O TrekDNES

O TrekDNES

O TrekDNES

TrekDNES je novinkový server s aktuálními zprávami ze světa Star Treku a také se zajímavostmi nezávislými na čase uveřejnění. Jako veřejná a nezisková služba TrekDNES funguje na principu dobré vůle a zájmu o všeobecné informování příznivců Star Treku, tj. námi zveřejňované příspěvky míníme jako reklamu. Náplní TrekDNES coby zpravodajského servisu je mimo vlastní autorské tvorby přetisk článků v původním znění bez jejich úpravy, aby nedošlo k zásahu do cizího díla. Pokud se bude autor přetištěním svého díla či jeho části nebo uveřejněním své citace či její části poškozen, omlouváme se a pokusíme se sjednat nápravu v co nejkratším možném čase.

Zprávy ze světa Star Treku jsou členěny do dvou hlavních sekcí - Ze zahraničí a Z domova. Podle typu je možné jejich další členění do sekcí CZ Updaty, tedy aktualizace na českých trekových serverech, do sekce nejnovějšího seriálu Enterprise.

Externím spolupracovníkem TrekDNESu se v podstatě může stát každý návštěvník, který využije službu "Přidat". Zde můžete i Vy nechat zprávu či odkaz na informaci týkající se světa Star Treku, kterou jste na stránkách nenašli. Např. informaci o aktualizaci vašich či jiných českých ST stránek, odkaz na zajímavý článek z českých serverů, které se Star Trekem prioritně nezabývají, přeložený článek či celé interview z mnoha zahraničních webů a nemusí jít zrovna o žhavou novinku, ale třeba jen zajímavost, o kterou se chcete s ostatními podělit popř. pouze odkaz na ni. Redakce zprávu posoudí a s největší pravděpodobností do novinek zařadí. Redakce si vyhrazuje právo změnit text, např. skladbu vět, překlepy či pravopisné chyby tak, jak uzná za vhodné. Vyjímkou je přímá citace uvozená uvozovkami. Při připsání vašeho jména či přezdívky a zanechání kontaktu (emailu) na Vás umožňujete Redakci uveřejnit zmíněnou zprávu vaším jménem popř. obdržet skrz email vysvětlení, proč váš příspěvek do novinek zařazen nebyl.

TrekDNES nabízí výběr ze šesti volitelných rozhraní pro návštěvníky. Podle vyznání či nálady si můžete navolit design Federace, Borgů, Klingonů, Cardassianů, Romulanů nebo černobílého kapitána Protona. Pro volbu stačí kliknout na příslušný obrázek. Změna zůstane zapsaná ve vašem prohlížeči ve formě cookies a můžete si ji opět kdykoliv změnit. Pokud navštěvujete TrekDNES na zabezpečených systémech (např. škola), nemusí vám změna designu (tj. cookies) fungovat.

TrekDNES podporuje službu vyhledávání. Hledaný výraz lze vyhledávat v archivu serveru v nadpisech příspěvků nebo textech článků. Služba zatím nepodporuje žádné spojky, které by umožňovaly vytvořit komplikovanější dotaz.

Od odkazem "Vtipy" naleznete Archiv vtipů s vyhodnocením. Tato sekce čeká na přeprogramování.

A konečně odkaz "Sága DS9" Vás uvede do příběhu seriálu Stanice Deep Space Nine, na jehož uvedení na obrazovkách České televize se zatím čeká.

V případě jakýchkoliv dotazů či připomínek se neváhejte obrátit na Redakci.

Arketim