O TrekDNES

Sága Deep Space Nine

Vůbec prvním startrekovým seriálem, který byl u nás vysílán, byl Star Trek: Hluboký vesmír devět aneb Deep Space Nine. Ačkoliv byl první, nebyl nikdy dovysílán a skončil po prvních třech sezónách, které bohužel patří k tomu slabšímu a dá se o nich říct, že v podstatě slouží jako úvod pro smršť, která nastane hned počátkem čtvrté série a pokračuje až do konce seriálu.

Po skončení Původní série bude Deep Space Nine jediným rozvysílaným Star Trek seriálem. Vyvstává otázka, který Star Trek by se měl po skončení TOSky vysílat. Bude se rozhodovat mezi zbrusu novou Enterprise a právě seriálem Deep Space Nine. I přes informace, které lze k seriálu DS9 nalést, zůstává pro mnohé české fanoušky Star Treku Hluboký vesmír 9 neznámým. Proto jsme se rozhodli vytvořit malý seriál na toto téma.

Jeho cílem by mělo být přiblížit děj a prostředí seriálu, které možná poněkud netradičně není na lodi, ale na vesmírné stanici. Rozsah seriálu by měl zhruba pokrývat děj zmíněných u nás odvysílaných tří sezón, kde bylo možné dozvědět se všechno o Makistech, o nichž jsou zmínky jak v Nové generaci, tak i ve Voyageru, popsat postavy, jejichž charaktery se vyvíjejí a dostat se postupně až k počátku války s Dominionem, o níž se letmé náznaky objevily v některých epizodách Voyageru.

Víc však už neprozradíme a zveme vás k prvnímu dílu...