Archiv TrekDNES - listopad 2003

Archiv TrekDNES - listopad 2003

1.11.2003 Jak se ST (ne)překládá & Narážky na ST
  Nové epizody tohoto týdne jsou z Enterprise - posádka v gondole a z Deep Space Nine - zamilovaný Odo.
Místo Nové generace si můžete přečíst článek "Dabing, dabing, aneb jak se Star Trek (ne)překládá!" - původní text od Johhanne Holland z němčiny přeložil a zaslal k uveřejnění David "Heiko.D" Vítek.

Navíc, podle rčení kujte železo, dokud je žhavé, je tu opět aktualizace Narážek na Star Trek. Přehoupli jsme se přes magickou hranici 100 ukázek ke stažení, tj. přibyly nové filmy a k některým již uveřejněným titulům byly přidány sekvence v originále. Navíc jsme začali s narážkami na Star Trek v knížkách - úryvky z 3001: Poslední vesmírná odysea od A.C. Clarka nám zaslal Arweth.

Hypospray
ST Sickbay

2.11.2003 ST Herci - 45. týden
  3. listopadu ve 23:15 na Nově se ve filmu Prci, prci, prcičky (American Pie) objeví Clyde Kusatsu (Admirál Nakamura; TNG).

Ve filmu Dračí doupě (Dungeons & Dragons), vysílaném 3.11. v 17:40 na HBO2 se objeví Zoe McLellan (Tal Celes; VOY: Good Shepherd, The Haunting of Deck Twelve).

4. listopadu v 9:30 na Nově se ve filmu Štír (Scorpion) objeví John Colicos (Klingon Kor; TOS: Errand of Mercy; DS9: Blood Oath, The Sword of Kahless, Once More Unto A Breach).

Ve filmu Evoluce (Evolution), vysílaném 4.11. ve 21:00 a 7.11. v 15:20 na HBO2 se objeví Sarah Silverman (Rain Robinson, VOY: Future's End).

Ve filmech Svět podle Prota (K-PAX) 5.11. ve 22:00 na HBO a Podivné prázdniny (Funny Valentines) 5.11. v 15:45 na Hallmarku můžeme vidět Alfre Woodard (Lily; Star Trek: First Contact).

Ve dvoudílném filmu Noemova archa (Noah's Ark), vysílaném 5. a 6. listopadu vždy v 6:00 a 12:15 na Hallmarku se objeví F. Murray Abraham (Ru'afo; Star Trek: Insurrection).

6. listopadu ve 23:10 na Nově se ve westernu Šerif Cogburn (Rooster Cogburn) objeví Anthony Zerbe (Admirál Daugherty; Star Trek: Insurrection).

8. listopadu v 10:40 na ČT2 se ve filmu Bláznivá škola (High School High) objeví Louise Fletcher (Kai Winn; DS9).

Tony Todd (Kurn - Worfův bratr; TNG, DS9) se objeví ve filmu Oni (Them), vysílaném 8.11. v 1:05 na Primě.

Yakuzza

2.11.2003 50 Lily
  Alfre Woodard, asistenka Zeframa Cochrana Lily Sloane z ST VIII. - První kontakt, slaví své 50. narozeniny. Narodila se 2. listopadu roku 1953 v Tulse v Oklahomě (USA).

Redakce

3.11.2003 Reportáž z Avalcon Speciálu 2003
  Shrnutí Avalconu Speciál 2003 najdete přímo na stránce akce; reportáž od Jana Pechance najdete zde na Sardenu.

Redakce

4.11.2003 Novinky na TNZ CZ
  Na stránkách STFK TNZ CZ si můžete opět přečíst několik zpráv. Kate Mulgrew chce film s Voyagerem, Sledovanost Star Trek Enterprise i nadále klesá, David Gerrold by rád viděl Kirka opět ve filmu nebo alespoň epizodě Star Treku a mnohé další.
Do sekce Technika přibyl článek o impulsním pohonu na lodích třídy Galaxy.

TNZ CZ

4.11.2003 ENT: Chosen Realm
  Dvanáctá epizoda třetí sezóny Enterprise bude mít název "Chosen Realm". Enteprise zachytí nouzový signál od Triannonů, ale jakmile je zachrání, ukáže se, že jde o náboženské extremisty, kteří loď unesou, aby ji použili ve svaté válce. Název epizody "Vyvolená říše" je název Triannonů pro Delfskou oblast. Epizodu má na svědomí nový výkonný spolu-producent Manny Coto, který se připojil k Enterprise v třetí sezóně a který byl výkonným producentem sci-fi seriálu Odyssey 5. Jeho první epizodou v Enterprise byla Similitude. Režírovat bude opět Roxann Dawson (B'Elanna Torres).

Redakce
Trektoday

4.11.2003 TNG obrázky
  Na stránkách CZ Kontinua v sekci Lodní knihova/Seriály a filmy naleznete ilustrační obrázky k epizodám 1-5 z 1. sezóny seriálu Star Trek: The Next Generation.

CZK

5.11.2003 TV program - 45. týden
  - ČT 1 -
Neděle 9. listopad - 3:55 a 6:10
Star Trek Původní série - 1x10 - What are Little Girls Made Of?
TOS je také vysílán skoro každý den na Kabel 1.

- UPN -
Středa 5. listopad - 20:00
Star Trek Enterprise - 3x08 - Twilight

- SAT 1 -
Pátek 7. listopad - 20:15
Star Trek Enterprise - 2x12 - The Catwalk

Sobota 8. listopad - 01:10
Star Trek Enterprise - 2x12 - The Catwalk

Sobota 8. listopad - 16:00
Star Trek Deep Space Nine - 4x20 - Shattered Mirror

Sobota 8. listopad - 17:00
Star Trek Voyager - 4x11 - Concerning Flight

Neděle 9. listopad - 16:00
Star Trek Deep Space Nine - 4x21 - The Muse

Neděle 9. listopad - 17:00
Star Trek Voyager - 4x12 - Mortal Coil

Redakce

5.11.2003 54 Quark
  Armin Shimerman, ferengský obchodník z DS9 slaví své 54. narozeniny. Narodil se 5. listopadu roku 1949 v Lakewoodu v New Jersey (USA).

Redakce

5.11.2003 Bakula nečte kritiku
  "Už dávno jsem zjistil, že se musíte soustředit na práci a nechat ty věci kolem být, protože jste na ně krátký," komentoval Scott Bakula negativní reakce tisku ohledně seriálu Enterprise. Bakula popisuje současnou "kritickou" scénu jako příliš drsnou. "Už dávno jsem se naučil za žádnou cenu nečíst recenze," řekl. "Je velmi těžké to nebrat osobně." Přiznává, že ostatní herci kritiky čtou a obávají se o budoucnost seriálu. "Chodí za mnou a říkají: 'Myslíš, že z toho něco bude? Myslíš, že nás zruší?'"

Bakula dále poznamenal, že časopisy a noviny žijí z publicity a ta negativní se prodává lépe než ta pozitivní. "Jejich byznys je založen na získání pozornosti, aby tak prodali více výtisků."

"Všichni v náš seriál věří... že máme určený směr. I Paramount v seriál věří. Kdyby to bylo tak jak popisují v těch článcích, vyhodili by pár herců a najali nové, jak je obecně zvykem. Ale to neudělali."

Na otázku, co by chtěl on osobně na své postavě změnit, řekl, že by Archer měl trávit více času s ostatními.

"Například jeho vztah s Tripem pokročil," čímž narážel na epizodu "Cogenitor". "V této sezóně si budou Archer a T'Pol rovnější. Ona se musí vyrovnat s emocemi a prací mezi lidmi, ale má kapitána, který jí rozumí a oceňuje její snahu."

"Je skvělé, když vás někdo podporuje a má vás rád," zakončil. "To jsou ty lepší dny, které rozhodně zase přijdou, ale v paměti zůstávají i ty špatné chvíle. Je to výzva."

Redakce
Zdroj Trektoday

5.11.2003 Minicon 2003
  Oblíbená pražská akce - Minicon - se tentokrát koná v sobotu 15. listopadu 2003 v kinosále Národního technického muzea od 10:30 hodin. Prezence začíná od 10:00. Program naleznete zde.

Redakce

6.11.2003 Timeline 2160
  Na stránkách CZ Kontinua neleznete v sekci Lodní knihovna/Timeline přidané chronologicky řazené události z období 2101-2160.

CZK

6.11.2003 Lekce času
  V nejnovějším vydání časopisu DVD Movie najdete kromě recenze na 4. sérii DS9 a filmový dokument Trekkies také dosud nikde nepublikovanou ST povídku Petra Macka, napsanou exkluzivně pro tento časopis jako průvodce Star Trek světem.

Redakce děkuje neznámému fanouškovi.

6.11.2003 Voyager 1 v TV
  Večerní zpravodajské relace dnes informovali o sondě Voyager 1, který se stal nejvzdálenějším objektem ve vesmíru, jež stvořil člověk. Např. tento článek (z r. 1998) však svědčí o tom, že se nejedná o žhavou novinku. Obrázky sondy najdete např. zde.

Redakce

7.11.2003 Malcolm Reed v jámě lvové
  V první sezóně Enterprise poručík Reed předstíral, že je Suliban, aby Archer a Mayweather mohli uniknout z vězení. Ale to nebyla poslední tajná mise zbraňového důstojníka z NX-01...

Pro časopis DreamWatch herec Dominic Keating pyskytl během natáčení epizody "North Star" rozhovor. Řekl, že se v jednom z nadcházejících dílů Malcolm Reed vydá do jámy lvové. "Myslím si, že v jedné epizodě proniknu do rady Xindů, což by mohlo být zábavné."
Od začátku natáčení akčně orientované třetí sezóny si Dominic téměř neodpočinul. "Moje pracovní náplň roste exponenciálně." dodal Keating. "Dny jsou delší a mně zbývá jen velmi málo času na to dojít si do čistírny, do tělocvičny, do banky a na další činnosti. Je to spousta hodin. Důvodem je to, že natočit akční scénu zabere mnohem více času než scénu, kde se jen mluví."

Keating se obdobně jako Scott Bakula nenechává ovlivňovat články v tisku o dlouhověkosti Star Treku a podle něj sledovanost odpovídá třetí sezóně. "Máme teď pocit, že je vše v pořádku. Sledovanost epizody "The Xindi" se vyrovnala sledovanosti "The Expanse" a druhá epizoda sezóny na tom byla ještě lépe. Nechci se příliš míchat do vztahu Star Treku a studia. My jen děláme to, co je v našich silách a doufáme, že si nás lidé pustí."

Celý rozhovor je otištěn ve111 čísle DreamWatch a úryvky z něj najdete zde.

Redakce
Zdroj Trektoday

7.11.2003 Chat s Petem Davidem
  V úterý, 25. listopadu ve tři hodiny odpoledne proběhne na oficiálních stránkách fenoménu Star Treku - Startrek.com chat s Peterem Davidem, autorem několika ST románu a hlavně speciální řady New Frontier (kterou k vydání údajně chystá i český Laser). Akce se koná u příležitosti vydání 13 části NF, nazvané Gods Above.

Pro chat se musíte na stránkách zaregistrovat, je to zdarma a získáte tím i několik dalších výhod, informací a novinek nejen o Star Trek book klubu. Chat bude pochopitelně v angličtině.

Peter David je autorem zatím poslední ST publikace od nakladatelství Laser, tedy desáté knížky z číslované řady Nové generace - Prašť jako uhoď - o které jsme vás již informovali. Knížku nyní koupíte ve všech dobrých knihkupectvích.

Redakce děkuje NF.
Zdroj Startrek.com

7.11.2003 Třikrát M
  Zatímco nejnovější film Nicholase Mayera The Human Stain vstoupil tento pátek do amerických kin a režisér Star Treku II. a VI. si tedy může odpočinout, Robert Duncan McNeill (Tom Paris z Voyageru) má napilno. Kromě epizody Enterprise Twilight režíruje dvě epizody série Dead Like Me a pro WB One Tree Hill. A Wallace Shawn (Zek z DS9) adaptoval pro HBO svoji hru "The Fever", ve které si zahraje třeba Vanessa Redgrave nebo režisér Bowling for Columbine Michael Moore.

Redakce děkuje NF.
Zdroj Startrek.com

8.11.2003 Kirk v černé díře
  Pakliže byste v 20. října sledovali na ABC fotbalové utkání mezi Oakland Raiders a Kansas City Chiefs, pravděpodobně byste na okamžik zapochybovali, jestli se na stadionu neodehrává dramatizace Původní série Star Treku. Utkání začínalo Shatnerovou více než minutovou Star Trek parodií, která si brala na paškál fanoušky Raiders, zvaní The Black Hole.
Obrazovka na stadionu nabídla trekovou grafiku s planetami a galaxiemi, do které zazněl Shatnerův hlas se známým: "Vesmír, a jeho hranice... datum - nejsem si jistý. Mise - vyhledat zdroj černé díry. Odvážně se vydat tam, kam se dosud žádný muž, žena nebo ...(Shatnerovská pauza)... fotbalový fanoušek nevydal!" Následoval střih na Shatnera sedícího mezi fanoušky s obličeji natřenými v barvách svého klubu. Shatner znechuceně pokračoval. "To jsem měl vědět, že to budou tyhle Černé díry. Kdepak černé díry, ty já poznám! Tohle nejsou ony." V dalším střihu byl Kirk na pustém hledišti a povyprávěl o historii klubu, aby se na konci vrátil mezi rozvášněné fanoušky s proslovem. "Není to simulace, není to cvičení. Je to skutečné! Jsme na místě, kde si konečně můžeme zodpovědět věčnou otázku: Proč, Spocku, proč? Ale ne tuhle otázku, tuhle! Jste... připraveni... na... pořádný... FOTBAL?"
Bohužel, Oakland Raiders přesto prohráli.

Redakce děkuje NF.
Zdroj Startrek.com

8.11.2003 Star Trek Hry
  Na neustále aktualizovaných stránkách Hazard Teamu naleznete nové české hry na motivy Star Treku. Ke stažení jsou pro vás připraveny plné hry, demoverze, ikonky, tapety a také hudby z her, takže neváhejte a navštivte nás!

Pochopitelně ani Startrekgames.cz nezahálí. Věnují se hlavně Star Trek: Shattered Universe.

Dan Krudenc

8.11.2003 89 Galen
  Norman Lloyd, profesor archeologie Richard Galen, jehož žákem byl i kapitán Jean Luc Picard (ep. TNG ze 6. sez. The Chase), slaví své úctyhodné 89. narozeniny. Narodil se 8. listopadu roku 1914 v Jersey City v New Jersey (USA).

Redakce

9.11.2003 ST Herci - 46. týden
  10. listopadu ve 23:45 na Nově se ve filmu Velmi nebezpečné známosti (Cruel Intentions) objeví Louise Fletcher (Kai Winn; DS9). V první půlce se objeví narážka na Star Trek, resp. na kapitána Picarda.

Ve filmu Dračí doupě (Dungeons & Dragons), vysílaném 14.11. ve 14:00 a 20:15 na HBO2 se objeví Zoe McLellan (Tal Celes; VOY: Good Shepherd, The Haunting of Deck Twelve).

Ve filmu Svět podle Prota (K-PAX), vysílaném 15.11. v 6:00 a 18:55 na HBO můžeme vidět Alfre Woodard (Lily; Star Trek: First Contact).

Ve dvoudílném filmu Noemova archa (Noah's Ark), vysílaném 15. a 16. listopadu vždy v 6:00 a 12:15 na Hallmarku se objeví F. Murray Abraham (Ru'afo; Star Trek: Insurrection).

Ve filmu Evoluce (Evolution), vysílaném 16.11. v 6:00 a 18:15 na HBO se objeví Sarah Silverman (Rain Robinson, VOY: Future's End).

Yakuzza

9.11.2003 39 Paris
  Robert Duncan McNeill, pilot Tom Paris z Voyageru, slaví své 39. narozeniny. Narodil se 9. listopadu roku 1964 v North Carolina (USA).

Redakce

9.11.2003 USS ... GCC
  Po delší době vám znovu přináším nové informace - zde jsou příslušné odkazy: přidáno 6 lodí, třída Akyazi - přidáno 43 lodí, třída Alameida - přidány 2 lodě zatím, doplněný seznam lodí 0-5000, zcela nový seznam lodí typového označení USS .... GCC. Zároveň bylo provedeno několik pro vás neviditelných změn, které by měly pomoci při rychlejším načítání jednotlivých odkazů. Ten, kdo mi už napsal, již dostal požadované informace, nebo byl brán ohled na jeho názor v dalších aktualizacích.

Petr
Vesmírná stanice Proxima Minor

9.11.2003 Xindi útočí na Zemi
  The Expanse - závěrečná epizoda 2. sezóny Enterprise je nově zpracována na Startrek.szm.sk - popsaný děj s obrázky - rasa Xindi zaútočí na Zemi a celý příběh se tím posouvá do celkem nové dimenzie.

Oberon

10.11.2003 Titulky & Obrázky & Fotky ...
  Nová várka epizod "Star Trek za Star Trek, aneb 2+2+2" - Nová generace - ošklivé vodnaté měchy, Enterprise - nemocná T'Pol a Deep Space Nine - stávka Ferengů...

Dále je tu aktualizace Titulků Star Treku - české titulky byly přidány ke 13 epizodám Nové generace, 8 epizodám Enterprise a ke 2 epizodám Původní série.

Se zpožděním si můžete prohlédnout v sekci "Reportáže" fotky ze setkání s herci Star Treku - Robin Curtis, Johnem G. Hertzlerem a Lolitou Fatjo, které zorganizovali lidé z ST fan klubu CZ Kontinuum. Děkujeme Snorchlovi.

A na závěr tip - doporučujeme vám sehnat si speciální číslo měsíčníku Pevnost. Více informací najdete na stránce věnované právě Star Treku v tisku - sekce "Multimédia".

Hypospray
ST Sickbay

10.11.2003 TNG obrázky 2
  Na stránkách CZ Kontinua v sekci Lodní knihova/Seriály a filmy naleznete ilustrační obrázky k epizodám 6-10 z 1. sezóny seriálu Star Trek: The Next Generation.

CZK

11.11.2003 DarkFort na nové adrese
  11.11. - po delším výpadku je hra Kolonie DarkFort konečně funkční a na nové adrese. Ta je www.darkfort.org. Přejeme Vám příjemnou zábavu.

9.11. - Tímto se omlouváme, ale omylem došlo k prošvihnutí platby za doménu trek.cz. To je příčina výpadku DarkFortu. Jakmile CZ NIC obnoví DNS, budou všichni hráči e-mailem kontaktováni. Děkujeme za pochopení.

Jean Luc Picard

11.11.2003 TV program - 46. týden
  - ČT 1 -
Neděle 16. listopad - 3:30 a 6:05
Star Trek Původní série - 1x11 - Dagger of the Mind
TOS je také vysílán skoro každý den na Kabel 1.

- UPN -
Středa 12. listopad - 20:00
Star Trek Enterprise - 3x09 - North Star

- SAT 1 -
Pátek 14. listopad - 20:15
Star Trek Enterprise - 2x13 - Dawn

Sobota 15. listopad - 01:10
Star Trek Enterprise - 2x13 - Dawn

Sobota 15. listopad - 16:00
Star Trek Deep Space Nine - 4x22 - For the Cause

Sobota 15. listopad - 17:00
Star Trek Voyager - 4x13 - Waking Moments

Neděle 16. listopad - 16:00
Star Trek Deep Space Nine - 4x23 - To The Death

Neděle 16. listopad - 17:00
Star Trek Voyager - 4x14 - Message In A Bottle

Redakce

12.11.2003 Matrix Revolutions
  Letos v květnu jsme si vás dovolili pozvat na Matrix Reloaded mimo jiné proto, že se ve filmu objevuje jeden Startrekový herec - je jím Anthony Zerbe, tedy admirál Matthew Dougherty z devátého filmového pokračování Insurrection (Vzpoura). Tentokrát nepomáhá žádnému padouchovi, jakým byl Ru'afo, naopak, hraje kladnou roli radního Hamanna. Je tedy na místě, abychom vás pozvali také na třetí pokračování Matrixu - Revolutions ( i když už ho uvidíme méně).
Vše co má svůj začátek má i svůj konec... Svět lidí se potácí na pokraji zkázy, ale stále ještě zbývá poslední naděje. V posledním pokračování trilogie o Matrixu se dostane Neo společně s Trinity a Morpheem do finálové bitvy proti počítačovým vládcům univerza. Zion je v podstatě dobytou baštou lidského odporu, vzbouřenci přicházejí o jednu loď za druhou a zrada číhá i v jejich řadách. Neo má navíc problém se svojí jedinečností. Není to však jenom manipulace? A jak rozlišit lidskost od pouhé iluze? Začíná akčnější a napínavější příběh, než oba dva předešlé...
Nechceme prozrazovat nic víc k ději, vychutnejte si to přes dvě hodiny v kině - doporučujeme Palace Cinemas a od zítřka také Oskar Imax.

Redakce

12.11.2003 Ferengské narozeniny
  Po Quarkovi dnes slaví narozeniny další dva Ferengové. Wallace Shawn, velký Nagus Zek z DS9, slaví své 60. narozeniny. Narodil se 12. listopadu roku 1943 v New Yorku (USA). Narozeniny dnes má i Max Grodénchik, Quarkův bratr Rom.

Redakce

13.11.2003 Trip a T'Pol v objetí
  Pátnáctá epizoda třetí sezóny Enterprise nebyla dosud pojmenována, ale už je známo, že příběh bude rozdělen do dvou.
Ten vedlejší bude mít následky na vztah T'Pol a Tripa. Trip se začne stýkat s jednou vojandou z jednotky MACO. Oba se zřejmě zamilovali a T'Pol zjišťuje, že to překvapivě nese velmi těžce. Když pak dojde k přímé konfrontaci mezi Tripem a T'Pol, při dalším "léčebném" sezení, vyjdou skryté city na povrch. Políbí se a padnou v objetí. Jestli skutečně k nečemu dojde, není dosud úplně jasné...
Hlavní příběh epizody se bude točit kolem záhadného umírajícího emzáka, kterého Enterprise objeví v prolétávající lodi. Cizincovy buňky se rozpadají, ale odmítne léčbu doktora Phloxe a chce se jen vrátit na svou loď. Jeho loď je postavena ze stejného materiálu, jako obří sféry v Delfské oblasti a tak ho Archer nechce pustit. Cizinec je nakonec nucen prozradit, že pochází z jiného vesmíru, transdimenzionální domény a podle svých slov byl využit jako laboratorní krysa svou vládou. Archer mu uvěří, ale nic není jak se zdá a epizoda by měla být důležitou součástí celosezónového příběhu s Xindy. Více informací i se spoilery najdete na TrekToday.

Redakce
Zdroj Trektoday

13.11.2003 48 Guinan
  Whoopi Goldberg, barmanka na lodi Enterprise-D, Guinan, slaví své 48. narozeniny. Narodila se 13. listopadu roku 1955 v New Yorku (USA).

Redakce

13.11.2003 Kirk v Showtime
  Světla. Kamera. Jedem.
S předstihem si vás dovolujeme upozornit na americkou akční komedii Showtime s Eddiem Murphym a Robertem de Nirem, kterou v české premiéře uvede kanál HBO tuto neděli, tedy 16. listopadu od osmi večer.
Detektiv Losangelské policie Mitch Preston nechtěl nikdy být ničím jiným než policajtem. To samé platí i o jeho novém partnerovi Trey Sellarsovi. Ten chtěl také vždy být policajtem... ale tím z televizní obrazovky... zdá se, že se z těhle chlápků dobří parťáci nikdy nestanou. Při jedné hodně nevydařené akci si jich ale všimne televizní producentka (Rene Russo) a chce z nich udělat hvězdy nového seriálu ze života policistů…
Těsně před první půlhodinou filmu se coby poradce objeví také William Shatner. Ještě dvakrát je Kirk vidět v závěrečném sestřihu humorných nepovedených scén.
Kratičkou ukázku si můžete stáhnout zde (3,30 MB).

Redakce
děkujeme Martymu

14.11.2003 Xindi a Anomaly
  Na startrek.szm.sk byly přidány nové epizody ze třetí sezóny Enterprise: "The Xindi" a "The Anomaly". Je tam pár nových obrázku a byl přidán i krátký popis děje.

Oberon

14.11.2003 Chronologický seznam lodí
  Po krátké odmlce jsem opět aktualizoval stránky, doplnil jsem další informace o třídách a nově přidal chronologický seznam lodí viz. odkazy níže: doplněný seznam lodí v sekci prototypů lodí tříd, doplněný seznam lodí typového označení USS .... GCC, třída Alameida - přidány lodě, třída Alastaro, třída Al-Burak a zde se dostanete na odkaz seznamů lodí a to jak chronologicky, tak i abecedně s více jak 1300 jmény.

Petr
Vesmírná stanice Proxima Minor

14.11.2003 Tribblománie
  Naposledy letos v lednu jsme vám nabídli doplňovat pointy do nového sevtrekového vtipu. Kvůli poškození php scriptu, který vyhodnocoval a vkládal nový vtip, jsme aktualizaci odkládali i přes váš velký ohlas. I když programový problém není vyřešen, zkoušíme spustit Vtip týdne znovu. Vaše pointy můžete nyní psát jako reakce na článek (tedy vždy u nového vtipu, ne už vyhodnocenému). Prosíme nezapomeňte uvést svůj nick či jméno, popř. email. Protože odkaz "Reagovat" byl zaveden jen kvůli nezbytným komentářům čtenářů na dané téma v článcích, budeme nuceni mazat příspěvky bez point či jiné reakce, např. anonymů.

Redakce čistě subjektivně vyhodnotila nejlepší pointu minulého vtipu, jejíž autorem je Scener. Vítězi blahopřejeme ...Opět bylo rozhodování těžké a proto uvádíme další pointy, které se nám líbily:
Imzadi - Doufám že už jste hotov s výběrem paruky, kapitáne...
Fleet - Admiral Jiří Vaculík Fascinující! S tímhle naleštíme celou loď.
Hikaru Sulu - Nemáte svoje chlupy? Vyberte si cizí.
Me - Tvarite se, jakoby vam jeden z Tribblu prave provadel oralni sex... Ehm, kapitane?
PVH - Už je vám teplo kapitáne?
Frantík - Zdá se že se rozmnožují,kdy chtějí...téměř jako vy!
Dvergal - Domníval jsem se, že lidé se obvykle koupou ve vodě.
Taul - Ve druhem tahu nedelni triblovky byla vylosovana tato cisla...
Lina - Bodeť by se jich Klingoni nebali když se v nich valite VY!
one.man - Hm, zjevné nedodržení doktorovy diety,není divu,že tloustnete.
Shottoush - Ani zrno nazmar.
Torry - jak je to pozemske prislovi, kapitane? neházejte tribbla do zita...
Scener - Logicky soudím, že se chystáte do Ruska a nemůžete si vybrat tu správnou beranici?
Dlouhý Bídlo - Myslím, že se vám podařilo dostat ježky z klece, kapitáne!
Darkknight - To vypadá na celoroční produkci firmy Mattel...
Diegina - Tedy, až se někdo dozví, v kolika a jak hluboko jste byl...
Weyoun - ...Pepík, Ferda, Amálka, Alík, Zorka, Fifi, Žoli, ale kde je Rex?
Trekkie - Omlouvám se, kapitáne...zapomněl jsem vás upozornit na další poštu od vašich fanynek...
4 of 7 - Když jste říkal, že jich máte po krk, netušil jsem, že to myslíte doslova.
Saavik - Tak už si vyberte, Jime.
Scener - V rámci dezinfekce jste nemusel oholit celou posádku!
Amee - Tak to dopadá když se pokazí automat na plišáky!
T´Sal - Fascinující. Vaše bývalé paruky se právě vzbouřily.
Pikcodk - Asi se k vám přidám, grupáč jsem už neměl 7 roků!
soran - Už jsem vám přece jednou říkal, že je nelogické smlouvat s replikátorem.
Weyoun - Já vám to říkal, že Q se neodmlouvá.
Bebecha - Doma je tam, kde je krásně měkoučko.
- Vylezte praporčíku, vím co tam kapitánovi děláte!
Dworkin - Talerianské vši, kapitáne. První, neškodné stádium.
kurzor dax - Kdy už začnou vypadávat i ty roztleskávačky?
Jo.Pi@seznam.cz - Chcete k tomu kečup nebo hořčici?
Sillogism - Ostraha! Máme tu pašeráka plyšáků!
Petr 2000 - Kapitáne, zdá se že jste konečně objevil ten tajný sklad indiánských skalpů který před námi konstruktéři Enterprise tak dlouho tajili...
She - Ale ne! Rozpada se nam lod, uz zacalo vypadavat polstrovani sten...co takhle udelat z toho novy zivocisny druh?

Nový vtip, který čeká na vaše pointy, najdete v následujícím článku s názvem "Svatba na Betazedu".

Redakce

14.11.2003 Svatba na Betazedu
  Naposledy letos v lednu jsme vám nabídli doplňovat pointy do nového sevtrekového vtipu. Kvůli poškození php scriptu, který vyhodnocoval a vkládal nový vtip, jsme aktualizaci odkládali i přes váš velký ohlas. I když programový problém není vyřešen, zkoušíme spustit Vtip týdne znovu. Vaše pointy můžete nyní psát jako reakce na článek (tedy vždy u nového vtipu, ne už vyhodnocenému). Prosíme nezapomeňte uvést svůj nick či jméno, popř. email. Protože odkaz "Reagovat" byl zaveden jen kvůli nezbytným komentářům čtenářů na dané téma v článcích, budeme nuceni mazat příspěvky bez point či jiné reakce, např. anonymů.

- Svatba na Betazedu -S českými sev trek vtipy server Trekdnes začal už v listopadu roku 1999 a v listopadu roku 2003 se k nim opět vracíme...

Redakce

14.11.2003 30x TOS
  Na stránkách CZ Kontinua naleznete v Lodní knihovně v sekci Postavy dalších 30 vedlejších postav.

CZK

17.11.2003 TV program - 47. týden
  - ČT 1 -
Neděle 23. listopad - 3:00 a 6:05
Star Trek Původní série - 1x12 - Miri
TOS je také vysílán skoro každý den na Kabel 1.

- UPN -
Středa 19. listopad - 20:00
Star Trek Enterprise - 3x10 - Similitude

- SAT 1 -
Pátek 21. listopad - 20:15
Star Trek Enterprise - 2x14 - Stigma

Sobota 22. listopad - 01:10
Star Trek Enterprise - 2x14 - Stigma

Sobota 22. listopad - 16:00
Star Trek Deep Space Nine - 4x24 - The Quickening

Sobota 22. listopad - 17:00
Star Trek Voyager - 4x15 - Hunters

Neděle 23. listopad - 16:00
Star Trek Deep Space Nine - 4x25 - Body Parts

Neděle 23. listopad - 17:00
Star Trek Voyager - 4x16 - Prey

Redakce

17.11.2003 Smršť recenzí
  Na Star Trek Games.CZ nyní najdete řadu nových krátkých recenzí her, které můžete hrát on-line na Startrek.com (Word Search, Treckers, Namadra V Corridor a Odo's Investigation), jakož i recenze her českého vývojového týmu Hazard Team (Pong, Asteroids a Blaze of Glory).

Kovi

17.11.2003 No comment
  ... aneb čím více Star Treku, tím lépe... dnes poprvé vám nabízíme prohlédnout si "No comment", tj. každý týden novou várku sedmi obrázků s tématikou Star Treku. Předesíláme, že např. fotky nejsou nijak vázány na datum pořízení, zařadit do tohoto "cyklu" lze jakýkoliv zajímavý obrázek, který chceme ukázat ostatním čtenářům. Čímž si dovolujeme oslovit přímo vás - narazíte-li při prohlížení internetu na obrázek, se kterým byste se chtěli s ostatními podělit, neváhejte a napište nám.Poznámka: tyto malé náhledy jsou mnohdy jen výřezem celého obrázku, jehož nezmenšenou verzi otevřete kliknutím.

Redakce

18.11.2003 Čtyřikrát více Nové generace
  Čtyřikrát více Nové generace - to je komplet dokončená databáze epizod první sezóny vrámci "Star Trek za Star Trek" - děti na prodej, Wesley skládá přijímací zkoušky, zrádní Klingoni, planeta plná zbraní, problematika drog, smrt Tashy, Picardova přítelkyně, spiknutí ve velení Hvězdné flotily, zmražení lidé a návrat Romulanů... ; dále Enterprise - Andoriani vs. Vulkánci a Deep Space Nine - Worf před soudem...

Hypospray
ST Sickbay

18.11.2003 Zemřela Kellie Waymire
  Třicetipětiletá herečka Kellie Waymire, známá předevšim jako Elizabeth Cutlerová ze seriálu Enterprise ve čtvrtek večer zesnula z prozatím neznámé příčiny.

Waymire se poprvé ve Star Treku objevila v šesté sezóně Voyageru v epizodě Muse v roli Lanyi. Během první sezóny Enterprise pak ztvárnila členku posádky Elizabeth Cutlerovou a to celkem ve třech epizodách - Strange New World, Dear Doctor a Two Days And Two Nights. Její postava se vryla do paměti zejména tím, že se zamilovala do doktora Phloxe. Podle svých slov se v dětství chtěla stát astronautkou a práce s Johnem Billingsleym ji velmi bavila.

Redakce
Zdroj Trektoday

19.11.2003 50 Chakotay
  Robert Beltran, komandér Chakotay z Voyageru, slaví své 50. narozeniny. Narodil se 19. listopadu roku 1953 v Bakersfieldu v Californii (USA).

Redakce

19.11.2003 40 Jadzia
  Terry Farrell, Jadzia Dax z DS9, slaví své 40. narozeniny. Narodila se 19. listopadu roku 1963 v Cedar Rapids v Iowě (USA).

Redakce

20.11.2003 Voyager přichází na DVD
  Koncem roku končí vydávání seriálu Deep Space 9 na DVD sedmou sezónou, ale Paramount již oficiálně oznámil, že chystá na DVD vydat i seriál Voyager. První sezóna by měla vyjít 24. února 2004. Sada se bude skládat z pěti disků, které budou obsahovat všech šestnáct epizod první sezóny a navíc, jak je zvykem, bonusové materiály. Vydávání dalších sezón by se mělo opět rozložit po celý rok 2004.

Na každém disku budou opět čtyři epizody, to znamená, že pátý disk bude zcela věnován bonusům. Bonusy budou obsahovat:
- Braving The Unknown: Season One - kde budou interview s výkonnými producenty Rickem Bermanem, Michaelem Pillerem a Jeri Taylor, kteří promluví o vzniku seriálu a zejména nového hlavního příběhu Voyageru - návratu domů.
- Voyager Time Capsule: Kathryn Janeway - nové exklusivní interview s Kate Mulgrew o tom, jak se dostala k roli kapitána Janeway, jaká to byla výzva přijmout roli první ženy v kapitánském křesle a také o její nové divadelní hře "Tea At Five", kde ztvárnila Katharine Hepburnovou; součástí bude i starší interview a pár záběrů ze zákulisí.
- The First Captain: Genevieve Bujold - tato část by měla obsahovat natočené záběry s Genevieve Bujold, která měla původně hrát kapitána Janeway s komentářem producenta Ricka Bermana. Bujoldová po dvou dnech náročného natáčení ze seriálu odešla. Nezvládla by prý takovou fyzickou námahu příliš dlouho.
- Cast Reflections: Season One - hlavní herci diskutují o přijetí seriálu a odezvě fanoušků; objeví se i Armin Shimerman, který si v pilotní epizodě zahrál Quarka.
- On Location With the Kazon - Jeden z producentů David Livingstone nás provede po místě, kde se natáčely pouštní scény s Kazony; obsahuje i interview s režisérem Rickem Kolbem a záběry z nátáčení.
- Red Alert: Visual Effects Season One - Dan Curry a lidé z "vizuálních efektů" představí svou práci na první sezóně; obsahuje rozbor výbuchu stanice, zničení Chakotayovy lodi a tajemství natáčení s modelem Voyageru.
- Launching Voyager On The Web - zde web designer a producent Marc Wade popisuje, jak byla se začátkem seriálu spuštěna webová stránka, která měla seriál podpořit. Jsou v něm záběry Kate Mulgrew a Roberta Picarda, kteří pro tuto stránku namluvili kvízové otázky.
- Real Science With Andre Bormanis - vědecký poradce, fyzik a scénárista André Bormanis popisuje, jak do příběhů zakomponovával skutečné vědecké poznatky a teorie. V první části popisuje, jak snímky z Hubblova teleskopu pomohly vytvořit Badlands, jak se cestuje červí dírou a možnosti cest časem.
- Lost Transmissions From The Delta Quadrant - nebude v menu Voyageru. Lze spustit dálkovým ovladačem DVD. Obsahuje klipy s Kate Mulgrew, Michaelem Pillerem, Brannonem Bragou a Vaughnem Armstrongem, který v první sezóně hrál Romulana Teleka R'Mora.
Parametry DVD budou podobné jako u vydání TNG a DS9.

Redakce
Zdroj StarTrek.COM

20.11.2003 TNG obrázky 3
  Na stránkách CZ Kontinua v sekci Lodní knihova/Seriály a filmy naleznete ilustrační obrázky k epizodám 11-15 z 1. sezóny seriálu Star Trek: The Next Generation.

CZK

21.11.2003 69 Sybok
  Laurence Luckinbill, Spockův nevlastní bratr Sybok z pátého Star Trek filmu Nejzazší hranice (který ČT odvysílala 7. dubna 2001), slaví své 69. narozeniny. Narodil se 21. listopadu roku 1934 ve Fort Smithu v Arkansasu (USA).

Redakce

21.11.2003 38 Bashir
  Alexander Siddig, doktor Julian Bashir z DS9, slaví své 38. narozeniny. Narodil se 21. listopadu roku 1965 v Sudanu.

Redakce

21.11.2003 Defiant v detailu
  Pokud si chcete detailně prohlédnout paluby U.S.S. Defiantu, obrázek v rozměrech 2296 x 1602 je ke stažení zde.

Petr
Vesmírná stanice Proxima Minor

21.11.2003 Svatba na Betazedu
  Vtip týdne - Svatba na Betazedu
Redakce čistě subjektivně vyhodnotila nejlepší pointu minulého vtipu, jejíž autorem je Shottoush. Vítězi blahopřejeme ...Opět bylo rozhodování těžké a proto uvádíme další pointy, které se nám líbily:
Chakotay - Cítím se nesvůj, když stojím vedle takového velikána.
s.s.enterprise - To je to tak moc cítit?
Lina - To není fér! Worf je jediný oblečený! Taky bych chtěl teď takový kožich.
Mortifer - Deanna by mohla změnit názor...
zweistein - Ne, naštvanej - svadba s VÁMI nebyla v plánu.
Urza - Jistě, vidělste poslední Datův upgrade na tuto příležitost?
iioooo - Sakra, zapomněl sem prstýnky v kajutě.
scener - Tak mi přestaňte koukat na zadek, kapitáne!
kolonel - Mám erekci před celou posádkou.

Nový vtip, který čeká na vaše pointy, najdete v následujícím článku s názvem "Wesley nepřežil Nemesis".

Redakce

21.11.2003 Wesley nepřežil Nemesis
  - Wesley nepřežil Nemesis -... aneb obnovený Vtip týdne - vaše pointy můžete nyní psát jako reakce na článek (tedy vždy u nového vtipu, ne už vyhodnocenému) do hlavního největšího okna. Prosíme nezapomeňte uvést svůj nick či jméno, popř. email. Protože odkaz "Reagovat" byl zaveden jen kvůli nezbytným komentářům čtenářů na dané téma v článcích, budeme nuceni mazat příspěvky bez point či jiné reakce, např. anonymů.

Starší vtipy naleznete od stejnojmenným odkazem v levém menu.

Redakce

21.11.2003 Kalendář na prosinec
  Na stránkách CZ Kontinua naleznete kalendář na prosinec 2003.

CZK

22.11.2003 ENT: Stratagem
  Čtrnáctá epizoda třetí sezóny Enterprise bude mít název "Stratagem" a bude přímo navazovat na předchozí epizody Proving Groud s Andoriany. Posádka Enterprise bude pokračovat v pátraní po xindské zbrani hromadného ničení. Dokonce se jim podaří chytit Degru, který celý plán zničení Země vymyslel a kapitán Archer se pokusí z Degry dostat, kde je zbraň umístěna.
Degra se objevuje v seriálu již po páté. Předchozí epizody byly "The Xindi, Rajiin, The Shipment a Proving Ground. Název této epizody zřejmě nepřímo naráží na hru "Strategema", kterou hrál Dat se Zakdorňanem Kolramim v epizodě TNG: Peak Performance. Název by tedy měl znamenat "Strategická hra".

StarTrek.COM

23.11.2003 ST Herci - 48. týden
  24. listopadu ve 21:05 na Nově se v bondovce Povolení zabíjet (Licence to Kill) objeví Anthony Zerbe (Admirál Daugherty; Star Trek: Insurrection).

25. listopadu ve 22:50 na Nově se ve filmu Sabotáž (Sabotage) objeví Tony Todd (Worfův bratr Kurn; TNG, DS9).

28. listopadu ve 20:35 na Nově se ve filmu Chilli, sex a samba (Women on Top) objeví John de Lancie (Q; TNG, DS9 & VOY)

James Cromwell se objeví ve dvou filmech: Ve filmu Dobrodružství Malého indiána (The Education of Little Tree), vysílaném 29.11. v 10:50 na ČT2, a ve filmu Generálova dcera (The General's Daughter), vysílaném 29. listopadu ve 21:55 na Nově.

29. listopadu v 17:40 na Nově se ve filmu Sen každé ženy (Every Woman's Dream) objeví Felecia M. Bell - Jennifer Sisko (bývalá manželka kapitána Siska); DS9.

30. listopadu v 13:50 na Primě se ve filmu Zákon na pobřeží (Beach Patrol) objeví Jonathan Frakes (William Riker).

Yakuzza

24.11.2003 46 Tasha Yar
  Denise Crosby, Tasha Yar z Nové generace, slaví své 46. narozeniny. Narodila se 24. listopadu roku 1957 v Hollywoodu v Californii (USA).

Redakce

24.11.2003 56 Barclay
  Dwight Schultz, Reginald 'Reg' Barclay nejen z Nové generace a Voyageru, slaví své 56. narozeniny. Narodil se 24. listopadu roku 1947 v Baltimore v Marylandu (USA).

Redakce

24.11.2003 Garak na vodítku
  S cyklem Star Trek za Star Trek jsme se dostali do druhé sezóny Nové generace - těhotná Deanna, posádka pokusnými králíky. Dále druhá sezóna Enterprise - Archer opět ve vězení a čtvrtá sezóna Deep Space Nine - Garak na vodítku...

Hypospray
ST Sickbay

25.11.2003 TV program - 48. týden
  - ČT 1 -
Neděle 30. listopad - 2:50 a 6:20
Star Trek Původní série - 1x13 - The Conscience of the King
TOS je také vysílán skoro každý den na Kabel 1.

- UPN -
Středa 26. listopad - 20:00
Star Trek Enterprise - 3x11 - Carpenter Street

- SAT 1 -
Pátek 28. listopad - 20:15
Star Trek Enterprise - 2x15 - Cease Fire

Sobota 29. listopad - 01:10
Star Trek Enterprise - 2x15 - Cease Fire

Sobota 29. listopad - 16:00
Star Trek Deep Space Nine - 4x26 - Broken Link (1/2)

Sobota 29. listopad - 17:00
Star Trek Voyager - 4x17 - Retrospect

Neděle 30. listopad - 16:00
Star Trek Deep Space Nine - 5x01 - Apocalypse Rising (2/2)

Neděle 30. listopad - 17:00
Star Trek Voyager - 4x18 - Killing Game, Part I.

Redakce

25.11.2003 77 Pike
  Jeffrey Hunter, kapitán Christopher Pike z Původní série z epizody Cage by dnes slavil své 77. narozeniny. Narodil se 25. listopadu roku 1926 v New Orleans v Louisianě. Zemřel však na srdeční selhání už 27. května 1969 v Los Angeles v Californii v nedožitých 43 letech.

Redakce

25.11.2003 83 Khan
  Ricardo Montalban, Khan Noonien Singh z epizody TOSky Space Seed a druhého ST filmu Khanův hněv slaví své 83. narozeniny. Narodil se 25. listopadu roku 1920 v Mexico City (Mexico).

Redakce

25.11.2003 Timeline 2240
  Na stránkách CZ Kontinua neleznete v sekci Lodní knihovna/Timeline přidané chronologicky řazené události z období 2161-2240.

CZK

25.11.2003 No comment II.
  ... aneb čím více Star Treku, tím lépe... podruhé vám nabízíme prohlédnout si "No comment", tj. každý týden novou várku sedmi obrázků s tématikou Star Treku.Poznámka: tyto malé náhledy jsou mnohdy jen výřezem celého obrázku, jehož nezmenšenou verzi otevřete kliknutím.

Redakce

27.11.2003 54 Quinn
  Gerrit Graham, Q, který díky rozhodnutí dobrovolně ukončit svůj život podnítil občanskou válku v Q-kontinuu, Quinn z Voyageru, slaví své 54. narozeniny. Narodil se 27. listopadu roku 1949 v New Yorku (USA).

Redakce

27.11.2003 Siddig odmítl hrát v Enterprise
  "Se Star Trekem jsem skončil, tedy pokud nepřijdou s něčím skutečně zajímavým," řekl Alexander Siddig, představitel doktora Juliana Bashira ze seriálu Deep Space 9. "Po čase vám to přijde dost fádní." Siddig tak reagoval na snahu Ricka Bermana dostat ho do seriálu Enterprise jako hostujícího herce. Dodal také, že nemá zájem ani nějakou epizodu režírovat, jak to dělal v seriálu DS9. "Myslím, že by měli najmout úplně nové designéry a všechny lidi kolem, aby to dostalo nový kabát." Nechce se ani vrátit k práci ve Spojených státech. "Mám rád Ameriku, ale kvalita pořadů, které se tam točí, je dost nízká. Anglie je teď pro mě mnohem lepší." Během dovolené chtěl navštívit svého syna Djanga, kterého má se svou bývalou manželkou Nanou Visitor (Kira Nerys). "Uplynul určitý čas," řekl o svém sedmiletém synovi, "a nemyslel bych si, že ho bude zajímat herectví. Pokud se ale pro něj rozhodne, poradím mu, aby si nejprve zařídil svůj život." Obecně se Siddig považuje za šťastného, že se dostal ke Star Treku a rozhodně toho nelituje.

Redakce
Zdroj Trektoday

27.11.2003 Hardy nejlepším nováčkem
  Tom Hardy (Shinzon z ST 10 - Nemesis) získal cenu nejlepšího nováčka od Evening Standard Theatre za vynikající výkon na britské divadelní scéně, která je předávána jednou ročně. Hardy cenu získal za dvě role: první z produkce Royal Court's - "Blood," druhá z Hampstead Theatre's - "In Arabia We'll Be Kings."

Redakce
Zdroj Startrek.com

28.11.2003 Nové filmy Mariny Sirtis
  Marina Sirtis (Deanna Troi) nedávno dokončila natáčení na dvou filmech a v interview pro časopis Star Trek Mothly o nich prozradila víc. V prvním z nich - Net Games, má jednu z hlavních rolí, ženu, kterou po její smrti posedla jiná osoba. Pro Marinu byla tato role vzrušující výzvou. "Má to skvělý příběh a emocionálně to byla jedna z mých nejnáročnějších rolí." V druhém filmu - Walking On Water, se opět setkala se svým dobrým přítelem Michaelem Dornem (Worf). V tomto filmu Marina ztvárnila přítelkyni jedné hlavní postavy.
Kromě toho se Marina objevila v seriálu 'Threat Matrix', který letos začala vysílat stanice ABC. Podobně jako seriál '24' se točí kolem současných skutečných událostí ve světě zejména spojených s terorismem. Hraje postavu doktorky Germ, vědce, která je zodpovědná za biovýzkum pro vojenské účely v Iráku a to v třetí epizodě seriálu. "Byla důležitou postavou v iráckém režimu. Skutečná doktorka se vzdala před několika měsíci. A zde byla použita její postava, ale příběh kolem byl vymyšlen." řekla Sirtis. Epizoda měla svou premiéru 2. října 2003. Mluvila také o konci Nové generace, Nemesis: "Bylo pro mě těžké od toho všeho odejít. Vím, že já a Jonathan Frakes rozhodně kývneme, kdyby nás opět chtěli. Novou generaci zbožňujeme."
Kompletní interview najdete na Sci Fi Pulse.

Redakce
Zdroj Trektoday

28.11.2003 Naomi dospívá
  Scarlett Pomers (Naomi Wildman) byla nedávno uvedena na dětském speciálu 'The Hollywood Reporter's Showbiz'. Čerstvá středoškolačka začínala jako Naomi právě ve Star Trek Voyageru a dopracovala se až k roli Kyry, dcery Reby Hartové (Reby McEntire) v seriálu 'Reba' od WB. O Voyageru mluví Scarlett vždy láskyplně: "Byla jsem jediným dítětem na lodi, napůl mimozemšťan, napůl člověk, s takovými malými růžky na čele. Chodívala jsem na mnoho setkání. Fanoušci jsou tak sladcí, prostě ty nejmilejší lidé." Pomers také odhalila jeden ze svých příštích hudebních projektů - připravila nahrávku pro jedno album: "Hraju na kytaru a na bubny a píši si všechny své texty. Vím, že se to dětem bude líbit."

Scarlett Pomers dnes akorát slaví své 15. narozeniny. Narodila se 28. listopadu roku 1988 v Californii.

Redakce
Zdroj Startrek.com

29.11.2003 TNG obrázky 4
  Na stránkách CZ Kontinua v sekci Lodní knihova/Seriály a filmy naleznete ilustrační obrázky k epizodám 16-20 z 1. sezóny seriálu Star Trek: The Next Generation.

CZK

29.11.2003 Wesley nepřežil Nemesis
  Vtip týdne - Wesley nepřežil Nemesis
Redakce čistě subjektivně vyhodnotila nejlepší pointu minulého vtipu, jejíž autorem je Omicron. Vítězi blahopřejeme ...Opět bylo rozhodování těžké a proto uvádíme další pointy, které se nám líbily:
Shottoush - Ještě neví, že jsou taky nakažení...
Soda - Já mu vždycky říkala ať nevěří bonbonům od nikoho z posádky.
Vedek - Je mrtvy...Jim...pardon Jean-Lucu.
Roco - Bože ne, to NE! Když jim řeknu, že žije určitě mě zabijí!!
Lina - Bože, jak ja jim jenom řeknu že to přežil?
Ferri Brodge - Safraporte, ta mrtvola tak pachne, az mi tecou slzy!
4z12 - Údaje z mého trikordéru ukazují, že to není Wesley. Sakra, Romulani nám zase poslali nějakej nepovedenej zmetek.
Dimik - Svině bezcitný... všem jim naordinuju rektální elektrolízu!

Nový vtip, který čeká na vaše pointy, najdete v následujícím článku s názvem "Neposlušný Porthos".

Redakce

29.11.2003 Neposlušný Porthos
  - Neposlušný Porthos -... aneb obnovený Vtip týdne - vaše pointy můžete nyní psát jako reakce na článek (tedy vždy u nového vtipu, ne už vyhodnocenému) do hlavního největšího okna. Prosíme nezapomeňte uvést svůj nick či jméno, popř. email. Protože odkaz "Reagovat" byl zaveden jen kvůli nezbytným komentářům čtenářů na dané téma v článcích, budeme nuceni mazat příspěvky bez point či jiné reakce, např. anonymů.

Starší vtipy naleznete od stejnojmenným odkazem v levém menu.

Ke konci měsíce je tu také jeden přeložený vtip navíc.

Redakce

30.11.2003 Trojitá diagnóza
  Dnes dopoledne jste mohli v šestém díle šesté sezóny amerického krimiseriálu Diagnóza: Vražda o zodpovědném a pečlivém lékaři, který si občas zahraje na detektiva, spatřit hned tři Startrekové herce - Wil Wheaton (Wesley Crusher), George Takei (Hikaru Sulu) a Walter Koenig (Pavel Chekov). Mimozemsky laďená epizoda nese název "Odcizení".

Redakce

30.11.2003 Shatner oceněn
  William Shatner (James T. Kirk) získal cenu od 'Alliance of Canadian Television and Radio Artists' (ACTRA) na oslavě 60. výročí této organizace. "Jsme velmi rádi, že jsem ocenili Williama Shatnera za vynikající kariéru a 50-leté přispění do filmového a televizního průmyslu." řekl prezident Montrealské pobočky ACTRA, Matt Holland.

Redakce
Zdroj Startrek.com

30.11.2003 Novinky na Proximě
  Stránka o lodích Vesmírná stanice Proxima Minor se vylepšuje každý týden. Nyní byla dodělána sekce novinky, ze které získáte přehled o tom, co přibylo, co se zdokonalilo apod. Jako jeden z mála autorů webů žádá Petr své čtenáře i o tvrdou kritiku, takže se neostýchejte a napište mu, kde všude by se dala stránka vypilovat.

Redakce