Archiv TrekDNES - prosinec 1999

Archiv TrekDNES - prosinec 1999

1.12.1999 Vysílání na SAT1
  SAT1 začne od ledna přístího roku v sobotu 14:00 opakovat původní sérii.

Po skončení Deep space Nine v odpoledních hodinách ve všední dny naváže opakování prvních 4 sérií Voyageru ve stejném čase. Pátá série se začne vysílat někdy na jaře.

V předvánočním čase 11.12.1999 ve 20:15 bude vysílána dvoj-epizoda Voyageru Temná hranice.

SAT1 a díky Bearovi za info

1.12.1999 Update Synopsí StarTreku
  Dnes v časních ranních hodinách proběhl update na serveru Synopsí StarTreku.
Co tam najdete nového? Mega synopsi k VOY:"Dark Frontier" s mnoha obrázky. Dialogy jsou uvedeny tak jak by měly/mohly být i v Televizi.
Pak tu máme jednu lahůdku pro příznivce TOSu. TOS: "Plato's Stepchildren".
A nakonec Hlavní nařízení včetně Základní směrnice jak jej zpracoval kolega Skullman.

Pěkné počtení...

Synopse StarTreku

1.12.1999 Star Trek na třetím místě
  Podle novinového článku od AOL, se Star Trek umístil jako třetí nejlepší TV seriál století v jejich anketě 'To nejlepší ze století'. Star Trek obdržel 11,5% což je 268,567 hlasů, a umístil se za seriálem Simpsonovi a M.A.S.H. Pro bližší informace v originále klikněte zde

Trektoday

1.12.1999 AL-BATANI, update
  Dnes jsme zveřejnili nejnovější El_Svetrovu povídku Ztracené sny. Pokud patříte mezi ty, kteří ji doposud nečetli, vřele doporučuji, stojí za to...

Al Batani

3.12.1999 Hry ve výprodeji
  Ve výprodeji her v Holešovické tržnici mají nové 'Klingon Honor Guard' za (500,-). Ty starší hry 'Judgment Rites' (200,-), '25th Anniversary' (200,-) a 'Starfleet Academy' (400,-) tam mají stále v dostatečném počtu takže kdo to ješte nemáte...

Mipix

3.12.1999 Jede se na DRACON....
 

Jede se na DRACON!!!!.

Kdo nejede přichází o hodně.

MOmega

4.12.1999 Příspěvek ke hrám
  Na Vaclaváku v obchodu - Levné knihy, mají data disk ke hře Starfleet Academy - Chekov's Lost Missions. Stoji 30,-

Kruxminor

4.12.1999 AL-BATANI, update
  Po delší odmlce byla oživena sekce postav. Novým příspěvkem je charakteristika Milese O'Briena z Hlubokého Vesmíru 9.

p.burian@atlas.cz

5.12.1999 A jsme zpátky z DRACONu
  Byla to vynikající akce. Detialně co vše se tam dělo si budete moci přečíst na věch možných českých serverech během několika málo dnů. Určitě bude k dispozici spousta fotek (různýh kvalit), určitě nějeké komentáře k přednáškám atd...
Zůstaňte s námi... :))

MOmega

5.12.1999 Nejoblíbenější Star Trek epizoda
  Nejoblíbenější ST epizoda je Best of Both Worlds, která získala 47 % hlasů v Internetové anketě.

hardest@startrek.cz

6.12.1999 Reportáž z Draconu
  NEXUS jako první český server přináší reportáž z 15. ročníku Draconu. Zatím zde najdete pouze textový popis, ale ještě dnes se objeví i spousta obrázků z této vynikající akce.

ST Nexus

6.12.1999 Update na Warpu
  Mega Update videa se skládá ze čtyř kompletních epizod Nové generace v češtině a nejnovější epizodou Voyageru šesté série 'Pathfinder', kde se po druhé ve Voyageru objeví Reginald Barclay a poprvé poradkyně Deanna Troi z Enterprise. Soubory jsou samozřejmě přístupné i přes FTP.

Warped Server

6.12.1999 Vtip týdne 6.12-12.12.
 

Thanks to Sev Trek

7.12.1999 Další update na AL-BATANI
  Dnes vám Al Batani přináší recenzi na Birth Of Federation a v sekci Nákladový prostor si můžete stáhnout a vyzkoušet LCARS zipovací program.

Al Batani

7.12.1999 Další reportáž z Draconu
  Tentokrát trochu serióznější ale kratší reportáž z Draconu naleznete na Sci-fi Visual na tomto linku

Sci-fi Visual

7.12.1999 Opakování 3. série VOY
  Od 2.1.2000 bude ČT pokračovat v opakování Voyageru. Začíná epizodou Basics, Part II, která navazuje na epizodu Basics, Part I odvysílanou někdy na konci léta.
Vysílací čas je ale uchvatný: 05:45.

CT. Za info díky Pavovi z Průvodce

Komentář:
Omlouvám se, ale byl jsem upozorněn, že opakování této epizody jej již známo. Takže to bude 3.1.2000 v 0:10. Myslete si o tom co chcete :), ale je zajímavé, že opakování reprízy má lepší vysílací čas než repríza.
Mě to opět utvrzuje v domnění, že např. StarTrekem se zaplácávají noční hodiny, aby ČT mohla říkat, že vysílá 24 hodin.

Jistě mnozí z Vás jsou rádi, že to bude opakováno, protože to třeba neviděli, ale podle mně je problém v tom, že tímto počinem určitě ČT nezlepší sledovanost StarTreku.

MOmega

8.12.1999 Anglická Synopse k Pathfinder
  Synopsi k vynikájící epizodě s hvězdným obsazením (Special Guest Star: Dwight Schultz as "Reg Barclay" a Special Guest Appearance by Marina Sirtis as "Deanna Troi") můžete najít zde.

Deltablues

9.12.1999 Update na Startrek.CZ
  Valeris napsala o jejím novém updatu na StarTrek.CZ:

Další velký update, tentokrát obrázkoidní. Je tu obrázková galerie ke všem dílům první sezóny původního seriálu, takže se můžete konečně podívat jak to tenkrát vypadalo. Tenkrát, když ještě replikátory byly na kartu, když ještě Enterprise mohla létat warp 12 a ženy na sobě nosily míň než dnes :) Obrázky z dalších dvou sezón se právě chystají a včas se dozvíte až budou připraveny.

StarTrek.CZ

9.12.1999 Předpověď pro vysílání na ČT1
  V Hardestově sekci na StarTrek.CZ se objevila předpověď vysílání jednotlivých epizod na ČT1:

10.12.1999 VOY:Someone to Watch Over Me (Ten, kdo mě hlídá)
17.12.1999 VOY:11:59 (Minuta do půlnoci)
7.1.2000  VOY:Relativity(Relativita)
14.1.2000 VOY:Warhead (Bomba)
21.1.2000 TNG:Time's Arrow (?)
28.1.2000 TNG:Time's Arrow, Part II (?)

Dík Hardestovi a jeho stránce

9.12.1999 Přišel čas velkých činů!
  Možná si někteří z vás pamatují poněkud predčasné uzavřenou dopisovou kampaň za vysílání původní série, která proběhla v první polovině roku. Tato kampaň byla podpořena více než osmi sty lidmi a přinesla poměrně příznivé výsledky: Česká Televize nyní původní sérii plánuje uvést, ale ještě neví přesně kdy - což znamená radikální změnu názoru oproti předchozímu "o uvedení původní série Star Treku uvažujeme".
Česka Televize v současné době váhá, jaký seriál uvede po skončení Nové generace. Nadchází čas na druhou fázi celé akce - tentokrát musíme ČT přesvědčit, aby nasadila původní sérii jako další seriál po skončení TNG. Pokud se to podaří, bude původní série uvedená v roce 2001, to znamená přesně na 35. výročí vzniku Star Treku a zároveň v prvním roce nového tisíciletí. Težko si lze představit lepší způsob, jak výročí oslavit a zároveň vkročit do přístího milénia. Kirk, Spock, McCoy, Scotty, Sulu, Cechov a Uhura už se na vás těší.
Stránku akce naleznete na adrese http://podporte.startrek.cz.

valeris@startrek.cz

10.12.1999 Klipy z Pathfinderu
  Na serveru SCIFI Headquaters je nyní možné stáhnout 3 klipy s epizody Pathfinder. Redakce je nebude uveřejňovat, protože na serveru Warped Video Page si můžete stáhnout celou epizodu.

SCIFI Headquaters

10.12.1999 Informace o LASERu a tak různě
  Dana Krejčová odlétá po Novém roce na několik měsíců do Indo(?)nésie. Laser najímá zatím "externě nové" překladatele. Velký aplaus .-D

V Laseru bude vycházet (řádově měsíčně) souběžně TNG, DS9 i VOY. Vzhledem k posledně jmenovanému menší aplaus :-)

No a na závěr žádný aplaus :( - jak to zatím vypadá, warp pro Laser je 100% zachráněn, ale co se nakonec objeví v knize u phaseru, to ví teď jen ten nahoře a pan vydavatel...

Dík Londovi z Průvodce

10.12.1999 O StarTreku v časopisu
 

Ve dvanáctém čísle časopisu Internet vyšel rozsáhlý (4 stránky) článek s názvem "Starý dobrý STAR TREK pětatřicátníkem" s podtitulem "Stručná historie a malé zamyšlení nad fenoménem zvaným STAR TREK". Článek je rozdělen na dvě poloviny. V první je stručně popsána historie vzniku ST, vývoj tohoto díla a všechny věci které se okolo točí. Ve druhé polovině (rozsáhlejší) je popsán ST z pohledu dění na Internetu. Je zde spousta odkazů na různé oficiální nebo neoficiální weby a stránky. Pokud můžu posoudit je článek zdařilý a myslím že by mohl pomoct těm co o ST zatím moc nevědí jako stručný úvod do problematiky. V obecné časti se autor zaměřuje spíše na klasickou sérii a první filmy o TNG, DS9 a VOY je zde pouze zmínka. V části věnované odkazům je trochu škoda že všechny odkazy jsou na zahraniční stránky, pro autora domácí web patrně neexistuje. Nebo nechtěl nikoho urazit v každém případě je to škoda. K časopisu je možné přikoupit CD ve kterém je cca 10MB obrázků a tapety do oken. Obrázky které jsem stačil prolétnout vypadali zdařile. Je sice pravda že se dají stáhnout z netu, ale pro ty co nemají snadný a levný přístup k síti je to výhodné. Dále je na CD třetí vydání diskmagazínu Voyager který se však tématikou ST zabývá jen okrajově. Autorem článku je Jakub Holý, časopis stojí 35Kč, časopis+CD stojí 95Kč.

Ludal

11.12.1999 Update na Al-Batani
  Výňatek z kapitánského deníku na Al Batani:

Otevřeli jsme podsekci Klasická série v sekci Seriály. Zatím jsou zveřejněny pouze základní údaje o postavách této doby. Později se samozřejmě jejich popis rozroste. Zároveň vás chceme upozornit na akci za podporu vysílání Klasické série v Čechách. Podprobné informace naleznete ZDE.

Al Batani

12.12.1999 Fotky z Draconu
  Na NEXu se konečně objevila slibovaná obrazová reportáž z letošího Draconu. Najdete zde kolem 130 obrázků na třech stránkách rozdělených podle jednotlivých dnů konání. Zde se můžete ponořit do prohlížení.

StarTrek Nexus

14.12.1999 Hned dvě tragédie
  11.12.1999 se webmaster SCIFI Headquaters rozhodl ukončit provoz svého serveru. Na tomto serveru se nacházel archiv klipů/segmentů k novým epizodám Voyageru a Deep Space Nine. Do 15. máte možnost si ještě videa zkopírovat přímo. Naštěstí redakce pravidelně videa ztahovala, takže o žádné již existující nepříjdete. Problém je v tom, že již nebudou žádná nová videa. :((((((((((

Před několika hodinami byl také ukončel provoz vynikajícího zpravodajského serveru Warp 11. Této ztráty je redakci obvzlášť líto, protože tento server byl častým zdrojem informací pro TrekDNES. Takže opět :(((((((((

Warp 11 & SCIFI Headquaters

Komentář:
Nabízí se otázka, zda-li to není náhoda, že dva vynikající servery ukončili činnost takřka ve stejný čas.

MOmega

14.12.1999 Obrázky z 2. série TOSu
  Na StarTrek.CZ konkrétně zde najdete další obrázky z TOSky. Tentokrát je to kompletní 2. série.

StarTrek.CZ

14.12.1999 Další update na StarTrek.CZ
  Na StarTrek.CZ najdete nyní nově i nákles a obrázek lodi třídy Soyuz

StarTrek.CZ

14.12.1999 SCIFI Headquaters se nezavírá, ale...
  Webmaster SCIFI Headquaters se rozhodl na základě velkého množství dopisů přece jenom nezavřít svůj server. Ovšem má to celé podmínku. Již nebude dělat klipy z epizod (s výjimkou, že by ta epizoda byla velmi speciální a on rozhodne co je speciální a co ne). Všechny ostatní sekce zůstanou zachovány.

SCIFI Headquaters

Komentář:
Pokud nebudou klipy z epizod tak tu sajtu vlastně zavřel, protože přestane dělat to co nělalo jeho sajtu jeho sajtou.

MOmega

15.12.1999 Page of Nude StarTrek
  No comment. Link.

Sedmá z Devíti.

15.12.1999 Vtip týdne 13.12-19.12.
 

Thanks to Sev Trek

15.12.1999 VOY na SAT1
  5. série Voyageru se začne na SAT1 vysílat od 29.1.1999. Tento datum přibližně odpovída konci vysílaní Voyageru na ČT, takže to budeme mít jako příjemné opakování 5. série.

Trektoday

17.12.1999 Nové CZ stránky
  Redakce objevila dvě nové stranky:
Osobní stránka fanouška Petra Podroužka.
a druhá, která je z nepochopitelných důvodů na druhém místě při vyhledávání slova "startrek" na seznamu: StarTrek VOYCom

Seznam

Komentář:
Erellovy a jynym technyckim odbornycum vstup z nebezpecy poblyty sakazan!

Redakce

17.12.1999 Sraz Trekkies
  Vazeni pratele!!
Po velkem uspech posledniho setkani trekkies vyskytujicich se na internetu (10.9.), bylo rozhodnuto, ze se pokusime o dalsi podobnou akci. Jelikoz vsak byly prostory restaurantu u Pstrosa prilis male, presunuli jsme se (na Odikuv navrh) do hospudky u Prince. Je zamluvena na tento patek (17.12. -svatek ma Daniel), od 17:00 do 23:00 (pak zaviraji), vcetne jidla :-) Male shrnuti: Restaurace U prince, Cestmirova ulice, zastavka tram 18 Namesti bri. Synku - jede treba z Karlova Namesti, (myslim ze tam jede i 26 - pozn. Odika)

Draculka

19.12.1999 Wewerka vyhrála
  Redakce expluzivně zveřejňuje výsledky včerjší pařby v Laser Gamu

Nick HIT SHOT TOTAL
1. Wewerka 84 440 356
2. Erell 97 450 353
3. Holodoctor 62 350 266
4. MOmega 93 350 257
5. Surek 81 300 219
6. Alko 63 280 217
7. Anry 119 290 177
8. Leian 120 280 160
9. Romulanka 157 300 143
10. Derak 100 230 130
11. Gror 148 250 102
12. Gudrun 114 210 95
13. Voy 191 140 -51
14. Nyota 101 40 -61
15. Hypospray 131 60 -70

Uslintaný papírek

19.12.1999 Potvrzené vysílaní Voyageru po novém roce
 
 2.1.2000, 05:45, Basics, Part II - repríza (3x01)
         (3x01 = 3. série, 1. epizoda)
 3.1.2000, 00:10, Basics, Part II - opakování
 7.1.2000, 16.05, Relativity (5x24)
 8.1.2000, 02.00, Relativity - opakování
 8.1.2000, 05:30, Flashback - repríza (3x02)
 9.1.2000, 00:55, Flashback - opakování
 9.1.2000, 05:30, Chute - repríza (3x03)
10.1.2000, 01:25, Chute - opakování

ČT
Za info dík Valeris

Komentář:
Vypadá to tak, že vždy v sobotu a v neděli v noci se bude opakovat 3. série Voyageru.

MOmega

20.12.1999 Ceny 'Bemmies'
  Jak se udělují Emmies jako seriálové ceny, tak Bemmies jsou ceny, ale jenom pro Sci-fi. StarTrek získal několik cen:

Nejlepší epizoda - 'What You Leave Behind', DS9
Nejlepší herec - Robert Picardo (EMH), Voyager
Nejlepší visuální efekty - Voyager, together with Farscape
Best 'Technobabble' (technická složitost) - Voyager

Podrobnosti i vysvětlující texty najdete zde

Trektoday

21.12.1999 Vtip týdne 20.12-26.12.
 

Thanks to Sev Trek

23.12.1999 Veselé Vánoce
  Redakce TrekDNES přeje všem svým čtenářům Štastné a Veselé Vánoce, poklidné prožití svátků a hodně StarTrekových dárečků pod stromečkem.

Redakce

25.12.1999 Zachraňte Star Trek!
  Pomozte přesvědčit ČT o přesunutí ST do lepšího vysílacího času dříve, než bude zrušen pro nedostatek sledovanosti! Vše, co Star Trek potřebuje, je příležitost, pomozte tedy zařídit, aby ji dostal - vše se dozvíte ZDE

StarTrek.CZ & Valeris

28.12.1999 Reportáž z Doctorova koncertu
  Na Nexu se nachází další reportáž. ALKO ji uvádí těmito slovy:

Ještě před vánocemi se konaly tři trekistická setkání, nebo chcete-li akce. Během svátků nebylo na práci příliš pomyšlení a ani dostatek času. Teď si tedy, sice s malým zpožděním, můžete přečíst reportáž z té první. Je z Doctorova koncertu a najdete ji ve STARTREK AKCÍCH

StarTrek Nexus

28.12.1999 Šťasný nový rok
  Redakce Vám přeje všechno nejlepší do Nového Roku, hodně zdraví a štěstí a věcí, které se často do nového roku přejí. Ovšem také Vám přeje hodně dobře přeložéneho a kvalitního StarTreku.

Redakce