beaming in all the way from the Czech Republic!.

Redakce

29.9.2003 TV Program - 40. týden
  - ČT 1 -
Neděle 5. října - 4:05 a 6:20
Star Trek Původní série - 1x05 - The Enemy Within
TOS je také vysílán skoro každý den na Kabel 1.

- UPN -
Středa 1. října - 20:00
Star Trek Enterprise - 3x04 - Raijin

- SAT 1 -
Sobota 4. října - 16:00
Star Trek Deep Space Nine - 4x11 - Homefront

Sobota 4. října - 17:00
Star Trek Voyager - 4x02 - The Gift

Yakuzza

29.9.2003 47 Keiko
  Rosalind Chao, Keiko, žena Milese O'Briana z Nové generace a DS9 slaví své 47. narozeniny. Narodila se 29. září roku 1956 v Anaheimu v Californii (USA).

Redakce